Гробище за домашни любимци

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Moderator: Ka-tet of 19

Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Re: Гробище за домашни любимци

Post by Vokial » Fri Nov 08, 2013 4:48 pm

Бе..., просто трябваше да вкара микмаките в играта. Трябваше да има древно познане и тайни, както е типично за работите на Лъвкрафт. Направо ме е чд че идеята на романа е добра, а не е раелизарана по начин, който да ми харесва... егоистично е да го мисля :)

staromoden
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by staromoden » Fri Nov 08, 2013 9:04 pm

Прочетох я в началото на тази година.Не е лоша,но не е и кой знае какво,а и аз бях гледал вече филма преди да се захвана с книгата.И тук като в повечето произведения на Кинг обемът е повече от необходимото.Все пак успява да създаде мрачна атмосфера. :ghoul:
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

killswitch
Devar-Toi
Devar-Toi

Post by killswitch » Fri Nov 15, 2013 9:36 pm

Най-доброто на Кинг което съм чел . Много истинска книга , всеки е почувствал нещо по време на прочитането или поне ми се иска да вярвам че е така .

desert_rose
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Post by desert_rose » Thu Dec 19, 2013 4:47 pm

Жестока е! По едно време ми създаде такъв стрес, че спрях да я чета за няколко дни.
Spoiler
Show
Когато умря момчето и се описваше погребението му имх чувството, че ей сега ще звънне телефонът и ще ми съобщят за починал близък... бррр
Много майсторски е написана, има си всичко: зловеща атмосфера, убедителен психологизъм и качествен ужас. Краят също е страхотен!
Spoiler
Show
Много ми харесва идеята, как Луис е станал зависим от духа на Гробището и не може да спре да му служи, въпреки че вече е видял последиците. Моментът, в който уви тялото на Рейчъл в чаршафа с решение да го погребе и онази част, в която Стив го вижда да върви по пътеката с трупа на жена му много ме впечатлиха. Самият финал с картата и пристигането на Рейчъл от оня свят е просто шедьовър.
Не мисля, че има какъвто и да е шанс за хепи енд.
Spoiler
Show
Ясно е, че Рейчъл се връща, за да "му вземе душата"
Цялостната идея за това, че "сделката с дявола" никога не излиза на добре също е много добре развита.
Image

Key
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Key » Fri Feb 14, 2014 5:49 pm

Е това е една от книгите които разкриват пълният и мрачен потенциал на Стивън Кинг.Това е истинският и страховит писател по който се запалих преди много години,в тази книга Кинг е на сто и един процента.Няма съмнение че този му период на писане,от средата на 70-те до към средата на 90-те е вече недостижим дори за самият него.Определено "Гробище за домашни любимци" е един хорър шедьовър,поне за мен. Никога не бях чел нещо по потискащо и тежко от епизода с погребението на Гейдж,на моменти дори ми се искаше да прескоча тази част.Любимите ми моменти от книгата бяха двата похода на Луис до гробището на микмаките,атмосферата в тях беше наистина изключително зловеща.А финалът на романа просто СМАЗВАЩ,това е истинският финал за роман на Кинг.Що се отнася до това дали може краят да е с някакъв хепиенд,нека да не ставаме смешни! no: Завършвам със един цитат от книгата,нещо като поука от този роман,"Каквото посееш,това ще пожънеш и то си е вечно твое".

Gribo
Commoner
Commoner

Post by Gribo » Tue Feb 18, 2014 4:09 pm

Помня, че докато четях страниците, в които описва колко противна и неестествена е реанимираната котка, моята маца скочи върху мен да се гушне на топло. Туй животно нямаше никакъв инстинкт за самосъхранение значи, такъв шут щеше да отнесе, че дълго щеше да се чуди какво е прегрешило :)

Ico
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Ico » Wed Feb 19, 2014 9:49 am

Чел съм я преди доста време, но определено неразбирам какво я хвалите толкова. Наистина атмосферата е страхотна, но персонажите някак не са доизградени, действието е доста мудно, обема е повече от необходимото, сюжета не особено впечатляващ а края доста предвидим. Можеше да обърне повече внимание на гробището например.

Все пак книгата ми хареса, но определено е на светлинни години от нивото на „То”, „Дългата разходка”, „Гняв”, както и още доста други.
"Here, sir, there are always more tales."

Key
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Key » Wed Feb 19, 2014 6:16 pm

Съгласен съм че с "То" не може да се сравнява,но коя ли може да се сравнява с "То".За другите две книги не съм съвсем съгласен,но пък всеки си има различен вкус,и харесва различни неща.И аз смятам че за гробището на Микмаките беше обърнато твърде малко внимание,както и за самите Микмаки.Но според мен "Гробище за домашни любимци" е класика в жанра,и един Стивън Кинг,който едва ли вече ще прочетем в новите му романи.

fier
Commoner
Commoner

Post by fier » Mon Aug 04, 2014 1:03 pm

Здравейте, извинявам се че пиша не точно по темата обаче въпросът ми е свързан с тази книга. Или по точно с корицата на изданието от Бард 2008г. (не съм сигурен за годината). Възможно ли е да се намери цялата корица в ел. вариант и да се разпечата като нова? Просто моята претърпя една злополука и сега изглежда доста изхабена. Или какво мога да направя като цяло според вас? Предварително ви благодаря за отговори
Image

Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by Vokial » Mon Aug 04, 2014 1:11 pm

Все някъде ще я намериш в интернет в добър формат. Но едва ли ще изглежда като оригинала след като я разпечаташ някъде. С малко внимание може да стане добро подобие.

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Mon Aug 04, 2014 1:25 pm

Може някой услужлив съфорумец да я преснима и качи тук? Снимката трябва да е с размерите на книгата, а не вярвам да откриеш толкова голяма в интернет.

fier
Commoner
Commoner

Post by fier » Mon Aug 04, 2014 1:30 pm

Ако се разпечата в добра печатница на гланциран картон, мисля че може да стане не толкова лошо. Как мислите?
Image

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Mon Aug 04, 2014 1:35 pm

Не виждам защо да не стане, но ти трябва и добро лепило, за предпочитане печатарско.

Flesh
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by Flesh » Mon Aug 04, 2014 11:19 pm

Хмм, мисля, че няма да има проблем да се направи фотокопие на подвързията на изданието. При нас нямаме друго освен обикновени листове А4, тъй че не съм пробвал как става печата на друго, но едва ли ще е проблем. Но гланциран картон, хмм, не знам. Утре ще проверя какви хартии подържа машината и ще докладвам.

Дано само не забравя...

Оп, сега видях, че си чак от Варна. В такъв случай ще видя дали ще мога да я сканирам и да ти я пратя.

fier
Commoner
Commoner

Post by fier » Tue Aug 05, 2014 7:50 am

Благодаря ви много, че не ме оставихте сам в беда, хаха! :)
Image

Зъл Зъл
Commoner
Commoner

Post by Зъл Зъл » Fri Aug 08, 2014 10:27 am

Малко ми е прехвалена точно тази книга. Действително е сред най-известните му романи наред с ТО и Куджо но мен лично Неизживени спомени, Дума Ки, а дори и последната Д-р Сън ме впечатлиха доста повече от към идейност.

Flesh
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by Flesh » Fri Aug 08, 2014 10:22 pm

Гробището мисля, че е от книгите, които се четат докато си още малък и можеш истински да се стреснеш.

CELL
Breaker
Breaker

Post by CELL » Fri Aug 08, 2014 10:40 pm

Flesh wrote:Гробището мисля, че е от книгите, които се четат докато си още малък и можеш истински да се стреснеш.
Напълно съгласен съм,за да те уплаши на мах :devil:

Key
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Key » Fri Aug 08, 2014 10:49 pm

То не е нужно да те уплаши или стресне книгата,че да останеш впечатлен.Четох я скоро,и не ме стресна,но се заби категорично в моят топ пет,за романи на Кинг.Моментът който наистина ме депресира тотално,беше
Spoiler
Show
погребението на Гейдж.

dancho_stavrev
Breaker
Breaker

Post by dancho_stavrev » Sat Aug 09, 2014 7:14 am

Key, моля те използвай спойлер-бутона! :) Ще развалиш на някой четенето на тази иначе много-много добра книга...
Image

Post Reply