Дата и час: Вто Дек 12, 2017 3:52 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 117 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: The Dark Tower (2017)
МнениеПубликувано на: Чет Авг 03, 2017 10:10 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

http://uproxx.com/movies/the-dark-tower-review/

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Авг 05, 2017 12:43 am 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

deadface написа:
http://uproxx.com/movies/the-dark-tower-review/

Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Авг 05, 2017 1:33 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Има доста разочаровани, но някои пък са останали доволни.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Авг 06, 2017 11:25 am 
Childe
Childe

Уникална глупост е този филм, примирих се, че Идрис Елба ще е Роланд, примирих се, че ще е някаква свободна интерпретация, отидох с надеждата, че ще е нещо, което поне става за гледане. Не, не става.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Авг 06, 2017 12:00 pm 
Commoner
Commoner
Аватар

филма е красив. сценарият е леш.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Авг 06, 2017 12:03 pm 
Childe
Childe

Нищо красиво не видях, само майката на Джейк :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 08, 2017 12:21 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

http://www.hollywoodreporter.com/heat-v ... ign=Falcon
The 'Dark Tower' Easter Eggs You May Have Missed

http://www.comingsoon.net/movies/featur ... s-spoilers
Director Nikolaj Arcel Talks Dark Tower Ending and Sequels

http://www.imdb.com/title/tt7215646/
Може би все пак ще видим и тв сериал, базиран по 4-та книга

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 09, 2017 8:11 am 
Ka-tet of 19
Ka-tet of 19
Аватар

Истината е че на Стивън Кинг вече не му дреме. Според мен е спряло да му дреме още докато е писал последните три книги (спойлер за финала на поредицата):
Решението да вкара себе си като герой, начина по който умряха всички и специално смъртта на Уолтър беше също толкова изпърдяла в книгата, колкото и във филма. Да не говорим за иконичния Пурпурен Крал и това което ни се сервира накрая, а за самия финал на поредицата по-добре да замълча.

В интервюта разправя "Борих се да се включи репликата Мъжът в черно бягаше..." и те я включват на тъмен фон и някой я шепне - това сериозно ли е? Даже споделя, че не му е ясно защо толкова хора се впечатляват от тази реплика. Повечето му фенове не четяли Кулата и затова трябвало филма да не е толкова обвързан - ОК, съгласен съм, даже представянето като алтернативно пътуване към Кулата не е лоша идея, но изпълнението - майка плаче...
Кулата връща Роланд в пустинята, след битката за Jericho Hill, не можеш да променяш историята преди това, ако държиш на идеята, че това е едно от повторенията.

Очевидно е имало хора, ако не чели, то поне със списък от елементите, които присъстват в книгите и няма лошо да се комбинират, да се направи достъпен филм за повече хора, но тук те стоят като намигване към феновете. Обвинявам Save the Cat (на когото му е интересно: http://www.slate.com/articles/arts/cult ... ingle.html) - в резюме този наръчник свежда историята до списък от елементи, които трябва да отметнеш. Отново нищо лошо, но когато имаш да адаптираш толкова нестандартна книга - трябва да вкараш малко мисъл.
Като цяло типичен холивудски филм - прилично заснет, с предсказуема структура и изпълващ ме с тотално безразличие.
Единственото хубаво е кастинга, кой каквото иска да говори, че бил черен, Идрис Елба е перфектния Роланд - друг свят е, други правила - има аргументи. Матю е чудесен мъж в черно и Джейк е перфектен в образа си. Лошото е че са използвани безобразно от човек който няма идея какво прави.
Идеята че Роланд се е отказал от мисията си беше супер добра, след годините път и всичко, което е преживял, но отново тотално опропастена.

Смятам, че Кулата като поредица и нейната привлекателност са се породили случайно и цялата разправия как му връзвала цялото творчество е просто претенция, която особено много си личи в седма книга. Кукичката, която задържаше читателя е въпросът какво аджеба е тая Тъмна Кула и защо Роланд иска да отиде там. Самия Роланд не знае и самия Стивън Кинг не знае. Стивън Кинг просто е тръгнал от тая визия на Кула и самотен войн на път към нея и е писал каквото му дойде на акъла. Друга поредица използваща тоя похват е Хрониките на Амбър, даже започва с прословутото клише с амнезията.
Няма лошо, но ако искаш да правиш филм по Кулата, трябва да хванеш точно този елемент - никой не знае какво е Кулата, но Роланд е на път към нея, воден от завета предаван през поколения, че тя е супер важна и може би ще му даде отговор на въпроса, защо светът е толкова изстрадал и защо толкова държи да тормози стрелеца. Само това да се бяха сетили да направят, или Стивън Кинг да беше взел да им каже и щеше да е достоен първи филм в поредица.
Ей, деба - имаха портали дето ги заведоха баш под кулата дет се вика - къде е мистерията в това?

Та така - комбинация от безхаберие, типична холивудска игра на сигурно и един Стивън Кинг дето е взел едни пари за нещо дето е писал.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 09, 2017 10:29 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

:d0jk25:
Само се чудя дали наистина вече не му дреме, или става жертва на отчаяното си желание да види още свои произведения филмирани (щото не вярвам да е само заради парите, има си предостатъчно). Като продадеш веднъж правата върху творбата си, няма как да кажеш "този сценарий изобщо не ми харесва, дай да го променим изцяло" или "тези актьори не стават" - тогава тежката дума вече имат продуцентите и шефовете на кинокомпаниите. Трябва още при сключването на договора да си извоюваш правото да имаш по-голям контрол върху продукцията (какъвто е случаят с Хари Потър, да речем, ако не се лъжа), но гореспоменатите не обичат да им се бъркат в работата и рядко го допускат. Така че или се хващаш на хорото с надеждата, че ще се получи нещо читаво, или просто не си продаваш правата.
Иначе и аз мисля като теб за последните 3 книги - очевидно е, че не е знаел как да завърши историята и че идеите му са се поизчерпали. Ама то не може да пишеш една история с десетилетия и вдъхновението да не те напусне. За мен най-разочароващото нещо не беше финалът (който е хитро измъкване от ситуация, в която авторът не е сигурен какво трябва да се случи), ами липсата на епичен сблъсък с Пурпурния крал, както и начинът, по който въпросният беше представен (като пълна пародия на онова, което очакваме).
А филма май ще го гледам от торенти - щом и на теб ти е харесал толкова малко, не виждам смисъл да си го причинявам на голям екран.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 09, 2017 11:43 am 
Ka-tet of 19
Ka-tet of 19
Аватар

Нямах предвид, че е закъсал за кинти, по скоро в смисъл на business as usual. При всички случаи това не е онзи Кинг, който скочи на Кубрик навремето, независимо прав или не - личеше му че му пука. Сега дори и да е нямал контрол, пак може да изрази мнение, а мнението му е кухо, без съдържание. "Филмът е кратък, но като първата книга изпълнен със съдържание от-до", "Не знам защо хората се впечатляват от тая реплика", "Трябва да стигнем до повече хора". Оставам с впечатлението, че му е все тая и от репликите му липсва емоцията, която би трябвало да е там ако става въпрос за творението на живота ти.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 09, 2017 3:11 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Да, факт. А и последните години хвали всичките си екранизации, независимо колко са слаби, което е дразнещо. Дори "Клетка" похвали, а той беше кажи-речи трагичен. Та и аз не знам какво да си мисля вече.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 09, 2017 11:24 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

http://birthmoviesdeath.com/2017/08/03/ ... ng-himself
Кинг отговаря на въпроси за ТК

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 10, 2017 5:59 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

Drake написа:
Та така - комбинация от безхаберие, типична холивудска игра на сигурно и един Стивън Кинг дето е взел едни пари за нещо дето е писал.

Ясно, всичко е за пари, както и си мислех. Според мен цялата история за Тъмната кула е ненужно разтеглена и можеше да е двойно по-кратка. Особено във "Вълците от Кала", която е най-обемната и най-празна от към съдържание в поредицата.
Ако още първият филм за ТК е толкова разочароващ, чудя се какви ли ще бъдат следващите, ако има такива, разбира се.

Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 11, 2017 12:18 pm 
Devar-Toi
Devar-Toi
Аватар

Вчера го изгледах и ми хареса.
В никакъв случай не е холивудска боза, каквато повечето хулители се опитват да го изкарат.
Актьорите се справят повече от добре - и тримата, музика и ефекти - на ниво. Най-важното според мен е, че е уловена атмосферата на "Тъмната кула". Всичко допира до предварителната представа, която си си изградил и филмът до голяма степен препокрива моята. С мнозина обаче явно не е така.
Не съм от безкритичните фенове на Краля, но не отидох с очакване да видя началото на епична сага от рода на "Властелина".
По-скоро ми напомняше за "Терминатор 2 - страшния съд" , а Том Тейлър за младия Едуард Фърлонг :) .
Филмът не е за хора непрочели книгата, независимо какви компромиси със сценария ще се правят, така че по-добре за в бъдеще да се ограничат експериментите в тази посока. И още - не бива да очакваме филмирането да поправи недостатъците, които има романа.
В заключение - чакам продълженията.
ПП: Deadface, прежали 6 лв. и го гледай на голям екран, няма да загубиш, честно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 28, 2017 12:30 am 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Днес и аз го гледах. Много смесени чувства. Като цяло незадоволителен, но не и разочароващ.
Чудесна игра, добра визия, добра атмосфера, една две добри идеи и умопомрачително праволинеен и незавършен сюжет, пълен с доста глупости.

Колкото до кулата и творчеството на Кинг, дори и да не е просто претенция със сигурност е нещо което се е породило на доста по-късен етап и не е влизало в първоначалният замисъл. Наблъскано в последните книги, в комбинация с липса на вдъхновение и желание поредицата да бъде завършена води до разочароващи резултати. Може би наистина всичко отдавна се е превърнало само в бизнес и то не толкова за пари, колкото "ми аз с това се занимавам цял живот и още мога". Важно е да се издава и да се говори положително.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 117 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]