Дата и час: Вто Дек 12, 2017 4:01 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Окт 02, 2007 11:37 am 
Dinh
Dinh
Аватар

Хмм аз съм гледал филмът "Needful Things" и да кажа честно доста ми хареса.И преди няколко дена засякох втората част на "Неизживени Спомени" на пл.Славейков,и като обърнах да прочета какво пише отзад на книгата сюжета си преличаше бая,а и не съм виждал или чувал за книга на Кинг - "Нужни неща",която да е издавана в БГ.Та въпросът ми е една и съща книга ли са?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 02, 2007 1:02 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Да

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 02, 2007 6:42 pm 
Devar-Toi
Devar-Toi
Аватар

Цитат:
а и не съм виждал или чувал за книга на Кинг - "Нужни неща",която да е издавана в БГ.Та въпросът ми е една и съща книга ли са?

Българското заглавие на Нужни неща и до днес е ненадминат върх в гениалността на родните преводачи. Поклон.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 02, 2007 8:36 pm 
Dinh
Dinh
Аватар

:D Аз днес за първи път от половин година (почти всеки ден) търсене по сергиите на пл.Славейков и къде ли не другаде видях "Неизживени Спомени" Част 1 и реших да си ги взема и двете части общо за 30лв. Искам вие,като запалени фенове да ми кажете много ли се прецаках да ги взема на тази цена,защото все си мисля,че първата част на "Неизживени Спомени" е доста рядко срещана?

P.S. А самата книга заслужава ли си ?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 02, 2007 9:37 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Имал си пари-дал си ги :)
Аз книгата съм я виждал 2-3 пъти в Сливен,за по-малко,със сигурност.Но не съжалявай,Неизживени спомени е една от най-яките и същевременно лесни за четене книги на Стивън Кинг.Аз не очаквах да ми хареса толкова и бях доста приятно изненадан от съдържанието й.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 03, 2007 1:37 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Да, заслужава си, не съжалявай. Когато бях на твоите години, намирах начин да си купя всяка нова книга на Кинг в рамките на 3-4 дни след излизането й на пазара дори и с цената на това да си легна гладен.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 03, 2007 8:04 am 
Dinh
Dinh
Аватар

Мерси,успокоихте ме...А само последен въпрос за да не създавам цяла нова тема да ви питам "Sleepwalkers" дали е издавана в България,защото гледах филма (а той беше безумно тъп) и се чудех дали е издавана в БГ тази книга и какво ли ще е заглавието и? Но аз,като съм гледал и американските издания и корици на книгите на Кинг,до сега не съм я срещал и там...Тъй,че ми беше интересно,ако можете да ми кажете?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 03, 2007 8:57 am 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

За филми не мога да ти отговоря. Аз си взех Спомените - 2те части за 18лв, в идеално състояние и съм много доволна. Книгите са много интересни, грабнаха ме веднага!
И аз другаде освен на Славейков не ги бях срещала. Не съжалявай! ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 03, 2007 10:47 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Няма такава книга, "Sleepwalkers" съществува само като сценарий. Чувал съм, че в основата на сценария е непубликуван разказ/новела на Кинг, но само той знае дали действително е така.
Впрочем, на мен филмът ми харесва, може би защото навремето го гледах на кино. Не отричам, че има недостатъци, но пък има и доста забавни моменти. А ти като го гледа забеляза ли, че освен самия Кинг във филма участват Клайв Баркър, Тоб Хупър, Джон Ландис и Джо Данте? Аз това го установих едва като го гледах за трети път преди може би 2 години :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 03, 2007 10:59 am 
Dinh
Dinh
Аватар

Да,точно туко що и аз прочетох това...Жалко може би щеше да излезе една не-лоша книга (новела).В wikipedia са излъгали,че е "based on novel by Stephen King". :evil:
Хмм преди няколко дена видях "Цикъла на Върколака" на пл.Славейков и ми направи особено впечатление,че беше с твърди корици и беше доста по-голяма от стандарта за книга.Тя рядка ли е,защото струваше към 25-30лв. ?

P.S. Вчера съм се смял,като луд.Видях "Роуз Мадър" на една сергия за 30лв. и то не кое да е издание,а това дето сега на скоро "Плеяда" го преиздадоха и което може да се намери във всяка една книжарница за 9-10лв. :badgrin:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 03, 2007 11:03 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Да, може да се каже, че е рядка. А е голям формат и има доста илюстрации, защото текстът е доста кратък - това не е роман, а новела.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 03, 2007 11:10 am 
Dinh
Dinh
Аватар

Извинете за offtopic-a,но нямам право да си едит-вам постовете...А видях,че deadface е добавил още нещо към мнението си :)
Ми аз попринцип тези писатели,които си изброил ги знам само,като имена. (Кинг го познах много ясно) Нито на външен вид ги познавам,нито съм запознат с творчеството им :oops: Все пак съм още начинаещ в хорър литературата :( Чел съм само 1 роман на Дийн Кунц - "Убежище" и сборникът с разкази "Здрач на Разсъмване",но в нас имам и "Драконови сълзи" ; чел съм също няколко кратки разказа на Х. Лъвкрафт /които за съжаление не ме впечатлиха,може би трябва да потърся някой негов роман???/ ; още съм чел - 6-7 романа на Кинг и още 6-7 сборника с разкази на Кинг,въпреки че в нас имам поне още 8-9 все още неизчетени романи на Кралят.По-осърдно чета от миналата година по това време,тъй че предполагам разбирате защо съм такъв невежа! :D

P.S. Като започнахме с редките книги на Стиви,коя е най-рядко срещаната издавана в БГ негова книга? :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 03, 2007 1:06 pm 
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Аватар

BloodAti има отделна тема 3а "редките"(сиреч тия дето трудно се намират в Бг) книги на Кинг.
иначе а3 "Неизживени спомени" си ги в3ех преди 2-3 седмици 3а 8 лева комплекта в перфектно състояние(3а толкова си в3ех и "Кристин" тогава)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 03, 2007 9:37 pm 
Dinh
Dinh
Аватар

Добре де не съм видял,сори.Но ти като си от Бургас и там цените са 100 пъти по-изгодни от колкото в София,тука направо се излагат...Айде стига толкова offtopic в тази тема.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 03, 2007 11:40 pm 
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Аватар

BloodAti няма прблем, но просто да е по-прегледно ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]