To

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори

Колко харесвате ТО?

никак
3
3%
много
103
97%

Общо гласове: 106

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Re: To

Мнение от deadface » ср юли 05, 2017 3:30 am

BOTQTA написа:Прочетох нещо за "новите издания на "ТО""... :a010: :a010:
Някой има ли информация? Възможно ли е БАРД да направят някакви яки новия издания, защо не и твърди корици??? Или това ще са си старите книги, просто допечатка малка...
Няма да е допечатка, а ново издание (понеже старото на Бард е чак от 2008). И книгата сигурно пак ще бъде в 2 тома, затова говорят за "издания". Другият вариант е да пуснат едно издание с меки и едно с твърди корици (независимо дали в 1 или 2 тома), но се съмнявам. Подозирам, че новото издание ще бъде в 2 тома с меки корици. И че ще бъде като старото, само картинката на корицата вероятно ще е различна (и някъде по нея ще има инфо за новата екранизация).

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: ср юни 11, 2014 2:54 pm

Мнение от bglushkov » ср юли 05, 2017 9:41 am

покрай изданието на ТОлкин Бард казаха, че обмислят твърди корици и за То.

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Мнение от BOTQTA » пет авг 04, 2017 12:05 am

deadface написа: Подозирам, че новото издание ще бъде в 2 тома с меки корици. И че ще бъде като старото, само картинката на корицата вероятно ще е различна (и някъде по нея ще има инфо за новата екранизация).
Печелиш награда!
Днес бях във Варна и там тече "Алея на книгата". Отидох на шатрата на БАРД, взех си Гуенди с 20% отстъпка :tooth: и попитах каква ще става с "То". За съжаление, човекът каза, че няма да има твърди корици! :cry2: Общо взето ще е същата книга като преди, само че вместо "старият" То от 1994, на корицата ще е новият - от 2017. Така ми каза момчето... Много тъпо, честно! Само ние тука ли мрънкаме (10 човека) за дебели корици. Има други книги, където пускат и меки и твърди корици с 5 лева разлика в цената. Е да направят така, пък да видим кое ще се изкупи първо - меките или твърдите . Мисля отговора е ясен...

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт авг 08, 2017 4:13 pm

Изображение

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh

Мнение от BOTQTA » вт авг 08, 2017 5:41 pm

УЛИ!!!!
Във фейсбук пише, че "може би" ще е с твърди корици... Е хайде де!!!!

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » вт авг 08, 2017 9:14 pm

Много,много добре изглежда!!!
Но едва ли ще си взема книга която имам,и то изданието от 90-те.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет авг 17, 2017 3:37 pm

Изображение

Още инфо за предстоящото издание на Бард: Двата тома ще излязат едновременно на 4-ти септември. Цената ще бъде 25 лв. на том. По превода има корекции, каквото и да означава това.

Потребителски аватар
LastHope
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед ное 13, 2011 12:55 pm

Мнение от LastHope » съб авг 19, 2017 10:56 am

Значи, поначало НЕ коментирам никога цените на книгите на Краля, защото ги намирам за безценни, НО дано им приседне!!!

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Key » съб авг 19, 2017 5:25 pm

Ами да,50 лева за роман на Кинг(макар и най-добрият),и то не знам кое по ред издание!Лешояди,като видят умиращо животно(златна възможност) и започват да кръжат и да чакат своят миг(излиза супер рекламираният филм,и ще падат пачки).Иначе положителното е че кориците са твърди.
А за филмът,започнах да имам съмнения че ще е насочен(отново,пак,за пореден път) за аудиторията от 13-16 годишни!Съгласете се,това е златна възможност в кожодерската ни държава!

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » съб авг 19, 2017 7:24 pm

Филмът е с R рейтинг, което означава, че е за лица над 17 години (ако си под 17, можеш да го гледаш на кино само с възрастен придружител). С други думи - в него ще има доста кръв, насилие, нецензурен език и (евентуално) голи актьори или секс сцени. Последното е съмнително, но за останалите можеш да си сигурен, иначе нямаше да получи такъв рейтинг.

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh

Мнение от BOTQTA » съб авг 19, 2017 11:36 pm

Аз не разбирам... "Страшни сънища за продан" е два пъти по-малка като страници и с меки корици. И не най-доброто от Кинг. И всеки том струваше по 18 кинта с меки корици. И не си спомням много хора да мрънкаха. Аз мрънках и все още не съм си ги купил (протестирам, да го духат), защото това наистина си е изнудване. Обаче 25 лева на том за ТО с дебели корици си е направо без пари. В сайта на БАРД има 25% отстъпка, тоест двата тома са 37,50. Е?!?

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: вт сеп 17, 2013 12:46 pm

Мнение от Ich_Will_ » нед авг 20, 2017 10:40 am

Аз също не разбирам това мрънкане. Говорим за книга от близо 600 страници, която е с твърди корици. Сигурна съм, че ако Плеяда трябваше да я преиздава, щеше да сложи същата цена, само че кориците щяха да са меки, а дизайнът им отвратителен. Да не говорим, че щеше да почне да се разпада още при първото четене.
Изображение

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Key » нед авг 20, 2017 5:21 pm

Никой не мрънка,изказваме мнение,всеки си има такова!Вашето е различно и така.................

Ако я нямах и аз щях да си я взема,"мрънкайки" по цената разбира се!

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон авг 21, 2017 2:01 am

Ето ги и в сайта на Бард:

https://www.bard.bg/book/?id=1064
https://www.bard.bg/book/?id=1065

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh

Мнение от BOTQTA » пон авг 21, 2017 8:54 pm

Аз си ги пуснах. 25% отстъпка, а имах и 2,60 лева "съкровище" (в Бард се събира някакъв процент от всяка покупка и можеш да го позваш в бъдеще) и така двете книги са за 35 лева. Чиста работа!!!

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh

Мнение от BOTQTA » чет сеп 07, 2017 9:49 am

Пристигнаха ми книгите онзи ден... малко разочарован съм. Оформлението е леко кофти, същото издателство издаде "Кутията на Гуенди", която е мноооооого по хубаво оформена и ще издържи докато съм жив, това е 100%! В момента чета "Пожарникаря", и тази книга е с твърди корици и 700 страници дебела. И тази книга струва 25 лева. Втория том на "То" е също 700 страници, твърди корици и с 25 лева цена... обаче ако сравниш двете книги... леш!!! "То" е много по-паянтово залепена, а и страниците са много по-тънички и по-лесни за късане/заносване. Сега ще каже някой, че едната книга е на Стивън Кинг, другата на Джо Хил, тоест правата 'за издаване на книгата и процента за автора е различен. Обаче "То" е на над 30 години, а "Пожарникаря" е на 1 година (нова книга). Не разбирам толкова много от книгоздаване, ама разбирам, че едно издателство може да направи една книга за 25 лева много добре, а другото да мине метър , но въпреки това със същата цена. NOT COOL!!!

Потребителски аватар
READER
Breaker
Breaker
Регистриран: вт мар 17, 2009 1:01 pm

Мнение от READER » чет сеп 07, 2017 10:30 am

BOTQTA написа:Пристигнаха ми книгите онзи ден... малко разочарован съм. Оформлението е леко кофти, същото издателство издаде "Кутията на Гуенди", която е мноооооого по хубаво оформена и ще издържи докато съм жив, това е 100%! В момента чета "Пожарникаря", и тази книга е с твърди корици и 700 страници дебела. И тази книга струва 25 лева. Втория том на "То" е също 700 страници, твърди корици и с 25 лева цена... обаче ако сравниш двете книги... леш!!! "То" е много по-паянтово залепена, а и страниците са много по-тънички и по-лесни за късане/заносване. Сега ще каже някой, че едната книга е на Стивън Кинг, другата на Джо Хил, тоест правата 'за издаване на книгата и процента за автора е различен. Обаче "То" е на над 30 години, а "Пожарникаря" е на 1 година (нова книга). Не разбирам толкова много от книгоздаване, ама разбирам, че едно издателство може да направи една книга за 25 лева много добре, а другото да мине метър , но въпреки това със същата цена. NOT COOL!!!
Хартията сигурно пак е бяла? Не знам защо се напъват с тая хартия, не е най-добрият избор. Ето за това уважавам издателство "Труд" и техните луксозни издания - Уникални са. Аз имам старата версия на "То" от "Бард" и чаках коментари за твърдите корици, лошото е, че веднага се започва с негативен коментар - лошо. А точно мислех да я поръчвам.
"Способен съм на всичко, стига то
да е човешко. Който ме надмине,
не е човек."

Уилям Шекспир - "Макбет"

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Key » чет сеп 07, 2017 9:08 pm

BOTQTA написа:Пристигнаха ми книгите онзи ден... малко разочарован съм. Оформлението е леко кофти, същото издателство издаде "Кутията на Гуенди", която е мноооооого по хубаво оформена и ще издържи докато съм жив, това е 100%! В момента чета "Пожарникаря", и тази книга е с твърди корици и 700 страници дебела. И тази книга струва 25 лева. Втория том на "То" е също 700 страници, твърди корици и с 25 лева цена... обаче ако сравниш двете книги... леш!!! "То" е много по-паянтово залепена, а и страниците са много по-тънички и по-лесни за късане/заносване. Сега ще каже някой, че едната книга е на Стивън Кинг, другата на Джо Хил, тоест правата 'за издаване на книгата и процента за автора е различен. Обаче "То" е на над 30 години, а "Пожарникаря" е на 1 година (нова книга). Не разбирам толкова много от книгоздаване, ама разбирам, че едно издателство може да направи една книга за 25 лева много добре, а другото да мине метър , но въпреки това със същата цена. NOT COOL!!!
Прав си,"Пожарникаря" е със отлично качество,за разлика от вариантът и с меки корици.Очакваше се и "То" да е така,все пак тази книга е култ!!!Сигурно са решили да я предложат"евтина",за сметка на по добро изпълнение.В книжарница съм виждал "Хиперион" и "Ендимион" на същото издателство,доста добре изглеждаха,но и цената е друга.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет сеп 07, 2017 10:18 pm

Само да отбележа, че "Пожарникаря" не е на Бард и вероятно е печатана в друга печатница. Както и че издателството няма вина за това как е залепена/зашита дадена книга - ако е зле, вината си е на печатницата. Ако е откровено зле, издателството ще поиска тиражът да бъде заменен, но ако не е чак толкова зле, от печатницата ще се направят на луди и ще откажат. Затова не е рядко явление да попаднеш на книга, която започва да се разпада след първото четене - на пръв поглед е изглеждала приемливо и издателството не е реагирало. Или просто не е забелязало, че в тиража има и лошо направени бройки.
Виж, за хартията вината си е на издателя - по-некачествената струва по-евтино, което се отразява и на крайната цена на изданието. Ако хартията е луксозна, книгата няма да струва 25, а 27 лв. (примерно, зависи колко е луксозна). Издателите често избират по-некачествена хартия, защото е в техен интерес крайната цена на продукта да е по-ниска. (Колко хора ще се бръкнат с 20 лв. за килограм сирене, ако могат да си купят приемливо такова за 10?)
Другият момент е, че различните печатници вземат различно скъпо за една и съща услуга, а има и издателства, които имат собствени печатници и печатът им излиза значително по-евтино. Разбира се, няма как всички издатели да работят с най-евтините възможни печатници (има твърде много издатели и твърде малко печатници), а има значение и колко далеч се намира печатницата от издателството заради транспортните разходи. Някои издатели дори предпочитат да печатат книгите си в Китай, защото там печатът е безумно евтин (компенсира дори по-големите транспортни разходи), макар че качеството не винаги е на ниво. И т.н.
Не защитавам Бард, само казвам, че може да има много причини "То" да е по-зле от "Пожарникаря", пък и от "Гуенди". И не е задължително всичките да са по вина на издателя.

Потребителски аватар
Bookmark
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: ср окт 17, 2007 11:02 pm

Мнение от Bookmark » пет сеп 08, 2017 12:46 am

Аз също си ги взех. Втори том е с безумно ситен шрифт, направо си е мъка да се чете. Когато сравних със старото издание видях, че дори новото е излязло със стотина страници по-малко. Това да спестят от хартия ли са го направили не мога да кажа, но си е голяма излагация от страна на Бард. При първия том го няма това.

Отговори