Дума Ки

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Re: "Дума Ки"

Мнение от deadface » пет фев 20, 2009 5:53 pm

Дени написа: Още ме е яд за корицата, за жалост, и тази става, но оригинала беше великолепен. А на тази, така и не разбрах след като обясняват Персе като подобие на жена в червена перелина, защо на картинката фугурката беше като краварка, примерно
Защото не е рисувана специално за книгата, а е колаж. Той и корабът трябва да е тримачтов, ама...
Изображение

Потребителски аватар
didoval
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед юли 15, 2007 11:51 am

Мнение от didoval » съб фев 21, 2009 8:19 pm

...ама, май никой от "художниците" от Плеяда не четат книгите преди да правят корица.
Работата ясна. Смъртта е, когато те спипат чудовищата.

http://www.neobux.com/?r=didoval

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед мар 30, 2008 7:41 pm

Мнение от The God of Blood » нед мар 01, 2009 3:39 pm

Абе че "Плеяда" са се изложили с корицата - това е ясно. Обаче най-важното е, че са издали самата книга.... А тя е невероятна.
"Зло, събудено призори, до вечерта се превръща в Морготова радост" - Дж.Р.Р. Толкин, "Децата на Хурин"
-----------
Изображение

Потребителски аватар
DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср авг 31, 2005 1:22 am
Контакти:

Мнение от DiZZy » пон мар 02, 2009 1:02 am

The God of Blood написа:Абе че "Плеяда" са се изложили с корицата - това е ясно. Обаче най-важното е, че са издали самата книга.... А тя е невероятна.
Но не заслужават и хвалебствия. Ако не бяха те, щеше да има други...и вероятно щяха да са и по-добри :tooth:

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед мар 30, 2008 7:41 pm

Мнение от The God of Blood » ср мар 04, 2009 4:08 pm

Да, не заслужават хвалебствия, но все пак....
"Зло, събудено призори, до вечерта се превръща в Морготова радост" - Дж.Р.Р. Толкин, "Децата на Хурин"
-----------
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср мар 04, 2009 4:36 pm

Ако не бяха Плеяда, днес нямаше да разполагаме с 99% от книгите на Кинг на български език. Може би някое друго издателство щеше да започне да го издава (имаше такива опити - обикновено се изчерпваха с 2-3 заглавия), но докато публикуват всичките му книги, щяха да минат десетки години... А аз още си спомням с носталгия как Плеяда пускаха на пазара всеки месец по 2-3 негови книги... едва смогвах да си ги купувам. :rolleyes:
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон мар 16, 2009 3:42 pm

Саундтрак по "Дума Ки", който включва песни, споменати в книгата от Едгар и Уайърман.
Изображение

Вивиан
Childe
Childe
Регистриран: вт май 19, 2009 9:36 am

Мнение от Вивиан » ср май 20, 2009 9:50 am

Страшно ми допадна "Дума Ки" на мен. Страхотийка си беше, и понеже е дебеличка, удоволствието от четенето й е още по-голямо, защото не свършва бързо.

Tisho_cska
Commoner
Commoner
Регистриран: ср май 27, 2009 9:35 pm

Мнение от Tisho_cska » ср май 27, 2009 9:38 pm

Много скъпа тая книга..Ама как ми се чете... :sad:

Потребителски аватар
READER
Breaker
Breaker
Регистриран: вт мар 17, 2009 1:01 pm

Duma Key

Мнение от READER » нед авг 02, 2009 1:49 pm

"Дума Ки" чета в момента, за момента е добра психарийка, изгълтах около 400 страници, да се надяваме, че най-интересното предстои! :)
"Способен съм на всичко, стига то
да е човешко. Който ме надмине,
не е човек."

Уилям Шекспир - "Макбет"

Потребителски аватар
derry_maine
Childe
Childe
Регистриран: пет юни 27, 2008 8:53 pm
Контакти:

Мнение от derry_maine » съб авг 22, 2009 10:24 pm

Добра книга, има нещо общо с "Романът на Лизи", но е малко по-страшна. Въпреки славата, Стивън Кинг си остана земен човек в отношението си към читателя и не се опитва да му пробутва номера от рода на "я ме вижте колко съм Велик".
Изобщо, хубаво е да си фен на Кинг :smile: Някой ден ще ни завиждат, че сме живели по едно и също време с него и че сме очаквали следващата му книга, както сега почитателите на Дикенс и Достоевски завиждат на техните съвременници. В този смисъл всяка негова нова книга е ценна, дори и да не е сред шедьоврите му.
За мен специално "Дума Ки" е ценна и с още нещо, с един малък текст върху копирайт страницата на оригиналното издание:

"Permission to use lyrics from "Dig" by Shark Puppy (R. Tozier, W. Denbrough), granted by Bad Nineteen Music, copyright 1986."

Това е поредният знак, че Кралят все още поддържа връзка с онези хора и събития. Дали смята да ни разкаже нещо за новия цикъл, който съвсем скоро ще настъпи? Може би "si", може би "no" :shades: но и надеждата сама по себе си е хубаво нещо... Или както пеят Shark Puppy:

Life is more than love and pleasure,
I came here to dig for treasure.
If you want to play u you gotta pay
You know it's always been that way,
We all came to dig for treasure.
"...и най-приказното вълшебство помръкваше пред блясъка на желанието; Гестаад беше НЯКЪДЕ; Дери беше желание"
Отвъд

Tisho_cska
Commoner
Commoner

Мнение от Tisho_cska » вт окт 13, 2009 2:00 am

С две думи "бива ли" ? :rolleyes:

Потребителски аватар
podlecii
Breaker
Breaker
Регистриран: чет ное 20, 2008 2:59 pm

Мнение от podlecii » вт окт 13, 2009 3:05 am

Tisho_cska написа:С две думи "бива ли" ? :rolleyes:
С една - бива :))
Книгата наистина е много добра (според мен най-добрата спрямо последните Клетка и Романът на Лизи). Чете се на един дъх и си заслужава парите.
Изображение

Потребителски аватар
Ally
Breaker
Breaker
Регистриран: нед дек 13, 2009 3:22 pm

Мнение от Ally » нед дек 13, 2009 3:37 pm

Страхотна е! Въпреки обема, се чете на един дъх! Много психологически изпипана книга, много красиво написана - потапя те изцяло в мястото и героите! А нещата, които се случват в детските главички винаги са ми се стрували ужасно покъртителни...
I'm so happy 'cause today I found my friends
They're in my head

Изображение

Изображение

Tisho_cska
Commoner
Commoner

Мнение от Tisho_cska » ср яну 06, 2010 9:49 pm

Много ми хареса...дано скоро да я филмират

Buhlio
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: чет апр 17, 2008 6:37 pm

Мнение от Buhlio » вт апр 13, 2010 2:03 pm

Днес си я поръчах.Нямам търпение да дойде.Цената ми идва доста, но отдавна събирам пари и рано или късно щях да си я купя.Петък ще пристигне при мен. :happy:

Buhlio
Ka-mai
Ka-mai

Мнение от Buhlio » пет апр 16, 2010 3:20 pm

Току що я получих и я почвам. :bye1:

Buhlio
Ka-mai
Ka-mai

Мнение от Buhlio » нед апр 18, 2010 7:07 pm

Днес дочетох любимата си Книга на Кинг "Дума Ки".
Всичко в нея ми се стори просто невероятно...
Атмосферата ми напомни малко на Безсъние.Не съм чел толкова скоростно отдавна, изгълтах я за ден и половина.Не ми хареса единствено съдбата на Илзе, но всичко друго беше перфектно.Последните 300 страници прочетох на един дъх, без паузи.Книгата е наситена с толкова много истини за живота, толкова много неща, които да те накарат да се замислиш.
Едно изречение остави трайна диря в душата ми и го помня наизуст "Всички произведения на изкуството, колкото и да са необичайни, се раждат в обикновеното ежедневие."
:smile:

Наистина най-красивото расте точно там, където никой не очаква, сред грозотата.

Потребителски аватар
stihopletec
Breaker
Breaker
Регистриран: нед мар 12, 2006 3:51 am
Контакти:

Мнение от stihopletec » нед апр 18, 2010 9:49 pm

Е не ... името на автора говори само по -себе си за произведенията. Невероятна книга изпълнена с много житейски истини... Особено края много ме изпълни ..." Почувствайте кога сте свършили и оставете четката или молива.Останалото е само живот."
За света може да си само един човек, но за един човек може да си света !
Лесно е да умреш за човек, който си обичал, но е трудно да намериш човек, за когото си заслужава да живееш !
Почувствайте кога сте свършили и оставете четката или молива.Останалото е само живот. (Стивън Кинг)

Потребителски аватар
Метеорит
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср окт 28, 2009 6:24 pm

Мнение от Метеорит » ср апр 21, 2010 3:44 pm

Добра е книгата и аз я прочетох,макар че е прекалено голяма според мен.За всички които се интересуват от този роман на Стивън ,но нямат пари - има я в Столичната библиотека на Славейков.Една карта за цялата година струва 5 лева , а има сума ти интересни неща.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Отговори