Романът на Лизи

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
Meriadoc
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: вт авг 30, 2005 10:28 pm
Контакти:

Мнение от Meriadoc » пон окт 15, 2007 7:29 pm

Айде честито - http://www.pe-bg.com/?cid=9&pid=23873 :p
Наглеците пак искат 18 лева - това вече е безобразие!

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Мнение от J.S. » пон окт 15, 2007 8:13 pm

Браво,най-накрая я пуснаха.Заглавието нещо не ми харесва,поне да беше Лиси името...
Цената няма да ме спре само защото съм голям фен на Кинг.Иначе си е чист обир :evil:

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » пон окт 15, 2007 8:36 pm

Не знам за заглавието, но корицата е ужасна :roll:

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Регистриран: нед авг 21, 2005 10:05 pm
Контакти:

Мнение от NoLabel » вт окт 16, 2007 12:35 am

Днес я видях на Славейков. Корицата не е грозна. Корицата е отвратителна. Дори аз щях да направя по-хубава на Фотошип... така де, на шибания Пейнт даже можех да направя по-хубава! Просто е под всякаква критика. Как може такава пропаднала цепка на гъз, каквато е Плеяда, да продължава да издава книгите на Кинг? КАК???? Аз ако бях на негово място, нямаше да им продавам правата за издаване.... Ебати нещастниците. Ама айде да не говоря повече....
Иначе 18лв е в границата на приемливото лично за мен. Тоест, ако книгата не беше толкова грозна и зле направена. Но съдържанието е важно в крайна сметка, нали така...
Изображение

Потребителски аватар
presque
Commoner
Commoner
Регистриран: пон апр 09, 2007 7:30 pm

Мнение от presque » вт окт 16, 2007 1:02 am

aaah, at last! откога чакаме за тази книга. А относно цената, можело е и маалко по-евтино. Само за сравнение, книгите на английски на Кинг в "Хеликон" са по-евтини от тези на български :)

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Регистриран: нед авг 21, 2005 10:05 pm
Контакти:

Мнение от NoLabel » вт окт 16, 2007 1:45 am

Не само че са по-евтини а изработката е на светлинни години напред. Сори, че пак подхващам, ама просто не мога да го преглътна. Айде, Плеяда горе долу държаха фронта като издадоха Клетка. Тогава пуснаха оригибалната корица и книгата изглеждаше добре, въпреки че като изработка беше зле, както почти всички други техни книги от "новия" им период. Ама Романът на Лизи повече ми прилича на пиратско издание. Абсолютен боклук. Само го сравнете с която си искате от книгите на Кинг издадено от Бард. А цените на Бард са много по-ниски, сега гледам, че Зеления път е 9 лева, а книгата е с бронзово мастило на кориците, от горе е с многоцветна лакитана хартиена подвързия с релефни надписи! Изрязана е правилно, дори! А тоя парцал.... , абе да му..... Сори, пак казвам, тая книга не струва 18 лева. Това е направо подигравка с автора. Не че няма да ги дам, ама това е щото нямам избор!
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт окт 16, 2007 2:45 am

18 лв. наистина е висока цена, въпреки че като гледам и други издателства издават романи на подобни цени, при това от далеч по-малко известни автори. Все пак не трябва да забравяме, че Стивън Кинг притежава едни от най-скъпите авторски права, а авторските права за всяка негова нова книга са по-големи от тези за старите, вече издавани у нас (това обяснява донякъде разликата в цените на Плеяда и Бард). Плюс това книгата е доста дебела, почти 600 стр. Така че аз лично не съм чак толкова възмутен от цената, друг е въпросът колко хора могат и ще си я позволят. Аз, например, смятам да си я взема от http://www.bgbook.dir.bg. Там я продават за 16.20 лв. и (особено ако си я поръчам заедно с друга книга) със сигурност ще спестя някой лев, защото цената на доставката е 0.65 лв. независимо от броя на книгите.
Изображение

Потребителски аватар
DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср авг 31, 2005 1:22 am
Контакти:

Мнение от DiZZy » вт окт 16, 2007 1:42 pm

Романът на Лизи :smt017
Е*** аз тоз превод, само това мога да кажа. А и тая грозна корица не бих я ползвала даже за тоалетна хартия :p

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Garraty47 » вт окт 16, 2007 2:30 pm

мда корицата наистина е нев3рачна и парите не са малко, дано съдържанието да си струва. който я прочете да сподели впечатления, да 3нам дали да бър3ам да я копувам или да си наваксвам с накупеното вече.

Потребителски аватар
Meriadoc
Devar-Toi
Devar-Toi
Контакти:

Мнение от Meriadoc » ср окт 17, 2007 12:21 am

Абе то и на Дългата разходка корицата не беше някакъв шедьовър, ама и се радвахте доста май (на книгата) :p Виж, тука най-вероятно няма да имаме и текст и 18-то лева ще си идат ей тъй - "щото е Кинг".

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Мнение от J.S. » ср окт 17, 2007 12:37 am

Не беше шедьовър,но имаше приятно оформление(като на поредица!) и беше крадена от американска.А и двойно по-евтина.
Аз всъщност харесвам семплостта по принцип.Завесата не ми пречи,но фонът дразни доста,ако беше едноцветен щеше повече да ми хареса.А книгата веднага щом се появи в Сливен си я купувам,като междувременно ще проверявам всеки ден.

Потребителски аватар
Meriadoc
Devar-Toi
Devar-Toi
Контакти:

Мнение от Meriadoc » ср окт 17, 2007 1:22 am

Говорим за първата корица :D Синичката.

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh
Регистриран: ср сеп 05, 2007 9:25 am

Мнение от BloodAti » ср окт 17, 2007 11:04 am

Хмм вие да не би да четете Кинг само заради кориците му??? Или пък да си купувате книгите само заради "невероятно хипер добрата корица"???

Аз лично не бих си я зел за 18лв. и хич не ми се струва приемлива цена.А и като имаме предвид,че Кинг с всяка изминала година става все по-слаб в писането (макар винаги да е много,много добър) на фона на старите си книги...Мисля да изчакам дали няма да падне цената,или пък "Бард" да я преиздадът, ( :lol: :lol: :lol: ) или пък да я има на сергиите с втора ръка книги...

А относно корицата и аз смятам,че е глупава,но това въобще не ме засяга.Ако видите с каква изпокъсана корица си я бях купил Кери (все пак беше за 2лв. :roll: ) ще паднете,но за мен е важно само и единствено съдържанието.Също така да не забравяме,че кориците на "Плеяда" от 90-те години,когатo Петър Станимиров е художник са 100 пъти по-добри от оргиналните американски корици на книгите на Кинг. (не от всички де,но поне от 90% са по-добри БГ кориците!)

Потребителски аватар
galia529
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: пет авг 25, 2006 9:43 pm
Контакти:

Мнение от galia529 » ср окт 17, 2007 10:51 pm

:D Купих си я , понеже мойто сърце не може да изтрае да има книга на Кинг по книжарските рафтове ,а аз да я нямам. Обемът й впечатлява-576 странички , сега искам само да имам мъъъъъъничко време да я прочета.Ама съм щастлива днес !!!
ако мислиш,че пътят към сърцето на мъжа минава през стомаха му, значи се целиш твърде високо

Потребителски аватар
Ted
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: чет апр 12, 2007 5:18 pm

Мнение от Ted » съб окт 27, 2007 9:51 pm

Само да се похваля, че я получих като подарък вчера (добре, че ми дойде рожденият ден, защото тъкмо се чудех кого да изнудвам да ми я купи :D ). И когато приключа с "Клетка" започвам да я чета.

Потребителски аватар
Spidy
Childe
Childe
Регистриран: пон юли 03, 2006 5:29 pm
Контакти:

Мнение от Spidy » нед окт 28, 2007 11:42 am

Аз почти я прочетох, скоро ще споделя мнение :)

FLAME
Childe
Childe
Регистриран: ср ное 07, 2007 8:54 pm

Мнение от FLAME » ср ное 07, 2007 8:56 pm

Добра е.
Не бих казал,че е гениална, но си струва да се прочете.
Има наистина смазващи моменти, в типичния за автора стил.

Потребителски аватар
didoval
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед юли 15, 2007 11:51 am

Мнение от didoval » ср ное 14, 2007 8:53 pm

Spidy не я ли довърши? Хайде! На мен ми остават 100 - тина странички. Искам вече да обсъждаме.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет ное 15, 2007 1:09 am

Книгата не е никак лоша, "Клетка" също не беше и все пак за мен най-силните романи на Кинг си остават тези отпреди 1991 година (най-силни като съвкупност от идеи, реализация и въздействие). Любопитното е, че по-голямата част от тези романи са написани под въздействието на алкохол и различни наркотици :roll:
Изображение

Потребителски аватар
agiel
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:35 am
Контакти:

Мнение от agiel » чет ное 15, 2007 11:50 pm

Много ми хареса. Не знам защо започнах с известни резерви, но много бързо се предадох. Трогна ме и ме натъжи, ама много. От два дни не ми излиза от главата ВЕДТСКЕН, миломое.
А корицата вече ми допада - семпла като самия сюжет, допада ми и че не е разкъсана.
Още ми е едно особено и не знам какво да споделя по темата. Чудя се има ли значение дали чете мъж или жена.

Отговори