Ръководство на младия готвач

Споделете болката и удоволствието си с нас

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Ръководство на младия готвач

Мнение от Garraty47 » чет фев 02, 2006 7:35 pm

тъй като имам повечко време в и3лишак напоследак, а в бли3ако бъдеще май ще е още повече :D та 3ех да се правя на готвачка. ама като начинаеща такава "рецептите" които владея са леко малко 8)
очаквам от вас тук да споделите нещо вкусно и лесно 3а приготвяне, дори и от момче, и по въ3можност да не ми и3ли3а 100лева едната манджа, която след приготвянето не се 3нае колко ще става 3а ядене ;)

ПП: на който ми предложи най-хубавата рецепта ще и3дам на private моята тайна 3а приготвяне на неверочтно-фантастично-вкусно приготвяне на бъркани яйца :smt045

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:33 pm
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » пет фев 03, 2006 10:17 am

Ай аз ще се пробвам първа като най-безстрашна. Начи не те знам дали си по мръвките. На мен ми е едно от най-любимите яденета Пиле по аржентински. Не е особена играчка и винаги се получава чудесно.
Трябва ти пилешко месо без кост (става и с бутчета и с бяло месо, ако ти се играе да обезкостяваш). Сварява се и се нарежда в по-малък съд (аз го правя в касерола) Отгоре се слага една голяма глава лук, нарязана на едро, после ако имаш (и обичаш) пресни гъби, но може и без тях, настърган кашкавал и най-отгоре се разстила една кутия майонеза (с "Краси" става най-хубаво) Пече се на силна фурна до зачервяване на майонезата. Гарантирам ти овации. ;)
Изображение

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

Мнение от Abigel » пет фев 03, 2006 10:33 am

Аз ти предлагам панирани чушки. Купуваш си един/два буркан/а печени чушки, вземаш малко олио, брашно и 1-2 яйца.Друго не ти трябва. Сега мисля, че е излишно да пиша, че овъргалваш(ама, че дума...) чушките в брашното и яйцата(разбъркани предварително) и ги мяташ в тигана с нагорещено олио.
Може да се спукате от смях, че пиша нещо толкова елементарно, но навремето като започнах да се уча да готвя, тази манджа ми се видя най-лесна(няма какво да объркаш) и отменаща най-малко време.

Може и да си направиш супичка. Вземаш си един пакет замразени зеленчуци(има всякакви миксове, по твой избор), кипваш вода, слагаш зеленчуците, добавяш малко олио, можеш да си добавиш повечко лук, ако обичаш или примерно гъби или моркови(ако ги няма в микса, а ти обичаш), непременно нарязваш и няколко картофа, накрая можеш да добавиш и фиде. За по-вкусно, ако имаш слагаш малко вегета, има и една много яка подправка на Маги(ако случайно ти се намира под ръка), или пък едно кубче бульон(струват стотинки)...И това е общо взето. Накрая можеш да нарежеш и малко магданоз.
Да кажа само, че подправките не са задължителни, но те правят половината от манджата като вкус...

Приятен апетит! ;)
"Само изглежда, че всичко се плаща с пари. В действителност всичко важно в живота се плаща с парченца от душата."

peniuaiz
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: нед окт 02, 2005 11:49 pm
Контакти:

Мнение от peniuaiz » пет фев 03, 2006 11:17 am

Wednesday13, братле ти си невменяем! :lol:

Потребителски аватар
Gunslinger
Ka-tet of 19
Ka-tet of 19
Регистриран: съб авг 20, 2005 8:02 pm
Контакти:

Мнение от Gunslinger » пет фев 03, 2006 1:41 pm

Потвърждавам ;р
Честта е онази невидима кост, която държи главата изправена

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » пет фев 03, 2006 1:44 pm

Той може да е невменяем, ама поне ще си заформим един хубав рецептурник с мързеливи манджи. :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » пет фев 03, 2006 1:47 pm

peniuaiz написа:Wednesday13, братле ти си невменяем! :lol:
Защоооооооооооо?
много ми харесва мъж да може да готви!
Аз като се запознах с моят приятел и му отидох на гости първият път, ми сложи за обяд супа топчета, която той беше сготвил и аз и до ден днешен го майтапя, че сигурно не я е готвил той, макар, че съм сигурна, че не ме лъже :lol:
Друг е въпросът, че аз не можех да готвя(то и сега не мога,де) и докато науча това и онова, вкъщи какви буламачи правех, не е истина ... :oops:
Та мисълта ми е, гаджето ми готви по-добре от мене, друг е въпросът, че не мога да го изнудя той да го прави...все се измъква и оставя на мене тази работа... :roll:
"Само изглежда, че всичко се плаща с пари. В действителност всичко важно в живота се плаща с парченца от душата."

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Контакти:

Мнение от Garraty47 » пет фев 03, 2006 6:55 pm

unheard lullaby пилешкото ми е любимо, вчера правих пилешко филе с лимонов сок, там не3нам има ли някво име това. DiZZy ми го пока3а преди, мн са специали3ирах в т'ва :D. мога и пиле с карфофи мн вкусно да правя. другата седмица - понеделник-вто3ник ще пробвам 3адължително твоята рацепта.

Abigel чушките много ги ям, ако попадна на такива в някой мага3ин ще се пробвам да си направя, че сега май не им е се3он, а в буркани не съм 3абеля3ъл.

peniuaiz :dgd:

Gunslinger :seex:

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » пет фев 03, 2006 7:04 pm

Забравих да кажа,ч е кашкавалът трябва да е повечко. :)
Изображение

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Контакти:

Мнение от Garraty47 » пет фев 03, 2006 7:21 pm

а3 пък 3абравих да кажа, че не обичам супи, както и гъби.
продължавайте с рецептите :smt023 трябва да стана добра готвачка

unheard lullaby а3 копувам някакви тарелки с пилешко филе - 800 грама е някъде. мога да сваря него нали? щото месо бе3 кокал не3нам как ще и3глежда след варене. и колко месо се слага горе долу.

peniuaiz
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: нед окт 02, 2005 11:49 pm
Контакти:

Мнение от peniuaiz » пет фев 03, 2006 7:36 pm

:lol: евалата ти правя Wednesday13 ... може да си невменяем, ама не ти пука, което е много важно :smt023
П.П. По това много си приличаме ;)

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » пет фев 03, 2006 8:50 pm

Да, с филе ще стане чудесно. Ако е от бутче, не го вари много, колкото да си смени цвета само. Ако е от гърди, може повечко да побълбука. :p
Ааа, и с тия филенца става чудна кавърма и то супер мързелива. Купуваш си от Маги малки тайни и правиш рецептата, написана на опаковката. :D
Изображение

Потребителски аватар
Gunslinger
Ka-tet of 19
Ka-tet of 19
Регистриран: съб авг 20, 2005 8:02 pm
Контакти:

Мнение от Gunslinger » пет фев 03, 2006 10:52 pm

Стояне, мини един курс по пране, изкачай ме още половин година да стана пълнолетен и те взимам ;р
Честта е онази невидима кост, която държи главата изправена

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Контакти:

Мнение от Garraty47 » пет фев 03, 2006 11:14 pm

блах как ми напомни, прах си панталона преди 1 седмица отивам да видя още ли е на въжетата или е отлетял след толкова време висяне.

ЕДИТ: там беше, но не личи че е пран :? пращам го на майка ми, тва с прането определено не ми се отдава.

Потребителски аватар
DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср авг 31, 2005 1:22 am
Контакти:

Мнение от DiZZy » съб фев 04, 2006 1:14 pm

Стояне, аз пък моята рецепта за невероятно-ултра-супер-хипер вкусни негърчета няма да ти я кажа...да те е яд :dgd:

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » пон фев 06, 2006 9:06 am

Има една много яка салата ли да я нарека, не знам. Ако си много гладен, може и основното ядене да замести, защото много засища. Освен това се използва зимата придимно, когато зеленчуците ги няма. В смисъл - ако имаш някакво основно ядене с месо, това може да ти бъде като предястие.
значи, зависи какво количество искаш да направиш. Примерно количество е
вземаш 2 кофички кисело мляко и ги разбъркваш добре с 2 майонези(Краси-Пловдив), добавяш чесън,ако обичаш(ако имаш пресичка за чесън, ще помогне. ако нямаш-на ситно го нарежи), добавяш сол и съвсем малко олио, магданоз накрая(ако обичаш), сваряваш няколко яйца (твърдо сварени) и после ги режеш на половинки и ги пускаш в тази смес.
Пъхаш я в хладилника, за да се посгъсти и после си облизваш пръстите от вкусотия :lol:
Но не бива да се прекалява, после да не ти се подуе стомаха ;)
п.с. провбвай, евтино е и лесно. и да кажеш после дали ти е харесало!
п.с.с.печени чушки в буркан се намират в почти всеки супермаркет, да не кажа във всеки...

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » пон фев 06, 2006 12:20 pm

И копър. :D
Изображение

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » пон фев 06, 2006 12:36 pm

копъра с магданоза заедно не ми се връзват, аз предпочитам магданоза..., но това е въпрос на предпочитания...

едит- добре е млякото да бъде с по-голяма масленост!

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » пон фев 06, 2006 1:37 pm

Ем, аз още спях и не съм видяла магданоза. :)
Изображение

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » пон фев 06, 2006 3:30 pm

unheard lullaby написа:Ем, аз още спях и не съм видяла магданоза. :)
Пък аз като я написах днес, реших да взема да я направя и вкъщи, че с този мързел...
И ако искате още идеи за мързеливи яденета, ще си готвя за вечеря гювеч, пак от готови, замразени зеленчуци, като ще добавя много картофки и лук, и олио, подправки...същите са - вегета, зеленчукова на Маги, бахар, дафинов лист ,черен пипер...
Трябва да стане нещо за запълване на стомаха :lol:

Отговори