Дата и час: Пет Апр 20, 2018 12:13 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 06, 2006 10:06 am 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Има една много яка салата ли да я нарека, не знам. Ако си много гладен, може и основното ядене да замести, защото много засища. Освен това се използва зимата придимно, когато зеленчуците ги няма. В смисъл - ако имаш някакво основно ядене с месо, това може да ти бъде като предястие.
значи, зависи какво количество искаш да направиш. Примерно количество е
вземаш 2 кофички кисело мляко и ги разбъркваш добре с 2 майонези(Краси-Пловдив), добавяш чесън,ако обичаш(ако имаш пресичка за чесън, ще помогне. ако нямаш-на ситно го нарежи), добавяш сол и съвсем малко олио, магданоз накрая(ако обичаш), сваряваш няколко яйца (твърдо сварени) и после ги режеш на половинки и ги пускаш в тази смес.
Пъхаш я в хладилника, за да се посгъсти и после си облизваш пръстите от вкусотия :lol:
Но не бива да се прекалява, после да не ти се подуе стомаха ;)
п.с. провбвай, евтино е и лесно. и да кажеш после дали ти е харесало!
п.с.с.печени чушки в буркан се намират в почти всеки супермаркет, да не кажа във всеки...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 06, 2006 1:20 pm 
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Аватар

И копър. :D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 06, 2006 1:36 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

копъра с магданоза заедно не ми се връзват, аз предпочитам магданоза..., но това е въпрос на предпочитания...

едит- добре е млякото да бъде с по-голяма масленост!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 06, 2006 2:37 pm 
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Аватар

Ем, аз още спях и не съм видяла магданоза. :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 06, 2006 4:30 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

unheard lullaby написа:
Ем, аз още спях и не съм видяла магданоза. :)

Пък аз като я написах днес, реших да взема да я направя и вкъщи, че с този мързел...
И ако искате още идеи за мързеливи яденета, ще си готвя за вечеря гювеч, пак от готови, замразени зеленчуци, като ще добавя много картофки и лук, и олио, подправки...същите са - вегета, зеленчукова на Маги, бахар, дафинов лист ,черен пипер...
Трябва да стане нещо за запълване на стомаха :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 06, 2006 4:58 pm 
Ka-mai
Ka-mai

:? нещата вървят на злеее...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 06, 2006 5:06 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Сега е момента да кажа ,че за мен темата е абсолютно безинтересна.Майка ми готви вкъщи :D :arrow: аз съм щастлив и нямам желание да готвя

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 06, 2006 6:44 pm 
Devar-Toi
Devar-Toi
Аватар

Tемата е прекрасна и добре пасва на полевите условия в Студентски град :lol: Предлагам рецептата си как да сготвим пъно меню в рамките на не повече от час и половина. С нея спчелих предложения за брак от двама колеги.
Неоходими са супа Маги ( аз лично предпочитам крем супите), Маги малки тайни за кюфтенца + кайма и лук разбира се, и бутер тесто.
За да стане нещо повече от супа Маги си добавяме още катрофи, моркови и маргарин и е много важно да сложим повече вода за да не е натрапчиво солена супата и заради добавките.
Кюфтенцата са си просто кюфтенца, но откакто слагам Маги баща ми не дава на мама да ги прави.
Бутер тестото го правим на малки банички със сладко вътре и всички си облизват после пръстите. Много е хубаво и ако ивички от кренвирши омотаем в спиралки бутер тесто - за следобедна закуска например, по хубави кренвиршки няма :D
Най-трудното е да стоя до котлоните координирайки бъркането на супата и обръщането на кюфтета, като не забравям да наглеждам и баничките.
Очевидно е че по манджите ме няма много :lol: , ама и време няма много, а трябва да се яде.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 06, 2006 7:14 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

J.S. написа:
Сега е момента да кажа ,че за мен темата е абсолютно безинтересна.Майка ми готви вкъщи :D :arrow: аз съм щастлив и нямам желание да готвя

Бе то и аз така си мислех, първо готвеше майка ми, после майката на гаджето ми, ама в един момент ми се наложи и на мене!
Между другото гаджето ми онзи ден беше сготвил миш -маш и аз бях най-щастливата и горда жена на света, защото не стига, че бях на лекции и пих кафе след тях с колежките, не стига, че ме взеха с кола, ами и си имах сготвен обяд вкъщи...
Така че -мъже- дерзайте. Можете да омаете главата на не една жена и да стоплите сърцето й дори и с едни яйца на очи! ;)
Колкото до Ст.град...дам, знам какво е. Дори имам приятелски, които приспособяват манджи, които се пекат, за варене, защото имат в наличност само котлон.
Голяма веселба е. А на сухи храни не може да се кара.
А иначе....най-готино и като мама готви и ние сами си хапваме като пълни егоисти. Ама трябва да се хване човек да сготви нещо, за да оцени труда на този, който го прави всеки ден.
Не ми се сърдете, не искам да ви обидя. И аз съм била като вас... :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 06, 2006 7:18 pm 
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Аватар

Abigel та3и салата ще я пробвам, 3вучи доста добре. колко яйца да сваря 3а 2те бурканчета мляко и 1та майоне3а.

agiel я малко инфо 3а кюфтетата :D объркваш каймата +лук и маги предполагам, след това обаче нямам скара, трябва става ли в тава и в печката и ако става каква е процедурата.

сигурно въпростите ми ще ви се струват тъповати ама момчетата сме малко скарани с те3и неща и обичам всичко да ми е ясно като го правя, та да не хабя само продукти

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 06, 2006 7:34 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

"Колко яйца да сложа за двете бурканчета майонеза"..."Колко лук да сложа на соса".."Колко време да бъркам"...
Това са част от многото въпроси, когато Стоян започне да готви и продължават много да ме забавляват :lol:
Абигел наистина е много хубаво, когато момче ти сготви..едно такова умилно :roll: Та сега се надявам да го напраим Уензди една готвачка, та и аз да понамажа :D Като заговорихме за него ще издам, че яйцата са много добри и който спечели готварското състезание ще "намаже" :lol: :lol:
Аз си правя много хубави сандвичи от яйца и майонеза. Сваряват се яйцата, отделят се после белтъците от жълтъците и последните се разбъркват с майонезата. Маже се сместа на филийка и се нарязва отгоре белтъка и става ммммм...И е лесно и надявам се няма да има въпроси от рода на "Колко време се варят яйцата?" :lol:

Изображение

http://www.myspace.com/de3ka
http://www.de3ka.blogspot.com
http://vampirefreaks.com/de3ka

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 07, 2006 12:46 am 
Ka-mai
Ka-mai

Ето и моите рецепти, които съм ги събирал от цял свят ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 07, 2006 1:10 am 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Ето и от мен нещо

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 07, 2006 9:26 am 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Wednesday13 написа:
Abigel та3и салата ще я пробвам, 3вучи доста добре. колко яйца да сваря 3а 2те бурканчета мляко и 1та майоне3а.

Аз ли не го написах ясно?
:roll:
2 кофички кис.мляко и 2 майонези. Т.е. ако количеството е различно, на всяка кофичка кис. мляко в повече ,слагаш и една майонеза в повече.
Примерно 3 кофички кис.мляко и 3 майонези.
А яйца слагаш, колкото ти е вкусно. Примерно ако го правиш за 2ма души само, направи количеството, което написах( по 2коф. и 2 майонези), с не повече от 4 яйца (по 2 на човек). Всичко е до вкус, сега, не знам... :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 07, 2006 9:28 am 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

пускам отделен пост, за да му обърнете повече внимание.
Моля, ако на някой не му е интересна темата и го дразни и му е скучна, или да не я чете, или да не пише в нея.
Това не ви е детската градина.
Моля някой да се намеси...Не ми се четат глупости :idea: :badgrin:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]