Паяци

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Vile
Dinh
Dinh
Регистриран: вт авг 30, 2005 12:51 pm

Паяци

Мнение от Vile » съб сеп 01, 2007 12:07 pm

Защо в много от книгите на Кинг, най-гадните неща имат форма на паяци.

Прочетох вчера 'Роуз Мадър' и имаше паяк.

В 'То' имаше паяк.

В 'Неизживени спомени' имаше паяк.

В 'Тъмната кула' имаше паяк.

Сигурно има и в други книги. Но защо точно паяци?

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

Мнение от Abigel » съб сеп 01, 2007 12:53 pm

Еми може би просто Кинг не го кефят паяци. Малко хора ги харесват, а децата ги ненавиждат и се страхуват от тях. Нормално е напр. в То паяк да е чудовището, за да е още по-страшно и предизвикателно...Но ще ми е интересно да разбера има ли в други негови книги паяци и коя е първата, в която е заложил тази идея :roll:

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Регистриран: пон апр 17, 2006 9:34 pm
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » съб сеп 01, 2007 2:18 pm

Преди години бях чел негово интервю и беше казал, че го е страх от паяци. Даже се беше пошегувал, че хората сигурно ще му се смеят как краля на ужасите го е страх от паяци. Затова представя в най-лоша светлина паяците и ги описва като олицетворение на злото в своите книги понеже той самия се страхува от тях и са му неприятни.

Vile
Dinh
Dinh

Мнение от Vile » съб сеп 01, 2007 2:30 pm

И аз си го представях някаква такава тъпа и банална причина като детски страх или нещо такова, ама все пак ми беше интересно дали не е повлияно от легенда някаква или от поверие някакво, че паяците са лоши... Нещо такова. Но определено му е любимо, макар аз лично да бях разочарован, че лицето на Роуз Мадър е нещо подобно, че якия клоун е всъщност тъп паяк и че Мордред е скапано животно, а не як злодей... Единствено в неизживени спомени паяка си е на мястото и като цяло сцената с него е... прекрасна...

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » съб сеп 01, 2007 9:19 pm

Ето какво казва Кинг в едно старо интервю:
"Spiders! I want to write about spiders. To me, this is the one theme that cuts right across and scares just about everybody. Spiders, to me, are just about the most horrible, awful things that I can think about. I think everyone is afraid of spiders."
Аз обаче мисля, че прословутият му страх от паяци е силно преувеличен. Кинг обича да се шегува и да си играе с читателите си и интервютата му не правят изключение. Според мен нещата са много прости. Кинг пише за човешките фобии, а повечето хора имат сходни фобии. Всеки втори се страхува/отвращава от змии, кучета, плъхове, хлебарки, стоножки и... паяци. Затова тези "чудовища" се срещат в много от призведенията му. Не непременно защото самият той се страхува/отвращава от тях, а защото повечето му читатели го правят. Това е похват, който използва почти всеки писател на ужаси.
Изображение

Vile
Dinh
Dinh

Мнение от Vile » съб сеп 01, 2007 9:23 pm

Вече съм напълно разочарован.

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm