Филмите по Стивън Кинг

Всичко за филмите по/на/за Стивън Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср юли 12, 2006 8:52 pm

Re: филми

Мнение от Ico » пет ное 16, 2007 6:41 pm

Някои гледал ли е The Night Flier. Аз вчера го мернах някъде, не съм го дръпнал. Може ли някакво мнение за него, че още му се чудя.
"Here, sir, there are always more tales."

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh
Регистриран: ср сеп 05, 2007 9:25 am

Re: филми

Мнение от BloodAti » съб ное 17, 2007 12:35 pm

Ico написа:Някои гледал ли е The Night Flier. Аз вчера го мернах някъде, не съм го дръпнал. Може ли някакво мнение за него, че още му се чудя.
Мен лично ми хареса.Но не много.Още не съм чел разказа,заради това не мога да ги сравня.Все пак филма не е нищо особено,но става да убиеш времето...Единствено края беше трепач.

Потребителски аватар
Дени
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: съб мар 01, 2008 12:31 am
Контакти:

Re: Филмите по Стивън Кинг

Мнение от Дени » ср мар 05, 2008 4:17 pm

А аз сега мернах

Creepshow III / Шоу на ужаса 3 (2006)

дали да го глееееедам - някакви впечатления има ли :roll:
Stephen King - THE KING OF THE DARKEST PART OF ME
TWILIGHT SERIES Изображение THE BEST LOVE STORY EVER

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » чет мар 06, 2008 7:33 pm

Можеш спокойно да го пропуснеш. Първите две серии са далеч по-добри, а и Стивън Кинг няма нищо общо с тази, не е участвал в сценария и кратките филмчета, от които се състои, не са по негови произведения.

Потребителски аватар
Дени
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: съб мар 01, 2008 12:31 am
Контакти:

Мнение от Дени » пет мар 07, 2008 2:06 am

deadface написа:Можеш спокойно да го пропуснеш. Първите две серии са далеч по-добри, а и Стивън Кинг няма нищо общо с тази, не е участвал в сценария и кратките филмчета, от които се състои, не са по негови произведения.
Благодаря - а в инфото на филма пишеше, че са по Ст Кинг :x
Stephen King - THE KING OF THE DARKEST PART OF ME
TWILIGHT SERIES Изображение THE BEST LOVE STORY EVER

Потребителски аватар
Pavli
Breaker
Breaker
Регистриран: пон май 15, 2006 3:52 pm
Контакти:

Мнение от Pavli » пет апр 11, 2008 3:34 pm

От последния път, когато съм писала
в тази тема, съм гледала още две
екранизации по романи на Стивън Кинг.

Зеленият път. Хареса ми, добре е направен.

1408 - този не е по роман, де.
И той ми хареса, даже доста!
Изображение

mo.rka
Childe
Childe
Регистриран: чет авг 02, 2007 2:17 pm

Мнение от mo.rka » пет апр 11, 2008 7:56 pm

Признавам си,че като писах горния пост не знаех,че "Изкуплението Шоушенк" е по Стиви :oops:
Гледах и "Зеленият път" по БТВ.
Тези двата са ми едни от любимите филми изобщо (:
Каня се да гледам да гледам "1408" и "The Mist",ама май няма да е скоро.

• I am Jack's cold sweat.
    I am Jack's inflamed sense of rejection.
    I am Jack's complete lack of surprise.
    I am Jack's wasted life.
    I am Jack's broken heart.
    I am Jack's smirking revenge.

Machete
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: пет апр 25, 2008 6:50 pm

Мнение от Machete » пет апр 25, 2008 6:58 pm

Не знам, обаче всичко, което се прави по Кинг напоследък е много голямо. "1408" и "The Mist" ме издухаха. Изпипани по всички показатели, емоционално подсилени бруталии.

Потребителски аватар
Ylith
Dinh
Dinh
Регистриран: съб дек 29, 2007 6:30 pm

Мнение от Ylith » пет апр 25, 2008 10:14 pm

За мен най-добрите са "Изкуплението Шоушенк" и "Зеленият път"."Тайният прозорец" също много ми хареса,но това е преди всичко заради невероятната игра на Джони Деп.

Потребителски аватар
Ylith
Dinh
Dinh
Регистриран: съб дек 29, 2007 6:30 pm

Мнение от Ylith » нед авг 10, 2008 2:22 am

След като прочетох ТО реших да изгледам отново филма по книгата,който на времето направо ме беше ужасил. Успешно беше прсъздадена напрегната атмосфера, но се оказа,че не е толкова ужасяваща каквато беше в спомените ми.А и ха,ха,ха този паяк накрая ми се видя направо смехотворен.С риск да повторя нечие мнение ще отбележа,че книгата е в хиляди пъти по-добра от филма и аз се радвам ,че я прочетох и се убедих лично в този факт.

Bruce666
Childe
Childe
Регистриран: чет ное 06, 2008 12:29 pm
Контакти:

Мнение от Bruce666 » пон яну 05, 2009 8:16 pm

Днес гледах Desperation от 2006 книгата още не съм чел. Иначе съм гледал доста филми по произведения на Кинг, даже май че повечето хорари дето съм гледал са все по Кинг.

Потребителски аватар
stihopletec
Breaker
Breaker
Регистриран: нед мар 12, 2006 3:51 am
Контакти:

Мнение от stihopletec » нед апр 18, 2010 10:04 pm

Не знам защо, но не видях тема за "Riding the bullet"... Лично за мен филма кефи супер много. Като изключим само това, че през цялото време героя говори със своето 2-ро аз, което е леко шизофренично (доколкото си спомням нямаше такива моменти в разказа). :)
За света може да си само един човек, но за един човек може да си света !
Лесно е да умреш за човек, който си обичал, но е трудно да намериш човек, за когото си заслужава да живееш !
Почувствайте кога сте свършили и оставете четката или молива.Останалото е само живот. (Стивън Кинг)

Sixkiller
Commoner
Commoner
Регистриран: пет юли 02, 2010 10:05 pm

Мнение от Sixkiller » пет юли 02, 2010 10:11 pm

Интересно ми е да разбера, каква е основната разлика между Maximum Overdrive от 1986 и Trucks от 1997? Вторият филм римейк на първия ли е ? Благодаря предварително :)

ПП - Знаете ли къде мога да прочета Trucks от 1997?

Потребителски аватар
PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед авг 23, 2009 10:30 pm

Мнение от PostMortem » пет юли 02, 2010 10:14 pm

"Камионите" можеш да прочетеш в сборника "Нощна Смяна". Бих добавил, че разказът е в пъти по - добър от екранизацията.
Угасват в миг факли, свещи и лампади.
И ето над жалкия гърчещ се рой
със полъх на саван завесата пада
сред вопли, скимтене, вой...
И ангелски сонм отлетява далеко
и с плач възвестява небесний покой,
че тази пиеса се казва " Човекът ",
а червеят - нейни герой !

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пет юли 02, 2010 10:30 pm

Sixkiller написа:Интересно ми е да разбера, каква е основната разлика между Maximum Overdrive от 1986 и Trucks от 1997? Вторият филм римейк на първия ли е ? Благодаря предварително :)

ПП - Знаете ли къде мога да прочета Trucks от 1997?
Кинг е режисьор и сценарист на Maximum Overdrive, а Trucks е правен от друг режисьор и сценарист. Общото между двата филма е, че са екранизации на разказа "Камионите" на Кинг, без да следват дословно сюжета му. Всъщност, Trucks прилича достатъчно много на Maximum Overdrive, за да мине за негов римейк, но, доколкото си спомням, се придържа малко повече към разказа.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт юли 06, 2010 3:56 pm

Ето няколко много добри, добри и сносни екранизации по Кинг, които можете спокойно да гледате - The Shawshank Redemption (1994), The Green Mile (1999), Stand by Me (1986), Hearts in Atlantis (2001), Misery (1990), It (1990) (че не е като книгата, не е, но въпреки всичко е отличен филм), Carrie (1976), The Mist (2007), Apt Pupil (1998) (с известни уговорки, но все пак е приличен), Cujo (1983) (има няколко дразнещи разлики с книгата, но иначе е ок), The Dead Zone (1983), 1408 (2007) (филмът е добър, но се различава доста от разказа), Christine (1983), Silver Bullet (1985) (с известни уговорки), Pet Sematary (1989), The Dark Half (1993) (с известни уговорки), Needful Things (1993) (с доста уговорки), The Tommyknockers (1993) (става за гледане), The Stand (1994) (с доста уговорки), Dolores Claiborne (1995), The Langoliers (1995) (с доста уговорки), The Shining (1980) (чудесен филм, но се различава прекалено много от книгата), The Shining (1997) (не съм убеден, че е по-добър от този на Кубрик, но поне се придържа много повече към книгата), Dreamcatcher (2003) (с известни уговорки), Secret Window (2004) (има дразнещи разлики с книгата, но иначе е ок), Desperation (2006) (към края е разочароващ, но иначе е ок), Riding the Bullet (2004) (с уговорки), Nightmares and Dreamscapes: From the Stories of Stephen King (2006), Dolan's Cadillac (2009) (с известни уговорки), Cat's Eye (1985) (с уговорки), Salem's Lot (1979) (става за гледане, но е на светлинни години от книгата), Firestarter (1984) (с известни уговорки), Quicksilver Highway (1997) (две кратки екранизации, обединени в един филм - едната е по разказ на Клайв Баркър, другата по разказа на Кинг "Тракащата челюст"), Tales from the Darkside: The Movie (1990) (с уговорки, филмът включва няколко екранизации по разкази на различни писатели, сред които и "Черният котарак" на Кинг), The Night Flier (1997) (с уговорки), Thinner (1996), Children of the Corn (1984) (с доста уговорки), Children of the Corn (2009) (също с доста уговорки, но пък сценарият му е писан от Кинг), Graveyard Shift (1990) (става, но не се придържа особено към разказа), Sometimes They Come Back (1991) (с уговорки).

Освен това си заслужава да се гледат Golden Years (1991), Sleepwalkers (1992), Chinga (1998) (епизод от "Досиетата Х"), Storm of the Century (1999), Rose Red (2002), Creepshow (1982) и Creepshow 2 (1987), защото сценарият им е писан от Кинг и са малко или повече сполучливи, плюс това не са екранизации, а съществуват само като филми / сценарии (освен Creepshow, който съществува като комикс, пък и някои от историите вътре са издадени като самостоятелни разкази). От горните сценарии на хартия е издаден единствено "Storm of the Century". Сценарият на "Rose Red" (Червена роза) никога не е бил издаван като книга, но има един роман на Ридли Пиърсън (популярен автор на трилъри и приятел на Кинг), написан под псевдоним - "The Diary of Ellen Rimbauer: My Life at Rose Red", - в който той е използвал част от героите във филма "Rose Red". Въпросният роман се явява предистория на събитията, описани в "Rose Red" и по него също има филм - http://us.imdb.com/title/tt0350811" onclick="window.open(this.href);return false;, който не е никак лош.

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: чет май 29, 2008 2:38 pm

Мнение от West of Hell » вт юли 06, 2010 7:04 pm

deadface, както винаги, евала
честно казано, филми по Кинг НЕ ИСКАМ да гледам, но за Stand by me и Apt Pupil ще се прежаля. Това са ми най-големите пропуски. Освен това май съм един от малкото, които не са впечатлени от The Green Mile

За The Dark Half бих казал с "доста уговорки", поради две причини. Любимата ми книга е, а пък имайки предвид името на режисьора, изискванията са ми изключително високи. И не мисля, че са покрити.

Изненадващо или не, The Langoliers доста ми хареса. Някак стриктно се придържа към книгата без да дразни. Крейг Туми е number one :new_bulgarian: Страхотен актьор

Needful Things не го догледах(страшно любима книга), The Stand го хващах оттук-оттам невремето по германските телевизии, нещо не ме впечатли

Още нещо, което ми хареса-The Night Flier-жесток разказ и според мен, финалните 20 минути уловиха атмосферата. Имаше нещо притеснително ХОРЪРСКО. Вампирът беше направен хубаво също

А, виждам, че не съм гледал Riding the Bullet. Ще се поправи.

За Sleepwalkers дето доста хора го недолюбват, съм на мнение, че е супер филм. 5 пъти съм го зяпал

Иначе фаворити завинаги Creepshow :tooth: Кинг и Ромеро в комбина, какво повече да искаш

Между другото, Кери няма ли две екранизации?
На Download 2016 bundinhas

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт юли 06, 2010 7:27 pm

Има, да, виж тук.

Потребителски аватар
PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед авг 23, 2009 10:30 pm

Мнение от PostMortem » пон юли 26, 2010 11:15 pm

Филмът по "Мизъри" заслужава ли си ?

Също така разбрах, че има и филм по "Дългата Разходка", което ще ми е интересно да го видя, но не го намирам никъде(не, че съм търсил на някакви кой знае какви места, де)
Угасват в миг факли, свещи и лампади.
И ето над жалкия гърчещ се рой
със полъх на саван завесата пада
сред вопли, скимтене, вой...
И ангелски сонм отлетява далеко
и с плач възвестява небесний покой,
че тази пиеса се казва " Човекът ",
а червеят - нейни герой !

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: чет май 29, 2008 2:38 pm