Дата и час: Вто Апр 24, 2018 12:14 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Окт 28, 2009 7:59 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

Aз пък в момента чета <<Всичко е съдбовно>>.Най ми допадна едноименния разказ.
Иначе от май до сега се справих с първите 4 тома от <<Тъмната кула>>.Бива си я историята,но ме дразни че светът на Роланд е досущ като Америка през 19 век.Прекалено много прилича на уестърн,особено в <<Магиосникът>>.Някак си не се връзва с представата ми за фентъзи.

Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 29, 2009 12:21 pm 
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Аватар

ако беше фентъ3и то3и сайт нямаше да съществува :tooth:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 29, 2009 7:40 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

По повод този сборник мой фаворит е едноименния разказ.Показва как системата безмилостно експлоатира и контролира хората.Има нещо оруелско в този разказ.

Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Дек 01, 2009 11:08 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

а-а-а 1408 си го бива,наистина.Типичен Стивън Кинг.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 10, 2013 11:42 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Май май има нужда от преиздаване сборника...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 08, 2013 10:49 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Плеяда пуснаха допечатка:

Изображение

www.pleiadbooks.com
www.helikon.bg

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 10, 2014 5:55 am 
Dinh
Dinh
Аватар

Както обикновено не се придържам към плана си какво ще чета. Та, съвсем "случайно" тази вечер започнах този сборник (а мислех, че няма да е скоро). 2-3 от разказите съм чела преди, мисля, че не повече. Така или иначе карам всичко по ред (единствено досега прескочих "Сестричките от Елурия", защото точно него не ми се препрочита). Преполових книгата на един дъх, тъкмо довършвам едноименния разказ, който досега май най-много ми харесва, следван от първите два. :) Щом е 5 ч. сутринта, а аз няма изгледи да успея да се спра с четенето в идните 2 часа, надали има смисъл да обяснявам какво ми е мнението като цяло. :happy:

It's deafening...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 10, 2014 9:42 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Според мен този сборник не може да се сравнява с култови сборници като "Нощна смяна","Маймуната","Мъглата" може би и "Кошмари и съновидения".До този извод съм стигнал защото съм го чел преди 3-4 години и почти нищо не си спомням от него.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 14, 2014 10:42 am 
Breaker
Breaker
Аватар

Прочетох го и аз най-накрая :D . Не е кой знае какво и тоя сборник. Интересното е, че нямаше разкази, които да ми харесат горе-долу - просто или ми харесваха, или не. Без да се наемам да правя класация, харесаха ми: Зала за аутопсии №4, Всичко е съдбовно, Пътуващото зло се отправя на север, Онова чувство, което се изразява само на френски и 1408. Като цяло, хареса ми съвсем малко повече от "Кошмари и съновидения".

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 03, 2015 1:27 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Според мен сборника незаслужено се подценява. наистина има някой слаби разкази, но има и неща, които са много силни - "Пътуващото зло се отправя на север", "Да се возиш с вагончето на смъртта" и "1408". За последният Кинг казва, че си е изкарал ангелите, когато го е слушал като аудиокнига. Като добавим, че вътре има и разказ за Роланд...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 11, 2016 12:54 pm 
Dinh
Dinh
Аватар

Аз прочетох пак сборника. "Пак" не е много точно, защото първия път беше преди 10 години и нищичко не помнех в общи линии. И така, общото ми мнение за сборниците с разкази беше, че всеки следващ е по-слаб от предишния. Е, вече не е така! "Всичко е съдбовно" определено има много по-добри разкази от "Кошмари и съновидения". :d0jk25:

Има две чудесни истории, свързани със вселената на Тъмната Кула.

"1408" е наистина чук!!! :a010: Цаката за мен е да го прочетеш на едн дъх, не да го провлачваш. Първата половина те подготвя, намазва ти ските, и после се пускаш по баира! Втората част беше (за мен поне) пълната психария, много по-плашещо от филма с Джон Кюсак. Буквално чувах гласа от телефона в главата си и това ме побъркваше от ужас!!!

"Вагончето на смъртта" също е много добра история за призраци в типичен Кинговски стил.

"Пътуващото зло..." е много мрачен с оригинална идея.

"Зала за аутопсии №4" и "Мъжът в черно" също много ми допаднаха.

Общо взето е по-лесно да кажа кое не ми хареса в сборника - "Всичко, което обичаш, ще ти бъде отнето" и "Теорията на Ел Ти...". Тия двете неща за мен бяха пълни фъшкии! Да ме прощава господин Кинг, ама пет пари не давам какво пише в тоалетните на бензиностанциите. А точно това е написано в бележките след разказа - събирам си ги в тефтерче и исках да споделя с вас някои от тях и написах разказ. no: А Ел Ти... според Кинг, любимия му разказ в сборника! :a010: Братко, майтапиш ли се?!? Не го разбирам това, а и като си спомня, че "Романът на Лизи" пък е (пак според него) любимия му роман, направо се шашардисвам! Как така любимите за Кинг негови произведения за мен са най-тъпите?!? :blush3: Продължавам да се придържам към теорията, че той си защитава слабите неща, като ги определя за най-любими от всички! :tooth:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]