Романът на Лизи

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Moderator: Ka-tet of 19

Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll

Re: "Историята на Лизи"

Post by Garraty47 » Thu Feb 05, 2009 10:07 pm

най-накрая я прочетох
средна работа, в по-голямата си част е скучна, накрая горе-долу успя да ми хареса

Buhlio
Ka-mai
Ka-mai

Re: "Романът на Лизи"

Post by Buhlio » Sat May 01, 2010 5:25 pm

В момента я чета и ми се вижда странна, начина на изграждане ми се струва малко объркан на моменти, но общо взето ми харесва, защото е като някакъв пъзел и частиците малко по малко се нагаждат.В момента чета "Сблъсък", но от любопитство я отворих и вече е преполовена.Май сега започва действието да се забързва и се надявам, че до края ще е избухнало!

ReneeFilth
Childe
Childe

Post by ReneeFilth » Tue Jul 27, 2010 8:58 pm

Хареса ми, въпреки че от няколко месеца все немога да прочета последните 20-30 странници :blush3: :a010:
You can always cry but never complain
All those bitter tears, will it ease the pain?
Part of the crying game, will it ease the pain?

edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by edenbeast » Tue Jul 27, 2010 9:02 pm

Сигурен съм, че препядствията между теб и тези 20-30 страници са огромни! :)
"Stay scared!"

ReneeFilth
Childe
Childe

Post by ReneeFilth » Tue Jul 27, 2010 9:06 pm

Мда... наистина са... огромни. Може следващия път просто да го игнорирам :ae: :tooth:
You can always cry but never complain
All those bitter tears, will it ease the pain?
Part of the crying game, will it ease the pain?

Sheherazade
Commoner
Commoner

Post by Sheherazade » Mon Aug 16, 2010 10:28 pm

Не знам за вас, читатели, но на мен "Романът/Историята на Лизи" страшно много ми хареса! За 4-5 дни я изядох с кориците (във ваканция съм затова имам толкова време)Впечатлена съм много! В началото ми беше скучна и изобщо не вдявах нищо до странца 200 :) , но то това е било идеята, по-нататък всичко малко, по-малко се изяснява и нарежда! Просто книгата е с КРАЙ! Идеален завършек! Мислех, че ще остана разочарована (даже мислех да зарежа книгата, но си казах - това е Стивън Кинг - няма как да е зле). Все пак до толкова ми харесва, че успях да се потопя в света на Бумна луна, реалният свят и всички герои населяващи книгата! В момента ми е тъжно, че свърши и нямам какво да чета :))

Buhlio
Ka-mai
Ka-mai

Post by Buhlio » Tue Aug 17, 2010 9:50 pm

Да си призная, не можах да я довърша.Към края с тези постоянни преминавания в световете започна да ми става доооста скучно и воабще всяко изречение с мъка го прочитах.Ще я почна някой друг път отново.

BLADE
Breaker
Breaker

Post by BLADE » Fri Jul 15, 2011 2:35 pm

Бях купил книгата, когато излезна и незнайно, защо я бях оставил и след около година я почнах отново. Веднага разбрах, защо я бях оставил, доста скучновата, историята набира много бавно скорост и ненужно дълга книга. Ясно е, че Кинг има афинитет към дългите романо, но поне 200-250 страници от този роман са ненужни (мое мнение). В момента чета Капан за сънища и положението е подобно, но тя е доста по-добра от Романа на Лизи.
http://jordanlozanov.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

whisper
Breaker
Breaker

Post by whisper » Sat Sep 03, 2011 12:18 pm

Прочетох книгата още преди месец, но по принцип предпочитам да изчакам малко, преди да направя какъвто и да е било коментар за прочетеното. Сега, седмици след като я завърших, мога да кажа, че я нареждам сред любимите ми негови книги. Съзнавам, че не е толкова добра, колкото другите му книги, които нареждам като любими: "Гробището", "То", "Сияние", "Безсъние" и т.н. Въпреки това ме остави с едно много приятно чувство, след като я прочетох - дали защото преминавах през хубав момент или заради прочетеното не знам; най-вероятно заради двете.
Наистина, започва малко по-тромаво, няма смисъл да преповтарям всички останали преди мен, но нататък действието продължава да се развива не по-малко динамично и интересно от другите негови книги. Идеята за Бумна луна ми хареса също, още едно парченце свят от невероятната вселена на Кинг. Макар книгата да е романтичен роман (със свръхестествени елементи), ми хареса, въпреки че точно романтичните романи предпочитам да избягвам. Разбира се, при Кинг всичко е различно и клишетата, които обикновено ме дразнят в този жанр, са абсолютно премахнати, да не говорим, че цялата история е разказана по изключително увлекателен начин.
Последно, в книгата имам една любима "отвратителна сцена", която няма да описвам, за да не развалям удоволствието на бъдещите читатели, но предполагам прочелите книгата се сещат за какво говоря. :)

BOTQTA
Dinh
Dinh

Post by BOTQTA » Sun Jun 09, 2013 11:38 pm

Ей, много съм доволен! Нямам я тази книга, не съм я чел. Работата е там, че вече е изчерпана. Няма я в сайта на Плеяда, няма я и в няколко други сайта тип електронни-книжарници. Само че незнайно откъде се сетих, че преди месец-два я държах в ръце тая книга и я разглеждах в някоя книжарница. Ама си казах "Има време, нямам 18 лева сега". Е да, ама вече няма време. Антикварите за втора ръка ми искаха 25 лева, казах им НЕ! Сега се сетих коя книжарница беше, отидох (неделя вечер в 10 часа), залепих се за витрината и се ухилих широко - "Романът на Лизи" все още си стоеше там. Утре сутринта влетявам с 200 в книжарницата и я награбвам. Голяма ирония ще е някой да я вземе в интервала между отварянето сутринта и моето отиване. :D Смея се сега, ама ще плача, ако стане така! :D

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Fri Jun 21, 2013 1:55 am

Днес Кинг разкри, че от всичките си романи най-много харесва... "Романът на Лизи" :)

WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by WhiteNoise » Wed Jul 10, 2013 10:12 pm

BOTQTA wrote:Ей, много съм доволен! Нямам я тази книга, не съм я чел. Работата е там, че вече е изчерпана. Няма я в сайта на Плеяда, няма я и в няколко други сайта тип електронни-книжарници. Само че незнайно откъде се сетих, че преди месец-два я държах в ръце тая книга и я разглеждах в някоя книжарница. Ама си казах "Има време, нямам 18 лева сега". Е да, ама вече няма време. Антикварите за втора ръка ми искаха 25 лева, казах им НЕ! Сега се сетих коя книжарница беше, отидох (неделя вечер в 10 часа), залепих се за витрината и се ухилих широко - "Романът на Лизи" все още си стоеше там. Утре сутринта влетявам с 200 в книжарницата и я награбвам. Голяма ирония ще е някой да я вземе в интервала между отварянето сутринта и моето отиване. :D Смея се сега, ама ще плача, ако стане така! :D
къде е било това?
ако говориш за София
-------------------------

че те Плеяда печелят предимно от Кинг - естествено е да надуват цените
а и кориците им хич не са лоши! да, тази (Лиз/си) е ужасна, но другите са супер приятни:
ImageImage и т.н.
а и старите издания също, винаги обичам да си купувам от тях, ако ги открия на сносна цена
и не разбирам как някой може да предпочита колекцията от Бард с тоалетната хартия и подмятащите се корици,
които се късат на второто отваряне, да не говорим за грозното оформление, и какво е това златно??
NoLabel wrote:Само го сравнете с която си искате от книгите на Кинг издадено от Бард. А цените на Бард са много по-ниски, сега гледам, че Зеления път е 9 лева, а книгата е с бронзово мастило на кориците, от горе е с многоцветна лакитана хартиена подвързия с релефни надписи! Изрязана е правилно, дори! А тоя парцал.... , абе да му..... Сори, пак казвам, тая книга не струва 18 лева. Това е направо подигравка с автора. Не че няма да ги дам, ама това е щото нямам избор!

или бронзово, както кажеш
не те разбирам обаче...
BloodAti wrote:Хмм вие да не би да четете Кинг само заради кориците му??? Или пък да си купувате книгите само заради "невероятно хипер добрата корица"??? Ако видите с каква изпокъсана корица си я бях купил Кери (все пак беше за 2лв. :roll: ) ще паднете,но за мен е важно само и единствено съдържанието.Също така да не забравяме,че кориците на "Плеяда" от 90-те години,когатo Петър Станимиров е художник са 100 пъти по-добри от оргиналните американски корици на книгите на Кинг. (не от всички де,но поне от 90% са по-добри БГ кориците!)
не вярвам някой тук да чете, заради корицата, но е добре да е хубаво оформена,
колкото до другото - както казах по-горе - и аз си купувам книги в ужасно състояние за малко пари
и това въобще не ме притеснява, най-малкото - спасявам ги от сергията,
но не ги пазя като писани яйца на рафта, обикновено си личи, че са четени, а и нали за това служат?!
Image
I woke up this morning and i got myself a beer
The future's uncertain and the end is always near

BOTQTA
Dinh
Dinh

Post by BOTQTA » Thu Jul 11, 2013 11:30 am

^
Не-не, за книжарница в Търговище става въпрос. "Ставаше", защото вече книгата е вкъщи. :D Много странно обаче, книгата имаше вид на "втора ръка", подозрително опърпана беше. Поседях 5 минути, почудих се... "не съди за книгата по корицата й"... и си я купих! :) Още не съм я чел, ще й дойде реда и на нея!

deadface
Insorcist
Insorcist

Re: Романът на Лизи

Post by deadface » Sat Nov 23, 2013 1:19 am

Q: Do you have a favorite among all your novels?

King: Yeah, I would say probably, there’s a novel called “Lisey’s Story.” It’s about marriage – long-time marriage. They say write about what you know. I’ve been married for a long, long time - 42 years. We were kids when we got married. Our kids are all grown up and there are grandkids now. I’ve always been interested in the way a marriage builds a secret world for the people inside it. Even their kids, they love their mother and father, but it’s different with a man and a woman, that’s a secret. And so I wanted to write about that and I was happy about what I got. And it’s not the sort of book that was a runaway, crazy best seller like “11/22” or “Under the Dome” or “Doctor Sleep.” It’s a book that means a lot to me.

Ангел без криле
Childe
Childe

Post by Ангел без криле » Sat Apr 05, 2014 10:41 pm

Току що прочетох "Романа на Лизи" и определено мога да твърдя, че това е една от най-стойностните книги на Кинг. Наистина в началото се чете много трудно, но това е само докато вникнеш в историята. :)

staromoden
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by staromoden » Thu Apr 10, 2014 12:33 am

Ангел без криле,имаш най-интересното име във Форума. :d0jk25:
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

stihopletec
Breaker
Breaker

Post by stihopletec » Wed Apr 16, 2014 1:18 am

Страхотна книга ... Много ми хареса. Едно от най - добрите му неща определено ( макар че при него слабите книги за рядкост ). Чудно как не ми е попаднала по - рано :) А в последните 2 изречения човек може да разбере какъв майстор на словото е Кинг ...

" - Обичам те, скъпи. Всичко си е постарому.
Слезе по стълбището. За момент сянката и се забави, но после и тя си отиде.
Стаята въздъхна и потъна в тишина.

Ловел, Мейн,4 август 2005
Ще те викам, докато си дойдеш.
За света може да си само един човек, но за един човек може да си света !
Лесно е да умреш за човек, който си обичал, но е трудно да намериш човек, за когото си заслужава да живееш !
Почувствайте кога сте свършили и оставете четката или молива.Останалото е само живот. (Стивън Кинг)

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai

Post by Ich_Will_ » Wed May 14, 2014 10:23 pm

След като прочетох книгата осъзнах колко съм я подценила. На три пъти съм я оставяла заради наистина тромавото и трудно начало, самото заглавие и описанието на гърба и също не ми привлякоха кой знае колко вниманието. Реших да и дам четвърти шанс и не съжалих нито за миг. Историята наистина е прекрасна.
Image

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi

Re: "Историята на Лизи"

Post by bglushkov » Mon Oct 20, 2014 2:48 pm

deadface wrote: Докато се ровех в нета, попаднах на тази любопитна информация :)
Spoiler
Show
Lisey's Story, like many of King's novels, takes place in Maine--in this case Castle Rock, a fictional town created by King.

* Derry, Maine:

Derry Home, the hospital in Derry, and Arcadia Mental Health, the mental hospital in Derry, are both mentioned in Lisey's Story. Derry is a major landmark in several of King's works (including It, Insomnia, Dreamcatcher and Bag of Bones), and is in close proximity to the main location of Lisey's Story.

* "Secret Window, Secret Garden":

Near the end of Lisey's Story, the reader discovers that Dooley was born in Shooter's Knob, Tennessee. In King's 1990 story "Secret Window, Secret Garden," Mort Rainey is confronted by a man named Shooter from Mississippi; he was named because of Mort's ex-wife's new lover - also from the South - who grew up in Shooter's Knob.

* The Shining:

A poem written in college by Stephen King, quoted by Jack Torrance in Chapter 44 of The Shining ("The arguments against insanity fall through with a soft shurring sound, layer upon layer..."), is also recalled by Lisey Landon in this novel.

* Dreamcatcher:

While driving to her sister Amanda's house, Lisey crosses Deep Cut Road, a major landmark in King's novel Dreamcatcher.

* Bag of Bones:

Lisey's sister Darla waives Lisey's offer of company on the drive back to see Amanda, saying that she has a Michael Noonan novel on audio cassette that she can listen to. Mike Noonan was the lead character of King's 1998 novel, Bag of Bones. Also, a man is mentioned wearing a Dark Score Lake souvenir shirt, Dark Score Lake being the setting of Bag of Bones.

* The Dark Tower series:

Lisey compares her resurfacing memories to events happening "on some level of time's great tower," and also mentions "Gilead" (a location in the series) as a nearby town. The phrase "Bool! The end!" appears in "Wizard and Glass." Lisey's license plate number for her BMW is 5761RD. The numbers in the plate add up to 19, and RD are the initials of Roland Deschain.

An earlier version of the second chapter was published in McSweeney's Enchanted Chamber of Astonishing Stories in which Scott Landon states "Discordia rises", a reference to the Crimson King's brand of evil. In the finished novel, however, the reference is absent.

* Kingdom Hospital:

When discussing treatment at a nearby hospital, the option of "Kingdom" is offered.

* Needful Things:

Lisey calls the police looking for Norris Ridgewick and insteads gets Andy Clutterbuck. Both of these characters played supporting roles in Needful Things. This reference is curious, considering that Andy Clutterbuck, an alcoholic widower, is said to have died (by drowning) two years after the events of "Needful Things." "Needful Things" takes place in the early 1990s.
В момента я чета. Споменават се и Териториите. :)

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Thu Feb 04, 2016 4:39 pm

Image
"Романът на Лизи" от Стивън Кинг (второ издание)
http://www.pleiadbooks.com/books/13-/131-

Две години след смъртта на съпруга си Скот Ландън, прочут писател и човек с безкрайно сложна душевност, Лизи се захваща с нелеката задача да разчисти работните му помещения
Щастливият им брак е свършил, вече не са двама, Лизи е сама! „Бум! Край!“ – така гласи единственото изречение в „романа“, който тя открива в един кашон. „Бум“ ли? Думата е необикновена. Скот я е уловил в своето бездънно езеро на вдъхновението, на езика от детството му тя означава „ключ към загадка“. Каква е загадката този път? И кой е човекът, който звъни по телефона и настоява вдовицата Ландън да му предаде непубликуваните ръкописи на съпруга й (които вече струват цяло състояние), защото иначе?... И още един въпрос: възможно ли е световете, в които ни пренася въображението, да са реални?
Нищо не подсказва на Лизи, че носталгичното връщане в миналото ще се превърне в почти фатално пътуване в тъмата, съпътствала Скот през целия му живот. И че тя ще започне да пише свой роман – за извора на вдъхновението, за изкушенията на безумието и за тайния език на любовта. И за най-тъмните ниши в съзнанието ни, за които не дръзваме да говорим, за да не ни обявят за луди.

Очаквайте на 15 февруари. Цена 24 лв.

Post Reply