IT (2017)

Всичко за филмите по/на/за Стивън Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Re: IT (2017)

Мнение от Key » съб дек 30, 2017 11:00 pm

За мен не е лош филмът,но основно защото очаквах да е по зле.Разбира се е много претупан,макар че е два часа и нещо,просто няма как да се съпостави с тази огромна книга(във всяко отношение).Актьорите си ги биваше(децата)и то доста,клоунът ами.......не чак толкова,дори ми беше леко смешен на моменти.Това не е филм на ужасите,нищо подобно,по скоро нещо като по хард филм на Уолт Дисни,то такъв са искали и да го направят,като за дечурлига(основната аудитория).
И все пак става.....горе-долу....

Надеждите са за втората част,дано е нещо по стабилно!

Потребителски аватар
stihopletec
Breaker
Breaker
Регистриран: нед мар 12, 2006 3:51 am
Контакти:

Мнение от stihopletec » пет фев 23, 2018 7:37 pm

Много ми хареса филмът. 10/ 10 оценка от мен. То е ясно, че книгата е в пъти по - добро, но филмът си носи атмосферата и всичко :)
За света може да си само един човек, но за един човек може да си света !
Лесно е да умреш за човек, който си обичал, но е трудно да намериш човек, за когото си заслужава да живееш !
Почувствайте кога сте свършили и оставете четката или молива.Останалото е само живот. (Стивън Кинг)

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » съб юли 21, 2018 6:11 pm

http://www.portal13.com/news/it-chapter ... ed-sequel/
Everything we know about IT: Chapter Two

FLAME
Childe
Childe
Регистриран: ср ное 07, 2007 8:54 pm

Мнение от FLAME » ср юли 25, 2018 7:46 pm

Филмът е много слаб, пълна измишльотина. често се чудех дали съм чел книгата, на 2-3 пъти се плеснах по челото. Сюжетът е много плитък, не успява по никакъв начин да пресъздаде атмосферата на романа. Липсват моментите, от които да те побият тръпки, заложено е на стряскаща музика, съпровождаща крясъците и изскачането отвсякъде на клоун идиот. Започва добре, с правенето на лодката, но нататък всичко се развива сякаш на бързи обороти само за да се стигне до сцени с Пениуайз. Това превръща филма в средностатистически хорър, който е лишен от всякакъв смисъл и дълбочина, а представлява само една поредица от "плашещи" сцени.
Героите общо взето ми харесаха - избрани са подходящи деца. Е, сценаристът е превърнал Майк в някакъв безполезен негър, но това си е негово решение. Образът му е сякаш пришит към останалите, само защото го има в романа, а знаем каква е неговата роля всъщност.
Това го пиша с уточнението, че съм приел както новата визия на Пениуайз (в крайна сметка не е толкова лош, особено на фона на филма), така и фактът, че действието се развива 30 години по-късно, отколкото в романа.
Все пак има и някои моменти, които липсваха в първата екранизация, но те не могат да повишат оценката ми за филма - писах му 2 в IMDB, заради чара на Бевърли.
Наистина не знам защо е нужно вместо да се заснеме това, което е описано в книгата, да се прави съвсем нов филм, ползващ скелета на оригиналната история.
Разочароващо. Не ми пука дали ще снимат втора част, даже по-добре да не я снимат.

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » ср юли 25, 2018 8:35 pm

Втората част може пък да е хорър филм,какъвто трябва да е шедьовърът "То".За повечето неща съм напълно съгласен с теб,но не и за клоунът,той си е направо КЛОУН в истинският смисъл на думата!!!Като великденско зайче с тия зъбки от пред,абе смях.Толкова ли не можаха да направят нещо по стабилно,ама пък на децата(които не са и чували за книгата) им хареса,а точно това се иска от днешните филми.

Отговори