Гробище за домашни любимци

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Re: Гробище за домашни любимци

Мнение от deadface » чет яну 08, 2009 12:02 pm

Изображение

Току-що научих от доверен източник нещо много интересно за изданието на Бард. Цитирам:

"Бард купиха правата и за Гробището, ама са взели стария превод на Прошкова от 1993, при положение че жената преведе цялата книга наново за последното издание на Плеяда. В стария й превод липсват страници от средата, както и части от епиграфите към романа - превеждала го е на машина и листите са се изгубили." :attantion:

:annoyed: :annoyed: :annoyed:
Изображение

Потребителски аватар
Line
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: вт сеп 02, 2008 10:23 am

Мнение от Line » чет яну 08, 2009 1:22 pm

Леле, брат, отде я измъкна тая информация... по-добре да си бях останал в неведение, че сега не съм напълно убеден дали да си купя това издание. :tooth: Имам предвид, че все още не съм я чел.
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет яну 08, 2009 1:25 pm

Засега няма да издавам източника си, но му имам пълно доверие по въпроса.
Изображение

Потребителски аватар
FRNDS
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: пет дек 05, 2008 10:49 pm

Мнение от FRNDS » чет яну 08, 2009 9:50 pm

Много силна книга на Кинг, много добра, финала е потресаващ.
Много е важно да имаш до себе си някой, който вярва в теб. Не са нужни гръмки думи. Самата вяра обикновенно е достатъчна.

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » пет яну 09, 2009 12:11 pm

Line написа:Леле, брат, отде я измъкна тая информация... по-добре да си бях останал в неведение, че сега не съм напълно убеден дали да си купя това издание. :tooth: Имам предвид, че все още не съм я чел.
И аз :a010: Добре, че не съм я купил още...

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh
Регистриран: ср сеп 05, 2007 9:25 am

Мнение от BloodAti » нед фев 22, 2009 1:08 pm

Хах ... добре, че ни уведоми за това, deadface. Сега съм сигурен, че няма да купувам новото издание, защото тези дни точно това мислех да направя. И един въпрос, защото не съм много запознат: Кой от преводите си е пълния? Или единственият превод на български е от Прошкова от 1993 година?
"Alone. Yes, that's the key word, the most awful word in the English tongue. Murder doesn't hold a candle to it and hell is only a poor synonym." - Salem's Lot, Stephen King

Потребителски аватар
Bety_PN
Commoner
Commoner
Регистриран: нед фев 22, 2009 11:49 am

Мнение от Bety_PN » нед фев 22, 2009 1:36 pm

Зверска е книгата единствената ми забележка е многото разказване(но без него не може).
Любимата ми част е разказа за Тими Батерман - побърках се докато четох :a010:
Много пъти спирах да чета, защото ме хващаше шубе (помагаше и тъмната част на денонощието)
Изображение

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh
Регистриран: ср сеп 05, 2007 9:25 am

Мнение от BloodAti » нед мар 22, 2009 11:05 am

BloodAti написа:Хах ... добре, че ни уведоми за това, deadface. Сега съм сигурен, че няма да купувам новото издание, защото тези дни точно това мислех да направя. И един въпрос, защото не съм много запознат: Кой от преводите си е пълния? Или единственият превод на български е от Прошкова от 1993 година?
Повтарям въпроса. :)
"Alone. Yes, that's the key word, the most awful word in the English tongue. Murder doesn't hold a candle to it and hell is only a poor synonym." - Salem's Lot, Stephen King

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » нед мар 22, 2009 12:43 pm

Пълният превод би трябвало да е изданието на Плеяда от 2003

Изображение
Изображение

roza_bt
Commoner
Commoner
Регистриран: нед май 18, 2008 10:59 pm

Мнение от roza_bt » нед апр 05, 2009 9:33 pm

на мен лично ми хареса това ,че видя какво става когато възкресиш човек и как той вече не човека който си обичал , но типично по човешки реши пак да го повторои и с жена си .

stef
Commoner
Commoner
Регистриран: нед май 17, 2009 11:22 pm

Мнение от stef » чет юни 18, 2009 3:32 pm

Имам един въпрос. Според вас какво се случва с доктора след като ледената ръка на жена му го докосва? Дали намира смъртта си или все пак бързайки е успял да надхитри злото, което се вселяваше в погребаните и жена му се е завърнала такава каквато винаги е била, а не зло изчадие?

Винаги съм искала да мисля, че докторът е успял в идеята си, че като го направи веднга след смъртта и те не са "престояли", злото няма да се е вселило.

Вивиан
Childe
Childe
Регистриран: вт май 19, 2009 9:36 am

Мнение от Вивиан » чет юни 18, 2009 3:42 pm

stefka.k написа:Имам един въпрос. Според вас какво се случва с доктора след като ледената ръка на жена му го докосва? Дали намира смъртта си или все пак бързайки е успял да надхитри злото, което се вселяваше в погребаните и жена му се е завърнала такава каквато винаги е била, а не зло изчадие?

Винаги съм искала да мисля, че докторът е успял в идеята си, че като го направи веднга след смъртта и те не са "престояли", злото няма да се е вселило.
Аз точно така мисля, така ми харесва да мисля ...
Иначе ще ми е мъчно за цялата мъка, която изживя човека.

stef
Commoner
Commoner
Регистриран: нед май 17, 2009 11:22 pm

Мнение от stef » чет юни 18, 2009 3:46 pm

И все не съм разбирала с какво значение е картата, която той отвори докато жена му го докосваше? Има символика, но... аз не я разбрах :blush3:

Потребителски аватар
Stargazer
Dinh
Dinh
Регистриран: пет юли 03, 2009 5:09 pm

Мнение от Stargazer » пет юли 03, 2009 6:54 pm

stefka.k написа:И все не съм разбирала с какво значение е картата, която той отвори докато жена му го докосваше? Има символика, но... аз не я разбрах :blush3:
Това поне аз го свързвам с мотива за призоваване на души от отвъдното - предполагам на всеки е известна легендата за Дама Пика :arrow: Призракът на красивата студена жена, който взима душата на човека, дръзнал да наруши спокойствието му...
А в случая доктора е този, който връща мъртвата си жена обратно в света на живите. Съвпадение ли е, че дамата пика се появява точно в този момент ? :wink:
I've tried to fill this silence up
But now it's back again

It's deafening...

Vengeance
Commoner
Commoner
Регистриран: съб мар 06, 2010 9:11 pm

Мнение от Vengeance » чет апр 08, 2010 1:31 pm

Много добра книга-една от любимите ми.Вчера я прочетох.Много добър финал,книгата е пълна с напрежение,атмосверата вдъхва страх,абе направо една от най-добрите на Кинг.

Според мене обаче,накрая малко или много Луис си губи ума.
Spoiler
Show
Самата идея да върне жена си при положение че вече възкръстналия му син до преди малко е колил и бесил ми се струва налудничева.
А иначе като за герой,не знам защо но през цялото време Джъд Крендъл много ме кефеше.Нещо в героя му беше много приятно. :smile:

Buhlio
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: чет апр 17, 2008 6:37 pm

Мнение от Buhlio » нед апр 11, 2010 7:48 pm

От вчера чета книгата и воабще забравих за останалите заглавия, които бях почнал... Преполових я, а миналата нощ останах до три сутринта, не можах да се откъсна от нея... Невероятна е... Сигурно тази вечер ще прочета и другата половина.Незнам защото толкова време отлагах прочитането й.Още от сега смятам, че ще се нареди при най-любимите ми.Такива тръпки не ме бяха побивали от последното прочитане на ТО.За пореден път признавам Кинг... най-добрия е!

Buhlio
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: чет апр 17, 2008 6:37 pm

Мнение от Buhlio » вт апр 13, 2010 2:01 pm

Дочетох я вчера и просто нямам думи за нея.Може да се каже, че я нареждам на второ място от любимите си книги на Кинг.Остави ме без дъх... невероятна!

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 30, 2006 9:12 pm
Контакти:

Мнение от Nothingness » вт май 28, 2013 10:14 am

Много добре написана книга, която се чете адски бързо. Да си призная обема ми идваше малко в повече в някои моменти, може би защото бях гледал филма и знаех какво ще се случи! Историята е страхотна, но ми се искаше да вкарат малко повече мистериозност и да задълбаят за историята на гробището или на Уендиго, като вкарат и някой жив потомък на Микмаките.

А Луис Крийд е сред най-тъ*ите ко*елета в цялото творчество на света! Пълен дразнител!

7/10
Oh, she’s beautiful
A little better than a man deserves
Oh, I’m not insane
Please tell me she won’t change…

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » вт май 28, 2013 1:23 pm

Мисля, че книгата е по-скоро с философска насоченост, отколкото хорър. Наистина ми се струва, че някъде е неуместно разтегната като обем, но това си е типичен недостатък на автора поне по мое мнение.

Потребителски аватар
Bookmark
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: ср окт 17, 2007 11:02 pm

Мнение от Bookmark » вт май 28, 2013 6:06 pm

Една от най-подценяваните книги на Кинг. Като чист ужас никоя друга не може да се мери с нея.

Отговори