To

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори

Колко харесвате ТО?

никак
3
3%
много
103
97%

Общо гласове: 106

Потребителски аватар
derry_maine
Childe
Childe
Регистриран: пет юни 27, 2008 8:53 pm
Контакти:

Re: To

Мнение от derry_maine » пон юни 30, 2008 4:15 pm

Според мен за хорър литературата "То" е нещо подобно на това, което е бил "Война и мир" за романа на XІX в. - един връх, с който всички, които пишат хорър, оттам насетне трябва да се съобразяват ( та дори и самият Кинг ;) ).

...А и Цикълът пак наближава:
1985
+ 27
_____
2012

Много хора смятат, че това е годината, в която ще дойде Големият Антракт... :evil:
"...и най-приказното вълшебство помръкваше пред блясъка на желанието; Гестаад беше НЯКЪДЕ; Дери беше желание"
Отвъд

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Регистриран: пон апр 17, 2006 9:34 pm
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » пон юни 30, 2008 5:12 pm

derry_maine написа:...А и Цикълът пак наближава:
1985
+ 27
_____
2012

Много хора смятат, че това е годината, в която ще дойде Големият Антракт... :evil:
малко офф топик

http://www.transitofvenus.org/
http://www.jitenklas.com/GlobalWarming.htm

това ли имаш предвид ?! съмнявам се, че 85-та е бил наясно ама знаели човек книгите му и без това повече трябва да се четата между редовете отколкото по самите тях :? .

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » пон юни 30, 2008 5:37 pm

Не, по-скоро има предвид предсказанията на маите и ацтеките, според които краят на света ще настъпи на 21 срещу 22 декември 2012 г. (И някои учени са склонни да им вярват :devil: )
Spoiler
Show
Тогава магнитното поле на Слънцето рязко ще се промени и това ще предизвика много мощни изригвания. Огромни пламтящи потоци ще се отделят в пространството. В следствие на това магнитното поле на Земята също ще се обърне и полюсите ще се обърнат. Земята ще обърне посоката си на въртене. Преди около 12 000 години се е случило подобно нещо и тогава съществуващият континент Атлантида е бил изтикан към Южния полюс. Предишният катаклизъм се е случил точно 9792 г. пр. Хр., когато магнитното поле на Земятя внезапно се е променило и посоката на въртене на Земята и полюсите са се обърнали. Същото трябва да се случи пак през 2012 г. Много учени са установили, че на всеки 12 000 години магнитното поле на Слънцето внезапно се е обръщало и това е предизвикало огромни катаклизми на Земята. Доказателство за това е и ледниковия период на Земята. Предишният катаклизъм е бил точно на 27 юли 9792 г. пр. Хр.
Хайде, стига оф-топици

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Регистриран: пон апр 17, 2006 9:34 pm
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » пон юни 30, 2008 6:03 pm

deadface написа:Не, по-скоро има предвид предсказанията на маите и ацтеките, според които краят на света ще настъпи на 21 срещу 22 декември 2012 г. (И някои учени са склонни да им вярват)
еми то пак е същото това, което го пуснах е разработка по темата ;) . Ако на някой му е интересно какво ще става 2012 може да отворите тема аз имам доста неща за маите ама реших да не спамя още повече за това попитах.

Потребителски аватар
derry_maine
Childe
Childe
Регистриран: пет юни 27, 2008 8:53 pm
Контакти:

Мнение от derry_maine » пон юни 30, 2008 7:13 pm

Аз го казах повече на шега, но такива съвпадения просто се набиват на очи.
"...и най-приказното вълшебство помръкваше пред блясъка на желанието; Гестаад беше НЯКЪДЕ; Дери беше желание"
Отвъд

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед мар 30, 2008 7:41 pm

Мнение от The God of Blood » ср юли 02, 2008 1:33 am

Изображение
"Зло, събудено призори, до вечерта се превръща в Морготова радост" - Дж.Р.Р. Толкин, "Децата на Хурин"
-----------
Изображение

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh
Регистриран: ср сеп 05, 2007 9:25 am

Мнение от BloodAti » ср юли 02, 2008 8:37 am

Това не е ТО. Мога да се закълна, че съм виждал абсолютно същата картинка (нарисувана от Peter Stan) на корицата на една книга на Дийн Кунц. Забравих заглавието, нещо с "П" започваше. :roll:
Иначе корицата е брутална. :badgrin:
"Alone. Yes, that's the key word, the most awful word in the English tongue. Murder doesn't hold a candle to it and hell is only a poor synonym." - Salem's Lot, Stephen King

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » ср юли 02, 2008 8:55 am

Книгата е "Панаирът". Само че рисунката наистина е на Пениуайз, питай Петър Станимиров, ако не ми вярваш ;)

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh
Регистриран: ср сеп 05, 2007 9:25 am

Мнение от BloodAti » ср юли 02, 2008 9:03 am

http://www.alba-books.com/index.php?go=products&id=2636 - Хммм, доста странно. В сайта на Peter Stan, той я е кръстил "It.jpg" тази картинка, а същата е и на корицата на книга на Дийн Кунц. :roll:
"Alone. Yes, that's the key word, the most awful word in the English tongue. Murder doesn't hold a candle to it and hell is only a poor synonym." - Salem's Lot, Stephen King

Потребителски аватар
didoval
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед юли 15, 2007 11:51 am

Мнение от didoval » ср юли 02, 2008 7:34 pm

Още едно доказателство, че дори и издателита са разбрали, че Кунц е бледо подобие ( дори не и копие) на Кинг. :D :D :D Хей, дори фамилиите им са с по четири букви и първата е "К", а третата "н" :lol: :lol:

Всичко това в кръгът на шегата - да не се засягат хилядите фенове на Дийн Кунц.
Работата ясна. Смъртта е, когато те спипат чудовищата.

http://www.neobux.com/?r=didoval

Buhlio
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: чет апр 17, 2008 6:37 pm

Мнение от Buhlio » съб юли 26, 2008 9:57 pm

МОЛЯ ТЕЗИ , КОИТО НЕ СА ЧЕЛИ КНИГАТА , ДА НЕ ЧЕТАТ СПОЙЛЕРИТЕ ! :smt018

Краят ме развълнува наистина. :smt022
Spoiler
Show
Особено,когато в стъклото се видяха Еди и Стан.
Когато разбрах, че приятелите ще се забравят завинаги и историята ще изчезне ми стана много тъжно. :(
Като свърших книгата , нямах сили за нищо и си помислих , че за в близко време няма да мога да прочета нищо друго.Просто бях наистина разтърсен. :oops:
Тази книга завинаги ще остане в мен! :smt041
Много се радвам , че си я имам и в момента я препрочитам. :smt109
За мен най - ужасяващата част е - :scrapy:
Spoiler
Show
Когато То се превърна в мумия под моста.Момента когато Клоунът закачи с нокът повърхността на моста , ме накара да проверя дали няма нещо под краката ми. :? Просто бях толкова изплашен.
Най - откачената част за мен е - :tooth
Spoiler
Show
Бевърли и момчетата в канала.Лелеее...Толкова се притесних , не можех да повярвам , че това се случва.Краката ми се изпотиха направо и ръцете ми потрепериха :lol:
Незнам дали само на мен ми е подействало така , но цялата книга ме ПОТРЕСЕ :shock:
Любимата ми част е - :clown:
Spoiler
Show
Момента с Пениуайз и Джорджи :smt003 Хаха .... Искаш ли балонче ?
:jaster: :jaster: :jaster:

Не знам дали ще ви се стори странно , но седмица след като я свърших , почнах отново :lol: Просто немога да се откъсна от нея.

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед мар 30, 2008 7:41 pm

Мнение от The God of Blood » нед юли 27, 2008 11:35 pm

Buhlio написа:Не знам дали ще ви се стори странно , но седмица след като я свърших , почнах отново :lol: Просто немога да се откъсна от нея.
Изобщо не ми се струва странно, защото и аз направих същото когато я прочетох за първи път..
"Зло, събудено призори, до вечерта се превръща в Морготова радост" - Дж.Р.Р. Толкин, "Децата на Хурин"
-----------
Изображение

FLAME
Childe
Childe
Регистриран: ср ное 07, 2007 8:54 pm

Мнение от FLAME » ср сеп 03, 2008 7:45 pm

Pavli написа:Аз смятам да я препрочитам някой ден.
Както и още няколко книги на Кинг.
Неотдавна прочетох То за 4ти път :tooth:
Ей така през няколко години си я препрочитам.
Книга с атмосфера!
Любимата ми!

Тозиър
Commoner
Commoner
Регистриран: вт сеп 02, 2008 8:45 pm

Мнение от Тозиър » ср сеп 03, 2008 10:25 pm

Много силен момент е това с балончетата, сещам се и за балончето с изрисувано лице до леглото на библиотекаря. Първата част съм чел сигурно над тридесетина пъти, и аз на цикли. Втората част нещо не можа да ме хване. При вас как е?
Ричи Тозиър се казвам, с разни гласове приказвам.

Buhlio
Ka-mai
Ka-mai

Мнение от Buhlio » чет сеп 04, 2008 12:40 pm

На мен пък втората част ми е била много по - интересна от първата. :))

alex_SA
Commoner
Commoner
Регистриран: пон сеп 08, 2008 4:43 pm

Пениуайз

Мнение от alex_SA » пон сеп 08, 2008 4:48 pm

Според вас вазможно ли е Пениуайз да съществува

* Мястото на темата е в този раздел, а не в "Тъмната кула"

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Re: peniwaiz

Мнение от J.S. » пон сеп 08, 2008 5:50 pm

Да,в хорските страхове и кошмари.

Buhlio
Ka-mai
Ka-mai

Re: Пениуайз

Мнение от Buhlio » пон сеп 08, 2008 8:59 pm

Естествено , но само в моето съзнание.За ТО мисля , че е възможно , защото съм сигурен , че в света има много ЗЛО. :devil:

Bruce666
Childe
Childe
Регистриран: чет ное 06, 2008 12:29 pm
Контакти:

Мнение от Bruce666 » чет фев 05, 2009 8:35 pm

По принцип някъде в книгата пишеше за легенда за някакво такова същество, която Бил им разказваше. Но дали е действителна не знам, може да някакъв вид демон от истинска древна легенда.

Потребителски аватар
userka
Commoner
Commoner
Регистриран: пон фев 16, 2009 10:30 pm

Мнение от userka » пон фев 16, 2009 10:48 pm

Все пак има възможност да съществува,защото във всяка измислица има някаква доза истина :smile:

Отговори