То / It (1990)

Всичко за филмите по/на/за Стивън Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
desert_rose
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: вт яну 08, 2013 2:54 am

То / It (1990)

Мнение от desert_rose » пет дек 13, 2013 11:27 pm

Изображение

Направо не мога да повярвам, че не намирам тук тема за този филм. То е ясно, че няма как да е като книгата, но все пак: как го намирате?
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Re: То / It (1990)

Мнение от deadface » пет дек 13, 2013 11:52 pm

Чудесен филм и прилична тв екранизация на една много трудна за филмиране книга. Ако го сравняваме с романа, неизбежно ще му намерим 1000 кусура, но за тв продукция с малък бюджет резултатът е впечатляващ. Освен това ми е трудно да си представя по-добър Пениуайз от Тим Къри :)

Изображение

Потребителски аватар
desert_rose
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: вт яну 08, 2013 2:54 am

Мнение от desert_rose » съб дек 14, 2013 2:16 pm

Аз дълго след като прочетох книгата не исках да гледам филма, за да не се разочаровам. Наскоро обаче го намерих в нета и някак спонтанно залепнах за екрана. Всъщност, мисля, че много хора го охулват несправедливо. Книгата наистина е невероятно трудна (да не кажа невъзможна) за филмиране. Аз също като deadface смятам, че филмът е сполучлив, хваща основните моменти от книгата, а за Пениуайз мисля че няма две мнения - култов е. Лично на мен и саундтракът много ми допадна.

Това, което бих определила като основна слабост на екранизацията е разделянето на двете сюжетни линии. В книгата събитията 1958/ 1896 текат паралелно и това е едно от многото ѝ хубави качества, докато във филма двете линии са разделени една от друга и са представени в линейна последователност. Също и сблъсъкът с То от 1958 беше много вял. Аз докъм средата на сцената си мислех, че гледам "срещата" на Неудачниците с върколака в къщата на "Нийбълт стрийт" 29...

Все пак, цялостното ми впечатление е положително. Въобще не ме притеснява липсата на "супер-ефекти". Все пак бюджетът не е бил ограниен, а и през 1990 техническите възможности са били съвсем други.
Изображение

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » пон яну 20, 2014 10:25 pm

Аз бях потресен,и от филма и от книгата,само че положително от книгата.Как мислите,ако сега бъде екранизирано "То",със бюджет 150 милиона,режисьор Ридли Скот,едни наистина добри актьори,и разбира се появяване на Кинг във филма.Май се размечтах.

Потребителски аватар
ardo
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: чет юни 05, 2008 11:37 pm
Контакти:

Мнение от ardo » пет апр 18, 2014 8:04 am

"Странен" страх изпитва jason momoa :tooth:
Since we haven't cracked time travel yet, I have run out of time.Thank you for listening.

Amero=Euro=......

Потребителски аватар
Зъл Зъл
Commoner
Commoner
Регистриран: пет авг 08, 2014 9:57 am

Мнение от Зъл Зъл » съб авг 16, 2014 9:40 am

Когато започнах да чета Кинг (преди малко повече от година) си направих 1 вид традиция след всяка книга да гледам филма по нея. Освен ,че тази традиция не се запази дълго, си позволявам да твърдя ,че почти всички филми БАЗИРАНИ на роман или разказ са абсолютна помия. Знам ,че повечето са нискобюджетни и филмирани за ТВ екрана , но проблема е там ,че не могат да пресъздадат и 10% от емоциите, настроението и чувствата който пораждат книгите. Разбира се изключение правят Зеления път, Изкуплението Шоушенк, Мизери и може би Кери 2013.

П.П.- Надявам се римейка на То да бъде на по високо ниво и с по сериозен бюджет.

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Мнение от BOTQTA » съб авг 16, 2014 6:50 pm

Първото нещо, което съм гледал по роман на Кинг. Направо първия ми допир с Кинг, в последствие започнах да чета книгите му. Гледах го, когато бях 9-10 годишен... Еми малкият Борко "напълни гащите" от страх онази нощ! :D

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » ср яну 13, 2016 3:36 am

https://www.yahoo.com/tv/back-to-derry- ... 51801.html
Back to Derry: An Oral History of 'Stephen King's It'

Отговори