Ами... кой си ти всъщност?

Споделете болката и удоволствието си с нас

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:33 pm
Контакти:

Re: ами..... кой си ти всъщност?

Мнение от unheard lullaby » ср юли 01, 2009 1:36 am

Хаха, тоя не го знаех. Сори за офтопика и аз:
Кука спира пиян шофьор, дава му дрегера, пичът духа, полицаят се облещва и се развиква:
- Ама господине, вие сте пили!
- Ни съм пилИ, лъв съм!

____
3 дни яли, пили и се веселили...
- Какво яли?
- Пили.
- Какво пили?
- На грил. :tooth:
Изображение

Потребителски аватар
lanfear
Breaker
Breaker
Регистриран: съб апр 15, 2006 1:19 am

Мнение от lanfear » ср юли 01, 2009 2:17 pm

selfishf написа:аз съм на 20, уча психология в Търново, а Стивън Кинг чета от 16-годишна. За любими книги мога да кажа "Тъмната кула" макар че имам само първите две части, но ме впечатли доста. Иначе обичам да чета, мога да прекарам часове с книга в ръка под звуците на приятна музика. Поздрави :bye1:
uau. Все едно описваш майка ми ... като изключим годините ...
Off - искам само да отбележа за протокола, мн се гордея с това, че запалих мама по Кинг ...
Advocatus diaboli

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Stargazer
Dinh
Dinh
Регистриран: пет юли 03, 2009 5:09 pm

Мнение от Stargazer » пет юли 03, 2009 8:31 pm

Аз съм Ива, на 18, от Варна :bye1: На галено приемам всякакви вариации от рода на Иве, Ивенце, Ив, Ивче и т.н. но при никакви, ама никакви обстоятелства не позволявам да ми се вика Иви. Компромиси в това отношение не правя. :wink:
Уча в Първа езикова - немски (ако 'щете ми вярвайте, хал хабер си нямам от езика обаче) и английски като втори (с него се спогаждам далеееееч по-добре). Предстои ми последна година, след което се надявам "The wind of change" да ме отвее по посока София (да, хвърлила съм око на СУ). Но има още време ^.^

От малка ме привлече Кинг, един от любимите ми автори е (а те са общо двама :) ), което и обяснява присъствието ми тук. И понеже много ми хареса форума (и сайта разбира се) ще бъдете принудени да ме траете. :smile:
I've tried to fill this silence up
But now it's back again

It's deafening...

Потребителски аватар
PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед авг 23, 2009 10:30 pm

Re: Ами..... кой си ти всъщност?

Мнение от PostMortem » нед авг 23, 2009 10:40 pm

Привет, странници. Името си няма да споменавам, полът ми е мъжки и живея в малкото градче, чиито жители са най - дразнещите хора в цялата страна - Плевен. Почти на шестнадесет лета съм. Чета едва от началото на тази година, но бързо се запалих, като мнението ми е такова, че всеки човек трябва да намери точно определен автор и книга, която да го запали. При мен първата книга, която прочетох беше сборникът с разкази на Кинг - Нощна смяна. Определено доста ме впечатлиха разказите. В този момент, обаче не бих могъл да си представя, че авторът който ще ме привлече с магнетичния си ужас ще е Едгар Алън По, който впоследствие стана и мой любим автор и донякъде мания. С времето почнах да чета все повече хорър автори като : Хауърд Лъвкрафт, Брам Стоукър, Шеридан Льо Фану както и гениалните творби на Мери Шели и Робърт Луи Стивънсън - " Франкенщайн " и " Мистерията около доктор Джекил и мистър Хайд ". Също така съм посветил живота си на писането, като нататък ще ви споделя и някои мои произведения (има голяма възможност в най - скоро време да издам книги със свои произведения). Извън литературата съм почитател на футбола, харесвам куест игрите, както и просто да седя и да пътувам някъде, чрез въображението си. Това е засега от мен, надявам се да се впиша в обществото на хорър феновете.
Угасват в миг факли, свещи и лампади.
И ето над жалкия гърчещ се рой
със полъх на саван завесата пада
сред вопли, скимтене, вой...
И ангелски сонм отлетява далеко
и с плач възвестява небесний покой,
че тази пиеса се казва " Човекът ",
а червеят - нейни герой !

Потребителски аватар
lanfear
Breaker
Breaker
Регистриран: съб апр 15, 2006 1:19 am

Мнение от lanfear » чет авг 27, 2009 11:23 pm

PostMortem написа:Почти на шестнадесет лета съм. Чета едва от началото на тази година, но бързо се запалих...
Уха, какво се случва с образователната система, по мое време учехме четене още на 6 годинки... :ae:
Добре дошъл, странниче :pivo:
Advocatus diaboli

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед авг 23, 2009 10:30 pm

Мнение от PostMortem » чет авг 27, 2009 11:47 pm

Ако сте и чели хорър още на 6... :happy:
Угасват в миг факли, свещи и лампади.
И ето над жалкия гърчещ се рой
със полъх на саван завесата пада
сред вопли, скимтене, вой...
И ангелски сонм отлетява далеко
и с плач възвестява небесний покой,
че тази пиеса се казва " Човекът ",
а червеят - нейни герой !

Потребителски аватар
READER
Breaker
Breaker
Регистриран: вт мар 17, 2009 1:01 pm

Мнение от READER » пет авг 28, 2009 10:56 am

PostMortem написа:Ако сте и чели хорър още на 6... :happy:
При Стивън Кинг неможе да се говори единствено за Хорър, това е авторът, който според мен трябва да четат и деца. Любовните романи залъгват, комедията също, Стивън Кинг ти поднася истината директно в очите. Ако в някой любовен роман човек направи катастрофа с 150 км/ч ще оживее. Но в един роман на Кинг няма такава вероятност, не защото автора така е написал, а защото е самата реалност. В реалния живот с такава скорост умираш, не оставаш между живите!
"Способен съм на всичко, стига то
да е човешко. Който ме надмине,
не е човек."

Уилям Шекспир - "Макбет"

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » пет авг 28, 2009 11:36 am

:offtopic:
Ще ви помоля да се придържате към темата, която е представяне/запознаване с новите потребители.
Изображение

man2
Childe
Childe
Регистриран: вт мар 20, 2007 4:51 pm

Мнение от man2 » ср дек 02, 2009 2:48 am

Е, хайде хайде
Казвам се Румен.На 20 години съм, родом от Хасково.Чета Кинг от 4 години.Обичам да гледам тенис, да играя баскетбол (от малък , уж ме бива), да играя шах и да чета.Обичам колекционирането на книги , или по-скоро да събирам, смисъл не търся някакви рядки издания и прочие (въпреки че в България всяка втора книга на Кинг се оказва чисто колекционерско издание),. Чета всичко, но не обичам да си губя времето със слаба книга , затова най-често проверявам мнения за определената книга преди да я купя или прочета. От септември съм в Германия и уча езика към един университет. Усвоявайки езика се надявам някой ден да си накупя поне повечето от книгите който обожавам и харесвам (не само на Кинг естествено) в по хубав вид , чисто от "колекционерска" хаха гледна точка - говоря за твърди корици,ето това му е хубавото тук , всяка книга на Кинг я има с твърди корици ( е не навсякъде , но се намира ) и просто усещането е уникално...съдържанието може и да си остава едно и също но обичам и външния вид. Оставам само с надеждата че до няколко години и БГ издателите ще почват да пускат и Кинг на твърди корици (Сблъсък, То , Тъмната Кула - все книги който ще се купят като топъл хляб) , а не само Роулинг и Майер.

Потребителски аватар
Ally
Breaker
Breaker
Регистриран: нед дек 13, 2009 3:22 pm

Мнение от Ally » нед дек 13, 2009 3:30 pm

Здравейте :smile: Много ме е срам, че чак сега откривам този форум, но по-добре късно, отколкото още по-късно, нали така? :)
Аз съм Али, на 24 съм.
Завършвам магистратура и междувременно поработвам от има-няма 5-6 годинки :) Понастоящем, но не за дълго ( :sad: ) живея в Студентски град.
Обожавам литературата (особено, но съвсем не само Стивън Кинг, разбира се), влюбена съм в живата музика, слушам рок, метъл и най-вече гръндж (Нирвана са ми религия), гледам футбол, падам си по екстремни спортове и боди арт...
Гледам оптимистично на живота, вселената и всичко останало :smile:
И обичам да философствам :tooth:
I'm so happy 'cause today I found my friends
They're in my head

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Garraty47 » пон дек 14, 2009 10:57 pm

палци горе 3а банера на байерн

Потребителски аватар
Ally
Breaker
Breaker

Мнение от Ally » вт дек 15, 2009 11:08 pm

Хах, мерси :smile: Да не се окаже, че се познаваме от фен-клуба? :smile:
They're in my head

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Garraty47 » вт дек 15, 2009 11:23 pm

не, софия ми е далеч, иначе със сигурност щях да членувам там
ама е странно момиче фен на футбола и то на немския

Потребителски аватар
Ally
Breaker
Breaker

Мнение от Ally » вт дек 15, 2009 11:42 pm

Всички така реагират, свикнала съм :) Таз година даже имам юбилей - 10 години фен на баварците :blush3:
Предполагам, знаеш ни сайта - http://www.bayern-bulgaria.com" onclick="window.open(this.href);return false; , има си и форумче :smile:
Иначе имаме членове на клуба от Пловдив и Търново (най-много), пък и от другаде :smile:

/Тва ми е последният офтопик, обещавам :blush3: /
They're in my head

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Char
Childe
Childe
Регистриран: вт яну 19, 2010 5:01 pm

Мнение от Char » пет яну 22, 2010 9:48 pm

Оокей.
Наричат ме Ади /Аля/СССР/комунист (pick one) и никога с цялото ми име. (освен когато искат да ме ядосат, но ще подминем това)
Обичам червено грозде и зелени маслини. И когато съм притеснена, си разтривам дясното слепоочие. А се притеснявам често и се изчервявам лесно.
Обичам Кинг. Този човек се превръща в моя религия. ;d
Винаги са ми били трудни- меко казано- въпроси като" Каква музика слушаш" , "Любими групи" , така че ще кажа само че обичам рок, може и метъл , стига да не е блек, инди и малко гръндж. (колкото да не е без Нирвана и Алис ин чейнс :ДД )
Обичам да пиша. Прозата не ми се отдава. Не пуша и рядко пия. На преклонната възраст от 17 съм, впрочем.
Обичам бели, зелени и червени тениски, и това няма нищо общо с българския флаг.
ОБИЧАМ си приятелите и настръхвам от хора, които не правят разлика между добър познат и приятел /както между харесване и обич/.
Имам котка и когато сме в настроение, удряме нос във нос, но всъщност искам куче ; немска овчарка, може би...и май попрекалих с представянето.
:blush3:
And as the heaviness the body
oh the heaviness settles in,
somewhere you can hear a mother sing.

Calling all angels,
calling all angels.
Walk me through this one
don't leave me alone...

Потребителски аватар
aleksia
Commoner
Commoner
Регистриран: вт яну 19, 2010 12:11 pm

Мнение от aleksia » пон яну 25, 2010 2:32 pm

Здравейте :)
Казвам се Ася и от скоро живея близо до Пловдив. От съвсем скоро реших че трябва пак да си възстановя поне част от книгите които имах преди ( безвъзвратно изгубени). Стивън Кинг ми е любимият автор и разбира се реших да търся книги в нета :) и така случайно попаднах тук. Много се радвам че има и други хора които споделят моето мнение за книгите, муизката и т.н. :) За сега това е от мен. Въпреки че обичам много да чета в писането съм много зле.
Усмивки на всички :)
Животът е хубав, но за съжаление кратък!!!

Machete
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: пет апр 25, 2008 6:50 pm

Мнение от Machete » вт фев 23, 2010 11:28 pm

Хм, мъжко / :tooth: /, София, СУ, кино, футбол, литература, безсмислен хилеж с бандата до зори, онези моменти и... абе не знам, не обичам да говоря за себе си, както гласи клишето. :)

П.П. - офтопик: не знам къде да питам, но... някакви facebook/skype разменяте ли, или никнейм > all? :)

Потребителски аватар
JustAFaceInTheCrowd
Dinh
Dinh
Регистриран: чет яну 14, 2010 2:34 am

Мнение от JustAFaceInTheCrowd » пет фев 26, 2010 2:04 am

Поразгледах тази тема и взех да се чувствам древна като папирус в сравнение с повечето от вас :tooth: .
И така, аз съм една мила възрастна дама от Бургас :shades: .
Чета Кинг от доста години, с прекъсвания. Не бях пипала негова книга от 2-3 години, заради стреса и кошмарите, които ми докара "Гробище за домашни любимци" :)) , после се престраших да посегна към "Тъмната кула", а и остарях достатъчно, за да не съм толкова чуФствителна вече, та ето ме пак в редиците на верните му фенове.
Друго за мен - слушам метъл и рок, чета фентъзи. Когато имам достатъчно свободно време, геймърското в мен се обажда и цъкам Warcraft и дота. Обичам да играя билярд, белот, покер.
И последно да ви споделя, че във всички форуми, които съм прецъквала, темите за запознанства и представяне са ми много забавни - всеки споделя с притеснение постни данни за себе си :)) . И така, след като и аз споделих малко постна, скучна информация за себе си, считам, че традицията е спазена. Дълги дни и приятни нощи!
Изображение

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: чет май 29, 2008 2:38 pm

Мнение от West of Hell » пет фев 26, 2010 2:20 am

слушам метъл и рок, чета фентъзи
Това е истината!!!
Освен това виждам, че си фен на Star Wars :a115: :a115: :a115:
На Download 2016 bundinhas

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

Потребителски аватар
JustAFaceInTheCrowd
Dinh
Dinh
Регистриран: чет яну 14, 2010 2:34 am

Мнение от JustAFaceInTheCrowd » пет фев 26, 2010 2:35 am

West of Hell написа: Това е истината!!!
Освен това виждам, че си фен на Star Wars :a115: :a115: :a115:
Фен е Star Wars е силно казано (макар и старателно да съм посветила купища часове от живота си в гледането на всичките 6 дъъъъълги части), но със сигурност съм фен на милия Master Yoda :smile: .
Изображение

Отговори