Дата и час: Пет Апр 27, 2018 4:22 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 176 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: "Дума Ки"
МнениеПубликувано на: Вто Фев 17, 2009 9:17 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

Има логика в това, което казва deadface, но Бард издават и нови книги (не на Кинг) и пак имат по-ниска цена, когато са с подобен обем, като прибавим 25-те %-та намаление от сайта им, безплатната доставка при над 30 лева и честите им промоции... да не казвам и наградата Христо Г. Данов, която е показателна и по-доброто материално качество на продуктите им... Бард бият отвсякъде... по всяка вероятност една от най-добрите издателски къщи в България днес... е малко бавно преиздават, но и това правят понякога...

Цитат:
подходящ за книги от по 700 страници - едва ли съм едиствения, който иска да запази книгите си в някакъв приличен вид след 1 или 2 прочитания.

Така е... поне обложка и малко по-яка корица (без да е твърда) би било добре..., но това ще качи цената още...

И все пак да сме благодарни на Плеяда, защото не се знае, дали някой щеше да издава новите книги на Кинг изобщо, ако не бяха те...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 17, 2009 10:06 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

J.S. написа:
deadface написа:
И, за да не си говорим празни приказки, да вземем "Колорадеца" на Бард. Книгата е 160 стр., а струва 7 лв. "Дума Ки" е 700 стр. и струва 25 лв. Ако "Колорадеца" беше 700 стр., на каква цена щяха да го пуснат от Бард?

Можем само да гадаем, но със сигурност щеше да е под 25 лева. Освен това книгите на Бард са с намаление, ако се поръчат от сайта им. Но е и факт, че Бард е много по-голямо издателство...
И все пак, исканията на повечето хора тук са съвсем основателни. Форматът, в който Плеяда издават книгите си изобщо не е подходящ за книги от по 700 страници - едва ли съм едиствения, който иска да запази книгите си в някакъв приличен вид след 1 или 2 прочитания.

Говорим за коричната цена. Не всеки си поръчва книги от сайта на Бард. Колкото до формата - ако Плеяда беше издала "Дума Ки" на няколко части, общата им цена щеше да е по-голяма от сегашната. Ако я беше издала с твърда корица и шити страници - също.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 17, 2009 10:40 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Това за твърдите корици и няколкото тома е ясно. Под формата имах впредвид книги с по-големи размери, защото тези на Плеяда доста се доближават до "mass market paperback", което не ми харесва.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 19, 2009 9:50 pm 
Devar-Toi
Devar-Toi
Аватар

melhaer написа:
книгата според мен е доста добра, поне аз я четях с голямо удовослтвие...мисля, че е най-добрата от последните излязли в БГ - по добра от клетка, роуз мадър, колорадеца...поне за мен...цената си е нормална, не виждам какво толкова се обсъжда...

Подкрепям. На мен ми беше мн интересна, прочетох за бързичко, предимно вечер и 2 пъти заспивах към 6ч сутринта на запалена лампа.

Аз от последните харесвам и Колорадеца, но със сигурност тази на Кинг ме грабна силно и съм мн доволна :) Чудно беше, че беше и дълга, да не свърши така бързо.

Обаче не мисля, че ще може да има филм по нея, не знам вие как го виждате, ама просто не мисля, че става за филмиране.

Още ме е яд за корицата, за жалост, и тази става, но оригинала беше великолепен. А на тази, така и не разбрах след като обясняват Персе като подобие на жена в червена перелина, защо на картинката фугурката беше като краварка, примерно :wink: Пак казвам, не е зле де ;)

Обща оценка за мен 8.5/10, със сиг мн ми хареса :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 20, 2009 6:49 pm 
Commoner
Commoner
Аватар

На мен също ми беше супер интересна,"излапах" я за 3 дни точно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 20, 2009 6:53 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Дени написа:
Още ме е яд за корицата, за жалост, и тази става, но оригинала беше великолепен. А на тази, така и не разбрах след като обясняват Персе като подобие на жена в червена перелина, защо на картинката фугурката беше като краварка, примерно

Защото не е рисувана специално за книгата, а е колаж. Той и корабът трябва да е тримачтов, ама...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Фев 21, 2009 9:19 pm 
Devar-Toi
Devar-Toi
Аватар

...ама, май никой от "художниците" от Плеяда не четат книгите преди да правят корица.

http://www.neobux.com/?r=didoval

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Мар 01, 2009 4:39 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Абе че "Плеяда" са се изложили с корицата - това е ясно. Обаче най-важното е, че са издали самата книга.... А тя е невероятна.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Мар 02, 2009 2:02 am 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

The God of Blood написа:
Абе че "Плеяда" са се изложили с корицата - това е ясно. Обаче най-важното е, че са издали самата книга.... А тя е невероятна.

Но не заслужават и хвалебствия. Ако не бяха те, щеше да има други...и вероятно щяха да са и по-добри :tooth:

Изображение

http://www.myspace.com/de3ka
http://www.de3ka.blogspot.com
http://vampirefreaks.com/de3ka

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 04, 2009 5:08 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Да, не заслужават хвалебствия, но все пак....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 04, 2009 5:36 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Ако не бяха Плеяда, днес нямаше да разполагаме с 99% от книгите на Кинг на български език. Може би някое друго издателство щеше да започне да го издава (имаше такива опити - обикновено се изчерпваха с 2-3 заглавия), но докато публикуват всичките му книги, щяха да минат десетки години... А аз още си спомням с носталгия как Плеяда пускаха на пазара всеки месец по 2-3 негови книги... едва смогвах да си ги купувам. :rolleyes:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Мар 16, 2009 4:42 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Саундтрак по "Дума Ки", който включва песни, споменати в книгата от Едгар и Уайърман.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Май 20, 2009 9:50 am 
Childe
Childe

Страшно ми допадна "Дума Ки" на мен. Страхотийка си беше, и понеже е дебеличка, удоволствието от четенето й е още по-голямо, защото не свършва бързо.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Май 27, 2009 9:38 pm 
Commoner
Commoner

Много скъпа тая книга..Ама как ми се чете... :sad:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Duma Key
МнениеПубликувано на: Нед Авг 02, 2009 1:49 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

"Дума Ки" чета в момента, за момента е добра психарийка, изгълтах около 400 страници, да се надяваме, че най-интересното предстои! :)

Уилям Шекспир - "Макбет"

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 176 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]