Най-лоша екранизация

Всичко за филмите по/на/за Стивън Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: съб авг 20, 2005 10:08 pm
Контакти:

Re: Най-лоша екранизация

Мнение от edenbeast » вт май 03, 2011 7:25 pm

Sleepwalkers и The Langoliers..поне от това, което съм гледал.
"Stay scared!"

Потребителски аватар
Stardust
Commoner
Commoner
Регистриран: вт юни 14, 2011 10:21 pm

Мнение от Stardust » чет юни 23, 2011 6:06 pm

EdenBeast написа:Sleepwalkers и The Langoliers..поне от това, което съм гледал.
Бих добавила и гробище за домашни любимци
"I am possessed by this house and can never leave it again."

Потребителски аватар
RollanD
Breaker
Breaker
Регистриран: пет май 20, 2011 3:13 pm

Мнение от RollanD » чет юни 23, 2011 6:13 pm

За мен най - отвратителният филм е "То"! :bad:
Shinra Tensei

Потребителски аватар
CELL
Breaker
Breaker
Регистриран: вт юли 20, 2010 4:44 pm

Мнение от CELL » чет юни 23, 2011 6:15 pm

Гледах наскоро последният филм по Стивън Кинг - "Кадилакът на Долан" .
Супер зле,а според мен е лесна екранизация по разказ... :angry2:

Потребителски аватар
Georgiev
Commoner
Commoner
Регистриран: вт сеп 13, 2011 12:57 am
Контакти:

Мнение от Georgiev » вт сеп 13, 2011 1:23 am

Убийте ме, но според мен най-лошата екранизация по Кинг е "Сияние" със Джак Никълсън. Нищо лично към актьорския състав, но филма е пълен боклук. Не може 90 минути един мъж да седи на един стол и постоянно да мучи, една жена да тича като ненормална, пишейки и едно дете да се набира с колело по коридорите на хотела... А пък и края беше... :cry2: :tooth:
Конските сили определят с каква скорост ще се удари даден автомобил в стена, а въртящият момент - с колко ще се премести тя.
http://www.misterika.blogspot.com/ - Паранормалният блог на България

sawyer
Commoner
Commoner
Регистриран: чет яну 19, 2012 10:12 am

Мнение от sawyer » чет яну 19, 2012 10:38 pm

"То" е супер зле, изчетох 1вата книга за ден-два, беше толкова интересно и напрегнато, а филма беше толкова мъчителен и тъп.. "Децата на царевицата" също е зле, особено тъпия римейк

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср юли 12, 2006 8:52 pm

Мнение от Ico » пет яну 20, 2012 10:42 am

Филмът е от преди повече от 20 години (1990), и не блести с ефекти (визирам главно паяка разбира се), но следва доста подробно историята от книгата. Също така смятам, че децата са избрани много сполучливо и в тази част духа и атмосферата на книгата са уловени изключително добре. За възрастните обаче е точно обратното. Много неподходящи актьори, който нямат нищо общо с децата. Клоунът също е култов, незнам кой го игра е но се справя изключително добре, и си остава едно от най-големите достойнства на филма.
"Here, sir, there are always more tales."

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: чет май 29, 2008 2:38 pm

Мнение от West of Hell » пет яну 20, 2012 9:39 pm

Ico написа: Клоунът също е култов, незнам кой го игра е но се справя изключително добре, и си остава едно от най-големите достойнства на филма.
изобщо не харесвам този филм, но клоунът е сполучлив
подходящ актьор
http://www.imdb.com/name/nm0000347/
На Download 2016 bundinhas

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

Потребителски аватар
Ben Hanscom
Childe
Childe
Регистриран: съб май 26, 2012 12:39 pm

Мнение от Ben Hanscom » съб май 26, 2012 5:08 pm

Като цяло има само един филм, който може изобщо да се сравнява с произведение на Кинг и това е "Stand by Me"...
айде и "Шоушенк" и "Зеления Път"...ВСИЧКО ДРУГО Е БОЗА!!!
We don't fully know anyone. Least of all ourselves

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: чет май 29, 2008 2:38 pm

Мнение от West of Hell » съб май 26, 2012 11:45 pm

e, такива генерални изказвания...

един Night Flier си заслужава гледането
http://www.imdb.com/title/tt0119784/
и да, сравнително ниския рейтинг, който има в imdb, само потвърждава тва, което казвам
На Download 2016 bundinhas

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

Sylar
Commoner
Commoner
Регистриран: пет юни 08, 2012 3:48 am

Мнение от Sylar » нед юни 10, 2012 10:40 am

Вчера прочетох "Проклятието" и бях очарован, след което направих грешката да гледам екранизацията :fie: Яко зле, "Децата на царевицата" също беше мъчение, а да не говорим колко са скапали "То", единствено Пениуайз си струва. Малко са хубавите филми по Кинг - "Шоушенк", "Стой до мен", "Зеленият път" и учудващо, но ще кажа и "Сребърният куршум", понеже е един от първите филми, които съм гледал като малък по кабеларката и ми остана сред любимите, над 15 пъти съм го гледал, даже и на DVD си го купих :tooth: Мисля, че е излишно да споменавам оная простотия "Гробище за домашни любимци 2" :bye1:

Потребителски аватар
`FireStarter`
Commoner
Commoner
Регистриран: пет авг 10, 2012 1:40 am

Мнение от `FireStarter` » чет сеп 06, 2012 1:18 am

гледам да избягвам филми по книги на Краля,но наскоро гледах Подпалвачката и никак не ми хареса.Уж следваше горе-долу книгата,и все пак ме дразнеше през цялото време

Потребителски аватар
delphipro
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: пет дек 27, 2013 6:07 pm

Мнение от delphipro » нед дек 29, 2013 9:09 am

То - В сравнение с книгата е пълна боза;
Град Отчаяние - също не ми хареса;
Таен прозорец;
има и други ама в момента не мога да се сетя.

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » пет яну 03, 2014 6:40 pm

Направо е гавра да се сравняват филмът със романът "То".Иначе около 98.6% от филмираните произведения на Стивън са от типът,леле майко какво беше това нещо. :eek:

Потребителски аватар
delphipro
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: пет дек 27, 2013 6:07 pm

Мнение от delphipro » пет май 19, 2017 11:35 pm

Key написа:Направо е гавра да се сравняват филмът със романът "То".Иначе около 98.6% от филмираните произведения на Стивън са от типът,леле майко какво беше това нещо. :eek:
Новия филм "ТО" изглежда обещаващ, ама все пак да видим!

Потребителски аватар
Garibaldy
Commoner
Commoner
Регистриран: пет юли 15, 2011 1:48 pm

Мнение от Garibaldy » пон май 22, 2017 1:13 pm

Не знам как може да се плюе Сомнамбули при положение, че няма книга, а сам по себе си филма е не лош. Грам не споменавате "Creep Show" и "Cat's Eye" - "парчетата" се много близко до оригиналите. Макар и мешана скара "Nightmare and Dreamscapes" също е як. Ако се гледа нещо средно между "Децата на царевицата" и римейкът му бих казъл че е на 80% по разказът. Същото важи и за "Сейлъм'с Лот" - ако се осреднят двата минисериала е близо до книгата (да филма от 1979 е сериал).
Колкото и да се иска на феновете на който и да е автор да видят читава екранизация на произведенията няма как да стане. Всеки режисьор и сценарист си има собствено виждане и на финалът това което се "излюпва" гарантирано не се харесва от повечето читатели. Примери има много: "Властелина на пръстените" - вярно че Питър Джаксън е мега фен на Толкин, но реално разликите и пропуските се огромни. "Хрониките на Шанара" - Тери Брукс е помагал за сериала, но си признавам че замалко не се разревах на "творението" което изплю MTV.
В голямата си част филмите по Стивън Кинг (като доста даже не са филми, а минисериали), са правени с много малко пари, в добавка и "виждането" на режисьори и сценаристи и се получава манджа с грозде. Ако се абстрахираме от това, че "Сиянието" е по книга на СК, филма е много добър. "Капан за Сънища" е също добър филм, но като прочетох книгата след като гледах филм се хванах за главата.
За мен на "отвратителната" екранизация е на ТО. Сериалът е нещо единствено и само заради Тим Къри.
Дойде и "времето" на "Тъмната Кула". Не знам какво очаквате и/или си мислите, че ще е или трябва да е, но сегашния си вариант (а именно паралелна история) е единствения смислен. Защо?
1. Екранизация на 8 романа + няколко разказа е немислима. Star Wars е подобно нещо - в момента се прави заради феновете които ще го гледат колкото и да е зле.
2. Сериал по "Кулата" - малко пари, слабо изпълнение (гаранция). Дори и да се инвестира след 3ти сезон ще е като индииски сериал - и задължително ще се различава много от книгите.
3. Парите - дори и да се намерят психично болни сценаристи, продуценти и режисьор който да се доближат на 99% до книгата/те, ни е ясно че яко ще трябва компютърна анимация да се вкара за да се "материализират" световете. Няма да се лъжем за филмът трябват минимум 50% от парите които са изхарчени за "LoTR" за да се получи добър, което ни връща към (1.).
Колкото и да ми се иска ми е ясно, че това което ще излезе няма да е това което се надявам (очаквам) да бъде филмът, но това не ми пречи да го гледам.
Бих казъл че имам много по-големи очаквания от сериала "Castle Rock", отколкото "Dark Tower".

Отговори