Предстоящи филми по Кинг

Всичко за филмите по/на/за Стивън Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Предстоящи филми по Кинг

Мнение от deadface » вт юли 03, 2007 3:46 am

- Франк Дарабонт, режисорът на "Зеления път" и "Изкуплението Шоушенк", приключи със снимките на "The Mist" ("Мъглата"). Филмът ще се появи по кината в САЩ на 21 ноември.
- Режисьорът на "Hostel", Илай Рот, се кани да филмира "Cell" ("Клетка"), но още не е започнал със снимките, защото работи по други проекти.
- През 2008 се очаква да излязат няколко нови филма по Кинг - римейк на "Creepshow" ("Пълзящо шоу"), "The Talisman" ("Талисманът") (6-сериен тв сериал), "Black House" ("Черният дом") и "Faithful: Two Diehard Boston Red Sox Fans Chronicle the Historic 2004 Season" (отново тв сериал).
- През 2009 ни очаква филм по "From a Buick 8" ("Буик 8"), режисиран не от някой друг, а от самият Джордж Ромеро :)
- Режисьорът на "Wrong Turn", Роб Шмид, наскоро обяви, че ще филмира романа "Insomnia" ("Безсъние")
- С горните заглавия филмите по произведения на Стивън Кинг стават точно 108 на брой (въпреки че голяма част от тях са любителски и едва ли някой от нас ще пожелае някога да ги гледа) :)

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср авг 01, 2007 3:19 am

Франк Дарабонт обяви, че следващото произведение на Кинг, което ще филмира, ще бъде "Дългата разходка" 8) Филмът вероятно ще излезе в края на 2008 или началото на 2009 г.

А ето и първият тийзър плакат на "Мъглата"

Изображение

+ първите снимки

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Регистриран: нед авг 21, 2005 10:05 pm
Контакти:

Мнение от NoLabel » ср авг 01, 2007 9:44 pm

Ааааааааааааа, супер! Плаката ме кефи, точно така си го представях магазина! Тия пипала не ме вдъхновяват много... като играчки са, ама това е само някаква си снимка все пак.
А последната снимка ми стои много изкуствена и дебилна!
Дано филма си струва!
Изображение

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Garraty47 » ср авг 01, 2007 11:23 pm

чакам Дългата ра3ходка с нетърпение :D култ

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Регистриран: пон апр 17, 2006 9:34 pm
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » чет авг 02, 2007 2:13 pm

"Дългата разходка" и аз я чакам с нетърпение няма толкова болна книга /дано стане добр филм/ заедно с "Гробището". Двте книга са 100% Кинг толкова зли, че чак кефят :D

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон авг 13, 2007 5:24 am

Мик Гарис обяви, че следващият му проект (освен дългоочаквания трети сезон на Masters of Horror) е филм по романа на Стивън Кинг "BAG OF BONES". Той ще бъде режисьор и продуцент на филма, а сценарият ще бъде написан от Matt Venne (сценаристът на Masters of Horror: Season 2, Episode 6: Pelts). След "BAG OF BONES" Гарис възнамерява да филмира друг любим роман на Кинг - "GERALD’S GAME".

Стана ясно, че режисьор на "FROM A BUICK 8" най-вероятно няма да е Ромеро, както е обявено в IMDb, а Tobe Hooper. Едно нещо обаче е сигурно - Мик Гарис ще е един от продуцентите.

Потребителски аватар
DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср авг 31, 2005 1:22 am
Контакти:

Мнение от DiZZy » пон авг 13, 2007 11:10 am

deadface написа:Той ще бъде режисьор и продуцент на филма, а сценарият ще бъде написан от Matt Venne (сценаристът на Masters of Horror: Season 2, Episode 6: Pelts)
Като се сетя само точно тая серия колко беше смотана и откъм сценарий и откъм изпълнение....
Bag Of Bones още не ми е попадала да я прочета, така че не ми идват гениални идеи как точно могат да прецакат романа, но ако екранизацията е тъпа като гореспоменатият епизод Гарис ще си заслужава да му се отрежат ушите и да се нанижат на огърлица

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон авг 13, 2007 7:30 pm

Въпрос на вкус ;) На мен "Pelts" ми хареса - първо, защото Дарио Ардженто е сред любимите ми хорър режисьори; второ, защото попринцип харесвам разказа на Ф. Пол Уилсън, по който е заснет епизода (у нас го издадоха в сборника "Боровата пустош") и трето - защото серията беше порядъчно кървава за разлика от повечето останали епизоди. Мога само да се надявам, че Matt Venne няма да се издъни със сценария 8)

Потребителски аватар
DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср авг 31, 2005 1:22 am
Контакти:

Мнение от DiZZy » пон авг 13, 2007 8:26 pm

Ами Ардженто наистина е добър, но това не е показателно в случая ;) Може би някак не мога да възприема злите еноти като нещо по-различно от 1/2 часов повод да се посмея добре...зъл енот...тцтцтц какво следва - Masters Of Horror Season 3 представя подивялата крава Милка и злата орда от мармоти атакуващи недоволните клиенти от количеството на балончетата в шоколада :smt017
Може би имаше няколко добри сцени наистина, към края когато пича реши да се 'разсъблече' :D Разказа не съм го чела и никога няма да го прочета всъщност...А и като се замисля не беше ли именно Ардженто режисьор и на Jennifer от първият сезон - още една култова боза, само грозният и фейс си го биваше :lol:
Но както каза: "въпрос на вкус", аз предпочитам да съм песимистично настроена ;)

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » съб сеп 01, 2007 3:49 am

Изображение

Ето го и първия ТРЕЙЛЪР на филма 8)

Изображение

Потребителски аватар
Spidy
Childe
Childe
Регистриран: пон юли 03, 2006 5:29 pm
Контакти:

Re: Предстоящи филми по Стивън Кинг

Мнение от Spidy » нед сеп 02, 2007 11:10 pm

deadface написа:- Франк Дарабонт, режисорът на "Зеления път" и "Изкуплението Шоушенк", приключи със снимките на "The Mist" ("Мъглата"). Филмът ще се появи по кината в САЩ на 21 ноември.
- Режисьорът на "Hostel", Ели (Илай) Рот, се кани да филмира "Cell" ("Клетка"), но още не е започнал със снимките, защото работи по други проекти.
- През 2008 се очаква да излязат няколко нови филма по Кинг - римейк на "Creepshow" ("Пълзящо шоу"), "The Talisman" ("Талисманът") (6-сериен тв сериал), "Black House" ("Черният дом") и "Faithful: Two Diehard Boston Red Sox Fans Chronicle the Historic 2004 Season" (отново тв сериал).
- През 2009 ни очаква филм по "From a Buick 8" ("Буик 8"), режисиран не от някой друг, а от самият Джордж Ромеро :)
- Режисьорът на "Wrong Turn", Роб Шмид, наскоро обяви, че ще филмира романа "Insomnia" ("Безсъние")
- С горните заглавия филмите по произведения на Стивън Кинг стават точно 108 на брой (въпреки че голяма част от тях са любителски и едва ли някой от нас ще пожелае някога да ги гледа) :)
Май си в грешка, според IMDB режисьорът на Буик 8 ще бъде Тоб Хупър - тук.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон сеп 03, 2007 12:44 am

Виж предишните ми коментари ;) Първоначално в IMDb беше обявено, че е Ромеро, но после стана ясно, че ще е Хупър.

Потребителски аватар
Spidy
Childe
Childe
Регистриран: пон юли 03, 2006 5:29 pm
Контакти:

Мнение от Spidy » пон сеп 03, 2007 9:44 am

Знаех си, че ти не можеш да сгрешиш :)

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пет сеп 14, 2007 5:20 pm

Снимките по шест серийния сериал "Талисманът", чиято премиера беше насрочена за лятото на 2008, бяха отложени за неопределено време поради липса на достатъчно голям бюджет :(

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Регистриран: нед авг 21, 2005 10:05 pm
Контакти:

Мнение от NoLabel » съб сеп 15, 2007 3:37 pm

FUCK!!!!
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет сеп 20, 2007 5:39 am

:arrow: Ето едно доста изчерпателно ревю на ранната версия на "Мъглата", има доста спойлери.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пет сеп 28, 2007 9:28 pm

Ето и малко нови снимки + нов плакат на "Мъглата":

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср юли 12, 2006 8:52 pm

Мнение от Ico » пет сеп 28, 2007 10:05 pm

Снимките, а и самият треилар на филам, много ми напомнят на сцени от Storm of The Century. Хубав филм. :)
"Here, sir, there are always more tales."

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет окт 04, 2007 3:46 am

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist