Дума Ки

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Moderator: Ka-tet of 19

Post Reply
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Re: "Дума Ки"

Post by Vokial » Tue Feb 17, 2009 8:17 pm

Има логика в това, което казва deadface, но Бард издават и нови книги (не на Кинг) и пак имат по-ниска цена, когато са с подобен обем, като прибавим 25-те %-та намаление от сайта им, безплатната доставка при над 30 лева и честите им промоции... да не казвам и наградата Христо Г. Данов, която е показателна и по-доброто материално качество на продуктите им... Бард бият отвсякъде... по всяка вероятност една от най-добрите издателски къщи в България днес... е малко бавно преиздават, но и това правят понякога...

подходящ за книги от по 700 страници - едва ли съм едиствения, който иска да запази книгите си в някакъв приличен вид след 1 или 2 прочитания.

Така е... поне обложка и малко по-яка корица (без да е твърда) би било добре..., но това ще качи цената още...

И все пак да сме благодарни на Плеяда, защото не се знае, дали някой щеше да издава новите книги на Кинг изобщо, ако не бяха те...

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Tue Feb 17, 2009 9:06 pm

J.S. wrote:
deadface wrote:И, за да не си говорим празни приказки, да вземем "Колорадеца" на Бард. Книгата е 160 стр., а струва 7 лв. "Дума Ки" е 700 стр. и струва 25 лв. Ако "Колорадеца" беше 700 стр., на каква цена щяха да го пуснат от Бард?

Можем само да гадаем, но със сигурност щеше да е под 25 лева. Освен това книгите на Бард са с намаление, ако се поръчат от сайта им. Но е и факт, че Бард е много по-голямо издателство...
И все пак, исканията на повечето хора тук са съвсем основателни. Форматът, в който Плеяда издават книгите си изобщо не е подходящ за книги от по 700 страници - едва ли съм едиствения, който иска да запази книгите си в някакъв приличен вид след 1 или 2 прочитания.

Говорим за коричната цена. Не всеки си поръчва книги от сайта на Бард. Колкото до формата - ако Плеяда беше издала "Дума Ки" на няколко части, общата им цена щеше да е по-голяма от сегашната. Ако я беше издала с твърда корица и шити страници - също.

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by J.S. » Tue Feb 17, 2009 9:40 pm

Това за твърдите корици и няколкото тома е ясно. Под формата имах впредвид книги с по-големи размери, защото тези на Плеяда доста се доближават до "mass market paperback", което не ми харесва.

Дени
Devar-Toi
Devar-Toi

Post by Дени » Thu Feb 19, 2009 8:50 pm

melhaer wrote:книгата според мен е доста добра, поне аз я четях с голямо удовослтвие...мисля, че е най-добрата от последните излязли в БГ - по добра от клетка, роуз мадър, колорадеца...поне за мен...цената си е нормална, не виждам какво толкова се обсъжда...

Подкрепям. На мен ми беше мн интересна, прочетох за бързичко, предимно вечер и 2 пъти заспивах към 6ч сутринта на запалена лампа.

Аз от последните харесвам и Колорадеца, но със сигурност тази на Кинг ме грабна силно и съм мн доволна :) Чудно беше, че беше и дълга, да не свърши така бързо.

Обаче не мисля, че ще може да има филм по нея, не знам вие как го виждате, ама просто не мисля, че става за филмиране.

Още ме е яд за корицата, за жалост, и тази става, но оригинала беше великолепен. А на тази, така и не разбрах след като обясняват Персе като подобие на жена в червена перелина, защо на картинката фугурката беше като краварка, примерно :wink: Пак казвам, не е зле де ;)

Обща оценка за мен 8.5/10, със сиг мн ми хареса :)
Stephen King - THE KING OF THE DARKEST PART OF ME
TWILIGHT SERIES Image THE BEST LOVE STORY EVER

Deadly_Mistake
Commoner
Commoner

Post by Deadly_Mistake » Fri Feb 20, 2009 5:49 pm

На мен също ми беше супер интересна,"излапах" я за 3 дни точно.
Image

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Fri Feb 20, 2009 5:53 pm

Дени wrote:Още ме е яд за корицата, за жалост, и тази става, но оригинала беше великолепен. А на тази, така и не разбрах след като обясняват Персе като подобие на жена в червена перелина, защо на картинката фугурката беше като краварка, примерно

Защото не е рисувана специално за книгата, а е колаж. Той и корабът трябва да е тримачтов, ама...

didoval
Devar-Toi
Devar-Toi

Post by didoval » Sat Feb 21, 2009 8:19 pm

...ама, май никой от "художниците" от Плеяда не четат книгите преди да правят корица.
Работата ясна. Смъртта е, когато те спипат чудовищата.

http://www.neobux.com/?r=didoval

The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by The God of Blood » Sun Mar 01, 2009 3:39 pm

Абе че "Плеяда" са се изложили с корицата - това е ясно. Обаче най-важното е, че са издали самата книга.... А тя е невероятна.
"Зло, събудено призори, до вечерта се превръща в Морготова радост" - Дж.Р.Р. Толкин, "Децата на Хурин"
-----------
Image

DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by DiZZy » Mon Mar 02, 2009 1:02 am

The God of Blood wrote:Абе че "Плеяда" са се изложили с корицата - това е ясно. Обаче най-важното е, че са издали самата книга.... А тя е невероятна.

Но не заслужават и хвалебствия. Ако не бяха те, щеше да има други...и вероятно щяха да са и по-добри :tooth:

The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by The God of Blood » Wed Mar 04, 2009 4:08 pm

Да, не заслужават хвалебствия, но все пак....
"Зло, събудено призори, до вечерта се превръща в Морготова радост" - Дж.Р.Р. Толкин, "Децата на Хурин"
-----------
Image

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Wed Mar 04, 2009 4:36 pm

Ако не бяха Плеяда, днес нямаше да разполагаме с 99% от книгите на Кинг на български език. Може би някое друго издателство щеше да започне да го издава (имаше такива опити - обикновено се изчерпваха с 2-3 заглавия), но докато публикуват всичките му книги, щяха да минат десетки години... А аз още си спомням с носталгия как Плеяда пускаха на пазара всеки месец по 2-3 негови книги... едва смогвах да си ги купувам. :rolleyes:

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Mon Mar 16, 2009 3:42 pm

Саундтрак по "Дума Ки", който включва песни, споменати в книгата от Едгар и Уайърман.

Вивиан
Childe
Childe

Post by Вивиан » Wed May 20, 2009 9:50 am

Страшно ми допадна "Дума Ки" на мен. Страхотийка си беше, и понеже е дебеличка, удоволствието от четенето й е още по-голямо, защото не свършва бързо.

Tisho_cska
Commoner
Commoner

Post by Tisho_cska » Wed May 27, 2009 9:38 pm

Много скъпа тая книга..Ама как ми се чете... :sad:

READER
Breaker
Breaker

Duma Key

Post by READER » Sun Aug 02, 2009 1:49 pm

"Дума Ки" чета в момента, за момента е добра психарийка, изгълтах около 400 страници, да се надяваме, че най-интересното предстои! :)
"Способен съм на всичко, стига то
да е човешко. Който ме надмине,
не е човек."

Уилям Шекспир - "Макбет"

derry_maine
Childe
Childe

Post by derry_maine » Sat Aug 22, 2009 10:24 pm

Добра книга, има нещо общо с "Романът на Лизи", но е малко по-страшна. Въпреки славата, Стивън Кинг си остана земен човек в отношението си към читателя и не се опитва да му пробутва номера от рода на "я ме вижте колко съм Велик".
Изобщо, хубаво е да си фен на Кинг :smile: Някой ден ще ни завиждат, че сме живели по едно и също време с него и че сме очаквали следващата му книга, както сега почитателите на Дикенс и Достоевски завиждат на техните съвременници. В този смисъл всяка негова нова книга е ценна, дори и да не е сред шедьоврите му.
За мен специално "Дума Ки" е ценна и с още нещо, с един малък текст върху копирайт страницата на оригиналното издание:

"Permission to use lyrics from "Dig" by Shark Puppy (R. Tozier, W. Denbrough), granted by Bad Nineteen Music, copyright 1986."

Това е поредният знак, че Кралят все още поддържа връзка с онези хора и събития. Дали смята да ни разкаже нещо за новия цикъл, който съвсем скоро ще настъпи? Може би "si", може би "no" :shades: но и надеждата сама по себе си е хубаво нещо... Или както пеят Shark Puppy:

Life is more than love and pleasure,
I came here to dig for treasure.
If you want to play u you gotta pay
You know it's always been that way,
We all came to dig for treasure.
"...и най-приказното вълшебство помръкваше пред блясъка на желанието; Гестаад беше НЯКЪДЕ; Дери беше желание"
Отвъд

Tisho_cska
Commoner
Commoner

Post by Tisho_cska » Tue Oct 13, 2009 2:00 am

С две думи "бива ли" ? :rolleyes:

podlecii
Breaker
Breaker

Post by podlecii » Tue Oct 13, 2009 3:05 am

Tisho_cska wrote:С две думи "бива ли" ? :rolleyes:

С една - бива :))
Книгата наистина е много добра (според мен най-добрата спрямо последните Клетка и Романът на Лизи). Чете се на един дъх и си заслужава парите.
Image

Ally
Breaker
Breaker

Post by Ally » Sun Dec 13, 2009 3:37 pm

Страхотна е! Въпреки обема, се чете на един дъх! Много психологически изпипана книга, много красиво написана - потапя те изцяло в мястото и героите! А нещата, които се случват в детските главички винаги са ми се стрували ужасно покъртителни...
I'm so happy 'cause today I found my friends
They're in my head

Image

Image

Tisho_cska
Commoner
Commoner

Post by Tisho_cska » Wed Jan 06, 2010 9:49 pm

Много ми хареса...дано скоро да я филмират

Post Reply