Най-слабите книги на Стивън Кинг

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Коя е най-слабата творба на Кинг?

"Очите на дракона"
10
10%
"Куджо"
3
3%
"Играта на Джералд"
9
9%
"Долорес"
1
1%
"Пътна мрежа"
11
11%
"Кери"
7
7%
Друга
24
24%
Кощунство! Всички книги на Кинг са страхотни!
37
36%

Общо гласове: 102

Потребителски аватар
JustAFaceInTheCrowd
Dinh
Dinh
Регистриран: чет яну 14, 2010 2:34 am

Re: Най-слабите книги на Стивън Кинг

Мнение от JustAFaceInTheCrowd » пет фев 19, 2010 5:29 pm

"Роуз Мадър" - както самият Кинг казва за нея в "Мемоари на занаята" - това е мъртвородена книга. Беше скучна и предвидима, доста банална. Всъщност, дори не мога да я оплюя както трябва :)) , защото си спомням прекалено малко от нея - дотолкова безлична ми беше.

Но моето най-голямо разочарование е "Черният дом". Очаквах нещо поне наполовина толкова добро, колкото "Талисманът", но ядец. Малко лоши книги успяват чак да ме ядосат, но тази е една от тях. Прилича на евтино криминале с фентъзи елементи. Ако започна да изброявам всички глупости, които ме разочароваха от книгата, сигурно ще ми излязат пришки на пръстите, затова ще се въздържа. И все пак - слаба, изключително слаба книга :attantion:
Изображение

Потребителски аватар
gecata
Commoner
Commoner
Регистриран: вт ное 17, 2009 5:53 pm

Мнение от gecata » ср фев 24, 2010 12:58 pm

Всеки писател има лоши книги, дори и Стивън Кинг.
В неговото творчество не ми допаднаха "Тъмната половина" и "Кери".

Buhlio
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: чет апр 17, 2008 6:37 pm

Мнение от Buhlio » съб апр 10, 2010 1:19 pm

Не мисля, че Кинг има чак отвратителни книги, но книгата, която изоставих и която няколко пъти замалко да ме приспи беше "Момичето, което обичаше Том Гордън".
Просто не издържах... нищо не събуди интерес в мен, единствено началото беше предизвикателно, но после някъде по средата се изгубих и аз, заедно с героинята, обаче поехме по други пътища. :tooth: :))

Потребителски аватар
ReneeFilth
Childe
Childe
Регистриран: нед юли 23, 2006 8:10 am
Контакти:

Мнение от ReneeFilth » вт юли 27, 2010 8:59 pm

"Играта на Джералд" - просто няма друга толкова тъпа и скучна книга...
You can always cry but never complain
All those bitter tears, will it ease the pain?
Part of the crying game, will it ease the pain?

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: чет май 29, 2008 2:38 pm

Мнение от West of Hell » ср юли 28, 2010 2:36 am

хм, винаги съм смятал, че дамите има какво да научат от нея(предполагам, че си момиче)
навремето и аз не я бях харесал, но след това съм се зачитал в отделни пасажи, които са ми се стрували гениални

впрочем, който е правил анкетата-ами в нея няма слаб роман :tooth:

единствената книга на Кинг, която не дочетох е "Романът на Лизи", а най-скучна ми беше "Колорадеца"
На Download 2016 bundinhas

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

Потребителски аватар
Mustang
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: съб фев 10, 2007 9:54 pm
Контакти:

Мнение от Mustang » ср юли 28, 2010 9:40 am

Бих казала не само дамите, ами всички - не се знае кой и как ще се озове в подобна ситуация.
А за мен книгата е изумително добра, поради една проста причина - винаги съм обичала "ежедневния" ужас. Имам предвид, когато четеш за чудовища, колкото и отвратителни и гнусни да са, разумът ти подсказва, че това е ПРОСТО фикция. Това не е задължително да е вярно - науката още не е изучила евентуалните различни измерения, животът дълбоко под водата, или пък далече зад звездите, да не говорим до какво могат да доведат в неопределено бъдеще генетичните експерименти. Нямаме понятие и от окултните учения, които, макар много хора да се отнасят скептично към тях, са достатъчно много и достатъчно дълго са били уважавани и практикувани, за да е твърде трудно да бъдат пренебрегнати. И все пак, тъй като чудовищата не са част от нашия свят, не ги виждаме всеки ден, най-страшни за мен са ситуации, в които реално мога да се поставя - и то твърде лесно.
Изображение

Вивиан
Childe
Childe
Регистриран: вт май 19, 2009 9:36 am

Мнение от Вивиан » нед ное 07, 2010 9:29 am

Гласувах за Кери. Много слаба ми се видя.
Но само защото няма Гняв. Ако я имаше - щях да гласувам за нея. Не ми грабна интереса по никакъв начин.

Потребителски аватар
CELL
Breaker
Breaker
Регистриран: вт юли 20, 2010 4:44 pm

Мнение от CELL » нед ное 07, 2010 10:11 am

Долорес много ми допада като образ, в никакъв случай не е отвратителна книга!
Бих гласувал за Торба с кости. Играта също...

Потребителски аватар
Der
Childe
Childe
Регистриран: чет ное 18, 2010 10:20 pm

Мнение от Der » ср ное 24, 2010 11:05 pm

Далеч съм от прочитането на цялото творчество на Кинг, но със сигурност гласувам с : "Кощунство! Всички книги на Кинг са страхотни!" :smile:
Изображение

Изображение

Вивиан
Childe
Childe
Регистриран: вт май 19, 2009 9:36 am

Мнение от Вивиан » нед ное 28, 2010 12:00 pm

Моят фаворит го няма :smile: - ГНЯВ. Едвам я прочетох, за първи път ми се случва с книга на Кинг. Не ми хареса ама изобщо.

Потребителски аватар
Ben Hanscom
Childe
Childe
Регистриран: съб май 26, 2012 12:39 pm

Мнение от Ben Hanscom » нед май 27, 2012 1:38 pm

Абе вие добре ли сте??
Като правите такава анкета сложете ВСИЧКИ книги на Стивчо, не 4-5, които на вас не са ви харесали...така ще се види реално коя книга е най-малко харесвана...а "Куджо" и "Долорес" или "Играта на Джералд" да са в тази анкета...просто нямам думи...та това са едни от най-добрите му книги...
We don't fully know anyone. Least of all ourselves

Потребителски аватар
мици
Commoner
Commoner
Регистриран: чет дек 09, 2010 7:52 pm

Мнение от мици » нед май 27, 2012 2:43 pm

Вижте, че досега изказаните мнения не съдържат едно и също заглавие. Това, че на някого не му е допаднала някоя от книгите на Краля, съвсем не означава, че тя е слаба - да не говорим за отвратителна !

Sylar
Commoner
Commoner
Регистриран: пет юни 08, 2012 3:48 am

Мнение от Sylar » нед юни 10, 2012 10:56 am

Не успях да дочета единствено "Живата факла", изобщо не ми грабна вниманието.

Потребителски аватар
stainbek
Childe
Childe
Регистриран: пет авг 27, 2010 10:56 pm

Мнение от stainbek » вт юни 12, 2012 7:00 pm

Веднага мога да напиша 3 слаби, поне за мен: "Очите на дракона", "Талисманът" и "Черният дом".

Потребителски аватар
Ангел без криле
Childe
Childe
Регистриран: вт юли 31, 2007 11:30 pm

Мнение от Ангел без криле » нед юни 24, 2012 6:29 pm

От всички книги на Стивън Кинг, които съм прочел не ми харесват само тези:
Цикълът на върколака - Единственото което ми допадна в цялата книга бяха хубавите илюстрации на Бърни Райтсън, а самата история беше скучна и прекалено кратка. Останах малко разочарован, защото като малък много харесвах филма и очаквах книгата да ми хареса още повече, но се оказа обратното.
Колорадеца - Към днешна дата, дори не се сещам за какво ставаше въпрос в самата книга, което говори колко много ми е "харесала".
Торба с кости - Факта, че не ми хареса може да се дължи на това, че аз попринцип не харесвам истории с призраци. Обема на книгата е около 600 страници, а можеше спокойно да се съкрати поне наполовина. Единственото нещо, което поддържаше интереса ми беше развитието на героите.
Роуз Мадър - Тази книга имаше потенциал да бъде добра, макар и не много оригинална, ако изключим свръхестествените елементи. Това пътуване между двата свята беше страшно скучно и някак не на място. От друга страна пък в книгата има ченге психопат-убиец, който е един от най-бруталните злодеи на Ст.Кинг по мое мнение. :devil:
ТК: Стрелецът - Това книжле за малко щеше да ме откаже от поредицата за Тъмната кула, но добре че съм инат и прочетох и "Трите карти". "Стрелецът" е много мудна книга, като едва в последните няколко страници се случва нещо по-съществено.

aaliyahbo
Commoner
Commoner
Регистриран: чет сеп 22, 2011 9:58 am

Мнение от aaliyahbo » съб юли 07, 2012 10:55 am

Аз пък не можах да дочета ,,Безсъние,,...стои си от няколко месеца до средата.Явно не ми е интересно да чета за старци, които не могат да спят и им се превиждат аури...Все пак ще се отитам да я дочета.
От това,което съм чела не ми добадна Дългата разходка и Гняв. Колорадеца е доста тегава, но ми хареса идеята кото цяло. И все пак, бих изчела отново която и да е от и да книгите му само поради факта,че дори и в ,,най- слабата,, му книга има гениални моменти! :)

Потребителски аватар
Ангел без криле
Childe
Childe
Регистриран: вт юли 31, 2007 11:30 pm

Мнение от Ангел без криле » вт юли 10, 2012 8:45 pm

Последно прочетох "Буик 8" и спокойно мога да заявя, че това е най-"отвратителната" книга която съм чел. Беше скучна и безкрайно разтегната, може би ако беше разказ,а не роман щеше да е по-добра. Явно Кинг е бил в творческа криза докато я е писал, но на него му е позволено, защото една лоша сред 10 добри книги не е лош резултат.

aaa
Childe
Childe
Регистриран: пет май 20, 2011 8:34 pm

Мнение от aaa » пет юли 20, 2012 3:27 pm

Може би като някой, който е чел всичко на български издадено от Кинг бих заложил на "Буик 8", "Клетка", "Играта на Джералд".
Но определено книгите писани след катастрофата са доста слаби (без 22/11/63).

Buhlio
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: чет апр 17, 2008 6:37 pm

Мнение от Buhlio » пет юли 27, 2012 5:56 pm

aaa, не знам кое точно те е подтикнало да мислиш така, може би ще споделиш повече кое характеризира книгите му след катастрофата като "слаби". :) Не се заяждам, просто ми е интересно, тъй като съм на напълно различно мнение. Най-любимата ми книга е написана в този период - Дума ки. Капан за сънища за мен е една от най-силните му, както и Романът на Лизи (любимата книга на Кинг, която той е писал). Не съм чел все още Под Купола и 22/11/63, но знам, че и двете са приети изключително топло от критици и фенове.

aaa
Childe
Childe
Регистриран: пет май 20, 2011 8:34 pm

Мнение от aaa » пон авг 27, 2012 4:45 pm

Може би заради действието (много бавно се точи). "Дума ки" 800 страници които просто може поне без 200, "Романът на Лизи" също не е особено активен (като фабула има нещо общо с "Играта на Джералд" ). "Под купола" ми хареса доста,а 22/11/63 е най - доброто писано от години. Нещо се претупват тези книги - 3те последни Тъмни кули като че са писани да се завърши цикъла.
Иначе моите любими са "Сиянието" и "Мизъри"

Заключена