Ръководство на младия готвач

Споделете болката и удоволствието си с нас

Moderator: Ka-tet of 19

Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Abigel » Mon Feb 06, 2006 9:06 am

Има една много яка салата ли да я нарека, не знам. Ако си много гладен, може и основното ядене да замести, защото много засища. Освен това се използва зимата придимно, когато зеленчуците ги няма. В смисъл - ако имаш някакво основно ядене с месо, това може да ти бъде като предястие.
значи, зависи какво количество искаш да направиш. Примерно количество е
вземаш 2 кофички кисело мляко и ги разбъркваш добре с 2 майонези(Краси-Пловдив), добавяш чесън,ако обичаш(ако имаш пресичка за чесън, ще помогне. ако нямаш-на ситно го нарежи), добавяш сол и съвсем малко олио, магданоз накрая(ако обичаш), сваряваш няколко яйца (твърдо сварени) и после ги режеш на половинки и ги пускаш в тази смес.
Пъхаш я в хладилника, за да се посгъсти и после си облизваш пръстите от вкусотия :lol:
Но не бива да се прекалява, после да не ти се подуе стомаха ;)
п.с. провбвай, евтино е и лесно. и да кажеш после дали ти е харесало!
п.с.с.печени чушки в буркан се намират в почти всеки супермаркет, да не кажа във всеки...

unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend

Post by unheard lullaby » Mon Feb 06, 2006 12:20 pm

И копър. :D
Image

Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Abigel » Mon Feb 06, 2006 12:36 pm

копъра с магданоза заедно не ми се връзват, аз предпочитам магданоза..., но това е въпрос на предпочитания...

едит- добре е млякото да бъде с по-голяма масленост!

unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend

Post by unheard lullaby » Mon Feb 06, 2006 1:37 pm

Ем, аз още спях и не съм видяла магданоза. :)
Image

Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Abigel » Mon Feb 06, 2006 3:30 pm

unheard lullaby wrote:Ем, аз още спях и не съм видяла магданоза. :)
Пък аз като я написах днес, реших да взема да я направя и вкъщи, че с този мързел...
И ако искате още идеи за мързеливи яденета, ще си готвя за вечеря гювеч, пак от готови, замразени зеленчуци, като ще добавя много картофки и лук, и олио, подправки...същите са - вегета, зеленчукова на Маги, бахар, дафинов лист ,черен пипер...
Трябва да стане нещо за запълване на стомаха :lol:

peniuaiz
Ka-mai
Ka-mai

Post by peniuaiz » Mon Feb 06, 2006 3:58 pm

:? нещата вървят на злеее...

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by J.S. » Mon Feb 06, 2006 4:06 pm

Сега е момента да кажа ,че за мен темата е абсолютно безинтересна.Майка ми готви вкъщи :D :arrow: аз съм щастлив и нямам желание да готвя

agiel
Devar-Toi
Devar-Toi

Post by agiel » Mon Feb 06, 2006 5:44 pm

Tемата е прекрасна и добре пасва на полевите условия в Студентски град :lol: Предлагам рецептата си как да сготвим пъно меню в рамките на не повече от час и половина. С нея спчелих предложения за брак от двама колеги.
Неоходими са супа Маги ( аз лично предпочитам крем супите), Маги малки тайни за кюфтенца + кайма и лук разбира се, и бутер тесто.
За да стане нещо повече от супа Маги си добавяме още катрофи, моркови и маргарин и е много важно да сложим повече вода за да не е натрапчиво солена супата и заради добавките.
Кюфтенцата са си просто кюфтенца, но откакто слагам Маги баща ми не дава на мама да ги прави.
Бутер тестото го правим на малки банички със сладко вътре и всички си облизват после пръстите. Много е хубаво и ако ивички от кренвирши омотаем в спиралки бутер тесто - за следобедна закуска например, по хубави кренвиршки няма :D
Най-трудното е да стоя до котлоните координирайки бъркането на супата и обръщането на кюфтета, като не забравям да наглеждам и баничките.
Очевидно е че по манджите ме няма много :lol: , ама и време няма много, а трябва да се яде.

Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Abigel » Mon Feb 06, 2006 6:14 pm

J.S. wrote:Сега е момента да кажа ,че за мен темата е абсолютно безинтересна.Майка ми готви вкъщи :D :arrow: аз съм щастлив и нямам желание да готвя
Бе то и аз така си мислех, първо готвеше майка ми, после майката на гаджето ми, ама в един момент ми се наложи и на мене!
Между другото гаджето ми онзи ден беше сготвил миш -маш и аз бях най-щастливата и горда жена на света, защото не стига, че бях на лекции и пих кафе след тях с колежките, не стига, че ме взеха с кола, ами и си имах сготвен обяд вкъщи...
Така че -мъже- дерзайте. Можете да омаете главата на не една жена и да стоплите сърцето й дори и с едни яйца на очи! ;)
Колкото до Ст.град...дам, знам какво е. Дори имам приятелски, които приспособяват манджи, които се пекат, за варене, защото имат в наличност само котлон.
Голяма веселба е. А на сухи храни не може да се кара.
А иначе....най-готино и като мама готви и ние сами си хапваме като пълни егоисти. Ама трябва да се хване човек да сготви нещо, за да оцени труда на този, който го прави всеки ден.
Не ми се сърдете, не искам да ви обидя. И аз съм била като вас... :roll:

Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll

Post by Garraty47 » Mon Feb 06, 2006 6:18 pm

Abigel та3и салата ще я пробвам, 3вучи доста добре. колко яйца да сваря 3а 2те бурканчета мляко и 1та майоне3а.

agiel я малко инфо 3а кюфтетата :D объркваш каймата +лук и маги предполагам, след това обаче нямам скара, трябва става ли в тава и в печката и ако става каква е процедурата.

сигурно въпростите ми ще ви се струват тъповати ама момчетата сме малко скарани с те3и неща и обичам всичко да ми е ясно като го правя, та да не хабя само продукти

DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by DiZZy » Mon Feb 06, 2006 6:34 pm

"Колко яйца да сложа за двете бурканчета майонеза"..."Колко лук да сложа на соса".."Колко време да бъркам"...
Това са част от многото въпроси, когато Стоян започне да готви и продължават много да ме забавляват :lol:
Абигел наистина е много хубаво, когато момче ти сготви..едно такова умилно :roll: Та сега се надявам да го напраим Уензди една готвачка, та и аз да понамажа :D Като заговорихме за него ще издам, че яйцата са много добри и който спечели готварското състезание ще "намаже" :lol: :lol:
Аз си правя много хубави сандвичи от яйца и майонеза. Сваряват се яйцата, отделят се после белтъците от жълтъците и последните се разбъркват с майонезата. Маже се сместа на филийка и се нарязва отгоре белтъка и става ммммм...И е лесно и надявам се няма да има въпроси от рода на "Колко време се варят яйцата?" :lol:

peniuaiz
Ka-mai
Ka-mai

Post by peniuaiz » Mon Feb 06, 2006 11:46 pm

Ето и моите рецепти, които съм ги събирал от цял свят ;)

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by J.S. » Tue Feb 07, 2006 12:10 am

Ето и от мен нещо

Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Abigel » Tue Feb 07, 2006 8:26 am

Wednesday13 wrote:Abigel та3и салата ще я пробвам, 3вучи доста добре. колко яйца да сваря 3а 2те бурканчета мляко и 1та майоне3а.
Аз ли не го написах ясно?
:roll:
2 кофички кис.мляко и 2 майонези. Т.е. ако количеството е различно, на всяка кофичка кис. мляко в повече ,слагаш и една майонеза в повече.
Примерно 3 кофички кис.мляко и 3 майонези.
А яйца слагаш, колкото ти е вкусно. Примерно ако го правиш за 2ма души само, направи количеството, което написах( по 2коф. и 2 майонези), с не повече от 4 яйца (по 2 на човек). Всичко е до вкус, сега, не знам... :roll:

Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Abigel » Tue Feb 07, 2006 8:28 am

пускам отделен пост, за да му обърнете повече внимание.
Моля, ако на някой не му е интересна темата и го дразни и му е скучна, или да не я чете, или да не пише в нея.
Това не ви е детската градина.
Моля някой да се намеси...Не ми се четат глупости :idea: :badgrin:

peniuaiz
Ka-mai
Ka-mai

Post by peniuaiz » Tue Feb 07, 2006 11:02 am

КОЙ ядосва кака Аби??? ААААА, тука да не ви е детска градина? Е може ли тоооолкова па да сте лигави...погледнете се!Image Тц тц тц, ееех детска му работа.

Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll

Post by Garraty47 » Tue Feb 07, 2006 12:38 pm

Abigel питах на тая смес колко яйца, щото нали се сещащ че с тая майоне3а и ако се прекали с яйцата и после :smt078
та да 3нам горе долу, колко да слагам. да не да стане мн вкусно и да са натръшкаме после ;)

peniuaiz наистина ако нямаш какво да кажеш по темата не пиши

Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Abigel » Tue Feb 07, 2006 2:24 pm

няма страшно...но по-добре по не повече от 2 яйца на човек.

Алекс, ако си решил да ме дразниш, направи го на друго място, не тук :lol:

peniuaiz
Ka-mai
Ka-mai

Post by peniuaiz » Tue Feb 07, 2006 2:28 pm

Abigel wrote:няма страшно...но по-добре по не повече от 2 яйца на човек.

Алекс, ако си решил да ме дразниш, направи го на друго място, не тук :lol:
:D Ето виждаш ли Сряда13, Аби е широко скроена и не се обижда...е малко може би :) ама като цяло си е пич ;)

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by J.S. » Tue Feb 07, 2006 2:31 pm

peniuaiz,съжалявам че откраднах идеята ти ,но ми хареса и не можах да се въздържа...

Post Reply