Хълма, пази свойте тайни.

Кътче за развихряне на въображението. Рисунки, разкази, поезия... Фен арт по Стивън Кинг - с предимство ;)

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
TRUMAN
Commoner
Commoner
Регистриран: ср фев 18, 2009 9:00 pm

Хълма, пази свойте тайни.

Мнение от TRUMAN » ср фев 18, 2009 9:19 pm

Нощта бавно се спускаше. Откъм върха на хълма се чу рев на ранено животно.

Той бе седнал в удобното си кресло на терасата и отново ги чакаше. Чакаше знака, който ще му подскаже, че са се завърнали. Терасата му бе с изглед към хълма. Том знаеше, че те винаги идват от там, но никога досега не ги бе виждал. Само усещаше присъствието им, в гората, в съня си , а понякога и в къщата си. Не, знаеше какво представляват, нито откъде идват, нито защо. Единственото нещо, което знаеше за тях бе, че са там. Всеки месец ,те слизаха от върха на хълма и го навестяваха. И Ето, че отново бяха тук ,същите смразяващи викове, поклащането на дърветата, ревът на вълци и тъмнината...

Някой отвори вратата на кухнята му, той дори и не помръдна. Том Бюмант живееше сам от 10 години. Всеки път когато идваха вършеха един и същи ритаул ,но Том така и не събра смелост да се изправи очи в очи с тях . След малко се чу женски писък.Всеки месец се чуваше по един такъв... През последните 4 години в градчето имаше 12 внезапни смъртни случая. ЧЕТИРИ , МЪЖЕ И ОСЕМ , ЖЕНИ .Това бе статистиката на единствените видяли тези създание очи в очи.

Вече си бяха отишли, но ще се върнат, същите сливащи се с мрака създания, с които Том бе вече свикнал.

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:33 pm
Контакти:

Re: Хълма, пази свойте тайни.

Мнение от unheard lullaby » вт фев 24, 2009 8:45 pm

Не съм критик, не разбирам особено от литература, но като филолог ще отбележа, че има прекалено много запетаи, на които не им е мястото там, особено В ЗАГЛАВИЕТО.

ЕДИТ: Или това е някакъв специален, твой си похват? ;)
Изображение

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед мар 30, 2008 7:41 pm

Мнение от The God of Blood » вт фев 24, 2009 10:33 pm

А бе не знам... разказчето не е лошо, обаче е твърде кратко и човек има усещането, че нещо му липсва.
"Зло, събудено призори, до вечерта се превръща в Морготова радост" - Дж.Р.Р. Толкин, "Децата на Хурин"
-----------
Изображение

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » ср фев 25, 2009 10:39 pm

The God of Blood написа:А бе не знам... разказчето не е лошо, обаче е твърде кратко и човек има усещането, че нещо му липсва.
Нещо такова...

... а само аз ли не харесвам тия чужди имена в български разкази? ... Може би да... някак ми се струва обезличено така...

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от The God of Blood » чет фев 26, 2009 11:28 am

Vokial написа:... а само аз ли не харесвам тия чужди имена в български разкази? ... Може би да... някак ми се струва обезличено така...
Значи лично при мен няма да срещнеш български имена, по простата причина, че действието в романите и разказите ми не се развива в България и следователно няма как да кръстя герой, който е американец, канадец, французин, руснак или германец с българско име.
"Зло, събудено призори, до вечерта се превръща в Морготова радост" - Дж.Р.Р. Толкин, "Децата на Хурин"
-----------
Изображение

Потребителски аватар
shewolf
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср май 14, 2008 10:23 am

Мнение от shewolf » чет фев 26, 2009 2:05 pm

Изобщо не виждам какво толкова я коментирате творбата. На "разказчето" му липсва именно РАЗКАЗЧЕ. Това писание може да е начало на нещо, но не мога да го нарека разказ, да не говорим, че е образец на неправилни правопис и пунктуация. Колкото до имената - до такава степен съм свикнала да чета преводна литература, че по-скоро не мога да възприема, когато героите носят български имена :blush3:
Вeware what stalks You in the night
Вeware the Shewolf and her bite

http://www.plovdivmetalforum.net/smf/index.php

“The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated” Gandhi

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от The God of Blood » чет фев 26, 2009 3:32 pm

shewolf написа:Изобщо не виждам какво толкова я коментирате творбата. На "разказчето" му липсва именно РАЗКАЗЧЕ. Това писание може да е начало на нещо, но не мога да го нарека разказ, да не говорим, че е образец на неправилни правопис и пунктуация. Колкото до имената - до такава степен съм свикнала да чета преводна литература, че по-скоро не мога да възприема, когато героите носят български имена :blush3:
Съгласен съм с написаното.
-----------
Изображение

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Vokial » чет фев 26, 2009 3:33 pm

The God of Blood написа:
Vokial написа:... а само аз ли не харесвам тия чужди имена в български разкази? ... Може би да... някак ми се струва обезличено така...
Значи лично при мен няма да срещнеш български имена, по простата причина, че действието в романите и разказите ми не се развива в България и следователно няма как да кръстя герой, който е американец, канадец, французин, руснак или германец с българско име.

Аз разбирам защо се получава така, все пак новите автори изпадат под силно влияние на чужди творци. И все пак си мисля, че българите искат да четат за България. До колкото знам, не е случайно, че С. К. пише най-вече за Мейн, макар някои селища от романите му да са измислени.

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от The God of Blood » чет фев 26, 2009 3:37 pm

Е, аз пък не искам да чета за България. :wink:
Важна е историята, не къде се развива, ако мога да перифразирам известното изречение.
-----------
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » чет фев 26, 2009 4:00 pm

Vokial написа: Аз разбирам защо се получава така, все пак новите автори изпадат под силно влияние на чужди творци. И все пак си мисля, че българите искат да четат за България. До колкото знам, не е случайно, че С. К. пише най-вече за Мейн, макар някои селища от романите му да са измислени.
Пише за Мейн, защото го познава най-добре и така текстовете му звучат по-автентично/реалистично. Въпреки това не случайно действието често се развива в измислени градчета като Дери, Касъл рок и Джирусълъмс лот, това му дава по-голяма свобода на въображението.
А повечето българи изобщо не искат да четат за България, показателни са тиражите на българските автори :wink:
Изображение

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Vokial » чет фев 26, 2009 6:52 pm

Това не от желания/нежелание за четене, българските издатели не дават шанс на нашите автори, причната е, че и те не искат да рискуват... друго си е да публикуваш някой, чиито книги се продават с името му. Пък не можеш да накараш 90% от населението да чете, като едно време...

На мен ми се чете за България, не знам за вас, но адски искам да чета съвременен ужас с български герои в България!

Но да оставим това за другаде, че ще напълним темата с ненужни за нея дискусии.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » чет фев 26, 2009 7:32 pm

Не става въпрос само за шанс. Има издателства, които издават много, дори само български автори, да не говорим, че всеки може да издаде книга в 500 бр. тираж срещу 1000 лв. Просто няма интерес към български автори. Колкото до съвременен ужас с български герои в България - прочети старите сборници на Алек Попов, "Господарят на сърпа" на Иво Казар, Адриан Лазаровски също има разкази на ужаса, действието l които се развива в България. Спирам дотук, че съвсем офлудихме темата.
Изображение

Потребителски аватар
Mustang
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: съб фев 10, 2007 9:54 pm
Контакти:

Мнение от Mustang » ср мар 04, 2009 8:56 pm

Първо, не разбрах заглавието дали е със излишна запетайка или "Хълма" е обръщение (!?!)

Второ, авторе, виждаме, че си талантлив, но трябва да положиш усилия. Аз съм фенка на кратките разкази и в началото писах много такива, но се опитвам да правя все по-дъкги и по-дълги повествования. Иска се опит, който се придобива с писане, много редакции, четене и въображение. Талантлив си. Можеш да пишеш. Пробвай се обаче с по-дълги неща, понеже подобни разказчета аз имам десетки на задните страници на тетрадките си. Всъщност това не са разказчета, а идеи. Превърни идеята в разказ. Не е толкова лесно. И нталант трябва, ама и майсторлък.
Изображение

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от The God of Blood » чет мар 05, 2009 12:06 am

Stormy написа:Първо, не разбрах заглавието дали е със излишна запетайка или "Хълма" е обръщение (!?!)

Второ, авторе, виждаме, че си талантлив, но трябва да положиш усилия. Аз съм фенка на кратките разкази и в началото писах много такива, но се опитвам да правя все по-дъкги и по-дълги повествования. Иска се опит, който се придобива с писане, много редакции, четене и въображение. Талантлив си. Можеш да пишеш. Пробвай се обаче с по-дълги неща, понеже подобни разказчета аз имам десетки на задните страници на тетрадките си. Всъщност това не са разказчета, а идеи. Превърни идеята в разказ. Не е толкова лесно. И талант трябва, ама и майсторлък.
Много точно казано.
-----------
Изображение

Отговори