Дата и час: Вто Дек 12, 2017 12:23 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 117 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: The Dark Tower (2017)
МнениеПубликувано на: Пон Авг 28, 2017 7:49 am 
Dinh
Dinh
Аватар

Извинявам се, че не говоря за филма, ама...
Мисля, че е по-добре да бъде завършена книгата, отколкото да не е. На финала на мен не ми хареса единствено Пурпурния Крал как беше представен, всичко друго си беше много добро. Това ли е по-добре или като господин Мартин и "Песен за огън и лед"? Аз съм склонен да заложа пари, че няма да се издаде последната книга от тая поредица! И така де, по-добре нещо завършено, отколкото много хубаво, ама незавършено.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 28, 2017 10:13 am 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

Ico написа:
Може би наистина всичко отдавна се е превърнало само в бизнес и то не толкова за пари, колкото "ми аз с това се занимавам цял живот и още мога". Важно е да се издава и да се говори положително.

:d0jk25:

От много години Кинг се е поддал на рутината и прави всичко най-вече за пари. Да не говорим, че се е превърнал в плагиат, който ще бъде съден за милиони долари, ако още не сте разбрали.

Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 28, 2017 2:03 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Те периодично се опитват да го съдят за плагиатство, както и всеки друг нашумял писател :)
А лафът "той го прави за пари"... се изтърка още преди 30 години, когато действително го е правел за пари. От края на 80-те насам има толкова много, че вече се чуди какво да ги прави. Та той вади по няколко милиона на година само от преиздаване на старите му книги, притрябвало му да снима филми по тях, че и да пише нови.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 30, 2017 1:42 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

Drake написа:
Истината е че на Стивън Кинг вече не му дреме. Според мен е спряло да му дреме още докато е писал последните три книги (спойлер за финала на поредицата):
Решението да вкара себе си като герой, начина по който умряха всички и специално смъртта на Уолтър беше също толкова изпърдяла в книгата, колкото и във филма. Да не говорим за иконичния Пурпурен Крал и това което ни се сервира накрая, а за самия финал на поредицата по-добре да замълча.

В интервюта разправя "Борих се да се включи репликата Мъжът в черно бягаше..." и те я включват на тъмен фон и някой я шепне - това сериозно ли е? Даже споделя, че не му е ясно защо толкова хора се впечатляват от тази реплика. Повечето му фенове не четяли Кулата и затова трябвало филма да не е толкова обвързан - ОК, съгласен съм, даже представянето като алтернативно пътуване към Кулата не е лоша идея, но изпълнението - майка плаче...
Кулата връща Роланд в пустинята, след битката за Jericho Hill, не можеш да променяш историята преди това, ако държиш на идеята, че това е едно от повторенията.

Очевидно е имало хора, ако не чели, то поне със списък от елементите, които присъстват в книгите и няма лошо да се комбинират, да се направи достъпен филм за повече хора, но тук те стоят като намигване към феновете. Обвинявам Save the Cat (на когото му е интересно: http://www.slate.com/articles/arts/cult ... ingle.html) - в резюме този наръчник свежда историята до списък от елементи, които трябва да отметнеш. Отново нищо лошо, но когато имаш да адаптираш толкова нестандартна книга - трябва да вкараш малко мисъл.
Като цяло типичен холивудски филм - прилично заснет, с предсказуема структура и изпълващ ме с тотално безразличие.
Единственото хубаво е кастинга, кой каквото иска да говори, че бил черен, Идрис Елба е перфектния Роланд - друг свят е, други правила - има аргументи. Матю е чудесен мъж в черно и Джейк е перфектен в образа си. Лошото е че са използвани безобразно от човек който няма идея какво прави.
Идеята че Роланд се е отказал от мисията си беше супер добра, след годините път и всичко, което е преживял, но отново тотално опропастена.

Смятам, че Кулата като поредица и нейната привлекателност са се породили случайно и цялата разправия как му връзвала цялото творчество е просто претенция, която особено много си личи в седма книга. Кукичката, която задържаше читателя е въпросът какво аджеба е тая Тъмна Кула и защо Роланд иска да отиде там. Самия Роланд не знае и самия Стивън Кинг не знае. Стивън Кинг просто е тръгнал от тая визия на Кула и самотен войн на път към нея и е писал каквото му дойде на акъла. Друга поредица използваща тоя похват е Хрониките на Амбър, даже започва с прословутото клише с амнезията.
Няма лошо, но ако искаш да правиш филм по Кулата, трябва да хванеш точно този елемент - никой не знае какво е Кулата, но Роланд е на път към нея, воден от завета предаван през поколения, че тя е супер важна и може би ще му даде отговор на въпроса, защо светът е толкова изстрадал и защо толкова държи да тормози стрелеца. Само това да се бяха сетили да направят, или Стивън Кинг да беше взел да им каже и щеше да е достоен първи филм в поредица.
Ей, деба - имаха портали дето ги заведоха баш под кулата дет се вика - къде е мистерията в това?

Та така - комбинация от безхаберие, типична холивудска игра на сигурно и един Стивън Кинг дето е взел едни пари за нещо дето е писал.

Човече, това мнение е страхотно.
Направо го драскай на английски до Кинг.

Относно филма,
за мое огромно съжаление ежедневието ми в момента не ми позволява
да се задълбочавам в размисли и фантазии, които са най-любимите ми дейности попринцип!
съответно филма ми хареса много.

Актьорите са страхотни, екшън сцените са много добри, хумора ме разсмя неведнъж.
Нахлуха и хубави спомени :shades: .
8.5 / 10

Please tell me she won’t change…

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 31, 2017 1:41 pm 
Devar-Toi
Devar-Toi
Аватар

Радвам се, че се срещат хора и на моето мнение за филма. :)
====
Относно писнето/снимането на филми/ за пари - много е обсъждано. Не виждам нищо неестествено или лошо в това да се пише за пари, стига написаното да става за четене. Мисля, че от тези които сме се събралЕ тук никой не оспорва таланта на Краля - просто има по-добри и по-лоши книги. Има и още какво да ни каже, макар да е отминал върховния си период. Но какъвто и да е, и аз не смятам, че в момента заплащането е водещият му мотив да продължава. Прави го за удоволствие и защото може.
Кийт Ричардс от "Ролинг Стоунс", който има по-дълга кариера от тази на Краля казва, че продължава да свири не заради пари, не заради публиката, а заради себе си. Защото има нужда от това и не можи да си представи живота без музиката.
Не подценявайте дядовците. :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 09, 2017 10:16 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

Днес го изгледах.
Общо взето филмът не успя да ме впечатли особено, съгласен съм с Last Hope, че напомня на Терминатор 2.
Категорично НЕ Е на нивото на книгата нито в едно отношение и сюжетът наистина е доста далеч от този в поредицата.
Да не говорим, че по принцип Роланд преследва Уолтър, не за да го убие, а за да разбере от него какво го очаква по пътя му към Кулата и най-вече как да стигне до нея.
Едно от малките хубави неща, които видях беше красавицата Катрин Уиник от "Викингите", като майка на Джейк.

Оценка 4/10

Холивудската машина за пари отдавна се изчерпа от към идеи, вече се разчита преди виско на модерните технологии.

Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Окт 08, 2017 11:13 am 
Commoner
Commoner

Цялата история ли е показана в филма? Хора които са стигнали до 4-та книга има ли опасност да си развалят кефа?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Окт 08, 2017 11:51 am 
Dinh
Dinh
Аватар

dbgpafo написа:
Цялата история ли е показана в филма? Хора които са стигнали до 4-та книга има ли опасност да си развалят кефа?

Ами... има опасност да не разбереш някои моменти от филма и да се чудиш какво е това... После като прочетеш книгите и ще си спомниш, че е имало нещо такова във филма. Може да гледаш филма, няма опастност да ти развали кефа от книгите, тъй като филма е на светлинни години от книгите като история и вселена. Абе с математическо неравенство казано: КНИГИ >> ФИЛМ.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Окт 08, 2017 1:42 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Вече е по торент тракерите, с хубаво качество - Замунда

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 09, 2017 2:33 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

И аз го гледах онлайн.

Хора, не си давайте парите за кино за това посредствено филмче. Приятелски съвет. :attantion:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 10, 2017 7:13 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Гледах и аз. Доста е далеч от книгите, иначе не е толкова зле сам по себе си, има далеч по-лоши филми. Ако бяха усложнили и поразширили историята (щото тук всичко е сведено/опростено до Роланд vs Уолтър и децата, рушащи Кулата), ако бяха представили по-добре Стрелеца и Човека в черно (тук образите им просто не отговарят на оригинала), можеше да се получи нещо сносно. Сега е сносно само ако не си чел поредицата. Имам чувството, че сценаристите и режисьорът не са я чели, ами са прочели някакъв сбит преразказ на сюжета и са си харесали определени неща от него, без да вникнат в обстановката, атмосферата и т.н. На филма просто му липсва дълбочина. И не е достатъчно епичен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 12, 2017 4:40 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Абсолютно съм съгласна с Дедфейс - Стрелецът и Човекът в черно бяха толкова плоски образи, че дори Макконъхи и Елба не можаха да направят кой знае какво по въпроса. А финалната битка беше просто смешна. Много повърхностен, непредназначен за читателите на Кинг, за какво бяха тези препратки иначе не знам.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 117 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]