Романът на Лизи

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Moderator: Ka-tet of 19

stanislav_vd
Breaker
Breaker

Re: Романът на Лизи

Post by stanislav_vd » Thu Feb 04, 2016 6:49 pm

Смешна корица и безумна цена...
''Първо са усмивки, после са лъжи. Накрая пистолетен гръм ечи.''

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai

Post by Ich_Will_ » Thu Feb 04, 2016 8:35 pm

В тази тема доста хора се оплакваха от семплата корица с пурпурната завеса. Сега какво ще кажат за тази? :tooth:
Image

Key
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Key » Thu Feb 04, 2016 10:02 pm

stanislav_vd wrote:Смешна корица и безумна цена...
МЕКО КАЗАНО!!!

Тези хора нямат акъл,шареният бълвоч може да се преглътне,все пак е важно съдържанието.Но тази цена за вече издавана книга,лудост!!!!!

stanislav_vd
Breaker
Breaker

Post by stanislav_vd » Thu Feb 04, 2016 10:06 pm

Никой не може да ме убеди, че преиздадена книга на Кинг с меки корици е нормално да струва 24 кинта! Това изпълнение на Плеяда минава всякакви граници!
''Първо са усмивки, после са лъжи. Накрая пистолетен гръм ечи.''

Key
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Key » Thu Feb 04, 2016 10:16 pm

Отдавна искам да прочета тази книга,но определено ще си търся старото издание,ако ще да ми излезе почти същите пари.То това ако го взема ще трябва да му "ампутирам" кориците и да му "пресадя" други.

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai

Post by Ich_Will_ » Thu Feb 04, 2016 11:44 pm

Key, не мога да се съглася за шарения бълвоч относно преживяването. Едно на ръка, че всеки, който е учил или разбира поне малко от дизайн, ще се хване за главата, и второ, че тази корица е истинска подигравка за феновете на Кинг: приляга идеално на някое розово романче, но не и на книга на Краля. Аз и в двата случая съм жестоко обидена от Плеяда :tooth:
Колкото до съдържанието, трябва да се заредиш с огромно търпение, защото началото, и по-конкретно първите 150 страници са изключително тегави.
Image

BOTQTA
Dinh
Dinh

Post by BOTQTA » Thu Oct 27, 2016 10:02 am

Аз съм явно със странен вкус нещо... Много книги, които уж не са харесвани, аз ги харесвам. И обратното. Да вземем Лизи примерно - честно, най-слабата книга на Кинг, която съм чел. Ще спомена все пак, че не съм чел "Колорадеца", "Торба с кости", "Буик 8", "Очите на дракона"... Обаче тука ме удари в земята господин Кинг! Близо 400 страници прочетох и се предадох. Според мен спокойно можеше да напише един дълъг разказ/новела/поема на тема семейство Ландън и лошата кръв, останалото ми беше много скучно за четене - почти никакво действие, разходки из спомените на Лизи, не ми допада това на мен! По същия начин се възмущавах и от Джеси в "Играта на Джералд".
Не знам как така Кинг твърди, че това му е любимата книга! Може би заради малко автобиографични работи, свързани с неговия живот? Или от инат! "Господин Кинг, това е една от най-слабите ви книги, защо така?" "Напротив, това ми е любимата книга!!! Следващия въпрос!" :)
Не съм някой гаден трол, книги като "Черният дом", "Отмъстителите" и "Долорес Клейборн" съм ги харесал много, а повечето хора ги броят към слабите му книги. А и нарочно прегледах темата с топ 5 любими книги на Кинг и само един беше сложил Лизи в списъка си, така че не ми обяснявайте колко велика книга е това! Моля-моля!

В тази книга освен това видях малко от "Талисманът" (ходят в Териториите от време на време), малко от "Таен прозорец, тайна градина" (чука на вратата някой селянин и предявява някакви шантави искове към главния герой-писател), малко от "Играта на Джералд" (главната героиня в романа си спомня сладки и горчиви истории от миналото в над 50% от книгата)... Никога не съм давал 1/5 в гудрийдс за Кинг! Е, всичко си има първи път...

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi

Post by bglushkov » Fri Oct 28, 2016 11:59 am

Аз пък не харесвам Талисманът и Черният дом, но Лизи и Джералд са ми двете най-любими :devil: Книгите са си добри, просто ние сме различни.

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai

Post by Ich_Will_ » Mon Nov 14, 2016 1:28 pm

Image
:c03bn5: :c03bn5:
Image

Post Reply