Дата и час: Пон Юни 18, 2018 10:25 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 89 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Фев 05, 2009 11:07 pm 
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Аватар

най-накрая я прочетох
средна работа, в по-голямата си част е скучна, накрая горе-долу успя да ми хареса

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Май 01, 2010 5:25 pm 
Ka-mai
Ka-mai

В момента я чета и ми се вижда странна, начина на изграждане ми се струва малко объркан на моменти, но общо взето ми харесва, защото е като някакъв пъзел и частиците малко по малко се нагаждат.В момента чета "Сблъсък", но от любопитство я отворих и вече е преполовена.Май сега започва действието да се забързва и се надявам, че до края ще е избухнало!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 27, 2010 8:58 pm 
Childe
Childe
Аватар

Хареса ми, въпреки че от няколко месеца все немога да прочета последните 20-30 странници :blush3: :a010:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 27, 2010 9:02 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Сигурен съм, че препядствията между теб и тези 20-30 страници са огромни! :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 27, 2010 9:06 pm 
Childe
Childe
Аватар

Мда... наистина са... огромни. Може следващия път просто да го игнорирам :ae: :tooth:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 16, 2010 10:28 pm 
Commoner
Commoner

Не знам за вас, читатели, но на мен "Романът/Историята на Лизи" страшно много ми хареса! За 4-5 дни я изядох с кориците (във ваканция съм затова имам толкова време)Впечатлена съм много! В началото ми беше скучна и изобщо не вдявах нищо до странца 200 :) , но то това е било идеята, по-нататък всичко малко, по-малко се изяснява и нарежда! Просто книгата е с КРАЙ! Идеален завършек! Мислех, че ще остана разочарована (даже мислех да зарежа книгата, но си казах - това е Стивън Кинг - няма как да е зле). Все пак до толкова ми харесва, че успях да се потопя в света на Бумна луна, реалният свят и всички герои населяващи книгата! В момента ми е тъжно, че свърши и нямам какво да чета :))

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 17, 2010 9:50 pm 
Ka-mai
Ka-mai

Да си призная, не можах да я довърша.Към края с тези постоянни преминавания в световете започна да ми става доооста скучно и воабще всяко изречение с мъка го прочитах.Ще я почна някой друг път отново.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 15, 2011 2:35 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Бях купил книгата, когато излезна и незнайно, защо я бях оставил и след около година я почнах отново. Веднага разбрах, защо я бях оставил, доста скучновата, историята набира много бавно скорост и ненужно дълга книга. Ясно е, че Кинг има афинитет към дългите романо, но поне 200-250 страници от този роман са ненужни (мое мнение). В момента чета Капан за сънища и положението е подобно, но тя е доста по-добра от Романа на Лизи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 03, 2011 12:18 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Прочетох книгата още преди месец, но по принцип предпочитам да изчакам малко, преди да направя какъвто и да е било коментар за прочетеното. Сега, седмици след като я завърших, мога да кажа, че я нареждам сред любимите ми негови книги. Съзнавам, че не е толкова добра, колкото другите му книги, които нареждам като любими: "Гробището", "То", "Сияние", "Безсъние" и т.н. Въпреки това ме остави с едно много приятно чувство, след като я прочетох - дали защото преминавах през хубав момент или заради прочетеното не знам; най-вероятно заради двете.
Наистина, започва малко по-тромаво, няма смисъл да преповтарям всички останали преди мен, но нататък действието продължава да се развива не по-малко динамично и интересно от другите негови книги. Идеята за Бумна луна ми хареса също, още едно парченце свят от невероятната вселена на Кинг. Макар книгата да е романтичен роман (със свръхестествени елементи), ми хареса, въпреки че точно романтичните романи предпочитам да избягвам. Разбира се, при Кинг всичко е различно и клишетата, които обикновено ме дразнят в този жанр, са абсолютно премахнати, да не говорим, че цялата история е разказана по изключително увлекателен начин.
Последно, в книгата имам една любима "отвратителна сцена", която няма да описвам, за да не развалям удоволствието на бъдещите читатели, но предполагам прочелите книгата се сещат за какво говоря. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Юни 09, 2013 11:38 pm 
Dinh
Dinh
Аватар

Ей, много съм доволен! Нямам я тази книга, не съм я чел. Работата е там, че вече е изчерпана. Няма я в сайта на Плеяда, няма я и в няколко други сайта тип електронни-книжарници. Само че незнайно откъде се сетих, че преди месец-два я държах в ръце тая книга и я разглеждах в някоя книжарница. Ама си казах "Има време, нямам 18 лева сега". Е да, ама вече няма време. Антикварите за втора ръка ми искаха 25 лева, казах им НЕ! Сега се сетих коя книжарница беше, отидох (неделя вечер в 10 часа), залепих се за витрината и се ухилих широко - "Романът на Лизи" все още си стоеше там. Утре сутринта влетявам с 200 в книжарницата и я награбвам. Голяма ирония ще е някой да я вземе в интервала между отварянето сутринта и моето отиване. :D Смея се сега, ама ще плача, ако стане така! :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 21, 2013 1:55 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Днес Кинг разкри, че от всичките си романи най-много харесва... "Романът на Лизи" :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юли 10, 2013 10:12 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

BOTQTA написа:
Ей, много съм доволен! Нямам я тази книга, не съм я чел. Работата е там, че вече е изчерпана. Няма я в сайта на Плеяда, няма я и в няколко други сайта тип електронни-книжарници. Само че незнайно откъде се сетих, че преди месец-два я държах в ръце тая книга и я разглеждах в някоя книжарница. Ама си казах "Има време, нямам 18 лева сега". Е да, ама вече няма време. Антикварите за втора ръка ми искаха 25 лева, казах им НЕ! Сега се сетих коя книжарница беше, отидох (неделя вечер в 10 часа), залепих се за витрината и се ухилих широко - "Романът на Лизи" все още си стоеше там. Утре сутринта влетявам с 200 в книжарницата и я награбвам. Голяма ирония ще е някой да я вземе в интервала между отварянето сутринта и моето отиване. :D Смея се сега, ама ще плача, ако стане така! :D

къде е било това?
ако говориш за София
-------------------------

че те Плеяда печелят предимно от Кинг - естествено е да надуват цените
а и кориците им хич не са лоши! да, тази (Лиз/си) е ужасна, но другите са супер приятни:
ИзображениеИзображение и т.н.
а и старите издания също, винаги обичам да си купувам от тях, ако ги открия на сносна цена
и не разбирам как някой може да предпочита колекцията от Бард с тоалетната хартия и подмятащите се корици,
които се късат на второто отваряне, да не говорим за грозното оформление, и какво е това златно??
NoLabel написа:
Само го сравнете с която си искате от книгите на Кинг издадено от Бард. А цените на Бард са много по-ниски, сега гледам, че Зеления път е 9 лева, а книгата е с бронзово мастило на кориците, от горе е с многоцветна лакитана хартиена подвързия с релефни надписи! Изрязана е правилно, дори! А тоя парцал.... , абе да му..... Сори, пак казвам, тая книга не струва 18 лева. Това е направо подигравка с автора. Не че няма да ги дам, ама това е щото нямам избор!

или бронзово, както кажеш
не те разбирам обаче...

BloodAti написа:
Хмм вие да не би да четете Кинг само заради кориците му??? Или пък да си купувате книгите само заради "невероятно хипер добрата корица"??? Ако видите с каква изпокъсана корица си я бях купил Кери (все пак беше за 2лв. :roll: ) ще паднете,но за мен е важно само и единствено съдържанието.Също така да не забравяме,че кориците на "Плеяда" от 90-те години,когатo Петър Станимиров е художник са 100 пъти по-добри от оргиналните американски корици на книгите на Кинг. (не от всички де,но поне от 90% са по-добри БГ кориците!)

не вярвам някой тук да чете, заради корицата, но е добре да е хубаво оформена,
колкото до другото - както казах по-горе - и аз си купувам книги в ужасно състояние за малко пари
и това въобще не ме притеснява, най-малкото - спасявам ги от сергията,
но не ги пазя като писани яйца на рафта, обикновено си личи, че са четени, а и нали за това служат?!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 11, 2013 11:30 am 
Dinh
Dinh
Аватар

^
Не-не, за книжарница в Търговище става въпрос. "Ставаше", защото вече книгата е вкъщи. :D Много странно обаче, книгата имаше вид на "втора ръка", подозрително опърпана беше. Поседях 5 минути, почудих се... "не съди за книгата по корицата й"... и си я купих! :) Още не съм я чел, ще й дойде реда и на нея!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 23, 2013 2:19 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Цитат:
Q: Do you have a favorite among all your novels?

King: Yeah, I would say probably, there’s a novel called “Lisey’s Story.” It’s about marriage – long-time marriage. They say write about what you know. I’ve been married for a long, long time - 42 years. We were kids when we got married. Our kids are all grown up and there are grandkids now. I’ve always been interested in the way a marriage builds a secret world for the people inside it. Even their kids, they love their mother and father, but it’s different with a man and a woman, that’s a secret. And so I wanted to write about that and I was happy about what I got. And it’s not the sort of book that was a runaway, crazy best seller like “11/22” or “Under the Dome” or “Doctor Sleep.” It’s a book that means a lot to me.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 05, 2014 10:41 pm 
Childe
Childe
Аватар

Току що прочетох "Романа на Лизи" и определено мога да твърдя, че това е една от най-стойностните книги на Кинг. Наистина в началото се чете много трудно, но това е само докато вникнеш в историята. :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 89 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]