Филмите по Стивън Кинг

Всичко за филмите по/на/за Стивън Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Re: Филмите по Стивън Кинг

Мнение от deadface » пон апр 25, 2011 3:41 pm

Der написа:Вчера гледах "Secret Window" - http://www.imdb.com/title/tt0363988/
Мога да кажа, че за момента от всички правени по Кинг (които съм гледал), този най-много ми хареса. Доста неща се различаваха от разказа и това го направи по-непредсказуем. Дори смея да кажа, че краят на филма ми хареса повече от този в разказа.
Аз пък смятам, че филмът губи много именно от променения финал. :smile:
Изображение

Потребителски аватар
Der
Childe
Childe
Регистриран: чет ное 18, 2010 10:20 pm

Мнение от Der » пет май 06, 2011 5:51 pm

Преди малко изгледах "Stand by me" - http://www.imdb.com/title/tt0092005/

Още един от малкото хубави филми по Кинг.
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон авг 22, 2005 11:25 pm

Мнение от WhiteNoise » съб май 07, 2011 3:13 am

Der написа:Преди малко изгледах "Stand by me" - http://www.imdb.com/title/tt0092005/

Още един от малкото хубави филми по Кинг.
eee,колко го обичам тоя филм,едно такова меланхолично чувство ми носи. пак ще си го гледам някой ден :happy:
Изображение
I woke up this morning and i got myself a beer
The future's uncertain and the end is always near

Потребителски аватар
RollanD
Breaker
Breaker
Регистриран: пет май 20, 2011 3:13 pm

Мнение от RollanD » пет май 20, 2011 3:33 pm

Малко хора са способни да направят филм по книга на Стивън Кинг ( изключение прави Спилбърг). Трудността идва от 2 неща - при Кинг е уникален самия поток на мисли (трябва някой да говори зад кадър) и обстановката е много специфична. Гледал съм някои от филмите.. :arrow: Има големи хитове, но аз лично се ОТВРАТИХ ОТ "То". Може би защото го гледах веднага, след като четох книгата. Наскоро в някакъв форум четох, че ще се прави сериал по "Тъмната кула". Ще го чакам с нетърпение и силно се надявам да бъде успешен.
Shinra Tensei

Потребителски аватар
Der
Childe
Childe
Регистриран: чет ное 18, 2010 10:20 pm

Мнение от Der » пет май 20, 2011 9:09 pm

RollanD написа:Малко хора са способни да направят филм по книга на Стивън Кинг ( изключение прави Спилбърг). Трудността идва от 2 неща - при Кинг е уникален самия поток на мисли (трябва някой да говори зад кадър) и обстановката е много специфична. Гледал съм някои от филмите.. :arrow: Има големи хитове, но аз лично се ОТВРАТИХ ОТ "То". Може би защото го гледах веднага, след като четох книгата. Наскоро в някакъв форум четох, че ще се прави сериал по "Тъмната кула". Ще го чакам с нетърпение и силно се надявам да бъде успешен.
Споделям напълно мнението ти. Моето виждане е, че повечето му филми са правени във времена, когато в киното е нямало възможност са хубави ефекти. Освен добрата игра на актьорите и хубавия сценарий, за подобен род филми са нужни ефекти на високо ниво, за да може зрителят максимално добре да преживее замисъла на Кинг.
Изображение

Изображение

Hanlon
Childe
Childe
Регистриран: ср дек 29, 2010 8:12 pm

Мнение от Hanlon » съб май 21, 2011 12:16 pm

По - скоро е нужен добър режисьор, който да усети романтиката на Кинг. Ефектите са за феновете на "Аватар" :smile:

Потребителски аватар
RollanD
Breaker
Breaker
Регистриран: пет май 20, 2011 3:13 pm

Мнение от RollanD » съб май 21, 2011 12:22 pm

Да, така е! Между другото.. тъкмо се замислих за възможността да се направи някое 3D :) . Какво ще кажете? :question:
Shinra Tensei

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: чет май 29, 2008 2:38 pm

Мнение от West of Hell » съб май 21, 2011 1:21 pm

RollanD написа:Да, така е! Между другото.. тъкмо се замислих за възможността да се направи някое 3D :) . Какво ще кажете? :question:
Че няма да го гледам Никога :))

Впрочем, зависи от режисьора
На Download 2016 bundinhas

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

Потребителски аватар
shraik
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: съб ное 20, 2010 11:18 am

Отговор

Мнение от shraik » ср апр 18, 2012 12:00 am

http://www.imdb.com/title/tt0780607/
Тоди филм много прилича на Клетка

Zato1
Commoner
Commoner
Регистриран: ср авг 15, 2012 11:56 am

Мнение от Zato1 » чет авг 16, 2012 2:27 pm

Странно но не намерих никъде в коментарите най-добрата според мен екранизация по Кинг. Говоря за филма "The Stand", той е много дълъг - 3 филма по 2 часа (или 2 по 3 не съм сигурен). Според мен е най-близката до оригинала екранизарана книга на майстора, а също и адски добра - препоръчвам го на ценителите :)

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет авг 16, 2012 4:12 pm

4 филма са, по час и половина всеки. Имаме си отделна тема за "The Stand", но почти не сме го коментирали. И не само него...
Изображение

Потребителски аватар
Метеорит
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср окт 28, 2009 6:24 pm

Мнение от Метеорит » вт сеп 11, 2012 6:14 pm

Току що изгледах Firestarter с Дрю Баримор в главната роля.Предполагам,че няма да кажа нищо ново с това,че филмът въобще не е на нивото на книгата.Добре,поне че като цяло се придържат към сюжета в романа и това е нещо.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Метеорит
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Метеорит » вт сеп 11, 2012 8:47 pm

Прибавих и "Куджо" преди малко в списъка.По-добър от "Подпалвачката" според мен. 7/10.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
stanislav_vd
Breaker
Breaker
Регистриран: чет ное 03, 2011 10:29 pm
Контакти:

Мнение от stanislav_vd » вт сеп 11, 2012 11:36 pm

RollanD написа:Малко хора са способни да направят филм по книга на Стивън Кинг ( изключение прави Спилбърг). Трудността идва от 2 неща - при Кинг е уникален самия поток на мисли (трябва някой да говори зад кадър) и обстановката е много специфична. Гледал съм някои от филмите.. :arrow: Има големи хитове, но аз лично се ОТВРАТИХ ОТ "То". Може би защото го гледах веднага, след като четох книгата. Наскоро в някакъв форум четох, че ще се прави сериал по "Тъмната кула". Ще го чакам с нетърпение и силно се надявам да бъде успешен.
Франк Дарабонт е режисьорът. Човекът има три филма по Кинг - и трите са много добри.
''Първо са усмивки, после са лъжи. Накрая пистолетен гръм ечи.''

Потребителски аватар
Метеорит
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Метеорит » ср сеп 19, 2012 3:41 pm

Salems Lot ( 1979 ) . Цели три часа . 8 / 10.

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: чет май 29, 2008 2:38 pm

Мнение от West of Hell » съб сеп 22, 2012 11:07 am

mladomoden написа:Salems Lot ( 1979 ) . Цели три часа . 8 / 10.
Както каза deadface за The Expendables-надявам се, че оценката, която си дал, е шега :))

няма лошо иначе
На Download 2016 bundinhas

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

Потребителски аватар
Метеорит
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Метеорит » съб сеп 22, 2012 6:10 pm

Повечето оценки,които давам са относителни.

Потребителски аватар
Метеорит
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Метеорит » чет сеп 27, 2012 1:48 pm

Silver Bullet ( 1985 ). По мотиви от "Годината / Цикълът на върколака".Разбира се,имаше отклонения от книгата.Приличен филм за времето си.

Потребителски аватар
shraik
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: съб ное 20, 2010 11:18 am

Мнение от shraik » нед яну 20, 2013 9:10 pm

На този трейлър от Неизживени спомени на 1.27 се виждат кадри как колата на Гонт се преобръща, а това във филма не съм го виждал. Някой има ли представа някаква.
http://www.youtube.com/watch?v=hKCJxsO1jt8

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » нед яну 20, 2013 9:59 pm

Филмът има две издания, едното е 120 мин, другото 183. Може да си гледал по-краткото. В трейлъра има кадри, които са отпаднали от кинофилма; не е прецедент.
Изображение

Отговори