Куклата

Кътче за развихряне на въображението. Рисунки, разкази, поезия... Фен арт по Стивън Кинг - с предимство ;)

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
Mustang
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: съб фев 10, 2007 9:54 pm
Контакти:

Куклата

Мнение от Mustang » съб фев 09, 2008 6:32 pm

`Те имат какво да кажат. Трябва им само глас.`

В една съботна декемврийска вечер, някъде около девет-девет и половина, един млад мъж вървеше по Витошка. В едната си ръка носеше голяма торба с нещо, което никой не знаеше, нито се интересуваше какво е. Мъжът не носеше чадър, въпреки че валеше. Беше навел глава и бързо крачеше напред. Яката на сакото си беше вдигнал високо.
Зави по някаква улица. Нямаше други пешеходци освен него. Стигна до заведението и влезе през задния вход. След има-няма 10 минути шоуто му започваше.

- А, чакахме те! Къде се загуби, мислехме да пуснем групата да си изсвири парчетата преди теб - посрещна го мъж на средна възраст. Собственикът на клуба, в който всяка събота Жорката правеше изключително смешни пиеси с куклата си Ото. Вентрилог беше, и то доста добър. България не беше идеалната среда за развитие, но имаше приемливи доходи от това си хоби, което направи втора професия. Дори един път го даваха по телевизията.
- Задържа ме хазяинът - отговори Жоро. - Кога започвам?
- След 15 минути. Пуснахме Главата да си изсвири тройката песни и след това си ти. Вземи се подсуши малко, че си вир вода.

Много се смяха. И от сърце. А Ото направо си ги обиждаше. Абе, симпатяга беше тая кукла. Когато го вземеше в ръце сякаш наистина оживяваше. Сякаш наистина не Жоро говореше.
Прибра се късно. След пиесата остана да изпие едно уиски в клуба. Пък те станаха повече. Пет минути се мъчи да отвори вратата, докато се усети, че това са ключовете от пикапа му. Когато най-сетне влезе, установи, че няма ток. Нищо. Просна се на леглото и заспа веднага.

От съня му го извади някакъв глас. Много познат. Чий?
На Ото.
Не искаше да става.
- Остави ме на мира! - прошепна, но на ум го извика.
- Щастлив ли си, те питам?
- Искам да спя.
- Щастлив ли си?
- Да!
- Сигурация?
Отвори очи. Не беше напълно изтрезнял, о, не! Сигурно халюцинираше. Но не, куклата стоеше на шкафа и му се хилеше нагло. Зяпаше го с черните си очи, в които се криеше лудост.
- Какво искаш? Кажи ми, Ото, какво искаш от мен?
- Да си поговорим - отговори куклата. За ужас на Жоро челюста на Ото се движеше абсолютно сама.
- Ето, говорим си.
- Кажи ми, сега, ти щастлив ли си?
- Що да не съм щастлив?
- Драги, не е това въпроса. Въпросът е, що да си щастлив?
И той се замисли. Много се замисли. Щастлив ли беше?
Още два часа и половина разговаря с куклата.
- Е, какъв е отговорът ти? - попита го накрая тя.

В неделя сутрин овъглените останки от една кукла лежаха на тротоара. Хората ги заобикаляха без да им обръщат внимание.
А Георги Малинов така и не отиде на лекции в понеделник.
Нито във вторник.
В сряда го намериха мъртъв в гарсониерата му. Усмихнат.

`Не ти ме контролираш. Аз теб.`

Април 2007г.
Изображение

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед мар 30, 2008 7:41 pm

Re: Куклата

Мнение от The God of Blood » съб апр 12, 2008 1:27 pm

Много, много добре :smt023
"Зло, събудено призори, до вечерта се превръща в Морготова радост" - Дж.Р.Р. Толкин, "Децата на Хурин"
-----------
Изображение

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » съб апр 12, 2008 4:14 pm

Ау, идеята е перфектна! Браво! Само бих те посъветвал да го редактираш, тук-таме ми се струва че има печатни грешки и да поработиш над някои изречения. :)

Потребителски аватар
stihopletec
Breaker
Breaker
Регистриран: нед мар 12, 2006 3:51 am
Контакти:

Мнение от stihopletec » съб апр 12, 2008 11:17 pm

ааа добро добро ... давай в същия дух
За света може да си само един човек, но за един човек може да си света !
Лесно е да умреш за човек, който си обичал, но е трудно да намериш човек, за когото си заслужава да живееш !
Почувствайте кога сте свършили и оставете четката или молива.Останалото е само живот. (Стивън Кинг)

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh
Регистриран: ср сеп 05, 2007 9:25 am

Мнение от BloodAti » чет апр 17, 2008 12:23 am

Много добре, наистина! Справила си се повече от задоволително. Разказа се нуждае от лека редактация, но не е чак такъв проблем. :)
"Alone. Yes, that's the key word, the most awful word in the English tongue. Murder doesn't hold a candle to it and hell is only a poor synonym." - Salem's Lot, Stephen King

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » чет апр 17, 2008 9:52 am

Разказът наистина си го бива, но ми се ще да го направиш малко по-дълъг, за да опознаем по-добре главния герой.

Впрочем Stormy не е момче, а момиче :p
Изображение

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh
Регистриран: ср сеп 05, 2007 9:25 am

Мнение от BloodAti » чет апр 17, 2008 2:23 pm

О, извинявам се, грешката е моя. :oops:
"Alone. Yes, that's the key word, the most awful word in the English tongue. Murder doesn't hold a candle to it and hell is only a poor synonym." - Salem's Lot, Stephen King

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » пет апр 25, 2008 3:00 am

Сега, като препрочитах разказа, се сетих нещо, което забравих да напиша миналия път. Точната дума е вентрилоквист, а не вентрилог.
Изображение

Machete
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: пет апр 25, 2008 6:50 pm

Мнение от Machete » вт юни 24, 2008 10:11 pm

Добре написана история. Комплименти главно за изборът на темата. Слабо засегната, а радва /и психира/ отвсякъде.

Потребителски аватар
Silentium
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: чет май 29, 2008 4:21 pm
Контакти:

Мнение от Silentium » чет юни 26, 2008 10:02 am

Хубаво е наистина, но може би точно заради краткостта си те оставя с един странен "вкус" в устата...
Сякаш прекалено бързо се развива действието...
Но това не е толкова важно... :)
Изображение

Потребителски аватар
FRNDS
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: пет дек 05, 2008 10:49 pm

Мнение от FRNDS » пет апр 03, 2009 9:57 pm

Браво, много добро.
Много е важно да имаш до себе си някой, който вярва в теб. Не са нужни гръмки думи. Самата вяра обикновенно е достатъчна.

Отговори