Ръководство на младия готвач

Споделете болката и удоволствието си с нас

Модератор: Ka-tet of 19

peniuaiz
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: нед окт 02, 2005 11:49 pm
Контакти:

Мнение от peniuaiz » пон фев 06, 2006 3:58 pm

:? нещата вървят на злеее...

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Мнение от J.S. » пон фев 06, 2006 4:06 pm

Сега е момента да кажа ,че за мен темата е абсолютно безинтересна.Майка ми готви вкъщи :D :arrow: аз съм щастлив и нямам желание да готвя

Потребителски аватар
agiel
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:35 am
Контакти:

Мнение от agiel » пон фев 06, 2006 5:44 pm

Tемата е прекрасна и добре пасва на полевите условия в Студентски град :lol: Предлагам рецептата си как да сготвим пъно меню в рамките на не повече от час и половина. С нея спчелих предложения за брак от двама колеги.
Неоходими са супа Маги ( аз лично предпочитам крем супите), Маги малки тайни за кюфтенца + кайма и лук разбира се, и бутер тесто.
За да стане нещо повече от супа Маги си добавяме още катрофи, моркови и маргарин и е много важно да сложим повече вода за да не е натрапчиво солена супата и заради добавките.
Кюфтенцата са си просто кюфтенца, но откакто слагам Маги баща ми не дава на мама да ги прави.
Бутер тестото го правим на малки банички със сладко вътре и всички си облизват после пръстите. Много е хубаво и ако ивички от кренвирши омотаем в спиралки бутер тесто - за следобедна закуска например, по хубави кренвиршки няма :D
Най-трудното е да стоя до котлоните координирайки бъркането на супата и обръщането на кюфтета, като не забравям да наглеждам и баничките.
Очевидно е че по манджите ме няма много :lol: , ама и време няма много, а трябва да се яде.

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

Мнение от Abigel » пон фев 06, 2006 6:14 pm

J.S. написа:Сега е момента да кажа ,че за мен темата е абсолютно безинтересна.Майка ми готви вкъщи :D :arrow: аз съм щастлив и нямам желание да готвя
Бе то и аз така си мислех, първо готвеше майка ми, после майката на гаджето ми, ама в един момент ми се наложи и на мене!
Между другото гаджето ми онзи ден беше сготвил миш -маш и аз бях най-щастливата и горда жена на света, защото не стига, че бях на лекции и пих кафе след тях с колежките, не стига, че ме взеха с кола, ами и си имах сготвен обяд вкъщи...
Така че -мъже- дерзайте. Можете да омаете главата на не една жена и да стоплите сърцето й дори и с едни яйца на очи! ;)
Колкото до Ст.град...дам, знам какво е. Дори имам приятелски, които приспособяват манджи, които се пекат, за варене, защото имат в наличност само котлон.
Голяма веселба е. А на сухи храни не може да се кара.
А иначе....най-готино и като мама готви и ние сами си хапваме като пълни егоисти. Ама трябва да се хване човек да сготви нещо, за да оцени труда на този, който го прави всеки ден.
Не ми се сърдете, не искам да ви обидя. И аз съм била като вас... :roll:
"Само изглежда, че всичко се плаща с пари. В действителност всичко важно в живота се плаща с парченца от душата."

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Garraty47 » пон фев 06, 2006 6:18 pm

Abigel та3и салата ще я пробвам, 3вучи доста добре. колко яйца да сваря 3а 2те бурканчета мляко и 1та майоне3а.

agiel я малко инфо 3а кюфтетата :D объркваш каймата +лук и маги предполагам, след това обаче нямам скара, трябва става ли в тава и в печката и ако става каква е процедурата.

сигурно въпростите ми ще ви се струват тъповати ама момчетата сме малко скарани с те3и неща и обичам всичко да ми е ясно като го правя, та да не хабя само продукти

Потребителски аватар
DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср авг 31, 2005 1:22 am
Контакти:

Мнение от DiZZy » пон фев 06, 2006 6:34 pm

"Колко яйца да сложа за двете бурканчета майонеза"..."Колко лук да сложа на соса".."Колко време да бъркам"...
Това са част от многото въпроси, когато Стоян започне да готви и продължават много да ме забавляват :lol:
Абигел наистина е много хубаво, когато момче ти сготви..едно такова умилно :roll: Та сега се надявам да го напраим Уензди една готвачка, та и аз да понамажа :D Като заговорихме за него ще издам, че яйцата са много добри и който спечели готварското състезание ще "намаже" :lol: :lol:
Аз си правя много хубави сандвичи от яйца и майонеза. Сваряват се яйцата, отделят се после белтъците от жълтъците и последните се разбъркват с майонезата. Маже се сместа на филийка и се нарязва отгоре белтъка и става ммммм...И е лесно и надявам се няма да има въпроси от рода на "Колко време се варят яйцата?" :lol:

peniuaiz
Ka-mai
Ka-mai
Контакти:

Мнение от peniuaiz » пон фев 06, 2006 11:46 pm

Ето и моите рецепти, които съм ги събирал от цял свят ;)

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от J.S. » вт фев 07, 2006 12:10 am

Ето и от мен нещо

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » вт фев 07, 2006 8:26 am

Wednesday13 написа:Abigel та3и салата ще я пробвам, 3вучи доста добре. колко яйца да сваря 3а 2те бурканчета мляко и 1та майоне3а.
Аз ли не го написах ясно?
:roll:
2 кофички кис.мляко и 2 майонези. Т.е. ако количеството е различно, на всяка кофичка кис. мляко в повече ,слагаш и една майонеза в повече.
Примерно 3 кофички кис.мляко и 3 майонези.
А яйца слагаш, колкото ти е вкусно. Примерно ако го правиш за 2ма души само, направи количеството, което написах( по 2коф. и 2 майонези), с не повече от 4 яйца (по 2 на човек). Всичко е до вкус, сега, не знам... :roll:
"Само изглежда, че всичко се плаща с пари. В действителност всичко важно в живота се плаща с парченца от душата."

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » вт фев 07, 2006 8:28 am

пускам отделен пост, за да му обърнете повече внимание.
Моля, ако на някой не му е интересна темата и го дразни и му е скучна, или да не я чете, или да не пише в нея.
Това не ви е детската градина.
Моля някой да се намеси...Не ми се четат глупости :idea: :badgrin:

peniuaiz
Ka-mai
Ka-mai
Контакти:

Мнение от peniuaiz » вт фев 07, 2006 11:02 am

КОЙ ядосва кака Аби??? ААААА, тука да не ви е детска градина? Е може ли тоооолкова па да сте лигави...погледнете се!Изображение Тц тц тц, ееех детска му работа.

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Контакти:

Мнение от Garraty47 » вт фев 07, 2006 12:38 pm

Abigel питах на тая смес колко яйца, щото нали се сещащ че с тая майоне3а и ако се прекали с яйцата и после :smt078
та да 3нам горе долу, колко да слагам. да не да стане мн вкусно и да са натръшкаме после ;)

peniuaiz наистина ако нямаш какво да кажеш по темата не пиши

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » вт фев 07, 2006 2:24 pm

няма страшно...но по-добре по не повече от 2 яйца на човек.

Алекс, ако си решил да ме дразниш, направи го на друго място, не тук :lol:

peniuaiz
Ka-mai
Ka-mai
Контакти:

Мнение от peniuaiz » вт фев 07, 2006 2:28 pm

Abigel написа:няма страшно...но по-добре по не повече от 2 яйца на човек.

Алекс, ако си решил да ме дразниш, направи го на друго място, не тук :lol:
:D Ето виждаш ли Сряда13, Аби е широко скроена и не се обижда...е малко може би :) ама като цяло си е пич ;)

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от J.S. » вт фев 07, 2006 2:31 pm

peniuaiz,съжалявам че откраднах идеята ти ,но ми хареса и не можах да се въздържа...

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Контакти:

Мнение от Garraty47 » вт фев 07, 2006 3:28 pm

сега ако тръгнем да събираме рецепти от сайтове и торенти ...
целта на топика е друга - да се науча да готвя :D тук очаквам рецепти, които се приготвят бър3о и лесно, като същевременно "манджата" да не ми сртрува колкото 3апатата.

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » ср фев 22, 2006 10:44 am

Гювечета

Това ядене е доста скъпичко принципно, но пък слагаш, каквото имаш( - както обичам да казвам- прави се от подръчни материали) и каквото обичаш и се готви лесно.
За целта трябва да имаш калени съдове- купички с чинийки.Както и спирт за горене(може и да ги правиш във фурна, но аз не съм пробвала този вариант, много труден ми се вижда ;) ).
Слагаш значи в купичката отдолу малко олио или зехтин, след това сирене(на бучки)-това е основното, без което не може гювечето, след това слагаш нарязана чушка, домат, гъби, маслини, кисели краставички, салам(всичко на ситно, на кубчета)-изобщо всичко, което имаш под ръка, също ако обичаш- лук, отгоре чукваш едно или две яйца(аз дори и кашкавал слагам, защото ми харесва как се разтопява на конци :lol: )...
в чинийката слагаш купичката и изсипваш в чинийката малко по-малко от една чашка(ракиена, сега не мога да ти кажа колко милилитра е, но от най-малките чашки за алкохол ;) )спирт за горене, похлупваш купичката с капачето и драсваш клечката.

Ефектът е много як, особено ако правиш това пред гости, вечер, можеш да загасиш лампата и да оставиш гювечетата да се готвят пред тях, на жив огън :idea:
Само внимавай, отдалечи ги едно от друго, и да няма нищо по масата или шкафа, което да се запали.
Огънят гори към 10-13мин и после можеш да се насладиш на резултата...
Между другото, дори една купичка много засища, защото има много продукти вътре, така че какво количество ще правиш, си зависи от тебе.
Еми надявам се да бях полезна на някого, освен на Уензди...Аз това ще готвя довечера, защото за друго ме мързи... :roll:
п.с. забравих-отгоре се поръсва чубрица, но преди яйцето, то трябва да е най-отгоре...

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » пон апр 03, 2006 12:28 pm

ехооо ...темата вече не ви ли е интересна?да пиша ли нови неща в нея или не?

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:33 pm
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » пон апр 03, 2006 12:45 pm

Аз понеже правих пица вчера и се присетих. Ами..ПИЦААААААААААА :D
Взима се готово тесто от магазина , разстила се в тава и отгоре се пльоска всичко, което намериш в хладилника. Майтап. Аз лично задължително слагам доматено пюре най-отдолу, пресен домат на шайби ако имам, месо (кренвирши, саламче някво, луканчица, каквото има), грах, кисели краставички или маслини и мятам във фурната. Когато е почти готова, слагам настърган кашкавал и допичам.
Изображение

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » пон апр 03, 2006 1:03 pm

за пишман-готвачите да добавя, вземете тестото по обяд и го оставете да се размрази добре, ако ще готвите пицата за вечеря. аз слагам и чубрица/ но под кашкавала, иначе ще изгори/...
тестото се разточва, ако имате точилка - ок, ако нямате, с каквото намерите за заместител :lol:
тавата се подмазва с олио, но малко...
пече се на загрята фурна...
става за около 40минути.
аз също си правя често!!!
п.с. вместо доматено пюре и кетчуп върши работа :roll:

Отговори