Дата и час: Нед Апр 22, 2018 1:49 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 176 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: "Дума Ки"
МнениеПубликувано на: Съб Авг 22, 2009 10:24 pm 
Childe
Childe
Аватар

Добра книга, има нещо общо с "Романът на Лизи", но е малко по-страшна. Въпреки славата, Стивън Кинг си остана земен човек в отношението си към читателя и не се опитва да му пробутва номера от рода на "я ме вижте колко съм Велик".
Изобщо, хубаво е да си фен на Кинг :smile: Някой ден ще ни завиждат, че сме живели по едно и също време с него и че сме очаквали следващата му книга, както сега почитателите на Дикенс и Достоевски завиждат на техните съвременници. В този смисъл всяка негова нова книга е ценна, дори и да не е сред шедьоврите му.
За мен специално "Дума Ки" е ценна и с още нещо, с един малък текст върху копирайт страницата на оригиналното издание:

"Permission to use lyrics from "Dig" by Shark Puppy (R. Tozier, W. Denbrough), granted by Bad Nineteen Music, copyright 1986."

Това е поредният знак, че Кралят все още поддържа връзка с онези хора и събития. Дали смята да ни разкаже нещо за новия цикъл, който съвсем скоро ще настъпи? Може би "si", може би "no" :shades: но и надеждата сама по себе си е хубаво нещо... Или както пеят Shark Puppy:

Life is more than love and pleasure,
I came here to dig for treasure.
If you want to play u you gotta pay
You know it's always been that way,
We all came to dig for treasure.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 13, 2009 2:00 am 
Commoner
Commoner

С две думи "бива ли" ? :rolleyes:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 13, 2009 3:05 am 
Breaker
Breaker
Аватар

Tisho_cska написа:
С две думи "бива ли" ? :rolleyes:

С една - бива :))
Книгата наистина е много добра (според мен най-добрата спрямо последните Клетка и Романът на Лизи). Чете се на един дъх и си заслужава парите.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 13, 2009 4:37 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Страхотна е! Въпреки обема, се чете на един дъх! Много психологически изпипана книга, много красиво написана - потапя те изцяло в мястото и героите! А нещата, които се случват в детските главички винаги са ми се стрували ужасно покъртителни...

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 06, 2010 10:49 pm 
Commoner
Commoner

Много ми хареса...дано скоро да я филмират

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 13, 2010 2:03 pm 
Ka-mai
Ka-mai

Днес си я поръчах.Нямам търпение да дойде.Цената ми идва доста, но отдавна събирам пари и рано или късно щях да си я купя.Петък ще пристигне при мен. :happy:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 16, 2010 3:20 pm 
Ka-mai
Ka-mai

Току що я получих и я почвам. :bye1:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Апр 18, 2010 7:07 pm 
Ka-mai
Ka-mai

Днес дочетох любимата си Книга на Кинг "Дума Ки".
Всичко в нея ми се стори просто невероятно...
Атмосферата ми напомни малко на Безсъние.Не съм чел толкова скоростно отдавна, изгълтах я за ден и половина.Не ми хареса единствено съдбата на Илзе, но всичко друго беше перфектно.Последните 300 страници прочетох на един дъх, без паузи.Книгата е наситена с толкова много истини за живота, толкова много неща, които да те накарат да се замислиш.
Едно изречение остави трайна диря в душата ми и го помня наизуст "Всички произведения на изкуството, колкото и да са необичайни, се раждат в обикновеното ежедневие."
:smile:

Наистина най-красивото расте точно там, където никой не очаква, сред грозотата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Апр 18, 2010 9:49 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Е не ... името на автора говори само по -себе си за произведенията. Невероятна книга изпълнена с много житейски истини... Особено края много ме изпълни ..." Почувствайте кога сте свършили и оставете четката или молива.Останалото е само живот."

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 21, 2010 3:44 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

Добра е книгата и аз я прочетох,макар че е прекалено голяма според мен.За всички които се интересуват от този роман на Стивън ,но нямат пари - има я в Столичната библиотека на Славейков.Една карта за цялата година струва 5 лева , а има сума ти интересни неща.

Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 21, 2010 4:47 pm 
Ka-mai
Ka-mai

Мен пък ме подразни факта, че свърши толкова бързо... :)) Книгата започва много амбициозно, а края ми дойде някак забързан и цапнат насам натам, можеше да се даде по-детайлно обяснение за появата на Персе и причините тя да действа по този начин, много въпроси останаха с открехната врата, трябваше да бъде удължен още малко... трудно приех факта, че всичко свършва.Дано Кинг напише някой ден продължение. :smile:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 17, 2010 9:52 pm 
Ka-mai
Ka-mai

За три месеца я препрочетох 2 пъти :)) .Нямам думи за тази книга, перфектната атмосфера, толкова завладяваща!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 20, 2010 12:38 am 
Devar-Toi
Devar-Toi
Аватар

Поръчах си книгата, дано да ми хареса.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юли 17, 2013 4:22 pm 
Dinh
Dinh
Аватар

Бааааа!!! Аз си мислех, че Кинг е остарял вече и този му тип книги са отдавна замрели. Много ми хареса, МНОГО. Има интересна история, действието си върви гладко, има добри хорър сцени. И наистина (както е споменато в коментарите по-горе) има много истини за живота и много добри цитати. Ще отделя няколко страници на тевтерчето за тази книга! :) Освен това наистина много "влизаш" в книгата - на една-две сцени буквално ми се изправиха космите. Не от страх, просто толкова брилянтно е написана, че оставям книгата, гледам през прозореца една минута, казвам си МАМКА МУ, СТИВИ, ДОБЪР СИ и пак прочитам последните няколко реда... и пак изтръпвам. Много ми хареса!!!!!! :D

А на мен пък ми се струва, че би станал хубав филм, не знам защо не са се хванали още. Няма много неща, които да стават в главата на даден персонаж, та да са трудни за пресъздаване на филмова лента. Има си стряскащи моменти, има си мистерия... дано видим готин филм някой ден!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юли 24, 2013 11:43 am 
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Аватар

И аз подкрепям.
Чел съм много негативни мнения за книгата и героите.За мен всичко си беше ОК. Уайърман ми е любимец. Представям си го като Марлон Брандо.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 176 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]