Дата и час: Вто Яну 23, 2018 2:42 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 82 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Ное 08, 2013 5:48 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

Бе..., просто трябваше да вкара микмаките в играта. Трябваше да има древно познане и тайни, както е типично за работите на Лъвкрафт. Направо ме е чд че идеята на романа е добра, а не е раелизарана по начин, който да ми харесва... егоистично е да го мисля :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 08, 2013 10:04 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

Прочетох я в началото на тази година.Не е лоша,но не е и кой знае какво,а и аз бях гледал вече филма преди да се захвана с книгата.И тук като в повечето произведения на Кинг обемът е повече от необходимото.Все пак успява да създаде мрачна атмосфера. :ghoul:

Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 15, 2013 10:36 pm 
Devar-Toi
Devar-Toi
Аватар

Най-доброто на Кинг което съм чел . Много истинска книга , всеки е почувствал нещо по време на прочитането или поне ми се иска да вярвам че е така .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Дек 19, 2013 5:47 pm 
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Аватар

Жестока е! По едно време ми създаде такъв стрес, че спрях да я чета за няколко дни.
Когато умря момчето и се описваше погребението му имх чувството, че ей сега ще звънне телефонът и ще ми съобщят за починал близък... бррр
Много майсторски е написана, има си всичко: зловеща атмосфера, убедителен психологизъм и качествен ужас. Краят също е страхотен!
Много ми харесва идеята, как Луис е станал зависим от духа на Гробището и не може да спре да му служи, въпреки че вече е видял последиците. Моментът, в който уви тялото на Рейчъл в чаршафа с решение да го погребе и онази част, в която Стив го вижда да върви по пътеката с трупа на жена му много ме впечатлиха. Самият финал с картата и пристигането на Рейчъл от оня свят е просто шедьовър.
Не мисля, че има какъвто и да е шанс за хепи енд.
Ясно е, че Рейчъл се връща, за да "му вземе душата"
Цялостната идея за това, че "сделката с дявола" никога не излиза на добре също е много добре развита.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 14, 2014 6:49 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Е това е една от книгите които разкриват пълният и мрачен потенциал на Стивън Кинг.Това е истинският и страховит писател по който се запалих преди много години,в тази книга Кинг е на сто и един процента.Няма съмнение че този му период на писане,от средата на 70-те до към средата на 90-те е вече недостижим дори за самият него.Определено "Гробище за домашни любимци" е един хорър шедьовър,поне за мен. Никога не бях чел нещо по потискащо и тежко от епизода с погребението на Гейдж,на моменти дори ми се искаше да прескоча тази част.Любимите ми моменти от книгата бяха двата похода на Луис до гробището на микмаките,атмосферата в тях беше наистина изключително зловеща.А финалът на романа просто СМАЗВАЩ,това е истинският финал за роман на Кинг.Що се отнася до това дали може краят да е с някакъв хепиенд,нека да не ставаме смешни! no: Завършвам със един цитат от книгата,нещо като поука от този роман,"Каквото посееш,това ще пожънеш и то си е вечно твое".

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 18, 2014 5:09 pm 
Commoner
Commoner
Аватар

Помня, че докато четях страниците, в които описва колко противна и неестествена е реанимираната котка, моята маца скочи върху мен да се гушне на топло. Туй животно нямаше никакъв инстинкт за самосъхранение значи, такъв шут щеше да отнесе, че дълго щеше да се чуди какво е прегрешило :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 19, 2014 10:49 am 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Чел съм я преди доста време, но определено неразбирам какво я хвалите толкова. Наистина атмосферата е страхотна, но персонажите някак не са доизградени, действието е доста мудно, обема е повече от необходимото, сюжета не особено впечатляващ а края доста предвидим. Можеше да обърне повече внимание на гробището например.

Все пак книгата ми хареса, но определено е на светлинни години от нивото на „То”, „Дългата разходка”, „Гняв”, както и още доста други.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 19, 2014 7:16 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Съгласен съм че с "То" не може да се сравнява,но коя ли може да се сравнява с "То".За другите две книги не съм съвсем съгласен,но пък всеки си има различен вкус,и харесва различни неща.И аз смятам че за гробището на Микмаките беше обърнато твърде малко внимание,както и за самите Микмаки.Но според мен "Гробище за домашни любимци" е класика в жанра,и един Стивън Кинг,който едва ли вече ще прочетем в новите му романи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 04, 2014 1:03 pm 
Commoner
Commoner
Аватар

Здравейте, извинявам се че пиша не точно по темата обаче въпросът ми е свързан с тази книга. Или по точно с корицата на изданието от Бард 2008г. (не съм сигурен за годината). Възможно ли е да се намери цялата корица в ел. вариант и да се разпечата като нова? Просто моята претърпя една злополука и сега изглежда доста изхабена. Или какво мога да направя като цяло според вас? Предварително ви благодаря за отговори

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 04, 2014 1:11 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

Все някъде ще я намериш в интернет в добър формат. Но едва ли ще изглежда като оригинала след като я разпечаташ някъде. С малко внимание може да стане добро подобие.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 04, 2014 1:25 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Може някой услужлив съфорумец да я преснима и качи тук? Снимката трябва да е с размерите на книгата, а не вярвам да откриеш толкова голяма в интернет.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 04, 2014 1:30 pm 
Commoner
Commoner
Аватар

Ако се разпечата в добра печатница на гланциран картон, мисля че може да стане не толкова лошо. Как мислите?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 04, 2014 1:35 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Не виждам защо да не стане, но ти трябва и добро лепило, за предпочитане печатарско.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 04, 2014 11:19 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

Хмм, мисля, че няма да има проблем да се направи фотокопие на подвързията на изданието. При нас нямаме друго освен обикновени листове А4, тъй че не съм пробвал как става печата на друго, но едва ли ще е проблем. Но гланциран картон, хмм, не знам. Утре ще проверя какви хартии подържа машината и ще докладвам.

Дано само не забравя...

Оп, сега видях, че си чак от Варна. В такъв случай ще видя дали ще мога да я сканирам и да ти я пратя.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 05, 2014 7:50 am 
Commoner
Commoner
Аватар

Благодаря ви много, че не ме оставихте сам в беда, хаха! :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 82 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]