To

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори

Колко харесвате ТО?

никак
3
3%
много
103
97%

Общо гласове: 106

Потребителски аватар
wonka
Banished
Регистриран: ср авг 31, 2005 9:34 pm

To

Мнение от wonka » пет сеп 02, 2005 2:26 pm

искате ли балонче? :)

Изображение Изображение

тук ще си говорим само за тази книга

Потребителски аватар
Memento_Mori
Childe
Childe
Регистриран: ср авг 31, 2005 2:57 pm
Контакти:

Мнение от Memento_Mori » съб сеп 03, 2005 10:52 am

А някой знае ли кой е реалният прототип на "симпатичния" клоун Пениуайз?
Тове е серийният убиец Джон Уейн Гейси, наречен още "клоунът убиец". Отнел живота на повече от 30 младежи, чиито трупове заравял в двора на своя дом. Интересно е да се каже, че г-н Гейн не бил някакъв пропаднал тип, а уважаван гражданин, който дори спонсорирал предизборната кампания на бившия американски президанет Никсън. В свободното си време Гейн обикалял болниците облечен като клоун и радвал децата, като тутакси си набелязвал своите жертви. Често привличал момчета за благотворителни акции или с предпложения за работа, след което ги упойвал и изнасилвал.
Стивън Кинг казва, че именно Гейн отнел девствеността на образа на "милия клоун" в неговите детски мечти!
Когато хората повярват в Лъжата, Тя се превръща в Истина!

Потребителски аватар
Shiva
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед сеп 04, 2005 12:58 am

Мнение от Shiva » нед сеп 04, 2005 1:12 am

Я,Memento_Mori,почнал си да се интересуваш от серийни убийци :D Много добре,много добре...
А какво ще кажете за идеята как малолетно момиче се чука в канализация с 6-тимата си приятели? И това деца го четат... :oops:

Vile
Dinh
Dinh
Регистриран: вт авг 30, 2005 12:51 pm

Мнение от Vile » вт сеп 06, 2005 4:57 pm

Мене ми е интересно тоя пич, дето е прототип на Клоуна колко голям двор е имал, за да зарови там 30 трупа + почвата му е била само за домати и краставици според мен ;)

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Регистриран: нед авг 21, 2005 10:05 pm
Контакти:

Мнение от NoLabel » ср сеп 07, 2005 9:45 am

Taia chast s chukaneto v kanalizatsiata trudno ia prejiviah purvia put kato chetoh TO!!! Ama tova vse pak e King, egati, da ne ochakvate da si razmeniat valentinki vuv tumnoto.......
Kakto i da e, sega veche ne mi burka vuv zdraveto Goliamoto Chukane!

p.s. Sorry za latinitsata! Shtaigata se preeba i shte ia formatiram vseki moment!
Изображение

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

Мнение от Abigel » ср сеп 07, 2005 9:55 am

Shiva написа:Я,Memento_Mori,почнал си да се интересуваш от серийни убийци :D Много добре,много добре...
А какво ще кажете за идеята как малолетно момиче се чука в канализация с 6-тимата си приятели? И това деца го четат... :oops:
Това май не трябваше да го прочитам тука,преди да го прочета в книгата.Така звучи адски брутално...
"Само изглежда, че всичко се плаща с пари. В действителност всичко важно в живота се плаща с парченца от душата."

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Контакти:

Мнение от NoLabel » ср сеп 07, 2005 9:57 am

Be nai-dobre ne ia cheti tazi tema, dokato ne prochetesh i vtorata chast na To! Az taka ne cheta komantarite po Tumnata Kula 7, shtoto ne iskam da razbera neshto predvaritelno! Bi mi bilo adski kofti...
Изображение

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

Мнение от Abigel » ср сеп 07, 2005 9:59 am

NoLabel написа:Be nai-dobre ne ia cheti tazi tema, dokato ne prochetesh i vtorata chast na To! Az taka ne cheta komantarite po Tumnata Kula 7, shtoto ne iskam da razbera neshto predvaritelno! Bi mi bilo adski kofti...
Правилно, и аз не чета кометарите за "Тъмната кула", обаче тук се изкуших. А и не очаквах да разнищваме книгата тук, а всеки да си каже мнението. Както и да е.сама съм си виновна ..... :(
"Само изглежда, че всичко се плаща с пари. В действителност всичко важно в живота се плаща с парченца от душата."

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:33 pm
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » ср сеп 07, 2005 10:00 am

Abigel написа:
Shiva написа:А какво ще кажете за идеята как малолетно момиче се чука в канализация с 6-тимата си приятели? И това деца го четат... :oops:
Това май не трябваше да го прочитам тука,преди да го прочета в книгата.Така звучи адски брутално...
Не е чак толкова брутално, не се притеснявай. На мен лично не ми направи голямо впечатление... Имаше доста по-брутални неща.
Изображение

Потребителски аватар
Shiva
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от Shiva » ср сеп 07, 2005 12:41 pm

Наистина има много по-брутални и впечатляващи неща,това го казах на шега.Въпреки,че и аз много се очудих на първо прочитане,някак си споредмен тогава беше излишен момент от книгата.При по-нататъшните предпочитания обаче,разбрах по-добре цялостната идея и това,че моментът е напълно нужен и подходящ

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Контакти:

Мнение от NoLabel » ср сеп 07, 2005 10:09 pm

А така... и аз така мисля! Много интересен и важен момент! Ама е досташокиращо в началото, спор няма!
Изображение

Потребителски аватар
wonka
Banished
Регистриран: ср авг 31, 2005 9:34 pm

Мнение от wonka » пон сеп 12, 2005 1:05 pm

NoLabel написа:А така... и аз така мисля! Много интересен и важен момент! Ама е досташокиращо в началото, спор няма!
раэбира се раэбира се
от шока ми настръхна косата :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон авг 22, 2005 11:25 pm

Мнение от WhiteNoise » ср сеп 14, 2005 9:46 pm

защо в анкетата има само 'никак' и 'много'? аз не я харесах особено,но имаше моменти,в които настръхвах! бих казала 50/50,че си струва да я прочете човек...
Изображение
I woke up this morning and i got myself a beer
The future's uncertain and the end is always near

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Контакти:

Мнение от NoLabel » нед сеп 18, 2005 1:16 am

Нещо ме прободе в сърцето, като прочетох думите ти! (*преиграв)
Изображение

peniuaiz
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: нед окт 02, 2005 11:49 pm
Контакти:

Мнение от peniuaiz » пет окт 28, 2005 6:22 pm

Shiva написа:Наистина има много по-брутални и впечатляващи неща,това го казах на шега.Въпреки,че и аз много се очудих на първо прочитане,някак си споредмен тогава беше излишен момент от книгата.При по-нататъшните предпочитания обаче,разбрах по-добре цялостната идея и това,че моментът е напълно нужен и подходящ
Привет. Понеже не обичам да препрочитам или да гледам филми по няколко пъти....обясни ми, защо момента не е излишен???

Потребителски аватар
Shiva
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от Shiva » пет окт 28, 2005 7:44 pm

Защото без него се губи цялата идея на книгата,и се обезсмисля темата за любовта,страха и прочее

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Контакти:

Мнение от NoLabel » съб окт 29, 2005 4:23 am

peniuaiz написа:
Shiva написа:Наистина има много по-брутални и впечатляващи неща,това го казах на шега.Въпреки,че и аз много се очудих на първо прочитане,някак си споредмен тогава беше излишен момент от книгата.При по-нататъшните предпочитания обаче,разбрах по-добре цялостната идея и това,че моментът е напълно нужен и подходящ
Привет. Понеже не обичам да препрочитам или да гледам филми по няколко пъти....обясни ми, защо момента не е излишен???
To тва във филма го няма, слава Богу! Не бих го прецивял! То не е и законно да се снимат такива неща!
Изображение

Потребителски аватар
Shiva
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от Shiva » съб окт 29, 2005 11:27 am

Е айде стига,те са в каналите,нямаше да се вижда почти нищо :)

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:33 pm
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » съб окт 29, 2005 11:46 am

Не е излишен моментът въобще. Да си призная, аз като я четох книгата за пръв път (на 12 г.), изобщо не разбрах за какво става въпрос (толкова задръстена бях :gospoica: ). После като я препрочетох (доста по-късно), този момент го прочетох около 4 пъти и в главата ми беше само: Баси! Баси! Не е истина! Гадничко си беше. Но на фона на останалото, лесно се преживява. :D Кинг е това все пак. Като се замисля, не е кой знае какво...май. :roll:
Изображение

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Контакти:

Мнение от NoLabel » съб окт 29, 2005 11:06 pm

Shiva написа:Е айде стига,те са в каналите,нямаше да се вижда почти нищо :)
Надявай се... нали знаеш в американските филми как се прави тъмнината. Със супер-мощни синкави прожектори, разбира се. От тези, дето като ти светнат и почваш да фотосинтезираш.... Абе в амерканското кино тъмнината е доста светла, даже ярка! Ослепителна тъмнина!
Изображение

Отговори