Неизживени спомени ( Needful Things )

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh
Регистриран: ср сеп 05, 2007 9:25 am

Неизживени спомени ( Needful Things )

Мнение от BloodAti » вт окт 02, 2007 11:37 am

Хмм аз съм гледал филмът "Needful Things" и да кажа честно доста ми хареса.И преди няколко дена засякох втората част на "Неизживени Спомени" на пл.Славейков,и като обърнах да прочета какво пише отзад на книгата сюжета си преличаше бая,а и не съм виждал или чувал за книга на Кинг - "Нужни неща",която да е издавана в БГ.Та въпросът ми е една и съща книга ли са?

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » вт окт 02, 2007 1:02 pm

Да

Потребителски аватар
Meriadoc
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: вт авг 30, 2005 10:28 pm
Контакти:

Мнение от Meriadoc » вт окт 02, 2007 6:42 pm

а и не съм виждал или чувал за книга на Кинг - "Нужни неща",която да е издавана в БГ.Та въпросът ми е една и съща книга ли са?
Българското заглавие на Нужни неща и до днес е ненадминат върх в гениалността на родните преводачи. Поклон.

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh

Мнение от BloodAti » вт окт 02, 2007 8:36 pm

:D Аз днес за първи път от половин година (почти всеки ден) търсене по сергиите на пл.Славейков и къде ли не другаде видях "Неизживени Спомени" Част 1 и реших да си ги взема и двете части общо за 30лв. Искам вие,като запалени фенове да ми кажете много ли се прецаках да ги взема на тази цена,защото все си мисля,че първата част на "Неизживени Спомени" е доста рядко срещана?

P.S. А самата книга заслужава ли си ?

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Мнение от J.S. » вт окт 02, 2007 9:37 pm

Имал си пари-дал си ги :)
Аз книгата съм я виждал 2-3 пъти в Сливен,за по-малко,със сигурност.Но не съжалявай,Неизживени спомени е една от най-яките и същевременно лесни за четене книги на Стивън Кинг.Аз не очаквах да ми хареса толкова и бях доста приятно изненадан от съдържанието й.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср окт 03, 2007 1:37 am

Да, заслужава си, не съжалявай. Когато бях на твоите години, намирах начин да си купя всяка нова книга на Кинг в рамките на 3-4 дни след излизането й на пазара дори и с цената на това да си легна гладен.

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh

Мнение от BloodAti » ср окт 03, 2007 8:04 am

Мерси,успокоихте ме...А само последен въпрос за да не създавам цяла нова тема да ви питам "Sleepwalkers" дали е издавана в България,защото гледах филма (а той беше безумно тъп) и се чудех дали е издавана в БГ тази книга и какво ли ще е заглавието и? Но аз,като съм гледал и американските издания и корици на книгите на Кинг,до сега не съм я срещал и там...Тъй,че ми беше интересно,ако можете да ми кажете?

Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

Мнение от Abigel » ср окт 03, 2007 8:57 am

За филми не мога да ти отговоря. Аз си взех Спомените - 2те части за 18лв, в идеално състояние и съм много доволна. Книгите са много интересни, грабнаха ме веднага!
И аз другаде освен на Славейков не ги бях срещала. Не съжалявай! ;)

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср окт 03, 2007 10:47 am

Няма такава книга, "Sleepwalkers" съществува само като сценарий. Чувал съм, че в основата на сценария е непубликуван разказ/новела на Кинг, но само той знае дали действително е така.
Впрочем, на мен филмът ми харесва, може би защото навремето го гледах на кино. Не отричам, че има недостатъци, но пък има и доста забавни моменти. А ти като го гледа забеляза ли, че освен самия Кинг във филма участват Клайв Баркър, Тоб Хупър, Джон Ландис и Джо Данте? Аз това го установих едва като го гледах за трети път преди може би 2 години :)

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh

Мнение от BloodAti » ср окт 03, 2007 10:59 am

Да,точно туко що и аз прочетох това...Жалко може би щеше да излезе една не-лоша книга (новела).В wikipedia са излъгали,че е "based on novel by Stephen King". :evil:
Хмм преди няколко дена видях "Цикъла на Върколака" на пл.Славейков и ми направи особено впечатление,че беше с твърди корици и беше доста по-голяма от стандарта за книга.Тя рядка ли е,защото струваше към 25-30лв. ?

P.S. Вчера съм се смял,като луд.Видях "Роуз Мадър" на една сергия за 30лв. и то не кое да е издание,а това дето сега на скоро "Плеяда" го преиздадоха и което може да се намери във всяка една книжарница за 9-10лв. :badgrin:

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср окт 03, 2007 11:03 am

Да, може да се каже, че е рядка. А е голям формат и има доста илюстрации, защото текстът е доста кратък - това не е роман, а новела.

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh

Мнение от BloodAti » ср окт 03, 2007 11:10 am

Извинете за offtopic-a,но нямам право да си едит-вам постовете...А видях,че deadface е добавил още нещо към мнението си :)
Ми аз попринцип тези писатели,които си изброил ги знам само,като имена. (Кинг го познах много ясно) Нито на външен вид ги познавам,нито съм запознат с творчеството им :oops: Все пак съм още начинаещ в хорър литературата :( Чел съм само 1 роман на Дийн Кунц - "Убежище" и сборникът с разкази "Здрач на Разсъмване",но в нас имам и "Драконови сълзи" ; чел съм също няколко кратки разказа на Х. Лъвкрафт /които за съжаление не ме впечатлиха,може би трябва да потърся някой негов роман???/ ; още съм чел - 6-7 романа на Кинг и още 6-7 сборника с разкази на Кинг,въпреки че в нас имам поне още 8-9 все още неизчетени романи на Кралят.По-осърдно чета от миналата година по това време,тъй че предполагам разбирате защо съм такъв невежа! :D

P.S. Като започнахме с редките книги на Стиви,коя е най-рядко срещаната издавана в БГ негова книга? :roll:

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Garraty47 » ср окт 03, 2007 1:06 pm

BloodAti има отделна тема 3а "редките"(сиреч тия дето трудно се намират в Бг) книги на Кинг.
иначе а3 "Неизживени спомени" си ги в3ех преди 2-3 седмици 3а 8 лева комплекта в перфектно състояние(3а толкова си в3ех и "Кристин" тогава)

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh

Мнение от BloodAti » ср окт 03, 2007 9:37 pm

Добре де не съм видял,сори.Но ти като си от Бургас и там цените са 100 пъти по-изгодни от колкото в София,тука направо се излагат...Айде стига толкова offtopic в тази тема.

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Garraty47 » ср окт 03, 2007 11:40 pm

BloodAti няма прблем, но просто да е по-прегледно ;)

Buhlio
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: чет апр 17, 2008 6:37 pm

Re: "Неизживени Спомени" = "Needful Things"

Мнение от Buhlio » чет апр 08, 2010 10:00 pm

Книгата "Неизживени спомени" на Стивън Кинг е моята любима негова книга.
Реших да я почна миналото лято, бяхме в ремонт и нямаше какво да се прави с дни.
Не съм очаквал книга да ме погълне дотолкова.Два дена почти не се отделих от нея.
Тя е наситена с много изтънчен хумор, който през цялото време ме задавяше от смях.
Усещах в нея атмосфера на паника и истерия, която всеки момент ще ескалира от напрежение.Историята е толкова интересна и запленителна.За мен това е перфектната книга на ужасите.Има си всичко, поднесено по много плавен и изтънчен начин... напомня ми за класическите хоръри...
Накара ме да настръхна и да се почувствам като част от героите и действието.Много малко книги успяват да ме грабнат по този начин.Краят за мен беше някакси недовършен и след всичко - блееднееше, но като цяло книгата наистина е нещо незабравимо! Благодаря Стивън.

Потребителски аватар
shraik
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: съб ное 20, 2010 11:18 am

Мнение от shraik » съб яну 29, 2011 4:30 pm

Може ли да се похваля? Можеее

Изображение

един ми ги продаде днес и съм много доволен.
Чел съм я 2 пъти и 2 пъти ме очарова много. Много добра книга.

Buhlio
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: чет апр 17, 2008 6:37 pm

Мнение от Buhlio » нед яну 30, 2011 6:34 pm

Поздравления! Дано скоро Бард я преиздадат в 1 том. :smile:

the joker
Commoner
Commoner
Регистриран: чет сеп 08, 2011 11:37 am

Мнение от the joker » чет сеп 08, 2011 11:47 am

В момена чета "Неизживени спомени" в сайта chitanka.Искам да попитам,това което чета дали е само първа или втора част,а надявам се,и двете заедно?Ако е само едната част,то как се казва другата?Ето линк:http://chitanka.info/text/9407-neizzhiveni_spomeni

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет сеп 08, 2011 4:18 pm

И двете части са, просто са събрали текста на едно място.

Отговори