Дата и час: Нед Апр 22, 2018 1:38 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 82 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Авг 08, 2014 10:27 am 
Commoner
Commoner
Аватар

Малко ми е прехвалена точно тази книга. Действително е сред най-известните му романи наред с ТО и Куджо но мен лично Неизживени спомени, Дума Ки, а дори и последната Д-р Сън ме впечатлиха доста повече от към идейност.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 08, 2014 10:22 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

Гробището мисля, че е от книгите, които се четат докато си още малък и можеш истински да се стреснеш.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 08, 2014 10:40 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Flesh написа:
Гробището мисля, че е от книгите, които се четат докато си още малък и можеш истински да се стреснеш.

Напълно съгласен съм,за да те уплаши на мах :devil:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 08, 2014 10:49 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

То не е нужно да те уплаши или стресне книгата,че да останеш впечатлен.Четох я скоро,и не ме стресна,но се заби категорично в моят топ пет,за романи на Кинг.Моментът който наистина ме депресира тотално,беше
погребението на Гейдж.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Авг 09, 2014 7:14 am 
Breaker
Breaker
Аватар

Key, моля те използвай спойлер-бутона! :) Ще развалиш на някой четенето на тази иначе много-много добра книга...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Авг 09, 2014 5:24 pm 
Dinh
Dinh
Аватар

Според мен ако я четеш като малък, по-скоро ще ти писне, докато изчакаш плашещите моменти. Обаче ако я четеш като малко по-възрастен ще се "вцепениш" от съдържанието на книгата... и то не от това, че мъртвите оживяват. :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Авг 09, 2014 5:35 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

На мен, пък ми е сред любимите на Кинг. Има невероятно атмосфера, героите са абсолютно брилянтно изградени и представени, няма дупки в сюжета. Историята е адски увлекателна и драматична (дори не го възприемам толкова като хорър, колкото като трагедия)

сред вопли, скимтене, вой...
И ангелски сонм отлетява далеко
и с плач възвестява небесний покой,
че тази пиеса се казва " Човекът ",
а червеят - нейни герой !

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Авг 09, 2014 5:38 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

За мен,няма книга на Кинг,която да е подходяща за четене от деца(да кажем 12-13 години),и то не заради ужасите.Всъщност има една,"Очите на дракона".

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 12, 2014 7:16 pm 
Commoner
Commoner
Аватар

Силна книга. Много въздействаща атмосфера и мистичност, в която по едно време осъзнаваш че наистина вярваш като малко дете. За мене точно това беше много важен показател. В тази книга Кинг създава правила, които не могат да се нарушат, може би точно заради тях, свръхестествената част на книгата изглежда толкова нормална, все едно на всеки може да му се случи. Книгата винаги я четох вечерта за да мога да вниквам в събитията максимално, едвам ли не да ги попивам. Даже това, че за съжаление знаех как свършва книгата, не ми развали нито за секунда удоволствието, което получавах всеки път когато я отварях. След прочитене с някакво, може да се каже, уважение я поставих на рафта. Определено ще се върна към нея след няколко години за да преживея всичко отново, заедно с героите.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 29, 2015 3:55 pm 
Devar-Toi
Devar-Toi

Прочетох Гробището и се измъчих,докато свърша.
Пълна скука, нито един герой не ми беше интересен, не усетих напрежение или страх.
Изобщо не повярвах, че възкръсналия Гейдж направи всичко, което направи.
Не повярвах, че сънищата на семейството и "влиянието на гробището" са достатъчна мотивация за действията им. Дори ми беше смешно. Още не мога да повярвам, че прочетох книга на Кинг, която ми беше по-скучна от Подпалвачката и в същото време е една от най-любимите на читателите.
Чудя се в мен ли е проблемът. :a010:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 29, 2015 6:01 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Имаш някои места в изказването си, които можеше да спестиш или да сложиш в спойлер-бутон. В книгата няма много действие и това, което си изложил като мнение е немалка част от случващото се. Иначе аз съм се чудил същото за Мъртвата зона - много хора много я харесват и си мисля, че аз съм някакъв задръстеняк и това е... :D Но все пак Гробище за домашни любимци, макар да не беше точно това, което очаквах, ми хареса достатъчно, за да ми е сред най-любимите книги на Кинг.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 30, 2015 9:29 am 
Devar-Toi
Devar-Toi

Да, не мога да едитна поста, за да оправя спойлерите за жалост. Съжалявам. Виждам, че и по назад са издадени същите неща от сюжета, и мислих, че е ок да спомена тези неща :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 30, 2015 11:16 am 
Breaker
Breaker
Аватар

Е, на всеки се случва да се изтърве нещо, така че... Просто твоето мнение като последно ми се наби на очи, и понеже от опит знам какво е да си развалиш кефа от подобно нещо, ти го казах. Но спирам и аз вече, защото :offtopic: :D .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 19, 2016 2:10 pm 
Ka-mai
Ka-mai

Преди малко прочетох книгата и не съм впечатлена. Очаквах повече в предвид преобладаващите положителни коментари за нея и това, че една от най-добрите книги на Краля. Историята не можа да ме грабне, не четях книгата с особен интерес, дойде ми предвидима, не можах да почувствам героите близки. Признавам обаче, че си имаше своите добри моменти, и че накрая беше доста напрегната, но това не ми беше достатъчно. Може би трябваше донякъде да я почувствам близка, когато
Луис погреба Чърч в гробището на микмаките и после възкръсна, защото и аз загубих моята любима котка преди почти четири години и би трябвало да се замисля дали бих могла да я възкреся и аз
, но не успя. Може би не съм била в настроение за книгата и след няколко години ще трябва да опитам да я препрочета, за да видя дали няма да си променя мнението за нея.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 19, 2016 6:10 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

И аз бях прочел много за книгата,изгледах и филмите и чак тогава си я взех и я прочетох.И въпреки всичко това,направо ме заби в земята!Това за мен е абсолютният Кинг в пълният му блясък!!!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 82 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]