Най-слабите книги на Стивън Кинг

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Коя е най-слабата творба на Кинг?

"Очите на дракона"
10
10%
"Куджо"
3
3%
"Играта на Джералд"
9
9%
"Долорес"
1
1%
"Пътна мрежа"
11
11%
"Кери"
7
7%
Друга
24
24%
Кощунство! Всички книги на Кинг са страхотни!
37
36%

Общо гласове: 102

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

Re: Най-слабите книги на Стивън Кинг

Мнение от Abigel » чет сеп 08, 2005 8:12 am

Стига си злорадствал!......
Времето ще покаже какви ще станат процентите ;)

Потребителски аватар
Meriadoc
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: вт авг 30, 2005 10:28 pm
Контакти:

Мнение от Meriadoc » пет сеп 09, 2005 12:44 am

Важното е Фреди и Джордж да не пострадат. Всъщност няма да възразя ако "Куджо" и "Кери" вдигнат малко проценти :p

Annabell
Commoner
Commoner
Регистриран: съб ное 05, 2005 12:17 am
Контакти:

Мнение от Annabell » пон ное 07, 2005 12:51 am

Предполагам, че всеки автор има слаби попадения, ама май Стивън Кинг не е такъв. Не съм чела негова тъпа книга, но ако прочета, ще ви се обадя. И все пак не се надявайте много.....:)
Иначе "Пътна мрежа" въобще не беше скучна, а "Очите на дракона" пак беше готина, макар и приказка. Най-много ми хареса момента когато краля си бъркаше в носа....

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Мнение от J.S. » пон ное 07, 2005 4:12 pm

Очите на дракона ми е любимата приказка. На мен ми хареса момента, в който разбрах, че Флаг е използвал един и същ номер няколко пъти, че е измамил много хора по един и същ начин.

Annabell, а момента с пикаенето на краля в огъня хареса ли ти? :))

Annabell
Commoner
Commoner
Регистриран: съб ное 05, 2005 12:17 am
Контакти:

Мнение от Annabell » вт ное 08, 2005 1:25 am

Разбира се. Много ми хареса как е описал пикаенето- просто действие, описано по сложен начин! :D

Потребителски аватар
Meriadoc
Devar-Toi
Devar-Toi
Контакти:

Мнение от Meriadoc » ср сеп 26, 2007 12:09 pm

Изрових си старата тема за да заявя, че "Торба с кости" е страшен боклук. Лошото в случая е, че в последно време на всяка хубава Кингова книга ми се падат по 2 тъпи, което ме навежда на неприятни мисли...

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » пет сеп 28, 2007 1:46 pm

аз пък я харесвам "Торба с кости" :p
Само накрая не ми хареса- много прекали с негърката, малко досадно- като в "Роуз Мадър" ;)

FLAME
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: ср ное 07, 2007 8:54 pm

Мнение от FLAME » ср ное 07, 2007 9:01 pm

Пътна мрежа според мен е много добра книга, стига човек да има търпение и да не я зареже в началото.
Така беше и с Таен прозорец, тайна градина - от 4 след полунощ - понеже се зарибих по Стивън Кинг през 1992 (със Сейлъмс Лот,а Четири след полунощ излезе някъде малко по-късно същата година),когато бяха в ранни тийн години ми се струваше доста тъпичка новела (май така се води). Започвах я 3 пъти и все не стигах до края. След няколко години имах търпението да прочета до края и определно си струваше.
От изброените в анкетата може би Кери ми допада най-малко.

FLAME
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: ср ное 07, 2007 8:54 pm

Мнение от FLAME » ср ное 07, 2007 9:02 pm

И като допълнение - Капан за сънища според мен е слаба книга - типичен роман на ужасите, доста далече от истинския стил на Кинг - поне така ми се струва.

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » чет ное 08, 2007 12:58 am

Хип хип, урааааа- втори глас за Кери. Тази книга съм я гледала да се продава за 3лв и не си я купих ей така, защото не ми харесва, пък :ae:

Само че за Гробището не съм съгласна, по-дълбока е, отколкото изглежда, не е просто някакви си там ужасии

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » чет ное 08, 2007 12:59 am

Мери, как можа да треснеш и Долорес в тази анкета, умът ми не го побира :p

Потребителски аватар
Meriadoc
Devar-Toi
Devar-Toi
Контакти:

Мнение от Meriadoc » съб ное 10, 2007 2:07 pm

Пътна мрежа според мен е много добра книга, стига човек да има търпение и да не я зареже в началото.
Пътна мрежа според мойте виждания е една от най-добрите книги на Кинг. Емоциите и разсъжденията на горкия човек, чиято къща ще бъде разрушена са дотолкова разбираеми, че иначе абсурдният завършек изглежда съвсем в реда на нещата. Любимият ми герой на Кинг е тоя чичка.
Хип хип, урааааа- втори глас за Кери.
Кери е доволно отвратителна, писал съм и преди по тоя въпрос -и аз едва я прочетох.

Потребителски аватар
Mustang
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: съб фев 10, 2007 9:54 pm
Контакти:

Мнение от Mustang » пон дек 24, 2007 2:38 pm

"Очите на дракона", определено. Да, личи си, че е писана със стил и умение, не може да се отрече добрия изказ и дори увлекателното разказване... но човека си е с опит и талант - може да разкаже всичко увлекателно. Въпреки, че много се трогвам от романтични приказки като тази - просто няма другото въздействие (умишлено със сигурност). Обикновенно неговите книги ме карат да се чудя дали някоя вечер сенките няма да се размърдат... (разбирай и като дали съзнанието няма да ми изиграе лошо шега).

Просто това сякаш не беше книга на Кинг. Не успя да ми се намърда в мозъка (може би когато съм я чела и последните следи от такъв са се били изпарили, но май не беше това причината).

cupakabra
Childe
Childe
Регистриран: вт сеп 11, 2007 12:18 am

Мнение от cupakabra » пон дек 24, 2007 11:27 pm

не мога да разбера,уж фенове на Стивън Кинг,а пишат за книгите му че били скучни и отвратителни-Кери и Пътна Мрежа са 100 процента Стивън Кинг и са си много хубави книги,а пък Куджо е просто една от най-добрите,филма също е страхотен.Очите на дракона е приказка,но е написана в стил Кинг и я четох с голямо удоволствие.Изобщо аз мисля,че такава тема не трябва да има този форум и най добре да я изтрият.

От процентите на гласувалите се вижда,че повечето хора мислят като мен.

Потребителски аватар
Drake
Ka-tet of 19
Ka-tet of 19
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Drake » вт дек 25, 2007 1:42 am

Това че Стивън Кинг ни е любим писател, не значи че трябва да обожествяваме всяка негова книга. :)
Изображение

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Регистриран: нед авг 21, 2005 10:05 pm
Контакти:

Мнение от NoLabel » вт дек 25, 2007 5:13 pm

Щом темата е свързана по някакъв начин с Кинг, не виждам как така някой може да се изкаже, че не трябвало да я има! Значи, като сме фенове, нямаме право да говорим за слабите му страни и нямаме право на негативно мнение? Това са пълни глупости, никой няма право да съди някой, заради мнението му и да казва кои теми трябва и не трябва да ги има.
Изображение

cupakabra
Childe
Childe
Регистриран: вт сеп 11, 2007 12:18 am

Мнение от cupakabra » вт дек 25, 2007 8:09 pm

Аз слаба книга на Ккнг не съм чел.Всяка книга си е хубава сама са себе си.Е има и такива,които не са ми допадали толкова,но това не означава че са слаби или отвратителни.Аз просто си изказах мнението.

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh
Регистриран: ср сеп 05, 2007 9:25 am

Мнение от BloodAti » вт дек 25, 2007 9:08 pm

Наистина и аз мисля, че "отвратителни" е малко силно твърдение. И аз съм съгласен, че няма "отвратителни" книги на Стивън Кинг, има много добри негови произведения и не толкова добри, но чак "отвратителни" няма.
"Alone. Yes, that's the key word, the most awful word in the English tongue. Murder doesn't hold a candle to it and hell is only a poor synonym." - Salem's Lot, Stephen King

Потребителски аватар
oncho99
Commoner
Commoner
Регистриран: вт дек 25, 2007 10:35 pm

Мнение от oncho99 » вт дек 25, 2007 11:28 pm

Самата тема е отвратително формулирана и дава материал за всеки чел недочел разбрал недоразбрал някоя от творбите на Стивън Кинг да се изака най позорно в темата - като в две тъпи изречения зачеркне с лека ръка и без грам обосновка някоии от най-добрите му произведения!

кое е най-доброто наистина е спорен и дикусинен въпрос по-скоро индивидуален.

Едно е сигурно обаче Кинг няма отвратитени произведения - най-малкото тези изброени в анкетата в началото са такива!!!

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » ср дек 26, 2007 4:20 am

Наистина не е добре формулирана темата, но всичко е строго субективно. Аз пък се питам - толкова много ли ви харесва "Долорес" или просто не сте я чели? Защото за мен е сред четирите му най-слаби книги...
Изображение

Заключена