Всичко е съдбовно

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Re: Всичко е съдбовно

Мнение от deadface » пон апр 08, 2013 10:49 pm

Плеяда пуснаха допечатка:

Изображение

www.pleiadbooks.com
www.helikon.bg

Потребителски аватар
Stargazer
Dinh
Dinh
Регистриран: пет юли 03, 2009 5:09 pm

Мнение от Stargazer » пон фев 10, 2014 4:55 am

Както обикновено не се придържам към плана си какво ще чета. Та, съвсем "случайно" тази вечер започнах този сборник (а мислех, че няма да е скоро). 2-3 от разказите съм чела преди, мисля, че не повече. Така или иначе карам всичко по ред (единствено досега прескочих "Сестричките от Елурия", защото точно него не ми се препрочита). Преполових книгата на един дъх, тъкмо довършвам едноименния разказ, който досега май най-много ми харесва, следван от първите два. :) Щом е 5 ч. сутринта, а аз няма изгледи да успея да се спра с четенето в идните 2 часа, надали има смисъл да обяснявам какво ми е мнението като цяло. :happy:
I've tried to fill this silence up
But now it's back again

It's deafening...

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » пон фев 10, 2014 8:42 pm

Според мен този сборник не може да се сравнява с култови сборници като "Нощна смяна","Маймуната","Мъглата" може би и "Кошмари и съновидения".До този извод съм стигнал защото съм го чел преди 3-4 години и почти нищо не си спомням от него.

Потребителски аватар
dancho_stavrev
Breaker
Breaker
Регистриран: съб апр 13, 2013 6:11 pm

Мнение от dancho_stavrev » пон апр 14, 2014 10:42 am

Прочетох го и аз най-накрая :D . Не е кой знае какво и тоя сборник. Интересното е, че нямаше разкази, които да ми харесат горе-долу - просто или ми харесваха, или не. Без да се наемам да правя класация, харесаха ми: Зала за аутопсии №4, Всичко е съдбовно, Пътуващото зло се отправя на север, Онова чувство, което се изразява само на френски и 1408. Като цяло, хареса ми съвсем малко повече от "Кошмари и съновидения".
Изображение

Потребителски аватар
stanislav_vd
Breaker
Breaker
Регистриран: чет ное 03, 2011 10:29 pm
Контакти:

Мнение от stanislav_vd » вт мар 03, 2015 12:27 pm

Според мен сборника незаслужено се подценява. наистина има някой слаби разкази, но има и неща, които са много силни - "Пътуващото зло се отправя на север", "Да се возиш с вагончето на смъртта" и "1408". За последният Кинг казва, че си е изкарал ангелите, когато го е слушал като аудиокнига. Като добавим, че вътре има и разказ за Роланд...
''Първо са усмивки, после са лъжи. Накрая пистолетен гръм ечи.''

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Мнение от BOTQTA » нед дек 11, 2016 11:54 am

Аз прочетох пак сборника. "Пак" не е много точно, защото първия път беше преди 10 години и нищичко не помнех в общи линии. И така, общото ми мнение за сборниците с разкази беше, че всеки следващ е по-слаб от предишния. Е, вече не е така! "Всичко е съдбовно" определено има много по-добри разкази от "Кошмари и съновидения". :d0jk25:

Има две чудесни истории, свързани със вселената на Тъмната Кула.

"1408" е наистина чук!!! :a010: Цаката за мен е да го прочетеш на едн дъх, не да го провлачваш. Първата половина те подготвя, намазва ти ските, и после се пускаш по баира! Втората част беше (за мен поне) пълната психария, много по-плашещо от филма с Джон Кюсак. Буквално чувах гласа от телефона в главата си и това ме побъркваше от ужас!!!

"Вагончето на смъртта" също е много добра история за призраци в типичен Кинговски стил.

"Пътуващото зло..." е много мрачен с оригинална идея.

"Зала за аутопсии №4" и "Мъжът в черно" също много ми допаднаха.

Общо взето е по-лесно да кажа кое не ми хареса в сборника - "Всичко, което обичаш, ще ти бъде отнето" и "Теорията на Ел Ти...". Тия двете неща за мен бяха пълни фъшкии! Да ме прощава господин Кинг, ама пет пари не давам какво пише в тоалетните на бензиностанциите. А точно това е написано в бележките след разказа - събирам си ги в тефтерче и исках да споделя с вас някои от тях и написах разказ. no: А Ел Ти... според Кинг, любимия му разказ в сборника! :a010: Братко, майтапиш ли се?!? Не го разбирам това, а и като си спомня, че "Романът на Лизи" пък е (пак според него) любимия му роман, направо се шашардисвам! Как така любимите за Кинг негови произведения за мен са най-тъпите?!? :blush3: Продължавам да се придържам към теорията, че той си защитава слабите неща, като ги определя за най-любими от всички! :tooth:

Отговори