Зависимости

Споделете болката и удоволствието си с нас

Модератор: Ka-tet of 19

??

сладкото
20
61%
цигарите
13
39%

Общо гласове: 33

Потребителски аватар
WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон авг 22, 2005 11:25 pm

Зависимости

Мнение от WhiteNoise » чет сеп 20, 2007 10:19 am

според вас кое е по-трудно за отказване - сладкото или цигарите? Ама говоря за отказване завинаги - никога никакво сладко вече...никакви сладоледчета, никакви шоколадчета...даже и в хляба има захар Все пак едното ти дава стимул да живееш (примерно), а другото те убива...
Та...какво мислите вие?
Изображение
I woke up this morning and i got myself a beer
The future's uncertain and the end is always near

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Мнение от J.S. » чет сеп 20, 2007 11:29 am

На моменти пия повече кока-кола отколкото вода,въпреки че съм я отказвал десетки пъти.Затова гласувах за сладкото,а и никога не съм почвал да пуша,така че пушенето ми се струва по-лесно за отказване.

Потребителски аватар
Morn
allseeing
allseeing
Регистриран: чет авг 18, 2005 9:22 pm

Мнение от Morn » чет сеп 20, 2007 5:45 pm

Аз пуша, а сладко мога да не ям :) никакъв проблем не е.Цигарите не съм се опитвала да ги откажа, но ми изглежда доста трудно.

ConstanMacob
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: ср авг 31, 2005 1:07 pm

Мнение от ConstanMacob » чет сеп 20, 2007 6:18 pm

Ем знам ли...
Различни неща са за да ги сравняваме.... Едното си е храна ебаси. Кво значи сладко? Ми той и хлабът е сладък по тоя принцип....
А цигарите са нещо твърде специфично... Самата идея за отказване напълно на сладкото ми се струва абсурдна. Ми дори диабетиците ядат някои сладки неща...
Затова отказването на сладкото ми се струва по трудно...
А относно цигарите. Аз не бях достаъчно тъп за да ги пропуша. Ама като имаме предвид, че си има физическо пристрастяване към тях едва ли е лесно да ги спре човек...
Не обичам да ми дават наклон на хуя.

Потребителски аватар
Eneq
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: ср сеп 06, 2006 10:40 am
Контакти:

Мнение от Eneq » чет сеп 20, 2007 6:53 pm

уф, аз мисля да почна да пуша за да спра сладкото

Oy
Childe
Childe
Регистриран: чет авг 16, 2007 11:49 pm

Re: Зависимости

Мнение от Oy » чет сеп 20, 2007 9:43 pm

WhiteNoise написа:според вас кое е по-трудно за отказване - сладкото или цигарите? Ама говоря за отказване завинаги - никога никакво сладко вече...никакви сладоледчета, никакви шоколадчета...даже и в хляба има захар Все пак едното ти дава стимул да живееш (примерно), а другото те убива...
Та...какво мислите вие?

Никое не бих отказал. Просто трябва да има някаква мярка. И все пак - сладкото по-лесно бих отказал... Зависи кой ми го предлага все пак.

Цигарите вече ги отказах, няколко пъти :)

А кока-колата виж, наистина съм я спрял и поотслабнах.
Алкохола никога не бих отказал.

То и без секс може да живее, ама защо?

Моят съвет е: яжте и пийте каквото ви е кеф, не слушайте докторите. Веднъж се живее и веднъж се мре. Но когато умра искам да знам че съм живял както искам.

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

Мнение от Abigel » пет сеп 21, 2007 12:43 am

Не мисля, че е наложително да се откаже нещо, което те прави щастлив.
Мене сладкото ме прави щастлива, но и ми пречи. Мога да го огранича, но не и завинаги да го спра.
Не пуша, но понякога ужасно ми се пуши и една цигара/пурета би ми се отразила перфектно за даден момент.

И все пак, гласувах за сладкото ;)

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Регистриран: пон апр 17, 2006 9:34 pm
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » пет сеп 21, 2007 1:27 pm

Цигарите ги отказах още в 7 клас със сладкото нямам проблем въпреки, че много обичам туикс и сникърс даже си купувам по цели кашони от Метро, обаче със соленото имам постоянно се тъпча с чипсове /с тях и сосове за чипс/, солети и всякакви такива подобни гризини, които продвата в денонощният бейкролтс, рибки, солени бисквити. Като отида и пълня по 2 колички с глупости ако не бях расал толкова много може би щеше да ми се залепи по нещо :) .

Гласувах за цигарите понеже всичките ми познати са пушачи /с изключение на двама трима/ и не могат да ги откажат то не бяха лепенки, хапчета предизвикващи отвращение от тютюна, изкуствени цигари, които светят доста е трудно.

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: съб авг 20, 2005 10:08 pm
Контакти:

Мнение от edenbeast » пет сеп 21, 2007 1:43 pm

Определено цигарите!
Че е по-трудно да спреш сладкото, според мен, би го казал само един не пушач.
А тези неща с лепенки, хапчета, за мен са глупости, защото физическото пристрастяване е мит. Всичко е въпрос на това да проявиш силна воля и да се пребориш психически с цигарите.

Потребителски аватар
DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср авг 31, 2005 1:22 am
Контакти:

Мнение от DiZZy » пет сеп 21, 2007 4:52 pm

Гласувах за сладкото, защото:
1.не мога да живея без Кока-Кола, сладолед Рафи-йогурт и Милка с ягоди
2.пушила съм, но от тях ми беше по-лесно да се лиша. Освен това пушенето е грозен, отвратителен и вмирисващ навик
EdenBeast написа:Че е по-трудно да спреш сладкото, според мен, би го казал само един не пушач
Айде бе :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 30, 2006 9:12 pm
Контакти:

Мнение от Nothingness » съб сеп 22, 2007 4:26 pm

сладкото разбира се,но според мен то е лесно да се спре 8)
When I was younger, so much younger than today
I never needed anybody's help in any way
But now these days are gone, I'm not so self assured
Now I find I've changed my mind and opened up the doors…

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Контакти:

Мнение от edenbeast » съб сеп 22, 2007 5:39 pm

Nothingness написа:сладкото разбира се,но според мен то е лесно да се спре 8)
Това как точно отговаря на въпроса, кое е по-трудно за спиране?

Dizzy, има огромно значение колко време си пушила....

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 30, 2006 9:12 pm
Контакти:

Мнение от Nothingness » съб сеп 22, 2007 6:16 pm

:oops:
да де...според мен сладкото по-лесно се спира от цигарите!Аз не съм пушач,но просто сладкото ми е от второстепенна важност в храната :)
When I was younger, so much younger than today
I never needed anybody's help in any way
But now these days are gone, I'm not so self assured
Now I find I've changed my mind and opened up the doors…

Потребителски аватар
Eneq
Devar-Toi
Devar-Toi
Контакти:

Мнение от Eneq » съб сеп 22, 2007 6:31 pm

спрях цигарите - без проблем от раз
преди години
са припалвам по някоя цигара като ходим да се напиваме
ма сладкото не мога
неее мога да живея без сладко мама му
и си патя от това;(

ConstanMacob
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: ср авг 31, 2005 1:07 pm

Мнение от ConstanMacob » съб сеп 22, 2007 7:03 pm

Eneq написа:спрях цигарите - без проблем от раз
преди години
са припалвам по някоя цигара като ходим да се напиваме
ма сладкото не мога
неее мога да живея без сладко мама му
и си патя от това;(
Що? Кфо ти има? Казват, че шоколада е антиоксидант.
Кофтито е само да не си диабетик. Тогава не можеш да ядеш сладко=> няма смисъл да съществуваш :(
Не обичам да ми дават наклон на хуя.

Потребителски аватар
Eneq
Devar-Toi
Devar-Toi
Контакти:

Мнение от Eneq » съб сеп 22, 2007 7:35 pm

кака ти Енея дебеееелее от сладко
много тъжно

Потребителски аватар
DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Контакти:

Мнение от DiZZy » съб сеп 22, 2007 11:41 pm

EdenBeast написа:Dizzy, има огромно значение колко време си пушила....
Достатъчно, за да изпитвам нужда все още да припалвам понякога...
Всъщност продължителността няма значение, веднъж минеш ли отвъд границата на пристрастяването

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Контакти:

Мнение от edenbeast » нед сеп 23, 2007 12:34 am

DiZZy написа:
EdenBeast написа:Dizzy, има огромно значение колко време си пушила....
Достатъчно, за да изпитвам нужда все още да припалвам понякога...
Всъщност продължителността няма значение, веднъж минеш ли отвъд границата на пристрастяването
Пълни глупости!!!
Продължителността е най-важното нещо!!
Няма такова нещо като аз само си пуша цигарки и хоп минах границата и вече съм пристрастен.
Физическата пристрастеност дори и да я има е най-маловажната.Основното е до каква степен цигарите са станали част от живота ти. Основната трудност при спирнето е да спреш да свързваш цигарите с ежедневните си действия. Дали това ще е цигара след ядене, цигара с кафе, цигара по пътя, цигара докато си на заведение, цигара след секс, цигара като си нервен и т.н.
Най-трудно е да се отуичиш да се сещаш за цигарите правейки ежедневните си неща, да спреш да се сещаш за цигарите докато ги правиш. Следователно, колкото повече си пушил, толкова повече тези навици са станали част от живота ти.
Преминаването на някака невидима граница на пристрастяване е смешно дори за коментиране....

Потребителски аватар
DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Контакти:

Мнение от DiZZy » нед сеп 23, 2007 2:27 am

Ха! Е, нямах точно това предвид, което ти си разбрал, но като те гледам си се наел и за двама ни взети заедно... :roll:
Изобщо не може и да става въпрос за термин физическо пристрастяване, нито съм го използвала някъде, нито ще го използвам, ако ти ме цитираш къде по-точно съм го споменала връщам си всички думи назад. Тялото ти по никакъв начин няма нужда от катран, нито от никотин, че да изисква дневната си дажба. Ти като си пропушил и веднага, на секундата си се пристрастил, така ли? И ти беше кеф да си кашляш дробовете?!?! Това, което имах предвид е, че след едно определено време е еднакво трудно да се откажеш именно, защото това става част от живота ти, това имах предвид под 'граница', това ти как си ме тълкувал си е ама лично твой проблем, ясно? Примерно дядо ми, който не пускаше цигарата цели 25 години ги отказа от веднъж и повече не ги пипна, а сестра ми, която пуши има-няма 2 години не може да ги остави за повече от 3-4 дена. А сега кажи ми ти на кой от двамата му е било по-трудно и кой е видял повече зор. Те резултатите говорят сами за себе си. Пък и въпреки всичко нали се сещаш че говорим за несравними неща, строго индивидуални за всеки индивид! Няма значение колко години пушиш, важното е че минеш ли точката, когато вече мозъкът ти се нуждае от това, всичко опира до това кой има по-силната воля да се откаже, а не кой има по-малкият стаж с цигара в уста.... :roll:
И все пак изхождайки от мнението ти, заради което стана цялата история, и с което ама абсолютно не се съгласявам, а именно че само непушач може да каже, че сладкото е по-лесно за отказване, и сегашните ти разсъждения относно пристрастеността и навиците, кажи ми след като цял живот набиваш шоколад или сладко в каквато и да е форма, нима и това не е пристрастеност, нима не е равносилно на тютюнопушенето? Та, за Бога, ядеш сладко откакто си се родил, пушиш примерно от 13-14 години, като ги поставиш на кантара не знам кое си употребявал по-дълго и следователно е 'по-голяма част от ежедневието ти' и по логиката ти, си по-зависим. :roll:

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Контакти:

Мнение от edenbeast » нед сеп 23, 2007 2:54 am

Не, не съм се пристрастил мигновенно, защото не съм си изкашлял дробовете, както и никой започнал да пуши. не е. Тези странични ефекти се появяват доста години по-късно.
Работата е там, че в България, на първо място като причина за смъртност са цигарите и това е статистически факт! Но хората не спират да пушат, а ако някой спират, това са единици....
Докато хора с диабет спират сладкото или поне 70-80% от тях го правят, въпреки че могат да живеят доста години и с диабет и със сладко.
Сладкото е вид храна, и като такaва, макар и трудно, може да бъде заместена с друга, докато цигарите са "one of a kind'.
Повече от излишно е да се казва, че всяко нещо е до човека.... Това е ясно, говорим в общия случай.

П.С. С реплики "еди кое си е ама лично твой проблем, ясно", върви да впечатляваш кварталните хлапета :D

Отговори