Гробище за домашни любимци

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
Зъл Зъл
Commoner
Commoner
Регистриран: пет авг 08, 2014 9:57 am

Re: Гробище за домашни любимци

Мнение от Зъл Зъл » пет авг 08, 2014 10:27 am

Малко ми е прехвалена точно тази книга. Действително е сред най-известните му романи наред с ТО и Куджо но мен лично Неизживени спомени, Дума Ки, а дори и последната Д-р Сън ме впечатлиха доста повече от към идейност.

Потребителски аватар
Flesh
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пет мар 30, 2012 12:09 pm
Контакти:

Мнение от Flesh » пет авг 08, 2014 10:22 pm

Гробището мисля, че е от книгите, които се четат докато си още малък и можеш истински да се стреснеш.

Потребителски аватар
CELL
Breaker
Breaker
Регистриран: вт юли 20, 2010 4:44 pm

Мнение от CELL » пет авг 08, 2014 10:40 pm

Flesh написа:Гробището мисля, че е от книгите, които се четат докато си още малък и можеш истински да се стреснеш.
Напълно съгласен съм,за да те уплаши на мах :devil:

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » пет авг 08, 2014 10:49 pm

То не е нужно да те уплаши или стресне книгата,че да останеш впечатлен.Четох я скоро,и не ме стресна,но се заби категорично в моят топ пет,за романи на Кинг.Моментът който наистина ме депресира тотално,беше
Spoiler
Show
погребението на Гейдж.

Потребителски аватар
dancho_stavrev
Breaker
Breaker
Регистриран: съб апр 13, 2013 6:11 pm

Мнение от dancho_stavrev » съб авг 09, 2014 7:14 am

Key, моля те използвай спойлер-бутона! :) Ще развалиш на някой четенето на тази иначе много-много добра книга...
Изображение

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Мнение от BOTQTA » съб авг 09, 2014 5:24 pm

Според мен ако я четеш като малък, по-скоро ще ти писне, докато изчакаш плашещите моменти. Обаче ако я четеш като малко по-възрастен ще се "вцепениш" от съдържанието на книгата... и то не от това, че мъртвите оживяват. :wink:

Потребителски аватар
PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед авг 23, 2009 10:30 pm

Мнение от PostMortem » съб авг 09, 2014 5:35 pm

На мен, пък ми е сред любимите на Кинг. Има невероятно атмосфера, героите са абсолютно брилянтно изградени и представени, няма дупки в сюжета. Историята е адски увлекателна и драматична (дори не го възприемам толкова като хорър, колкото като трагедия)
Угасват в миг факли, свещи и лампади.
И ето над жалкия гърчещ се рой
със полъх на саван завесата пада
сред вопли, скимтене, вой...
И ангелски сонм отлетява далеко
и с плач възвестява небесний покой,
че тази пиеса се казва " Човекът ",
а червеят - нейни герой !

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Key » съб авг 09, 2014 5:38 pm

За мен,няма книга на Кинг,която да е подходяща за четене от деца(да кажем 12-13 години),и то не заради ужасите.Всъщност има една,"Очите на дракона".

Потребителски аватар
fier
Commoner
Commoner
Регистриран: пет авг 01, 2014 10:21 am

Мнение от fier » вт авг 12, 2014 7:16 pm

Силна книга. Много въздействаща атмосфера и мистичност, в която по едно време осъзнаваш че наистина вярваш като малко дете. За мене точно това беше много важен показател. В тази книга Кинг създава правила, които не могат да се нарушат, може би точно заради тях, свръхестествената част на книгата изглежда толкова нормална, все едно на всеки може да му се случи. Книгата винаги я четох вечерта за да мога да вниквам в събитията максимално, едвам ли не да ги попивам. Даже това, че за съжаление знаех как свършва книгата, не ми развали нито за секунда удоволствието, което получавах всеки път когато я отварях. След прочитене с някакво, може да се каже, уважение я поставих на рафта. Определено ще се върна към нея след няколко години за да преживея всичко отново, заедно с героите.
Изображение

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: ср юни 11, 2014 2:54 pm

Мнение от bglushkov » пон юни 29, 2015 3:55 pm

Прочетох Гробището и се измъчих,докато свърша.
Пълна скука, нито един герой не ми беше интересен, не усетих напрежение или страх.
Spoiler
Show
Изобщо не повярвах, че възкръсналия Гейдж направи всичко, което направи.
Не повярвах, че сънищата на семейството и "влиянието на гробището" са достатъчна мотивация за действията им. Дори ми беше смешно. Още не мога да повярвам, че прочетох книга на Кинг, която ми беше по-скучна от Подпалвачката и в същото време е една от най-любимите на читателите.
Чудя се в мен ли е проблемът. :a010:

Потребителски аватар
dancho_stavrev
Breaker
Breaker

Мнение от dancho_stavrev » пон юни 29, 2015 6:01 pm

Имаш някои места в изказването си, които можеше да спестиш или да сложиш в спойлер-бутон. В книгата няма много действие и това, което си изложил като мнение е немалка част от случващото се. Иначе аз съм се чудил същото за Мъртвата зона - много хора много я харесват и си мисля, че аз съм някакъв задръстеняк и това е... :D Но все пак Гробище за домашни любимци, макар да не беше точно това, което очаквах, ми хареса достатъчно, за да ми е сред най-любимите книги на Кинг.
Изображение

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: ср юни 11, 2014 2:54 pm

Мнение от bglushkov » вт юни 30, 2015 9:29 am

Да, не мога да едитна поста, за да оправя спойлерите за жалост. Съжалявам. Виждам, че и по назад са издадени същите неща от сюжета, и мислих, че е ок да спомена тези неща :)

Потребителски аватар
dancho_stavrev
Breaker
Breaker

Мнение от dancho_stavrev » вт юни 30, 2015 11:16 am

Е, на всеки се случва да се изтърве нещо, така че... Просто твоето мнение като последно ми се наби на очи, и понеже от опит знам какво е да си развалиш кефа от подобно нещо, ти го казах. Но спирам и аз вече, защото :offtopic: :D .
Изображение

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: вт сеп 17, 2013 12:46 pm

Мнение от Ich_Will_ » съб мар 19, 2016 1:10 pm

Преди малко прочетох книгата и не съм впечатлена. Очаквах повече в предвид преобладаващите положителни коментари за нея и това, че една от най-добрите книги на Краля. Историята не можа да ме грабне, не четях книгата с особен интерес, дойде ми предвидима, не можах да почувствам героите близки. Признавам обаче, че си имаше своите добри моменти, и че накрая беше доста напрегната, но това не ми беше достатъчно. Може би трябваше донякъде да я почувствам близка, когато
Spoiler
Show
Луис погреба Чърч в гробището на микмаките и после възкръсна, защото и аз загубих моята любима котка преди почти четири години и би трябвало да се замисля дали бих могла да я възкреся и аз
, но не успя. Може би не съм била в настроение за книгата и след няколко години ще трябва да опитам да я препрочета, за да видя дали няма да си променя мнението за нея.
Изображение

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Key » съб мар 19, 2016 5:10 pm

И аз бях прочел много за книгата,изгледах и филмите и чак тогава си я взех и я прочетох.И въпреки всичко това,направо ме заби в земята!Това за мен е абсолютният Кинг в пълният му блясък!!!

Потребителски аватар
desert_rose
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: вт яну 08, 2013 2:54 am

Мнение от desert_rose » пон апр 18, 2016 5:06 pm

PostMortem написа:дори не го възприемам толкова като хорър, колкото като трагедия
Именно трагедия. Това е същността на "Гробището". Героят, въпреки че е предупреден, нарушава границите между световете и е жестоко наказан за дързостта си. Понеже обичам да чета древногръцки трагедии, тази също ми хареса. Схемата на сюжета е много класическа, а изпълнението е много в стла на Краля. Какво по-хубаво?
Изображение

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » вт ное 29, 2016 5:49 pm

Писах на Ибис дали ще правят други издания на Кинг и казаха, че можем да очакваме "Гробище за домашни любимни". Нямам идея кога, как и кои имена са замесени в изработката на книгата. Естествено се надяваме да не е непълния превод.

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: нед май 24, 2015 6:54 pm

Мнение от alamo » вт ное 29, 2016 6:06 pm

За какъв непълен превод става дума?

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » вт ное 29, 2016 7:56 pm

Пише на 2-ра страница в темата.

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: вт сеп 17, 2013 12:46 pm

Мнение от Ich_Will_ » ср ное 30, 2016 7:46 pm

Ама и аз хубаво се минах: не само прочетох непълното издание, но и днес си купих книгата, за да си я възстановя. Стискам палци Ибис да преиздадат пълното. Ще си го взема при първата ми възможност и ще го прочета. Нищо чудно причината да не харесам книгата да се окаже в дефектното издание.
Изображение

Отговори