Най-рядко срещаните книги на Кинг?!?

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
bodlivoto_pux4e
Commoner
Commoner
Регистриран: чет фев 23, 2006 11:28 am

Най-рядко срещаните книги на Кинг?!?

Мнение от bodlivoto_pux4e » съб ное 18, 2006 6:43 pm

Здравейте,верни фенове на Майстора на ужаса:)!Аз също съм почитателка и бих искала да знам кои книги на Кинг се намират най-трудно(и са съответно доста скъпи на места като "Славейков").Въпроса ми е насочен най-вече към всички ,имащи пълната колекция от книгите му.Аз лично колекционирам книги втора употреба и не винаги мога да купя всичко,което има в момента.Затова бих искала да знам за кои заглавия да си отварям очите :smt045 !

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » нед ное 19, 2006 3:55 am

Че те половината книги на Кинг вече май се намират доста трудно :? Моят съвет е да си купиш първо тези, които не са били преиздавани, тези, които са били издавани най-отадвна и тези, които ги има на най-малко сергии за стари книги (защото една негова книга може да я има на 10 сергии, а друга само на 2 ;) ) Освен това би било добре да следиш обявите от типа "Продавам/купувам книги" в този и в други форуми, защото така хем ще разбереш кои книги на Кинг са най-търсени, хем можеш да попаднеш на заглавия, които не си намерила по сергиите и в книжарниците. И, не на последно място, добре е да се поогледаш и из виртуалните книжарници, защото в някои от тях също се предлагат доста стари и трудно откриваеми книги ;)
Изображение

Потребителски аватар
Meriadoc
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: вт авг 30, 2005 10:28 pm
Контакти:

Мнение от Meriadoc » нед ное 19, 2006 1:26 pm

Безсъние, Роуз Мадър и ТО том 2(черната поредица) определено ми създадоха най-много трудности докато ги намеря, а Роуз Мадър ми костваше и 20 лева. Безсънието доста време го нямаха включително и на Славейков, докато след много упорство го докопах на цена 30лв за двата тома и останах с усещането за страшно изгодна сделка (:смех-голем).

Потребителски аватар
bodlivoto_pux4e
Commoner
Commoner

Мнение от bodlivoto_pux4e » нед ное 19, 2006 6:22 pm

За "Безсъние" знам,че трудно се намира,но аз извадих късмет :D .1-ви том си го взех за 4 лв и се надявам скоро да намеря и 2-ри.Малкият град също има предимства,"Особени сезони" за 5 лв,"Маймуната" за 4 8)

Потребителски аватар
Meriadoc
Devar-Toi
Devar-Toi
Контакти:

Мнение от Meriadoc » нед ное 19, 2006 8:35 pm

Малкият град също има предимства
Без съмнение ;)

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

Мнение от Abigel » пон ное 20, 2006 10:39 am

Безсъние за 4лв, сделката на века :D

Сблъсък също е скъп и се намира трудно - в пълен комплект...

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Мнение от J.S. » пон ное 20, 2006 11:13 am

Безсъние и двете части ли(звучи като сделка с дявола)?
А на мен сблъсък не ми трябва в пълен комплект,нямам само третия.Първия ми беше за 4лв,втория за 8 и по тази логика трябва да е за 12 или 16

Потребителски аватар
Meriadoc
Devar-Toi
Devar-Toi
Контакти:

Мнение от Meriadoc » вт ное 21, 2006 12:38 am

Безсъние и двете части ли(звучи като сделка с дявола)
Ами да ти кажа ония чичка много ме съмнява, дано не съм продал безмъртната си душа :cry:
Първия ми беше за 4лв,втория за 8 и по тази логика трябва да е за 12 или 16
Ей това вече е математическа мисъл :D

Потребителски аватар
Meriadoc
Devar-Toi
Devar-Toi
Контакти:

Мнение от Meriadoc » вт ное 21, 2006 12:39 am

И върнете бутона едит, щото като видя "безмъртна" и губя вяра в българския футбол :badgrin:

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » вт ное 21, 2006 9:34 am

bodlivoto_pux4e написа:За "Безсъние" знам,че трудно се намира,но аз извадих късмет :D .1-ви том си го взех за 4 лв

J.S. това имах предвид- 4лв за едната част на "Безсъние" - аз лично нямам нито една от частите й :cry:

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от J.S. » вт ное 21, 2006 11:49 am

Abigel написа:
bodlivoto_pux4e написа:За "Безсъние" знам,че трудно се намира,но аз извадих късмет :D .1-ви том си го взех за 4 лв

J.S. това имах предвид- 4лв за едната част на "Безсъние" - аз лично нямам нито една от частите й :cry:
Вече разбрах,по-рано се бях объркал.Толкова ли малко хора я имат,че никой не пише за съдържанието й?Само се оплакваме че я нямаме и не можем да я намерим.А ми се иска да прочета някакво мнение за нея.Особено като знам че е свързана с Тъмната Кула.Кинг пише в "За Писането" че не харесва Безсъние и Роуз мадър(друга радка книга,на която съм виждал само корицата в сайта и идея си нямам за какво става въпрос вътре).

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от J.S. » вт ное 21, 2006 11:49 am

Abigel написа:

Вече разбрах,по-рано се бях объркал.Толкова ли малко хора я имат,че никой не пише за съдържанието й?Само се оплакваме че я нямаме и не можем да я намерим.А ми се иска да прочета някакво мнение за нея.Особено като знам че е свързана с Тъмната Кула.Кинг пише в "За Писането" че не харесва Безсъние и Роуз мадър(друга радка книга,на която съм виждал само корицата в сайта и идея си нямам за какво става въпрос вътре).

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от J.S. » вт ное 21, 2006 11:52 am

Сега интернета ми се замота.Мислех че не съм успял да пратя поста а вместо това съм пратил два.Ако може това мнение заедно с предишното да бъдат изтрити.

Потребителски аватар
galia529
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: пет авг 25, 2006 9:43 pm
Контакти:

Мнение от galia529 » вт ное 21, 2006 12:41 pm

Имам "Безсъние " и "Роуз Мадър",издадени от Плеяда съответно през 96 и 97-ма год., та тогава съм ги и прочела .Мисля,че ако не ги прочета отново , няма да мога да ви предам сюжета свястно. :(

А следното е от издателя :
-относно "Безсъние":
"След смъртта на съпругата си Ралф Робъртс започва да страда от безсъние,което го запраща във водовъртеж от странни и необясними събития...Измъчван от безсънието,Ралф Робъртс по цели нощи наблюдава безлюдното Харис Авеню.Забелязва необясними явления ,които отначало приема за халюцинации.Ала когато вижда как две странни плешиви човечета влизат в дома на съседката му,а на сутринта разбира,че тя е мъртва,започва да изпитва страх.С Лоуис Шаси,жената,която обича, стават заложници на по-висши сили и могат да променят хода на историята.Въвлечен в борбата между доброто и злото,Ралф трябва да направи труден избор,за да спаси живота на любимото същество."

-а за " Роуз Мадър " пишат :
" След четиринадесет години брак Роузи Даниелс внезапно решава да избяга от съпруга си ,който я подлага на непрекъснат тормоз.Когато се озовава в непознат град, тя се заема с наглед непосилната задача да си изгради нов живот.Но съпругът й , полицай с инстинкти на хищник, безмилостно я преследва,постепенно загубвайки човешкия си облик. За да оцелее,Роузи трябва да проникне във въображаемия свят на една картина и да се превърне в необикновената Роуз Мадър".

"Роуз Мадър" лично на мене повече ми хареса.
ако мислиш,че пътят към сърцето на мъжа минава през стомаха му, значи се целиш твърде високо

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » вт ное 21, 2006 2:00 pm

Да, Роуз Мадър е една от първите книги, които съм прочела, от една библиотека я вземах и тогава не бях наясно, че е толкова рядка и ценна!
На мене много ми хареса книжката, но какво да кажа повече от вече написаното по-горе за книгата?Една жена бяга от мъжа си... и избягва в света на една картина... ;)
Безсъние не съм я чела, само съм я виждала, както и Роуз Мадър- на Славейков предимно :?

Аз мога да добавя към рядко срещаните книги и Особени сезони-сборното издание или единичното- Изкуплението Шоушенк, а също и Долорес- трудно си я намерих, както и Неизживени спомени и Момичето, което обичаше Том Гордън.... :roll:
Честно казано доста от книгите му рядко се намират или се намират лесно, но на цени от 15-20лв нагоре :D На Славейков примерно :?
А естествено винаги има изключения, някакви находки от рода на Роуз Мадър за 4лв или То- 2те части за 10лв/за второто още си скубя косите, че ги изпуснах/ :cry:

Потребителски аватар
Meriadoc
Devar-Toi
Devar-Toi
Контакти:

Мнение от Meriadoc » вт ное 21, 2006 4:49 pm

Аз мога да добавя към рядко срещаните книги и Особени сезони-сборното издание или единичното- Изкуплението Шоушенк, а също и Долорес- трудно си я намерих
Не съм съгласен, сборното е горе-долу в средата на скалата, Шоушенка си го взех в перфекто състояние за 3лева, а София направо е залята от Долорес.
както и Неизживени спомени и Момичето, което обичаше Том Гордън
Доста редки наистина.
То- 2те части за 10лв/за второто още си скубя косите, че ги изпуснах/
И аз си ги скубя, щото точно двете ги имаше точно на Плиска, точно за десет лева и разбира се не ги купих, за да мога месец по-късно да ги взема за 30 лева. :evil:

Потребителски аватар
bodlivoto_pux4e
Commoner
Commoner

Мнение от bodlivoto_pux4e » съб ное 25, 2006 10:10 am

Аз вчера точно си взех То и двете части за 7 лв :D .Май пак водя класацията за най-изгодна сделка!

Потребителски аватар
Ангел без криле
Childe
Childe
Регистриран: вт юли 31, 2007 11:30 pm

Мнение от Ангел без криле » ср авг 15, 2007 2:25 pm

Имам въпрос :roll:
искам да си намеря "ТО" ,но явно това ще се окаже почти невъзможно. Та въпроса ми на каква цена сте си го взели и от къде? Защото гледах в един сайт го продаваха и 2-те книги за 16 лв. /но беше свършило :lol: / ,а в друг 3 книги за 50 лв /тия не бяха в ред ,но както и да е../ На друго място попитах колко ще ми струва за да ми го намерят и там ми казаха 30 лв. :shock:
Помислих си че се шегуват ,но уви те бяха сериозни. Не бих дал толкова много пари за книга втора употреба която ще е буквално на парцал направена. Затова питам ви аз от къде мога да си я закупя на нормална цена. И също така колко й е нормалната цена ,защото на мен 30-50 лева ми се вижда доста нерялно.

Сега да напиша и нещо по темата...
Трудно ми беше да си намеря "Томичукалата". Новото издание го няма никъде ,а старото го намерих в два сайта на доста високицени.
Друга трудна за намиране книга е "ТО" разбира се къде ли не го търсих ,по пазарите имаше само 1-вата книга :roll:

Сейлъмс Лот е друга такава книга ,нея даже и в нета не можах да я видя ;) ,

П.П:Извинявам се ако въпроса ми не е за тук но не видях подходяща тема а не ми се правеше нова да ви занимавам с глупости :)

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » ср авг 15, 2007 4:49 pm

30 лв е общо-взето нормална цена, като се има предвид колко дебела и трудно откриваема е книгата, едва ли ще я намериш лесно за по-малко пари. А дори и да я преиздадат, няма да има особена разлика в цената. "Клетка" е два пъти по-тънка, а струва 13.50 лв.
Изображение

Потребителски аватар
DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср авг 31, 2005 1:22 am
Контакти:

Мнение от DiZZy » ср авг 15, 2007 6:28 pm

Мне въобще не съм съгласна. 30 лева е доста над допустимото за издавана преди деситилетия книга. Ако искаш съвет обикаляй и се оглеждай по сергийките със стари книги, на мен така ми се усмихна късмета един ден и взех двутомното издание на То непипнато за по 6 лева тома. Ако имаш познати из други градове или ти ако се разкарваш нанякъде също е желателно да се пооглеждаш, забелязала съм че в различните градове пускат различни книги (в смисъл няма много повтаряемост на заглавията) Бе с 2 думи...трябва да си търпелив ;)

Отговори