Най-лоша екранизация

Всичко за филмите по/на/за Стивън Кинг

Moderator: Ka-tet of 19

Garibaldy
Commoner
Commoner

Re: Най-лоша екранизация

Post by Garibaldy » Mon May 22, 2017 1:13 pm

Не знам как може да се плюе Сомнамбули при положение, че няма книга, а сам по себе си филма е не лош. Грам не споменавате "Creep Show" и "Cat's Eye" - "парчетата" се много близко до оригиналите. Макар и мешана скара "Nightmare and Dreamscapes" също е як. Ако се гледа нещо средно между "Децата на царевицата" и римейкът му бих казъл че е на 80% по разказът. Същото важи и за "Сейлъм'с Лот" - ако се осреднят двата минисериала е близо до книгата (да филма от 1979 е сериал).
Колкото и да се иска на феновете на който и да е автор да видят читава екранизация на произведенията няма как да стане. Всеки режисьор и сценарист си има собствено виждане и на финалът това което се "излюпва" гарантирано не се харесва от повечето читатели. Примери има много: "Властелина на пръстените" - вярно че Питър Джаксън е мега фен на Толкин, но реално разликите и пропуските се огромни. "Хрониките на Шанара" - Тери Брукс е помагал за сериала, но си признавам че замалко не се разревах на "творението" което изплю MTV.
В голямата си част филмите по Стивън Кинг (като доста даже не са филми, а минисериали), са правени с много малко пари, в добавка и "виждането" на режисьори и сценаристи и се получава манджа с грозде. Ако се абстрахираме от това, че "Сиянието" е по книга на СК, филма е много добър. "Капан за Сънища" е също добър филм, но като прочетох книгата след като гледах филм се хванах за главата.
За мен на "отвратителната" екранизация е на ТО. Сериалът е нещо единствено и само заради Тим Къри.
Дойде и "времето" на "Тъмната Кула". Не знам какво очаквате и/или си мислите, че ще е или трябва да е, но сегашния си вариант (а именно паралелна история) е единствения смислен. Защо?
1. Екранизация на 8 романа + няколко разказа е немислима. Star Wars е подобно нещо - в момента се прави заради феновете които ще го гледат колкото и да е зле.
2. Сериал по "Кулата" - малко пари, слабо изпълнение (гаранция). Дори и да се инвестира след 3ти сезон ще е като индииски сериал - и задължително ще се различава много от книгите.
3. Парите - дори и да се намерят психично болни сценаристи, продуценти и режисьор който да се доближат на 99% до книгата/те, ни е ясно че яко ще трябва компютърна анимация да се вкара за да се "материализират" световете. Няма да се лъжем за филмът трябват минимум 50% от парите които са изхарчени за "LoTR" за да се получи добър, което ни връща към (1.).
Колкото и да ми се иска ми е ясно, че това което ще излезе няма да е това което се надявам (очаквам) да бъде филмът, но това не ми пречи да го гледам.
Бих казъл че имам много по-големи очаквания от сериала "Castle Rock", отколкото "Dark Tower".

Post Reply