Най-рядко срещаните книги на Кинг?!?

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Re: Най-рядко срещаните книги на Кинг?!?

Мнение от Vokial » съб юли 13, 2013 12:33 pm

BOTQTA написа:Към момента май са "Отмъстителите" и "Момичето което обичаше Том Гордън", а? Какво ще кажете? След толкова преиздадени книги тези май държат рекорда към момента...
Момичето не съм сигурен дали си струва да се търси...

Потребителски аватар
stainbek
Childe
Childe
Регистриран: пет авг 27, 2010 10:56 pm

Мнение от stainbek » вт юли 30, 2013 10:00 pm

Определено "Момичето..." е най-неоткриваемата. Никъде не съм я виждал да я продават, а съм обиколил доста места. Преди да преиздадат "Безсъние" и тя беше трудна за намиране. Само веднъж я бях мярнал на Славейков, но като ми каза цената, бързо-бързо подвих опашка :tooth: Между другото на Славейков вече купувам само от една-единствена сергия, която е на супер изгодни цени. Продавача е някакъв металяга с дълга коса.

Потребителски аватар
CELL
Breaker
Breaker
Регистриран: вт юли 20, 2010 4:44 pm

Мнение от CELL » ср авг 07, 2013 10:55 am

Ето това издание на Гробиштето :shades: поставям на първо място.За толкова години не съм я виждал да я продават никъде...Вероятно Плеяда са преиздали книгата през 2003 година с нов превод в малък тираж!
Прикачени файлове
9860_pic_m.jpg
9860_pic_m.jpg (14.28 KиБ) Видяна 2114 пъти

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Vokial » ср авг 07, 2013 11:20 am

Аз съм я виждал. Преди месец-два влязох в една книжарница и я видях нова, някаква залежала бройка. Обаче, аз си имам книгата и не ми трябваше. Не съм съвсем сигурен къде беше, може би някъде из центъра на София, но това едва ли помага.

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Мнение от BOTQTA » ср авг 07, 2013 1:43 pm

Ха! Ебаси късмета! Това беше втората или третата книга на Кинг, която си купих. Имам я! :ae:

Потребителски аватар
Joseph Curwen
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: нед авг 12, 2012 2:19 pm
Контакти:

Мнение от Joseph Curwen » чет авг 08, 2013 3:38 am

Още един глас за "Момичето...". За 6-7 години събиране на Кинг е единствената му, която ми убягва засега от издадените на български (макар че щях да видя зор и с "Град Отчаяние" и "Черния дом", ако не ги бяха преиздали). Всъщност никога не съм я виждал на живо! Респективно ме е страх да си помисля на каква цена ще се продава.

Има ли някакви планове да се преиздаде?

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Vokial » чет авг 08, 2013 9:03 am

Момичето съм я виждал два пъти, веднъж за 30 лв., втория път за 10. Следи и в този сайт: http://knizhen-pazar.net/ , често се появява.
"Черният дом" беше преиздадена от Бард преди година-две и се мярка. Догодина вероятно ще пуснат и нови бойки, ако искаш старото издание може да пробваш в книжарницата на Сиела в подлеза пред СУ, стига да си от София. Там го имат.

Според мен най-редките книги на кинг са "Град Отчаяние" и "Отмъстителите". Втората никога не съм я виждал, никъде. Първата само веднъж за баснословна сума.

Потребителски аватар
Joseph Curwen
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: нед авг 12, 2012 2:19 pm
Контакти:

Мнение от Joseph Curwen » пет авг 09, 2013 4:43 am

Дано да я хвана някой път. На "Черния дом" имам точно новото издание - не държа на старите. Колкото до "Отмъстителите" - аз съм я виждал веднъж, на книжния пазар в Пловдив (откъдето съм) за 9 лв преди 4-5 години. Излишно е да казвам, че не се и замислих да я взема тогава, макар че по това време не знаех, че е толкова рядка.

Отговори