Капан за сънища

Всичко за филмите по/на/за Стивън Кинг

Moderator: Ka-tet of 19

Dark Lord
Commoner
Commoner

Re: Капан за сънища

Post by Dark Lord » Sun Mar 16, 2008 1:51 pm

Не съм чел книгата (все още) но филма определено става

_Goth_
Commoner
Commoner

Post by _Goth_ » Sun Apr 27, 2008 5:57 pm

На мен също ми допадна Дъдитс и то много ...но иначе филма не е нищо кой знае какво , но има и добри моменти
Sick of crying
Tired of trying
Yeah , I'm smiling
But inside I'm dying

The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by The God of Blood » Mon Apr 28, 2008 4:31 pm

Филма става (даже доста като вземем предвид "издънки" като "Сомнамбули"), а книгата размазва отвсякъде. :smt023
"Зло, събудено призори, до вечерта се превръща в Морготова радост" - Дж.Р.Р. Толкин, "Децата на Хурин"
-----------
Image

mo.rka
Childe
Childe

Post by mo.rka » Fri May 23, 2008 7:27 pm

Аз не съм чела книгата,но смятам,че филма не беше лош.Аз го гледах с един приятел и него,горкия,нещо го беше гнус да гледа :lol: Особено сцената в тоалетната.Е,издържа все пак,че и му хареса после.
И на мен Дъдитс ми харесва най-много като перонаж.
SSDD :smt003
Апропо не можах да разбера какво общо има Капана с цялата работа?Може би,защото го гледах с толкова бъбрив човек :roll:

• I am Jack's cold sweat.
    I am Jack's inflamed sense of rejection.
    I am Jack's complete lack of surprise.
    I am Jack's wasted life.
    I am Jack's broken heart.
    I am Jack's smirking revenge.

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Fri May 23, 2008 7:37 pm

mo.rka wrote:Апропо не можах да разбера какво общо има Капана с цялата работа?Може би,защото го гледах с толкова бъбрив човек :roll:
Ами, капанът за сънища е индиански талисман, който предпазва спящите от кошмари. В случая Дъдитс играе ролята на такъв талисман срещу кошмарните извънземни. Въпреки всичко подозирам, че Кинг се е спрял на това заглавие чисто и просто, защото е оригинално и хваща окото. Първоначалното заглавие на романа е било "Тумор" и се връзва много повече със сюжета, но жена му не го е харесала и го е накарала да го промени.
На мен лично филмът ми хареса - следва доста дословно книгата и е добре заснет.

mo.rka
Childe
Childe

Post by mo.rka » Fri May 23, 2008 9:40 pm

Мерси за изяснението. :)

• I am Jack's cold sweat.
    I am Jack's inflamed sense of rejection.
    I am Jack's complete lack of surprise.
    I am Jack's wasted life.
    I am Jack's broken heart.
    I am Jack's smirking revenge.

Дени
Devar-Toi
Devar-Toi

Post by Дени » Wed Jun 04, 2008 3:53 am

Аз филмът съм го гледала преди много време, не ми допадна особено. Книгата още я търся, пък, дано я намеря, да я прочета :)
Stephen King - THE KING OF THE DARKEST PART OF ME
TWILIGHT SERIES Image THE BEST LOVE STORY EVER

Bruce666
Childe
Childe

Post by Bruce666 » Sun Jun 07, 2009 1:18 pm

Ами на мен филма ми харесва много, романа още не съм чел. Но това ми е един от най-любимите филми по книга на Кинг. Даже самия Кинг мисля че бе казал че това е един от най-добрите филми правен по негова книга за послед. не помня 5 или 10 години. Странен е, осбено там със библютеката на Джонси в главата. Но някак е представен много хубаво. А и самата история е някак си по различна от останалите за извънземни и в същото време правдоподобна, поне според мен. Все пак наист. е ставало много пъти на въпрос за сивите. :rolleyes:

READER
Breaker
Breaker

Капан за сънища

Post by READER » Sat Mar 13, 2010 3:14 pm

За първи път чета такива мнения за книга на Кинг. Нито един не изтъкна нещо добро за тая книга, че на моменти почти щяхте да ме разубедите да я купувам. А колкото до филмите и книгите - всичко е ясно! На мнение съм, че един автор влага душата и сърцето си в една книга, докато на един режисьор му е толкова лесно да си остави ръцете, почти колкото да си издухам носа най-вероятно. Има много филми, които не са правени по книги и много от тях са найстина добри. Естествено е, че в киното на първо място гледат да приберат милионите, но когато правят филм по книга, първо се изсират много яко върху труда на автора, а след това идиоти фенове като нас тичат в киното да гледат, само защото филма е по Кинг!

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by West of Hell » Sat Mar 13, 2010 5:21 pm

а след това идиоти фенове като нас тичат в киното да гледат, само защото филма е по Кинг!
Никога не съм гледал филм по Кинг на кино!
Нямам и намерение
На Download 2016 bundinhas

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

Ben Hanscom
Childe
Childe

Post by Ben Hanscom » Sat May 26, 2012 5:13 pm

-Хъхх...не знам за книгата ама е филма е талкова тъп, че...няма да седна и да я чета..
We don't fully know anyone. Least of all ourselves

RollanD
Breaker
Breaker

Post by RollanD » Sat May 26, 2012 5:57 pm

Ben Hanscom wrote:-Хъхх...не знам за книгата ама е филма е талкова тъп, че...няма да седна и да я чета..
Което е голяма грешка, защото книгата си е много свястна :happy:
Ако се ръководих за книгите от екранизациите им, то по тази логика досега да съм прочел само 2-3 негови книги. :huh:
Shinra Tensei

BOTQTA
Dinh
Dinh

Post by BOTQTA » Tue Nov 12, 2013 7:53 pm

Не ми хареса на мен филма. Прочетох книгата и веднага гледах филма - за сравнение. Филма са го направили с малко повече ефекти, та да има сеир за простите зрители, които искат да гледат кръв и чудовища. В книгата нещата са далеч по-различни и далеч по-интересни. Особено се издразних на престрелката между хеликоптер с мегакартечница и човек с пистолет! Ясно е кой е победил - пистолета, разбира се! :D

Post Reply