Ръководство на младия готвач

Споделете болката и удоволствието си с нас

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

Re: Ръководство на младия готвач

Мнение от Abigel » вт яну 22, 2008 1:06 am

Хайде нещо лесно- не гарантирам, че е полезно, но се прави бързо и е вкусно.
Вземат се няколко гъби, махат им се пънчетата, измиват се добре, слага им се малко сол и кашкавал и се пускат в микровълновата за няколко минутки.Идеално ядене, става за броени минутки и се прави по-лесно от сандвич :D
"Само изглежда, че всичко се плаща с пари. В действителност всичко важно в живота се плаща с парченца от душата."

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Garraty47 » пон апр 14, 2008 3:11 am

http://nojivilichka.wordpress.com
тука има някакви странни го3би
ако някой си хареса нещо и го сготви да се похвали :lol:

Потребителски аватар
Ylith
Dinh
Dinh
Регистриран: съб дек 29, 2007 6:30 pm

Мнение от Ylith » чет юли 24, 2008 2:26 pm

Днес се сдобих със сач/голяма керамична плоча,която се слага на котлона и на нея се пекат разни неща/-резултат от шопинг терапията, която си прилагам напоследък. Та молбата ми е ако някой знае рецепта за сач, нека да сподели.
Сега се ровя из разни готварси сайтове и трябва да измисля какво да си сготвя довечера в новата придобивка, но още един съвет от вас няма да ми е излишен :)

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Garraty47 » чет юли 24, 2008 2:38 pm

преди седмица ядох мн добро свинско с 3еленчуци приготвено на сач
по края на сача редиш наря3ани на колелца тиквички, в средата - лик, чушки, моркови, гъби(а3 старателно ги ра3карах естествено) може и ра3ни други неща и отгоре върху това слагаш месото с ра3ните му подправки(месото не трябва да е мн дебело, 3а да се и3пече добре). само, че се слага във фурната, не на котлона
свинското спокойно се 3амества с пилешко, като може да се сложат и картофчета :D
чудесии стават на сач, мн добра придобивка :smt023

Потребителски аватар
Ylith
Dinh
Dinh
Регистриран: съб дек 29, 2007 6:30 pm

Мнение от Ylith » пет юли 25, 2008 12:59 am

Направих го по твоята рецепта,Уензди. Само,че без тиквичките , свинското подмених с пилешко и понеже много обичам пушено топено сирене сложих достатъчно количество и от него. Мали как миришеше тази вкуснотия!А на вкус беше просто божествено!
Хора,не си купувайте сач!Той води до пристрастяване и е опасен за вашата фигура! ;)

Потребителски аватар
LauraPalmer
Commoner
Commoner
Регистриран: ср юни 18, 2008 2:53 pm
Контакти:

Мнение от LauraPalmer » пет юли 25, 2008 12:02 pm

Ох, искам да ви кажа, че отивам в Англия с приятеля ми иииии събирам всякакви рецепти да не го умра от глад :) Темата ми допада много. Доста неща попреписах. Та да не остана и аз по-назад, ще напиша една много лесна рецепта за дисертче. Не може и без такава :)
Значи необходими са 1 пакет бисквити "Закуска"(тези големите обикновените), 2 чаени чаши пудра захар, 3 яйца, 1 ванилия, 1 пакетче пасло. Бисквитите се натрошават на много ситно, направо се стриват, всичко останало се добавя и се прави нещо като тесто. Всичко се омесва добре и се правят топки(малко по-малки от орех, абе като хапчици) После се овалват в пудра захар, орехи или кокосови стърготини. Не се пекът, не се пържат! Така се ядат. :) Уникално вкусни са. Казват се "Снежни топки"
I'm one of the 4400!

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:33 pm
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » пет юли 25, 2008 12:47 pm

Предполагам, че се държат в хладилника, първо да се стегнат и после да не се развалят. Права ли съм?
Аз не обичам бисквити закуска, но предполагам,че ще стане с всякакви бисквити (смятам да пробвам какаови Еверест с парченца шоколад). Чувала съм подобна рецепта за сладък салам с тесто (не се прави на топчета, ами се завива във фолио и после се реже на парчета). Аз го правя по-трудоемко- мажа всяка бисквитка с масло и мармалад какъвто имам и ги лепя една за друга. После цялото го намазвам с масло и завивам във фолио. След 12 часа в хладилника е готово и се реже на филийки по диагонал. Пак е същият вкус, само е по-красиво, защото става раирано. Пробвала съм и с течен шоколад, но не става, защото пречи на маслото да размекне бисквитите.
Изображение

Потребителски аватар
LauraPalmer
Commoner
Commoner
Регистриран: ср юни 18, 2008 2:53 pm
Контакти:

Мнение от LauraPalmer » пет юли 25, 2008 1:34 pm

о, да, слагат се в хладилника разбира се ама не чак за 12 часа. Добре, че се сети да ме поправиш :) ами да ти кажа, и аз не ги обичам много бисквитите "Закуска", ама след като завършиш вкуса им не се усеща от останалите неща, ама както си предпочиташ де. Пробвай и с други, само че ще се наложи да сложиш 2 пакетчета заради по-малкия грамаж. Айде ако до 10 дни някой ги направи да ми пише да знам как ви се струват ;)
I'm one of the 4400!

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

Мнение от Abigel » чет фев 05, 2009 10:37 pm

Аз пък ви предлагам да си направите пудинг на Др. Йоткер, ако не сте. Уникално лесно се прави и е вкусно. Точно за 5-10минутки. :ae: Само да добавя, че аз го правя с 1л.пр.мляко и с 2 пакетчета пудинг. :smile:
"Само изглежда, че всичко се плаща с пари. В действителност всичко важно в живота се плаща с парченца от душата."

Sayuri
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: пон юни 14, 2010 2:41 pm

Мнение от Sayuri » вт юли 05, 2011 8:20 pm

Да съживя малко темата с нещо вкусно. Един от малкото десерти които знам и мога да правя. :wink:
Бананов кекс с стафиди
трябват ви банани 3 бр.презрели,2 яйца,захар 1 чаена чаша,1/2 чаена чаша олио,орехи 1 чаена чаша смлени,брашно 1/2 чаена чаша,канела 2 ч.л. сода 1 ч.л. бакпулвер 1 ч.л. стафиди 2 шепи.
Бананите се намачкват с прибор за картофи.След това добавяте захарта,олиото,смлените орехи и канелата,а брашното и набухвателите се слагат най-накрая. Всичко се разбърква добре и изсипва в намазнена и набрашнена тавичка. Пече се около 40 мин. в предварително загрята фурна.
За тези които обичат сладкото,сладкиша е бърз и лесен. :smile:

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: чет май 29, 2008 2:38 pm

Мнение от West of Hell » вт юли 05, 2011 8:52 pm

geishata написа:Да съживя малко темата с нещо вкусно. Един от малкото десерти които знам и мога да правя. :wink:
Бананов кекс с стафиди
трябват ви банани 3 бр.презрели,2 яйца,захар 1 чаена чаша,1/2 чаена чаша олио,орехи 1 чаена чаша смлени,брашно 1/2 чаена чаша,канела 2 ч.л. сода 1 ч.л. бакпулвер 1 ч.л. стафиди 2 шепи.
Бананите се намачкват с прибор за картофи.След това добавяте захарта,олиото,смлените орехи и канелата,а брашното и набухвателите се слагат най-накрая. Всичко се разбърква добре и изсипва в намазнена и набрашнена тавичка. Пече се около 40 мин. в предварително загрята фурна.
За тези които обичат сладкото,сладкиша е бърз и лесен. :smile:
Между другото, какво се прави с яйцата, щото си ги пропуснала :question:
На Download 2016 bundinhas

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

Sayuri
Ka-mai
Ka-mai

Мнение от Sayuri » вт юли 05, 2011 9:00 pm

Яйцата се слагат заедно с захарта,олиото,орехите и канелата. :smile:

Потребителски аватар
WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон авг 22, 2005 11:25 pm

Мнение от WhiteNoise » пон дек 26, 2011 10:24 am

http://www.mandjorno.com/pulneni-domati ... yaica.html

Изображение

получи се
е.. то какво има да не се получава
елементарно, за 23мин.
Изображение
I woke up this morning and i got myself a beer
The future's uncertain and the end is always near

Darth Vader
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: вт май 05, 2009 1:40 pm

Мнение от Darth Vader » ср яну 11, 2012 12:50 pm

:) Ще пусна в тази хубава тема две простички, но много вкусни рецепти.
1. Вкусен шарен боб. Както знаете пътя към сърцето на мъжа(както и на дебалансирания куршум) минава през стомаха. Аз лично не познавам мъж, който да не обича боб. Но вкусния боб си има тайни и малко хора го правят добре. Та така...
- Накисвате за няколко часа(най-добре една нощ) 500гр. шарен боб(този на "Крина " е добър). След това го слагате да поври с една чаена лъжичка сода за хляб.(!) После изплаквате боба и го слагате в херметическа тенджера със студена вода.(първата вода със содата естествено се хвърла)
Приготвяте 1-2 нарязани моркова, 1 глава ситно нарязан лук, 2-3 скилидки чесън,2 сухи червени чушки или пресни, ситно нарязани(сухите се слагат цели). Тези красоти се бухват при боба заедно с 1-2 супени лъжици ронена чубрица. В херметическа тенджера се вари около 12-15 мин.(зависи от боба)
След като боба е сварен добавяте сол на вкус(винаги се соли вече сварен боб) и една супена лъжица(равна) сушена мащерка, един ситно нарязан пресен домат, или пък няколко лъжици консервирани домати. Оставяте да поври малко и добавяте една две пълни лъжици джоджен. Той се слага съвсем накрая, за да е по-осезаем аромата.
Махате от котлона.
Запържвате до златисто малка глава ситно нарязан лук. Добавяте препълнена лъжица брашно. Запържвате сместа внимателно да не прегори и съвсем на края добавяте 1 чаена лъжичка червен пипер. Задържате на котлона и бъркате, пак за кратко, за да не прегори пипера. Запръжката се изсипва в боба и още мъничко да поври, като разбърквате. Поръсвате с нарязан пресен магданоз. И...това е. Много е вкусно
По желание може да добавите предварително запечен на скаричка суджук или пък някаква наденица. Нарязвате на хапки и я слагате да поври заедно със запръжката.

Darth Vader
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: вт май 05, 2009 1:40 pm

Мнение от Darth Vader » ср яну 11, 2012 1:50 pm

:) Втората рецепта сам я измислих.
Картофите на Вейдър
Бърза и лесна рецепта. Белите и нарязвате(резени около 3-4 мм дебелина)картофи в зависимост колко ви е голяма тавата. Нарязвате много ситно една средно голяма глава лук. Смесвате го с картофите и хуваво разстилате и пълните тавата да около 1 пръст под ръба. Разтривате хубаво една шепа сушена мащерка и поръсвате. Може да добавите и половин чаена лъжичка куркума(не е задължително). Добавяте струйка олио и сол на вкус . Заливате с вода, колкота да покрие картофите. "Запечатвате"тавата с домакинско фолио. Слагате я в предварително загрята фурна (около 200градуса) Задушавате до омекване(т.е. да са почти готови картофите).
Изваждаге тавата и с лъжица оформяте кладенчета.(подреждате ги както ви харесва) Поръсвате в кладенчетата нарязана на кубчета шунка или колбас ако предпочитате. После отгоре на всяко кладенче чуквате яйце, като внимавате да не се разтече. Посолявате яйцето и ръсвате и малко червен пипер(само на яйцето). Връщате обратно във фурната и печете докато яйцето хубаво стегне и се зачерви. И готово.
Много върви с бира :)

Потребителски аватар
bruja
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: вт мар 23, 2010 12:39 pm

Мнение от bruja » чет яну 26, 2012 4:06 pm

От мен един много лесен сладкиш с ябълки

125гр. масло
обикновени бисквити
4-5 ябълки
1 ч.ч. брашно
1 ч.ч. захар
4 яйца
канела
В тавичка се разтопява маслото, върху него се нареждат бисквитите. Слагат се отгоре нарязаните ябълки и се поръсва с канела. Разбиват се яйцата, захарта и брашното и сместта се изсипва върху ябълките. Пече се на 180 градуса.
Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого. Марк Твен

Sayuri
Ka-mai
Ka-mai

Мнение от Sayuri » чет яну 26, 2012 5:35 pm

Това е наистина много приятен и лек сладкиш. Вкъщи го обичаме много,и често си го правим. :smile: А ето и от мен също нещо лесно и много вкусно:

350г.кашкавал
1/3 пакетче масло
3с.л.брашно
1ч.ч.прясно мляко
4 яйца
100гр.шунка
Яйцата се разбиват с прясното мляко и брашното,добавя се настъргания на едро кашкавал,шунката,нарязана на кубчета и всичко се разбърква. С половината масло се намазва тавата,сместа се изсипва и отгоре се слага останалото масло на малки парченца. Запича се на умерена фурна,предварително загрята до зачервяване.

Потребителски аватар
WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Re:

Мнение от WhiteNoise » вт фев 21, 2012 8:18 pm

Abigel написа:значи, зависи какво количество искаш да направиш. Примерно количество е
вземаш 2 кофички кисело мляко и ги разбъркваш добре с 2 майонези(Краси-Пловдив), добавяш чесън,ако обичаш(ако имаш пресичка за чесън, ще помогне. ако нямаш-на ситно го нарежи), добавяш сол и съвсем малко олио, магданоз накрая(ако обичаш), сваряваш няколко яйца (твърдо сварени) и после ги режеш на половинки и ги пускаш в тази смес..
нещо подобно и аз направих тия седмици, по рецепта на една колежка, която му вика Шмеркезе (което не знам дали е реална дума :ae: ), и става гениално! само че слагам лук (настърган), а не чесън, също пропускам киселото мляко, вместо него слагам извара и сирене :happy: черен и червен пипер, яйцата, майонезата и е адско!
--
Darth Vader, боб много обичам да правя, но на хората им писва от моя боб. иначе слагам 2 вида (червен и бял), слагам и царевица, лук, много люто, чушки и моркови (ако има, нали) и много подправки :happy: преди слагах и шунка, нарязана на кубчета. става мега добро...

колкото до грамажи и мерки изобщо - всичко е на око и вкус, не се занимавам да определям колко слагам от кое, и винаги си се получава.. освен веднъж, когато умрях от люто... но това е друга история..
Изображение

Потребителски аватар
WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от WhiteNoise » вт окт 09, 2012 4:08 pm

след невероятно успешната ми супа от боб и зеленчуци онзи ден (според експертното ми мнение),
днес реших, че ще пробвам с леща и зеленчуци, че даже и грах сложих, тя стана една...
ще разберем след малко дали е ядливо :happy:
Изображение

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 30, 2006 9:12 pm
Контакти:

Мнение от Nothingness » вт яну 29, 2013 11:26 am

Хора, някой от вас интересувал ли се е от Храненето според Кръвната му група? :shades:

На мен лично ми стана много интересно и като се зачетох открих някои много интересни сходства описани като последствия от наяждане с храни, които не са подходящи за моята кръвна група :a010:
Oh, she’s beautiful
A little better than a man deserves
Oh, I’m not insane
Please tell me she won’t change…

Отговори