Филмите по Стивън Кинг

Всичко за филмите по/на/за Стивън Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Филмите по Стивън Кинг

Мнение от Garraty47 » ср авг 31, 2005 7:12 pm

мнението ви 3а екрани3аците по книгите на Стивън Кинг.
а3 гледах доста такива напоследък, ще споделя малко по късно впечатления.
на вас харесват ли ви като цяло или ги отричате, има ли смисъл от тях :?:

Потребителски аватар
Morn
allseeing
allseeing
Регистриран: чет авг 18, 2005 9:22 pm

Мнение от Morn » ср авг 31, 2005 7:35 pm

Аз не харесвам повечето от тях.Филма няма как да пресъздаде атмосферата.Има изключения като Изкуплението Шоушенк, Зеленият път и Rose Red(но тя не е съвсем екранизация).Смисъл ...?Не знам?Те са толкова различни, книгите и филмите, аз не мога да ги сравнявам.

Потребителски аватар
Meriadoc
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: вт авг 30, 2005 10:28 pm
Контакти:

Мнение от Meriadoc » ср авг 31, 2005 11:34 pm

По доста от произведенията на Кинг има направени филми, един от друг по-отвратителни, но се срещат и шедьоври като всепризнатите "Зеленият път" и "Шоушенк". Други не толкова велики филми, които ми допадат са "Сблъсък", "Мизъри" и "Ланголиерите".

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Регистриран: нед авг 21, 2005 10:05 pm
Контакти:

Мнение от NoLabel » чет сеп 01, 2005 4:25 am

Като цяло не ме кефат! Най-големия боклук за мен е филма То! Просто не ми се говори за него, той е нещо невъобразимо!
Иначе аз много харесвам Зеления, Шоушенк и Мизъри, както и Rose Red! А някой гледал ли е Stand By Me? Правен е по "Тялото"! Само филма съм гледал и много ми хареса! Непретенциозен, обикновен, очарователен филм! Много ме кефи!
Изображение

Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

Мнение от Abigel » чет сеп 01, 2005 9:47 am

Аз съм против филмите по Кинг - в смисъл нека ги има, нека го полуляризират. Но аз предпочитам книгите.
Гледала съм 2-3филма по Кинг, така че не мога да твърдя, че всички са лоши, просто аз се увличам от начина на разказване на Кинг, а не от сюжета.
И все пак.....не съм съгласна за "То". Бях сравнително малка, когато го даваха по ТВ и нашите ме оставиха да реша дали да го гледам или не.Гледах две серии и още си спомням кръвта в мивката и паяка, който пропълзяваше.
Адски страшно ми се е видяло тогава, сега ми е смешно,ама тогава не спах две нощи и спрях да го гледам филма.
След това така и не го гледах. Така или иначе имам да чета книгата все още...

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Garraty47 » чет сеп 01, 2005 10:07 am

а3 пък съм твърдо 3А филмите по книгите. верно не всички са мн сполучливи, но пък дават въ3можност да се види друга гледна точка 3а книгата. най-малкото ми е любопитно да видя как според други хора и3глеждат геройте :lol: .
3а "То" съм съгласен с Abigel - филма съм го гледъл преди 14-15 години и тогава успя доста добре да ме и3плаши, а репликите от филма ги повтаряхме нонстоп - бяха култови просто (Hello Georgie! Do you want a balloon? :clown: )

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:33 pm
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » чет сеп 01, 2005 10:51 am

Имаше такава тема в миналия форум и ще се повторя, но аз съм гледала 80 % от филмите по Кинг и тези, които харесвам, са изброени по-горе:
Зеленият път
Изкуплението Шоушенк
Бъди до мен
Мизъри
___
Да яздиш куршума
Бурята на векаИзображение
Роуз Ред

За "То" съм казвала, че навремето ми направи ОГРОМНО впечатление. 2-3 месеца си миех зъбите над леген и се къпех колкото се може по-рядко, като стоях до стената, опитвайки се да гледам едновременно душа и канала. Оттогава съм малко разногледа ( :lol: :lol: :lol: шегичка). Наскоро го гледах и ми стана странно, че Бил ми хареса като голям... Не че Джонатан Брендис (R.I.P. :cry: ) не ми хареса, но преди въобще не бях обърнала внимание на другия. :) Иначе филмът ми беше смешен.
Изображение

Потребителски аватар
WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон авг 22, 2005 11:25 pm

Мнение от WhiteNoise » чет сеп 01, 2005 11:39 am

"Сърца в Атлантида"
"Изкуплението Шоушенк"
"Зеления Път"
"Мизъри"
сериалът "Мъртвата зона" също е добре направен...
...за останалите нямам особено добро мнение....
Изображение
I woke up this morning and i got myself a beer
The future's uncertain and the end is always near

Потребителски аватар
agiel
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:35 am
Контакти:

Мнение от agiel » чет сеп 01, 2005 12:49 pm

Аз преди не харесвах филмирането на харесвани от мен книги. Не ми е приятно когато някой развали впечатлението ми за някой герой или събитие защото ги виждал по друг начин или му се стрували несъществени за да ги включи. А по отношение на филмите по Кинг мисля че когато централните герои са няколко и сюжетната линия е по скоро емоционална отколкото поредица от събития е по лесно да се пресъздаде драматизма и атмосферата на книгата. Предполагам и за това не ми допадна Капан за сънища - сякаш изначално това е сценарий за второкласен трилър.
Признавам си че отскоро много се развам когато филмират някоя книга която съм чела. Ето сега например чакам с нетърпение Нарния - обичам я години преди да разбера какво е това фентъзи.
И за да завърша по темата - най-силно ме развълнува Зеленият път и още ме е яд че не взе Оскар.

Потребителски аватар
Meriadoc
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: вт авг 30, 2005 10:28 pm
Контакти:

Мнение от Meriadoc » пет сеп 02, 2005 1:54 am

Филмите по "Зеленият път" и "Шоушенк" слагат в малкия си джоб книжките. Съответно - определено За филмите по Кинг. Относно "То" - преди 15 години филма сигурно е бил страхотен, но като го гледам сега не е съвсем така. Финалната сцена в подземията почти успява да развали филма.

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Контакти:

Мнение от NoLabel » пет сеп 02, 2005 4:15 am

Оу, да, как можах да забравя Сърца в Аталантида! Не съм го чел, но филма определено много ми хареса! Ама много!
Изображение

Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

Мнение от Abigel » пет сеп 02, 2005 11:20 am

NoLabel написа:Оу, да, как можах да забравя Сърца в Аталантида! Не съм го чел, но филма определено много ми хареса! Ама много!
Аз не съм гледала филма, но книгата е велика. Особено онази част за студентските неволи!

Потребителски аватар
Memento_Mori
Childe
Childe
Регистриран: ср авг 31, 2005 2:57 pm
Контакти:

Мнение от Memento_Mori » съб сеп 03, 2005 10:58 am

Каквото и да си говорите, най- добрите филми по Стивън Кинг са два- "Зеленият път" и "Изкуплението Шоушенк". Всичко друго е просто опит да се предаде усещането от четенето на неговите книги...
И все пак ви съветвам да се запознаете лично с някоя книга на Кинг и преди това да гледате нейната екранизация...
Когато хората повярват в Лъжата, Тя се превръща в Истина!

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Контакти:

Мнение от NoLabel » съб сеп 03, 2005 7:46 pm

Няма пък, Сърца в атлантида е много як филм! Независимо коло по-яка е книгата, филма ще си остане еднакво як!
Изображение

Потребителски аватар
wonka
Banished
Регистриран: ср авг 31, 2005 9:34 pm

Мнение от wonka » съб сеп 03, 2005 8:57 pm

эа мен най добри си остават
-то
-сейлъмс лот
цикълът на върколака(сребърен куршум)

Потребителски аватар
WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон авг 22, 2005 11:25 pm

Мнение от WhiteNoise » нед сеп 04, 2005 11:17 am

NoLabel написа:Няма пък, Сърца в атлантида е много як филм! Независимо коло по-яка е книгата, филма ще си остане еднакво як!
абсолютно "ЗА" :smt023
Изображение
I woke up this morning and i got myself a beer
The future's uncertain and the end is always near

Потребителски аватар
Shiva
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед сеп 04, 2005 12:58 am

Мнение от Shiva » пон сеп 05, 2005 12:48 am

Бурята на века
Сблъсък
Гробище за домашни любимци
Кристин

Потребителски аватар
Steev Carter
Childe
Childe
Регистриран: чет авг 25, 2005 9:04 pm

Мнение от Steev Carter » ср сеп 07, 2005 1:06 am

Не съм гледал мн екранизации, но от тези които съм "Изкуплението Шоушенк" и "Зеленият път" са наистина силни филми.
Scream like you never have before, Scream!
Scream till you can't scream anymore, Scream!
Scream like your throat is bleeding, Scream!
Scream till your heart stops beating,
SCREAM FOR ME!

Потребителски аватар
wonka
Banished
Регистриран: ср авг 31, 2005 9:34 pm

Мнение от wonka » ср сеп 07, 2005 9:47 pm

никога не съм гледал бурята на века як ли е

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: съб авг 20, 2005 10:08 pm
Контакти:

Мнение от edenbeast » чет сеп 08, 2005 12:17 am

Според мен филми по Кинг трябва да има. Вярно, голяма част са тъпи, но какво толкова, има си добри попадения. Просто филмите не трябва да се приемат на сериозно и да развалят мнението за книгите.
Добрите филми са Изкуплението, Зеления Път, Сърца в Атлантида, Таен Прозорец. Има някои не лоши като: Сейлъмс Лот, Сблъсак, Кристин.
Относно, филма "То", той за мен си е чиста гавра. Нямам нищо против на вас да ви харесва, но не разбирам защо всички дават за пример как ги бил уплашил на 12 години примено. Това ли е критерий?

Отговори