Най-слабите книги на Стивън Кинг

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Коя е най-слабата творба на Кинг?

"Очите на дракона"
10
10%
"Куджо"
3
3%
"Играта на Джералд"
9
9%
"Долорес"
1
1%
"Пътна мрежа"
11
11%
"Кери"
7
7%
Друга
24
24%
Кощунство! Всички книги на Кинг са страхотни!
37
36%

Общо гласове: 102

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Re: Най-слабите книги на Стивън Кинг

Мнение от J.S. » ср дек 26, 2007 10:36 am

Чели сме я.Просто е интересно(без абзаци или глави,през цялотото време Долорес говори,това имах впредвид под интересно,освен стандартното за Кинг) написана,лесно се чете,подходяща е за по-широк кръг от читатели.
Играта на Джералд например ми харесва доста повече,а е на второ място по отвратителност.И наистина ако се гласуваше не за най-слаба твороба ,а за най-гнусна и аз бих я класирал доста напред.Предполгам,че част от гласувалите за нея са го направили защото ги е отвратила.
deadface, я кажи кои са другите 3 книги в класацията ти?

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » ср дек 26, 2007 6:17 pm

J.S. написа:deadface, я кажи кои са другите 3 книги в класацията ти?
Първо едно уточнение. За да бъде една книга наистина добра, тя трябва не само да е написана увлекателно, но и да идейна - тоест, в сюжета й да са заложени оригинални идеи. Освен това трябва да има и някакви послания към читателя, да му казва нещо, да го кара да се замисли върху някакъв въпрос.
На първо място в класацията ми е "Момичето, което обичаше Том Гордън" - плосък сюжет, липса на оригинални идеи. Какво е посланието към читателя? Никога да не се предава и да не губи вяра в себе си? Ок, хубаво послание, но не ме кара да се замисля.
На второ място е "Буик 8" - оригинална идея, но недоразвита, при това не е поднесена по най-добрия начин. Има послание към читателя, кара го да се замисли, но сюжетът... Ако беше разказ, а не 400стр. дебел роман, "Буик 8" щеше да е многократно по-въздействащ.
На трето място е "Долорес" - като реализация няма грешка, все пак Кинг има неповторим стил и разказва много увлекателно. Но като идея? Като послание към читателя? Това е история, подходяща по-скоро за разказ, отколкото за роман.
На четвърто място е "Торба с кости" - изтъркана идея, сравнително безинтересен сюжет. Има силни моменти, но определено не ме накара да се замисля. Една доста тривиална история за отмъстителен дух.
Изображение

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh
Регистриран: ср сеп 05, 2007 9:25 am

Мнение от BloodAti » ср дек 26, 2007 7:55 pm

Аз съм чел книги, които не са с оригинална идея и пак са ми харесали. Чел съм и книги, които не са чак с толкова дълбоко послание към читателя и са ми харесали. Но наистина много е важно посланието за да може на човек да му е интересно докато чете. Все пак не по-малко важно нещо е и реализацията, как точно писателят ни е поднесъл произведението. Защото има и книги с много добра идея и реализация нулева, които са ми се сторили глупави.
И между другото се е случвало в някои много добри книги на Стивън Кинг някак си да не съм успял да открия послание, примерно "Сиянието" - това ми е най-любимия роман на Кинг и го прочетох доста бързо, защото ми беше супер интересен и увлекателен. Разбира се съм убеден, че е имало някакво послание, но малко нисък е броят прочетени книжки от мене и заради това не успявам в някои книги да разбера посланието... Но незнам, малко се захласнах с обясненията и ми се струва, че мнението ми не е много ясно изразено, но нищо...
"Alone. Yes, that's the key word, the most awful word in the English tongue. Murder doesn't hold a candle to it and hell is only a poor synonym." - Salem's Lot, Stephen King

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

Мнение от Abigel » пет дек 28, 2007 4:04 pm

deadface написа:Наистина не е добре формулирана темата, но всичко е строго субективно. Аз пък се питам - толкова много ли ви харесва "Долорес" или просто не сте я чели? Защото за мен е сред четирите му най-слаби книги...
Да, наистина съм я чела и наистина много ми харесва, дори ми е сред фаворитите :p

Може пък да не я разбирате и харесвате толкова много, защото сте мъже :badgrin: :p

Аз я прочетох в момент от живота ми, който малко или много имаше връзка със сюжета на книгата, може би заради това толкова много ми допадна. Да не говорим, че всички ми я сочеха като слаба книга, а ми беше доста трудно да я намеря и когато си я купих подходих с малко пренебрежение, тя пък взе, че ме изненада-приятно при това :!:

Потребителски аватар
Meriadoc
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: вт авг 30, 2005 10:28 pm
Контакти:

Мнение от Meriadoc » вт яну 22, 2008 7:46 pm

На мен Очите на дракона, Кери, Торба с кости, Куджо, ми бяха толкова скучни, че в даден момент героите и самия сюжет ми станаха отвратителни - в смисъл, че не можех да ги понасям и като прочетях името "Питър" физически започваше да ми се повръща.

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

Мнение от Abigel » ср яну 23, 2008 10:12 am

а за "Град Отчаяние" какво ще кажете?!? :roll:

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: съб авг 20, 2005 10:08 pm
Контакти:

Мнение от edenbeast » ср яну 23, 2008 6:43 pm

Както казах и преди, за мен няма ужасен роман на КИНГ. Ако трябва да спомена най-слабия, който съм чел, то това ще е "Проклятието". Хареса ми, приятно ми беше докато го четох, но ми остави най-малко спомени след това.
"Stay scared!"

Потребителски аватар
bastet
Commoner
Commoner
Регистриран: съб юли 05, 2008 2:12 pm

Мнение от bastet » пет юли 25, 2008 5:32 pm

За мен, най-слаба е последната,която прочетох -"Колорадеца",а като "отвратителна" не мога да определя никоя,а съм чела почти всичко от творчеството му преведено на български.
"Това нечовешко място ражда човешки чудовища."
"Сиянието"

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пет юли 25, 2008 6:35 pm

Намираш "Колорадеца" за по-слаба от "Момичето, което обичаше Том Гордън"? Или това е една от книгите, които още не си прочела?
Изображение

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:33 pm
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » пет юли 25, 2008 9:31 pm

На мен също "Колорадеца" изобщо не ми хареса.
Spoiler
Show
Как може да няма край? Не че е безкрайна :D Аз си искам края, искам си развръзката, пък! Въобще не прилича на нищо писано от Стив. за мен тази книга е недовършена. Според мен има вариант и просто да не е могъл да измисли нищо свястно (не ме линчувайте, моля) и затова да е написал всички тези бла-бла че е важна самата мистерия...
Изображение

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед мар 30, 2008 7:41 pm

Мнение от The God of Blood » нед юли 27, 2008 11:38 pm

Spoiler
Show
На мен пък ми хареса точно защото няма ясен край. Това за мен е най-силната черта на този роман. И наистина е важна самата мистерия - там е тръпката ;)
"Зло, събудено призори, до вечерта се превръща в Морготова радост" - Дж.Р.Р. Толкин, "Децата на Хурин"
-----------
Изображение

Потребителски аватар
bastet
Commoner
Commoner
Регистриран: съб юли 05, 2008 2:12 pm

Мнение от bastet » пон юли 28, 2008 5:41 pm

deadface написа:Значи намираш "Колорадеца" за по-слаба от "Момичето, което обичаше Том Гордън"? Или може би това е една от книгите, които не си чела...
Напротив,чела съм я.. Не е от любимите ми,но да,смятам,че "Колорадеца" е по-слаба :)
"Това нечовешко място ражда човешки чудовища."
"Сиянието"

Потребителски аватар
didoval
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед юли 15, 2007 11:51 am

Мнение от didoval » вт юли 29, 2008 6:56 pm

"Момичето..." е шедьовър пред "Колорадеца", който е :a010: :no:
Работата ясна. Смъртта е, когато те спипат чудовищата.

http://www.neobux.com/?r=didoval

Tisho_cska
Commoner
Commoner
Регистриран: ср май 27, 2009 9:35 pm

Мнение от Tisho_cska » чет окт 15, 2009 2:06 pm

Пътна мрежа е доста интересна...прочетох я бързо.Вярно че няма страскащи елемнти,но все пак е добра :huh:

Потребителски аватар
derry_maine
Childe
Childe
Регистриран: пет юни 27, 2008 8:53 pm
Контакти:

Мнение от derry_maine » нед окт 18, 2009 12:23 am

Едва ли е възможно някой да е толкова продуктивен и да издава все хубави неща. При Стивън Кинг освен това летвата е поставена доста високо от самия него.

На мен лично не ми харесват особено "Дългата разходка" ( не бих я препрочел ) и "Очите на дракона". Всъщност за втората не знам доколко имам основания да се произнасям, тъй като просто я зарязах след първите страници. Може някой ден пак да се пробвам, тя си стои като новичка сред другите, които са в различна степен на опарцаляване от много употреба.
"...и най-приказното вълшебство помръкваше пред блясъка на желанието; Гестаад беше НЯКЪДЕ; Дери беше желание"
Отвъд

Потребителски аватар
Ally
Breaker
Breaker
Регистриран: нед дек 13, 2009 3:22 pm

Мнение от Ally » нед дек 13, 2009 4:01 pm

Очите на дракона я започнах и не успях да я довърша! :blush3: Прекалено ми е приказна... Някои от разказите също не са върха, но според мен от разказ не трябва да се очаква кой знае колко - просто обемът ограничава. А иначе 'Мизъри' на мен лично не ми допада - добре е написана, но просто е прекалено явно садистична, за да е моята книга :huh:
I'm so happy 'cause today I found my friends
They're in my head

Изображение

Изображение

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: чет май 29, 2008 2:38 pm

Мнение от West of Hell » ср дек 16, 2009 12:55 am

според мен от разказ не трябва да се очаква кой знае колко - просто обемът ограничава
Точно обратното. Обемът ограничава излишното разтягане на локуми. Аз лично съм голям фен на разказите. А когато имаме майстор като По, Лъвкрафт или Кинг...няма такова усещане. Колко вечери съм си лягал с "Нощна смяна". Препрочитал съм ги пак и пак.
На Download 2016 bundinhas

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср дек 16, 2009 1:27 am

West of Hell написа:Обемът ограничава излишното разтягане на локуми. Аз лично съм голям фен на разказите. А когато имаме майстор като По, Лъвкрафт или Кинг...няма такова усещане. Колко вечери съм си лягал с "Нощна смяна". Препрочитал съм ги пак и пак.
+1

Единственото съществено предимство на дългата белетристична форма (романа) пред късата белетристична форма (разказа) е, че в първата авторът има възможност да развие по-пълноценно образите на главните герои.
Изображение

Потребителски аватар
Ally
Breaker
Breaker
Регистриран: нед дек 13, 2009 3:22 pm

Мнение от Ally » чет дек 17, 2009 1:20 am

Само че е много по-вероятно да останеш неразбран, пишейки разказ, отколкото нещо по-дълго. Кратките форми са много по-трудни и именно затова смятам, че вероятността там да има не толкова добри неща е по-голяма.
I'm so happy 'cause today I found my friends
They're in my head

Изображение

Изображение

stanislav
Commoner
Commoner
Регистриран: нед яну 17, 2010 2:14 am

Мнение от stanislav » нед яну 17, 2010 2:39 am

"Очите на дракона". С нежелание я изчетох,а за препрочитане дума да няма.

Заключена