Роуз Мадър

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Роуз Мадър

Мнение от deadface » пет юли 13, 2007 5:45 am

Плеяда преиздават романа, така че е крайно време да му направим самостоятелна тема:

Изображение
"Роуз Мадър" от Стивън Кинг
http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=23249
http://www.pe-bg.com/?cid=9&pid=23021
След четиринайсет години брак Роузи Даниелс внезапно решава да избяга от съпруга си, който я подлага на непрекъснат тормоз. Когато се озовава в непознат град, тя се заема с наглед непосилната задача да си изгради нов живот. Но съпругът й, полицай с инстинкти на хищник, безмилостно я преследва, постепенно загубвайки човешкия си облик. За да оцелее,
Роузи трябва да проникне във въображаемия свят на една картина и да се превърне в необикновената Роуз Мадър.
Не е сред най-силните книги на Кинг, но не бих я сложил и сред най-слабите, така че, ако някой все още я няма... go for it!
Изображение

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Мнение от J.S. » пет юли 13, 2007 8:56 am

Браво deadface,тази сутрин само с хубави новини ме радваш :) Първо издали книгата на сина му (със заглавието на прекрасната песен на Нирвана,което не е съвпадение,а е умишлено),сега ще си спестя 20тина лева от Роуз Мадър и ще я имам чисто нова и на български :)

Потребителски аватар
DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср авг 31, 2005 1:22 am
Контакти:

Мнение от DiZZy » пет юли 13, 2007 2:38 pm

Хаха, добра новина :D Сега тея от Славейков как си скубят косите обаче..

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от J.S. » пет юли 13, 2007 3:05 pm

Нека,и аз много се радвам за тях :D Всъщност книгата не изглежда като ново издание,пише си че е от 1997 и даже на последната страница има реклама на Стрелецът(първата книга от четирилогията за Тъмната Кула) и Отмъстителите(последната под псевдонима Ричард Бакман).

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Регистриран: пон апр 17, 2006 9:34 pm
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » пет юли 13, 2007 3:31 pm

Много книги много нещо се събраха за четене в нас имам 4 и сега още 2 . Лятото не обичам да чета много, защото ми е много топло и не мога да се съсредоточа, затова пък зимата яко, нищо ще се запася за есента :).

Някой може ли да каже дали я има на Славейков или само в нета може да се намери ?

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пет юли 13, 2007 7:29 pm

J.S. написа:Нека,и аз много се радвам за тях :D Всъщност книгата не изглежда като ново издание,пише си че е от 1997 и даже на последната страница има реклама на Стрелецът(първата книга от четирилогията за Тъмната Кула) и Отмъстителите(последната под псевдонима Ричард Бакман).
Ок, в такъв случай става въпрос за допечатка на тиража.
Изображение

Потребителски аватар
Spidy
Childe
Childe
Регистриран: пон юли 03, 2006 5:29 pm
Контакти:

Мнение от Spidy » пет юли 13, 2007 10:36 pm

Bad_Dog написа:Много книги много нещо се събраха за четене в нас имам 4 и сега още 2 . Лятото не обичам да чета много, защото ми е много топло и не мога да се съсредоточа, затова пък зимата яко, нищо ще се запася за есента :).

Някой може ли да каже дали я има на Славейков или само в нета може да се намери ?
На Славейков е 30лв, аз имах късмет да си я купя за 8 от едно друго място. Не изпускай шанса да я получиш за 10лв, това е златна възможност.

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

Мнение от Abigel » съб юли 14, 2007 1:08 am

Човече, иде ми да те разцелувам за информацията :D
А за тези от Славейков и аз се кефя, ще пукнат от яд хорицата :badgrin:

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » съб юли 14, 2007 1:19 am

Spidy аз питам това сега ограничен тираж ли е и може ли да се намерина Славейков новото издание или е само в онлай книжарниците дето ги пусна deadface ? Защото ако я има на Славейков ще ида от там да си я купя иначе ще си я поръчам по нета.

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от J.S. » съб юли 14, 2007 8:32 am

Не знам колко е ограничен тиража,но можеш да отидеш и трябва да я има и там,щом като отидох в сливенската книжарница имаше две бройки от книгата.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » съб юли 14, 2007 6:49 pm

Аз от 2 години насам си купувам книги само по нета. Като си поръчаш няколко заглавия накуп, ти правят отстъпки - така ми се е случвало да се сдобия с 5 книги на цената на 4.
Изображение

Потребителски аватар
Spidy
Childe
Childe
Регистриран: пон юли 03, 2006 5:29 pm
Контакти:

Мнение от Spidy » нед юли 15, 2007 3:02 pm

Bad_Dog написа:Spidy аз питам това сега ограничен тираж ли е и може ли да се намерина Славейков новото издание или е само в онлай книжарниците дето ги пусна deadface ? Защото ако я има на Славейков ще ида от там да си я купя иначе ще си я поръчам по нета.
Нищо не ти пречи да пробваш на Славейков, но според мен там ще са раздули цената :D

Виж в книжарницата в Тhe Mall или в някой Booktrading, ако държиш да не я поръчваш от нета.

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » нед юли 15, 2007 6:24 pm

Славейков е почти до нас и ми е удобно, а и наблизо имам доста познати и пием бирички в градинките и затова си купувам от там книги. От нета съм взимал по редки екземпляри, които не могат да се намерят никъде или са с надути цени, но не са били на Кинг.

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Регистриран: нед авг 21, 2005 10:05 pm
Контакти:

Мнение от NoLabel » пет юли 20, 2007 12:15 am

В Orange я има за 10 кинта, а тия от Славейков да ме 'фанат за книгоразделителя дано!
Дали това е знак, че ще преиздават и други заглавия? Имам предивд, Роуз Мадър(факър) не е най-търсеното заглавие на Кинг, а те са решили да го преиздадат или да го допечатат всъщност. Дали имаме повод да се надяваме и за други ценни неща, като Сблъсък или Безсъние примерно? А, дано!
Изображение

Vile
Dinh
Dinh
Регистриран: вт авг 30, 2005 12:51 pm

Мнение от Vile » ср юли 25, 2007 11:02 am

Брей, екстра че си я купих 30лв... ебах ги в лудогорските манафи...

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » ср юли 25, 2007 2:31 pm

И аз си я купих от Orange по миналата седмица заедно с тази на сина му :D . Мислех на връщане като минавах през Славейков да я размахам и да им кажа "мрете копелета" ама се отказах виждам NoLabel също е имал подобни идеи ако го бяхме напрвили със сигурност щеше да има опити да самоубийство във фонтана.

Бих педложил на следващото преиздаване да се наговорим и връщайки се от Orange да размахаме книгите :lol: .

Vile
Dinh
Dinh

Мнение от Vile » ср юли 25, 2007 10:06 pm

Леле и аз бих дошъл, Цецо и той ако си вземе книгата. Ей така една група 6,7 човека да се съберем хахахаха

Да умират скъперниците хахахаа :)

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от J.S. » ср юли 25, 2007 11:20 pm

Да,и аз бих дошъл с кеф :) Голяма омраза таим,ако впрегнем енергията от нея за полезни цели кой знае какво може да постигнем :D Интересно как никой досега не е писал по съдържанието на книгата(включително и аз).

Vile
Dinh
Dinh

Мнение от Vile » чет юли 26, 2007 11:00 am

Aз още чета кулите... с т'ва Диабло време не ми остана аххаха :)

Потребителски аватар
Gunslinger
Ka-tet of 19
Ka-tet of 19
Регистриран: съб авг 20, 2005 8:02 pm
Контакти:

Мнение от Gunslinger » чет юли 26, 2007 2:45 pm

Вие си мислите, че на тея от Славейков много ги ебе, че са преиздали няква книга на Кинг ли? Повечето от тях разчитат на продажбата на нови книги, старите си стоят и ако има будали да си ги купят - хубава. Ако не, здраве да е. Колкото пъти съм минавал от там, все виждам примерно "Сблъсък" на едни и същи места. И следващия път като мина, пак ще си е там. Не си мислите, че с една или няколко допечатки ще бъде подбит пазара на който и да е. А и това най-малкото не е нито първото преиздавана на рядка книга, нито ще е последното. И тея от Славейков ще си стоят, така или иначе..
Честта е онази невидима кост, която държи главата изправена

Отговори