To

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори

Колко харесвате ТО?

никак
3
3%
много
103
97%

Общо гласове: 106

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Re: To

Мнение от Key » нед дек 29, 2013 6:49 pm

Най невероятното произведение,писано някога от някого.Честно казано,и за мен доста тъжно,но не знам дали някога ще прочета нещо по добро,това си е лично мое мнение.А за анкетата, думата много,е доста меко казано.

Darth Vader
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: вт май 05, 2009 1:40 pm

Мнение от Darth Vader » съб фев 08, 2014 11:13 pm

Key написа:Най невероятното произведение,писано някога от някого.Честно казано,и за мен доста тъжно,но не знам дали някога ще прочета нещо по добро,това си е лично мое мнение.А за анкетата, думата много,е доста меко казано.
Аз също мисля, че едва ли някога ще прочета нещо по-добро. Винаги ще твърдя, че това е толкова многопластово произведение, че трябва да се чете няколко пъти в различна възраст, защото натрупаната житейска мъдрост помага да почувстваш неща, които на по-ранен етап си пропуснал. Въпреки големия обем няма нищо, което да ти дотежи. Много фина книга. В моята лична класация е абсолютен номер едно. На второ място бих поставил "Особени сезони"(то и тя си е за първо място). На трето- "Мизъри", също адски силна книга. Впрочем мисля пак да я прочета :) (Мизъри)

Потребителски аватар
shraik
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: съб ное 20, 2010 11:18 am

Мнение от shraik » пет фев 14, 2014 10:13 pm

Велик роман е за мен То, също и Сблъсък за мен са номер 1.
На работа реших малко да почета от То и просто не се спрях и глътнах 200 страници.

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Key » пет фев 14, 2014 11:12 pm

shraik написа:Велик роман е за мен То, също и Сблъсък за мен са номер 1.
На работа реших малко да почета от То и просто не се спрях и глътнах 200 страници.

И аз смятам че "То" и "Сблъсък" са най добрите романи на Кинг,от днес вече към тях прибавям и "Гробище за домашни любимци".

Darth Vader
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: вт май 05, 2009 1:40 pm

Мнение от Darth Vader » нед фев 16, 2014 7:42 pm

Key написа: И аз смятам че "То" и "Сблъсък" са най добрите романи на Кинг,от днес вече към тях прибавям и "Гробище за домашни любимци".
:) Подозирам, че "Особени сезони" също много ще ти хареса( щом харесваш "ТО"). Уникална книга. Сборник новели, в които Кинг е вложил цялата си страст и талант.

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Key » нед фев 16, 2014 10:21 pm

Darth Vader написа:
Key написа: И аз смятам че "То" и "Сблъсък" са най добрите романи на Кинг,от днес вече към тях прибавям и "Гробище за домашни любимци".
:) Подозирам, че "Особени сезони" също много ще ти хареса( щом харесваш "ТО"). Уникална книга. Сборник новели, в които Кинг е вложил цялата си страст и талант.
Прочел съм около 35 романа и сборника на Стивън Кинг,а "То" е обсолютният връх за мен.Но книгата която ме накара изобщо да почна да чета книги,защото до тогава никой не можеше да ме накара да прочета и една книга,беше "Особени сезони".Това беше преди около 15 дълги години.А сезоните ще останат за мен като книгата която ме запали по Кинг и четенето изобщо.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » ср фев 26, 2014 11:33 am

Изображение

King:
"Before I started writing It…I walked all over town.
I asked everybody for stories about places that caught my attention. I knew that a lot of the stories weren’t true but I didn’t care. The ones that really sparked my imagination were the myths.
Somebody told me…apparently you can put a canoe down into the sewers just over across from here at the Westgate Mall and you can come out by the Mount Hope cemetery at the other end of town.
This same guy told me that the Bangor sewer system was built during the WPA and they lost track of what they were building under there. They had money from the federal government for sewers, so they built like crazy. A lot of the blueprints have now been lost and it’s easy to get lost down there.
I decided I wanted to put all that into a book and eventually I did. Bangor became Derry. There is a Bangor in Ireland, located in the county of Derry, so I changed the name of the fictional town to Derry. There is a one-to-one correlation between Bangor and Derry.
It’s a place that I keep coming back to, Derry is Bangor."

savalikima
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: съб юни 23, 2012 12:19 am

Мнение от savalikima » вт мар 25, 2014 10:17 pm

До колкото разбрах в най-скоро време БАРД ще пуснат нов тираж от книгата!!!
Русский Витязь

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: вт сеп 17, 2013 12:46 pm

Мнение от Ich_Will_ » ср мар 26, 2014 10:48 am

Втората част все още се намира в някои книжарници, но първата явно е съвсем изчерпана.
Изображение

savalikima
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от savalikima » чет мар 27, 2014 4:55 pm

Koга предполагате,че ще преиздадат ТО,дали ще е преди пролетния панаир на книгата?
Русский Витязь

savalikima
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от savalikima » пон авг 18, 2014 10:29 am

Отново писах на БАРД и сега ми казаха, че до края на годината ще имаме нов тираж, и че това вече е сигурно.
Русский Витязь

savalikima
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от savalikima » пет фев 27, 2015 7:44 pm

Еииииииии най - на края го пуснаха БАРД, много се радвам!!!
Русский Витязь

brainbox
Commoner
Commoner
Регистриран: ср фев 11, 2015 10:58 pm

Мнение от brainbox » пет мар 13, 2015 6:20 pm

БАРД преиздадоха и том 2

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт май 02, 2017 9:35 pm

https://youtu.be/QWFmPwmW4jg
Stephen King Interview about IT and Pennywise Inspiration

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Мнение от BOTQTA » вт юли 04, 2017 7:08 pm

Прочетох нещо за "новите издания на "ТО""... :a010: :a010:
Някой има ли информация? Възможно ли е БАРД да направят някакви яки новия издания, защо не и твърди корици??? Или това ще са си старите книги, просто допечатка малка...

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср юли 05, 2017 3:30 am

BOTQTA написа:Прочетох нещо за "новите издания на "ТО""... :a010: :a010:
Някой има ли информация? Възможно ли е БАРД да направят някакви яки новия издания, защо не и твърди корици??? Или това ще са си старите книги, просто допечатка малка...
Няма да е допечатка, а ново издание (понеже старото на Бард е чак от 2008). И книгата сигурно пак ще бъде в 2 тома, затова говорят за "издания". Другият вариант е да пуснат едно издание с меки и едно с твърди корици (независимо дали в 1 или 2 тома), но се съмнявам. Подозирам, че новото издание ще бъде в 2 тома с меки корици. И че ще бъде като старото, само картинката на корицата вероятно ще е различна (и някъде по нея ще има инфо за новата екранизация).

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: ср юни 11, 2014 2:54 pm

Мнение от bglushkov » ср юли 05, 2017 9:41 am

покрай изданието на ТОлкин Бард казаха, че обмислят твърди корици и за То.

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh

Мнение от BOTQTA » пет авг 04, 2017 12:05 am

deadface написа: Подозирам, че новото издание ще бъде в 2 тома с меки корици. И че ще бъде като старото, само картинката на корицата вероятно ще е различна (и някъде по нея ще има инфо за новата екранизация).
Печелиш награда!
Днес бях във Варна и там тече "Алея на книгата". Отидох на шатрата на БАРД, взех си Гуенди с 20% отстъпка :tooth: и попитах каква ще става с "То". За съжаление, човекът каза, че няма да има твърди корици! :cry2: Общо взето ще е същата книга като преди, само че вместо "старият" То от 1994, на корицата ще е новият - от 2017. Така ми каза момчето... Много тъпо, честно! Само ние тука ли мрънкаме (10 човека) за дебели корици. Има други книги, където пускат и меки и твърди корици с 5 лева разлика в цената. Е да направят така, пък да видим кое ще се изкупи първо - меките или твърдите . Мисля отговора е ясен...

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт авг 08, 2017 4:13 pm

Изображение

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh

Мнение от BOTQTA » вт авг 08, 2017 5:41 pm

УЛИ!!!!
Във фейсбук пише, че "може би" ще е с твърди корици... Е хайде де!!!!

Отговори