Дата и час: Съб Юни 23, 2018 8:53 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Апр 08, 2010 10:00 pm 
Ka-mai
Ka-mai

Книгата "Неизживени спомени" на Стивън Кинг е моята любима негова книга.
Реших да я почна миналото лято, бяхме в ремонт и нямаше какво да се прави с дни.
Не съм очаквал книга да ме погълне дотолкова.Два дена почти не се отделих от нея.
Тя е наситена с много изтънчен хумор, който през цялото време ме задавяше от смях.
Усещах в нея атмосфера на паника и истерия, която всеки момент ще ескалира от напрежение.Историята е толкова интересна и запленителна.За мен това е перфектната книга на ужасите.Има си всичко, поднесено по много плавен и изтънчен начин... напомня ми за класическите хоръри...
Накара ме да настръхна и да се почувствам като част от героите и действието.Много малко книги успяват да ме грабнат по този начин.Краят за мен беше някакси недовършен и след всичко - блееднееше, но като цяло книгата наистина е нещо незабравимо! Благодаря Стивън.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 29, 2011 5:30 pm 
Devar-Toi
Devar-Toi
Аватар

Може ли да се похваля? Можеее

Изображение

един ми ги продаде днес и съм много доволен.
Чел съм я 2 пъти и 2 пъти ме очарова много. Много добра книга.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 30, 2011 7:34 pm 
Ka-mai
Ka-mai

Поздравления! Дано скоро Бард я преиздадат в 1 том. :smile:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 08, 2011 11:47 am 
Commoner
Commoner

В момена чета "Неизживени спомени" в сайта chitanka.Искам да попитам,това което чета дали е само първа или втора част,а надявам се,и двете заедно?Ако е само едната част,то как се казва другата?Ето линк:http://chitanka.info/text/9407-neizzhiveni_spomeni

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 08, 2011 4:18 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

И двете части са, просто са събрали текста на едно място.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 08, 2011 7:00 pm 
Commoner
Commoner

Мерси,че отговори:)толкова съм доволен,че не се налага да търся втората книга

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 26, 2012 3:49 pm 
Commoner
Commoner

От Плеяда се готвят да я преиздадат в края на Септември или началото на Октомври.Вероятно ще бъде и в 1 том.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 26, 2012 4:19 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Данте, откъде тези вътрешни информации? В сайта на Плеяда нищо, както и в този на бард по повод "Кошмари и съновидения".

Ако наистина преиздават тези двете ще съм много доволна, въпреки че вече не мога да смогна финансово с новите издания на Кинг. :))

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 27, 2012 11:24 am 
Commoner
Commoner

Информацията е от сайта на Националната библиотека.

http://www.booksinprint.bg/Publication/Details/09a9d64b-4e79-4357-9375-f4f26d557e41

http://www.booksinprint.bg/Publication/Details/27ada36c-fde5-4d52-b136-b30ed742704d

До сега винаги е била вярна.Най-много да се отложи датата на излизане с няколко дена или седмица и то по вина на издателството.Даже гледам , че има обявена и дата за втората част на Кървави книги - 30.09.12.Deadface може би ще потвърди дали е вярно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 27, 2012 12:45 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Благодаря ти за линковете и още повече за хубавите новини тогава. :smile: Дано и от бард се произнесат относно Кошмарите скоро...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 27, 2012 5:31 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Информацията в НБ е относителна. След като регистрира дадена книга, издателят често пъти променя я заглавието, я датата на издаване (особено когато я регистрира месеци преди планираната дата). Ако погледнеш Дийн Кунц, например, ще откриеш, че "Добрият" е регистрирана като "Добрякът", "Наслада" като "Напрежение", "Гласът на нощта" е регистрирана като два тома, единият от които под името "Гласовете на нощта", както и че много от книгите му са в джобен формат (а те не са). И т.н. Освен това понякога регистрираната книга изобщо не вижда бял свят (типичен пример е "Планините на безумието" на Лъвкрафт (Орфия)).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 10, 2012 12:16 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Изображение
"Неизживени спомени" от Стивън Кинг
http://pleiadbooks.com/books/13-/91-

Цитат:
НЕВИЖДАН МАГАЗИН!

Няма да повярвате на очите си!

Внимание! Стойте далеч от антикварни магазинчета, от чиито собственици ви побиват тръпки.

Уви, никой не отправя това предупреждение към жителите на Касъл Рок – градчето, в което често се случват необясними и страшни събития. И в което човек на име Лийлънд Гонт отваря магазин „Неизживени спомени”. Гонт е съвършеният джентълмен, чийто поглед хипнотизира и чиито думи омайват. Никой не би предположил, че този човек е въплъщение на злото, дявол с човешки облик, убеден, че всичко на този свят се продава: любовта, надеждата, дори човешката душа. Какво са готови да платят за сбъдване на желанията си хората от Касъл Рок

Брайън се втренчи в табелката с надпис „Отворено” и сърцето му се разтуптя. „Да не мислиш да влезеш? – запита се и сам си отговори: - Защо не?”

„Амии… ако влезеш, всичко може да ти се случи. Всичко!” – прошепна му гласът на разума.

Ала той все пак завъртя валчестата дръжка и тя поддаде. Езичето щракна и вратата на „Неизживени спомени” се отвори.

Книгата ще на пазара през месец август. Цена 23 лв.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 10, 2012 6:55 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Интересна цена за стара книга, издавана вече у нас (преди около 20 години) от същото издателство. :smile:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Авг 11, 2012 9:36 am 
Breaker
Breaker
Аватар

Те всичките цени на Плеяда са интересни. Имам чувството, че това издателство се крепи само на парите от книгите на Кинг. На Бард книгита са къде, къде по- приятни ан външен вид и като цена.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Авг 11, 2012 3:44 pm 
Childe
Childe

off topic: то си го пише- НЕВИЖДАН МАГАЗИН! :D
иначе то е ясно, че ще се взима, за да се попълва колекцията, нищо че е над 20лв..

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]