В ъгъла

Кътче за развихряне на въображението. Рисунки, разкази, поезия... Фен арт по Стивън Кинг - с предимство ;)

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед авг 23, 2009 10:30 pm

В ъгъла

Мнение от PostMortem » ср яну 16, 2013 8:46 pm

В ъгъла, в ъгъла
видях тишината.
Блед отблясък
от счупен бял
прозорец.

През него днес
се спусна
белият кошмар.
Детето обладано
от срам и жал.
Никога не ще
да види живот,
само ще трепери
за спукан бял балон.

В ъгъла, в ъгъла
не виждам звездите.
Те никога не светят
за такива като мен.
Само ги обгръщам
ден след ден.
И чертая в пясъка
върху сатен -
моята усмивка
на забравен джентълмен.

Плача тихо, глухо
усещам ги пред мен.
Шума на колите,
грухтежа на бизнесмен.
Отгоре се спуска
воал от цветя.
Спусъкът ме дърпа
и ме води към смъртта,
където там ме чака
Моята съдба…

Spoiler
Show
Измислено като текст за това https://soundcloud.com/pierrelefterov/ola
Угасват в миг факли, свещи и лампади.
И ето над жалкия гърчещ се рой
със полъх на саван завесата пада
сред вопли, скимтене, вой...
И ангелски сонм отлетява далеко
и с плач възвестява небесний покой,
че тази пиеса се казва " Човекът ",
а червеят - нейни герой !

Darth Vader
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: вт май 05, 2009 1:40 pm

Re: В ъгъла

Мнение от Darth Vader » съб яну 19, 2013 8:07 pm

Не съм голям почитател на поезията. Това обаче много, много ми хареса. Замислял ли си се за стихосбирка ? Ако не си, то време ти е?
Впрочем в петък, по БНТ-сутрешен блок четоха творба на млада "поетеса". Голям отврат- едни щръкнали пениси, ,плачеши вагини и прочее претенциозна помия. Направи ни услуга човече. Пробвай да издадеш нещо.

Потребителски аватар
PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от PostMortem » съб яну 19, 2013 8:22 pm

Хаха. Благодаря ти за похвалните отзиви. За стихосбирка си мисля от две-три години насам, но не е толкова лесно, за жалост. Трябва, общо взето, сам да финансирам всичко и то ще бъде, за да издам стотина бройки, които да раздам на приятели и роднини.

Яд ме е, че изоставих прозата си на заден план последните месеци, но вдъхновенията ми идват предимно от Димитър Воев последно време и пиша повечко поезия. Имам и разни други нещица, които не съм публикувал тук.

Потребителски аватар
Stargazer
Dinh
Dinh
Регистриран: пет юли 03, 2009 5:09 pm

Мнение от Stargazer » съб яну 19, 2013 8:53 pm

И на мен много ми харесва. Продължавай все така. :smile:
I've tried to fill this silence up
But now it's back again

It's deafening...

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » нед фев 17, 2013 9:58 am

И аз, точно као бях 11-12 клас и после първи курс пишех поезия. Особено в тия училищни години. Тогава пишех всяка вечер по нещо. Даже имаше някои сносни. Особено много ме повлия Далчев. Много го харесвам и сега. Младите поети винаги подражават на някого. По-късно осъзнах, че съм започнал да пиша в свой си стил, който обаче беше прекалено странен, за да се хареса. И всички (95%) млади автори започват с поезия. Установих го - така е.

Аз също си мислех за стихосбирка. Беше за един цикъл стихотворения на теми подобни на твоите. Само че точно него никога не завърших. Някак си казах, че няма смисъл да се занимавам, защото все излиза нещо "по-важно", пък и кой знае дали някой ще ги хареса и разни такива глупости. Това е дебилно мислене. Писането трябва да е за самото писане, да ти е кеф да пишеш, дали ще издадеш нещо, дали някой ще го хареса и т.н. - защо да ти пука? Сега мисля така.

Поезия днес не се чете. Тя се пише, но точно тия дето излизат на преден план май са някакви бездарници. Ти пишеш добре.

---------------------------------------------------------------------------
Извън това... наскоро говорих с едни типове от издателство Сиела, едно списанийце от... беше под 100 страници, да се издаде един брой в около 300 екземпляра струвало някъде 500 лв. ли какво хм. Може би не съм запомнил добре.

Потребителски аватар
PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от PostMortem » нед фев 17, 2013 7:54 pm

Аз пък започнах с проза и с времето (по-скоро последните месеци) минах предимно на поезия. Искам да се занимавам с писане, затова и уча журналистика, така че няма да се откажа и от писателската си дейност, искам да бъде писател/поет/журналист/хахо. Дори един човек да се повлияе по някакъв начин от написаното от мен, е достатъчно, за да си заслужава :)

А с издаването, може и така да е, но пак ще са нужни средства и сериозна подготовка, за да е добре изпипано. Не е шега работа, все пак.

Радвам се, че ви харесва, ще публикувам и други свои неща с времето, въпреки че вече избягвам да публикувам творчеството си в интернет.

Потребителски аватар
BLADE
Breaker
Breaker
Регистриран: нед дек 17, 2006 11:59 pm

Мнение от BLADE » нед фев 17, 2013 10:47 pm

PostMortem написа: А с издаването, може и така да е, но пак ще са нужни средства и сериозна подготовка, за да е добре изпипано. Не е шега работа, все пак.
Мога да кажа от опит как се получи при мен. В началото си мислех, че е нещо страшно цялата разправия с издателства, но се оказа, че не е така. Има издателства, които биха се ангажирали да те издадът, че и ще ти платят - стига да си талантлив. На мен лично ми отне 1 година да намеря издателство за новелата си. Най- интересното беше, че нито едно издателство не ми отказа, защото е слаб текста. Повечето директно ми заявяваха, че не се заниамват с българи. Като цяло моя съвет е ако наистина имаш желание да те издадът - потърси издателства, които издават млади български поети и поезия, и им пиши.
http://jordanlozanov.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Отговори