Предстоящи филми по Кинг

Всичко за филмите по/на/за Стивън Кинг

Moderator: Ka-tet of 19

Post Reply
deadface
Insorcist
Insorcist

Предстоящи филми по Кинг

Post by deadface » Tue Jul 03, 2007 3:46 am

- Франк Дарабонт, режисорът на "Зеления път" и "Изкуплението Шоушенк", приключи със снимките на "The Mist" ("Мъглата"). Филмът ще се появи по кината в САЩ на 21 ноември.
- Режисьорът на "Hostel", Илай Рот, се кани да филмира "Cell" ("Клетка"), но още не е започнал със снимките, защото работи по други проекти.
- През 2008 се очаква да излязат няколко нови филма по Кинг - римейк на "Creepshow" ("Пълзящо шоу"), "The Talisman" ("Талисманът") (6-сериен тв сериал), "Black House" ("Черният дом") и "Faithful: Two Diehard Boston Red Sox Fans Chronicle the Historic 2004 Season" (отново тв сериал).
- През 2009 ни очаква филм по "From a Buick 8" ("Буик 8"), режисиран не от някой друг, а от самият Джордж Ромеро :)
- Режисьорът на "Wrong Turn", Роб Шмид, наскоро обяви, че ще филмира романа "Insomnia" ("Безсъние")
- С горните заглавия филмите по произведения на Стивън Кинг стават точно 108 на брой (въпреки че голяма част от тях са любителски и едва ли някой от нас ще пожелае някога да ги гледа) :)

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Wed Aug 01, 2007 3:19 am

Франк Дарабонт обяви, че следващото произведение на Кинг, което ще филмира, ще бъде "Дългата разходка" 8) Филмът вероятно ще излезе в края на 2008 или началото на 2009 г.

А ето и първият тийзър плакат на "Мъглата"

Image

+ първите снимки

Image

Image

NoLabel
Dinh
Dinh

Post by NoLabel » Wed Aug 01, 2007 9:44 pm

Ааааааааааааа, супер! Плаката ме кефи, точно така си го представях магазина! Тия пипала не ме вдъхновяват много... като играчки са, ама това е само някаква си снимка все пак.
А последната снимка ми стои много изкуствена и дебилна!
Дано филма си струва!
Image

Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll

Post by Garraty47 » Wed Aug 01, 2007 11:23 pm

чакам Дългата ра3ходка с нетърпение :D култ

Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател

Post by Bad_Dog » Thu Aug 02, 2007 2:13 pm

"Дългата разходка" и аз я чакам с нетърпение няма толкова болна книга /дано стане добр филм/ заедно с "Гробището". Двте книга са 100% Кинг толкова зли, че чак кефят :D

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Mon Aug 13, 2007 5:24 am

Мик Гарис обяви, че следващият му проект (освен дългоочаквания трети сезон на Masters of Horror) е филм по романа на Стивън Кинг "BAG OF BONES". Той ще бъде режисьор и продуцент на филма, а сценарият ще бъде написан от Matt Venne (сценаристът на Masters of Horror: Season 2, Episode 6: Pelts). След "BAG OF BONES" Гарис възнамерява да филмира друг любим роман на Кинг - "GERALD’S GAME".

Стана ясно, че режисьор на "FROM A BUICK 8" най-вероятно няма да е Ромеро, както е обявено в IMDb, а Tobe Hooper. Едно нещо обаче е сигурно - Мик Гарис ще е един от продуцентите.

DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by DiZZy » Mon Aug 13, 2007 11:10 am

deadface wrote:Той ще бъде режисьор и продуцент на филма, а сценарият ще бъде написан от Matt Venne (сценаристът на Masters of Horror: Season 2, Episode 6: Pelts)
Като се сетя само точно тая серия колко беше смотана и откъм сценарий и откъм изпълнение....
Bag Of Bones още не ми е попадала да я прочета, така че не ми идват гениални идеи как точно могат да прецакат романа, но ако екранизацията е тъпа като гореспоменатият епизод Гарис ще си заслужава да му се отрежат ушите и да се нанижат на огърлица

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Mon Aug 13, 2007 7:30 pm

Въпрос на вкус ;) На мен "Pelts" ми хареса - първо, защото Дарио Ардженто е сред любимите ми хорър режисьори; второ, защото попринцип харесвам разказа на Ф. Пол Уилсън, по който е заснет епизода (у нас го издадоха в сборника "Боровата пустош") и трето - защото серията беше порядъчно кървава за разлика от повечето останали епизоди. Мога само да се надявам, че Matt Venne няма да се издъни със сценария 8)

DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by DiZZy » Mon Aug 13, 2007 8:26 pm

Ами Ардженто наистина е добър, но това не е показателно в случая ;) Може би някак не мога да възприема злите еноти като нещо по-различно от 1/2 часов повод да се посмея добре...зъл енот...тцтцтц какво следва - Masters Of Horror Season 3 представя подивялата крава Милка и злата орда от мармоти атакуващи недоволните клиенти от количеството на балончетата в шоколада :smt017
Може би имаше няколко добри сцени наистина, към края когато пича реши да се 'разсъблече' :D Разказа не съм го чела и никога няма да го прочета всъщност...А и като се замисля не беше ли именно Ардженто режисьор и на Jennifer от първият сезон - още една култова боза, само грозният и фейс си го биваше :lol:
Но както каза: "въпрос на вкус", аз предпочитам да съм песимистично настроена ;)

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Sat Sep 01, 2007 3:49 am

Image

Ето го и първия ТРЕЙЛЪР на филма 8)

Image

Spidy
Childe
Childe

Re: Предстоящи филми по Стивън Кинг

Post by Spidy » Sun Sep 02, 2007 11:10 pm

deadface wrote:- Франк Дарабонт, режисорът на "Зеления път" и "Изкуплението Шоушенк", приключи със снимките на "The Mist" ("Мъглата"). Филмът ще се появи по кината в САЩ на 21 ноември.
- Режисьорът на "Hostel", Ели (Илай) Рот, се кани да филмира "Cell" ("Клетка"), но още не е започнал със снимките, защото работи по други проекти.
- През 2008 се очаква да излязат няколко нови филма по Кинг - римейк на "Creepshow" ("Пълзящо шоу"), "The Talisman" ("Талисманът") (6-сериен тв сериал), "Black House" ("Черният дом") и "Faithful: Two Diehard Boston Red Sox Fans Chronicle the Historic 2004 Season" (отново тв сериал).
- През 2009 ни очаква филм по "From a Buick 8" ("Буик 8"), режисиран не от някой друг, а от самият Джордж Ромеро :)
- Режисьорът на "Wrong Turn", Роб Шмид, наскоро обяви, че ще филмира романа "Insomnia" ("Безсъние")
- С горните заглавия филмите по произведения на Стивън Кинг стават точно 108 на брой (въпреки че голяма част от тях са любителски и едва ли някой от нас ще пожелае някога да ги гледа) :)
Май си в грешка, според IMDB режисьорът на Буик 8 ще бъде Тоб Хупър - тук.

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Mon Sep 03, 2007 12:44 am

Виж предишните ми коментари ;) Първоначално в IMDb беше обявено, че е Ромеро, но после стана ясно, че ще е Хупър.

Spidy
Childe
Childe

Post by Spidy » Mon Sep 03, 2007 9:44 am

Знаех си, че ти не можеш да сгрешиш :)

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Fri Sep 14, 2007 5:20 pm

Снимките по шест серийния сериал "Талисманът", чиято премиера беше насрочена за лятото на 2008, бяха отложени за неопределено време поради липса на достатъчно голям бюджет :(

NoLabel
Dinh
Dinh

Post by NoLabel » Sat Sep 15, 2007 3:37 pm

FUCK!!!!
Image

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Thu Sep 20, 2007 5:39 am

:arrow: Ето едно доста изчерпателно ревю на ранната версия на "Мъглата", има доста спойлери.

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Fri Sep 28, 2007 9:28 pm

Ето и малко нови снимки + нов плакат на "Мъглата":

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Ico
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Ico » Fri Sep 28, 2007 10:05 pm

Снимките, а и самият треилар на филам, много ми напомнят на сцени от Storm of The Century. Хубав филм. :)
"Here, sir, there are always more tales."

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Thu Oct 04, 2007 3:46 am

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Fri Oct 05, 2007 9:01 pm

Post Reply