Дата и час: Съб Юни 23, 2018 9:05 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 191 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Колко харесвате ТО?
никак 3%  3%  [ 3 ]
много 97%  97%  [ 103 ]
Общо гласове : 106
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: To
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 07, 2017 9:49 am 
Dinh
Dinh
Аватар

Пристигнаха ми книгите онзи ден... малко разочарован съм. Оформлението е леко кофти, същото издателство издаде "Кутията на Гуенди", която е мноооооого по хубаво оформена и ще издържи докато съм жив, това е 100%! В момента чета "Пожарникаря", и тази книга е с твърди корици и 700 страници дебела. И тази книга струва 25 лева. Втория том на "То" е също 700 страници, твърди корици и с 25 лева цена... обаче ако сравниш двете книги... леш!!! "То" е много по-паянтово залепена, а и страниците са много по-тънички и по-лесни за късане/заносване. Сега ще каже някой, че едната книга е на Стивън Кинг, другата на Джо Хил, тоест правата 'за издаване на книгата и процента за автора е различен. Обаче "То" е на над 30 години, а "Пожарникаря" е на 1 година (нова книга). Не разбирам толкова много от книгоздаване, ама разбирам, че едно издателство може да направи една книга за 25 лева много добре, а другото да мине метър , но въпреки това със същата цена. NOT COOL!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 07, 2017 10:30 am 
Breaker
Breaker
Аватар

BOTQTA написа:
Пристигнаха ми книгите онзи ден... малко разочарован съм. Оформлението е леко кофти, същото издателство издаде "Кутията на Гуенди", която е мноооооого по хубаво оформена и ще издържи докато съм жив, това е 100%! В момента чета "Пожарникаря", и тази книга е с твърди корици и 700 страници дебела. И тази книга струва 25 лева. Втория том на "То" е също 700 страници, твърди корици и с 25 лева цена... обаче ако сравниш двете книги... леш!!! "То" е много по-паянтово залепена, а и страниците са много по-тънички и по-лесни за късане/заносване. Сега ще каже някой, че едната книга е на Стивън Кинг, другата на Джо Хил, тоест правата 'за издаване на книгата и процента за автора е различен. Обаче "То" е на над 30 години, а "Пожарникаря" е на 1 година (нова книга). Не разбирам толкова много от книгоздаване, ама разбирам, че едно издателство може да направи една книга за 25 лева много добре, а другото да мине метър , но въпреки това със същата цена. NOT COOL!!!
Хартията сигурно пак е бяла? Не знам защо се напъват с тая хартия, не е най-добрият избор. Ето за това уважавам издателство "Труд" и техните луксозни издания - Уникални са. Аз имам старата версия на "То" от "Бард" и чаках коментари за твърдите корици, лошото е, че веднага се започва с негативен коментар - лошо. А точно мислех да я поръчвам.

Уилям Шекспир - "Макбет"

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 07, 2017 9:08 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

BOTQTA написа:

Прав си,"Пожарникаря" е със отлично качество,за разлика от вариантът и с меки корици.Очакваше се и "То" да е така,все пак тази книга е култ!!!Сигурно са решили да я предложат"евтина",за сметка на по добро изпълнение.В книжарница съм виждал "Хиперион" и "Ендимион" на същото издателство,доста добре изглеждаха,но и цената е друга.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 07, 2017 10:18 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Само да отбележа, че "Пожарникаря" не е на Бард и вероятно е печатана в друга печатница. Както и че издателството няма вина за това как е залепена/зашита дадена книга - ако е зле, вината си е на печатницата. Ако е откровено зле, издателството ще поиска тиражът да бъде заменен, но ако не е чак толкова зле, от печатницата ще се направят на луди и ще откажат. Затова не е рядко явление да попаднеш на книга, която започва да се разпада след първото четене - на пръв поглед е изглеждала приемливо и издателството не е реагирало. Или просто не е забелязало, че в тиража има и лошо направени бройки.
Виж, за хартията вината си е на издателя - по-некачествената струва по-евтино, което се отразява и на крайната цена на изданието. Ако хартията е луксозна, книгата няма да струва 25, а 27 лв. (примерно, зависи колко е луксозна). Издателите често избират по-некачествена хартия, защото е в техен интерес крайната цена на продукта да е по-ниска. (Колко хора ще се бръкнат с 20 лв. за килограм сирене, ако могат да си купят приемливо такова за 10?)
Другият момент е, че различните печатници вземат различно скъпо за една и съща услуга, а има и издателства, които имат собствени печатници и печатът им излиза значително по-евтино. Разбира се, няма как всички издатели да работят с най-евтините възможни печатници (има твърде много издатели и твърде малко печатници), а има значение и колко далеч се намира печатницата от издателството заради транспортните разходи. Някои издатели дори предпочитат да печатат книгите си в Китай, защото там печатът е безумно евтин (компенсира дори по-големите транспортни разходи), макар че качеството не винаги е на ниво. И т.н.
Не защитавам Бард, само казвам, че може да има много причини "То" да е по-зле от "Пожарникаря", пък и от "Гуенди". И не е задължително всичките да са по вина на издателя.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 08, 2017 12:46 am 
Devar-Toi
Devar-Toi
Аватар

Аз също си ги взех. Втори том е с безумно ситен шрифт, направо си е мъка да се чете. Когато сравних със старото издание видях, че дори новото е излязло със стотина страници по-малко. Това да спестят от хартия ли са го направили не мога да кажа, но си е голяма излагация от страна на Бард. При първия том го няма това.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 08, 2017 9:07 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Това издание се пръкна заради филмът,това не го ли разбрахте!
И по точно заради тийновете,направо са луднали по предстоящото му излизане(доста от въпросните хора ще се засилят и за книгата,особено ако филмът е успешен).А не заради някакви
си върли фенове,пък и държащи на качеството.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 08, 2017 11:32 pm 
Dinh
Dinh
Аватар

Напълно си прав за тийновете, не знам защо! Отидох днес на кино в 21:00, нарочно, да няма келеши, вечерен час, а-у! КУР!!! Беше пълно предимно с лапета, ама лапета - 13-14 годишни. Откъде накъде са се запалили така, да си гледат "Анабел" ебаси! Отказах се да го гледам, само щяха да ми развалят удоволствието от филма... Ще отида след няколко дни, дано е по-спокойно!
Не пиша за книгата, ама се споменаха тийновете и те така... :bye1:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 10, 2017 6:43 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Разгледах само втори том. Смешен е. Хартията е толкова тънка, че с пинсета трябва да я държиш. Шрифта е дребен. Никакъв шанс да дам пари за това издание.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 11, 2017 1:00 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

http://www.vulture.com/2017/09/stephen- ... el-it.html
King: ‘It’s Fascinating’ People Are More Offended by It’s Child Orgy Than Its Child Murders

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Май 14, 2018 7:24 pm 
Commoner
Commoner

Тази книга е велика! До тук съм прочел 7 книги на Кинг, обаче тази директно заема 1-во място без да се замислям.

Хах, явно съм късметлия с новото издание на Бард с твърдите корици, тъй като е много читаво с "бегли" забележки (одрасквания по кориците но това мисля че е от лошото складиране на фирмата от която си ги купих а не от самият издател)

Хартията наистина не е от най-добрите, но не е и от най-лошите. Шрифта на ТОМ 2 не ми беше проблем.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 15, 2018 12:49 pm 
Commoner
Commoner
Аватар

Една от първите книги, с които се сдобих след като реших да си събера колекция с книгите на Кинг. Винаги я отлагах за после защото имах големи очаквания от нея пък и размера на книгата ме притесняваше. Все си казвах, че ще я почна като имам повече свободно време за да не я разтягам със седмици.

Така минаха 2 години за които прочетох около 25-30 книги на Кинг като разбира се ги редувах с други автори за разнообразие. И честно казано това беше най-тежката книга на Кинг (след Дума Ки, опитвам се да накарам себе си да забравя че дори знам, че има такава книга), която съм чел. Аз се притеснявах, че ще я чета няколко седмици, а се оказа че я четох около 2-3 месеца, като я приключих на инат защото си виках, че щом всички слагат тази книга в топ 3 на първото място значи все нещо трябва да ме впечатли.

Мисля че направих грешка с толкова дълго отлагане, защото предполагам тази книга беше първоизточник на много идеи на Кинг, които после ги е повтарял в следващите си произведения отново и отново. Децата, израстване, дълбоки психологически проблеми на героите, проблеми в разбирането между децата и родителите, вселенското зло, което просто трябва да приемеш, че го има без мотивация за неговите постъпки, а просто защото е зло и т.н. Поради факта, че всичко това вече съм чел в следващите му произведения, тази книга не успя да ме грабне с нищо.

Графоманството на Кинг няма нужда коментирам, но в тази книга е възведено в някакъв абсолют. Много чужди за моето време и култура дреболии и описания на обркъжението и времето, които са насочени според мен на западните читатели за да засегнат техните носталгически струни за по-дълбоко потапяне в атмосферата. За съжаление аз не успях да го оценя и не успяха да ми въздействат както се очаква. Не успях да симпатизирам на никой от героите и като цяло останах равнодушен към сюжета, техните проблеми и приключения. За мен са абсолютен картон от клишета и глупови необясними постъпки. Нищо не споменавам а сюжета защото просто с една дума не ми хареса.

След като прочетох книгата, изгледах и филма. И отново си помислих че сигурно аз не разбирам нещо или просто съм много далече от целевата аудитория. Но това беше пълен провал за мене и загуба на време.

Странно е, защото принципно има много книги на Кинг, които много ми харесват, дори написани в същият жанър. Винаги успявал с нещо да ме грабне и да ме накара да чета с интерес неговите произведения. За съжаление тази книга стана за мен една рестроспекция за това, което вече съм прочел, видял, чул в неговата библиография. Не препоръчвам да се чете на късен етап, а по-скоро да е една от книгите, с които да се започне запознанството с автора и неговият свят.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 191 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]