За компютърните игри

Споделете болката и удоволствието си с нас

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
borislav4o
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: чет май 22, 2008 6:09 pm

За компютърните игри

Мнение от borislav4o » чет юли 10, 2008 9:22 pm

Не намерих такава тема във форума,затова реших аз да пусна една-споделете мнения за любими компютърни игри.какви жанрове предпочитате и т.н....
Аз лично предпочитам стратегии,но не всякакви.Любимата ми стратегия е PRAETORIANS.Много ме радва тая игра.Е,има и някои косурчета,но те са малко.Ако някой я знае,може да сподели нещичко и за нея....
Чакам мнения!!
"Как жена,държаща пистолет в дясната си ръка,успява да се простреля в лявото слепоочие?" Агата Кристи

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Re: За компютърните игри

Мнение от Garraty47 » чет юли 10, 2008 10:16 pm

преди мнооооооооооого години се водих "3аклет геймър" - мислех само как да си в3ема по-добра видео карта, от къде да намеря пари 3а списания и 3а пиратски(естествено) игри :lol:
играл съм кажи речи всякви жанрове игри, но сега като се 3амисля игрите, които са ме държали най-много пред PC са стратегии - Age of empires, Star craft, Heroes 1, 3, Caesar 3. иначе играех Diablo, NFS серията, Colin McRea, ра3ните FIFA, NHL, пуцалки от рода на Doom, Quake, Tomb raider и естествено Championship manager(football manager), което на практика беше последната игра, която играех преди да спра с игрите 3а 4-5-6 години. иначе съм бил 3арибен и по-мн други игри, но в момента не ми се мисли да ги и3реждам.
след дългото прекъсване бе3 игри преди около година си в3ех сони плей стейшън от портативните(PSP) на което сега ра3цъквам предимно Formula 1 2006, Pro Evolution Soccer 2008, God of war, Medal of honor, Diablo, Virtual tennis
от няколко месеца на PC-то държа Football Manager 2008, който играя от време на време
определено вече тръпката при игра не е същата, като едно време

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Контакти:

Мнение от Garraty47 » вт юли 15, 2008 9:21 pm

в момента тече Е3
http://e3.g4tv.com тук може да наблюдавате пресконференциите на живо +3апис на и3миналите такива, клипчета с най-интересните моменти, представяне на игри, демота и ра3ни
след малко почват СОНИ и мисля да гледам дали няма да пуснат нещо интересно 3а ПСП :smt003 че от няколко дена цикля яко фифа2008(която е леко ра3очароваща)

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: съб авг 20, 2005 10:08 pm
Контакти:

Мнение от edenbeast » ср юли 16, 2008 12:48 am

При мен положението е подобно като при Уензди...преди си бях баш геймър, винаги имах игра, която разцъквам, купувах си ежемесечно Pc Mania, четях всяка статия, пробвах всичко, което ми привлече вниманието и т.н.
Играя всичко що е добро, нямам някакви жанрови ограничения, но като любими жанрове мога да изредя: strategy и rpg на първо място. Най на дълбоко в сърцето ми беше, а може би още е, поредицата "command and conquer" (изрично отблеязвам, че става дума за периода, когато тази поредица беше под покрива на Westwood). Други любими заглавия - Nox, Vampire: Bloodlines, Max Payne, Heroеs (най-вече 3), първия The Sims - голяма зарибявка си беше, а тези които твърдят, че е лиготня, просто не са играли достатъчно :)... и много други... и FIfa обичах да разцъквам (на 2002 няма кой да ме бие :) ), цялата поредица Need for Speed, Tony Hows Pro Skater (на двойката съм неутразимо добър :D) и т.н.
От 2-3 години, обаче, не играя почти нищо, нямам хъс да пробвам нови заглавия, от време на време слагам някое старо и го разцъквам, но супер за малко. Това, което може да се каже, че чакам и бих пробвал е Red Alert 3 и Diablo 3....може и да хвърля един бегъл поглед на Star Craft 2....и това ще е.

Всъщност...изброявайки любими заглавия, не казах това, което смятам за най-велико, на светлинни години от всичко друго, що се е нарекло игра, но това е така, защото не го смятма за просто игра, а за...изживяване...става дума за поредицата SILENT HILL...и най-вече за втората част от нея (но не само тя).
"Stay scared!"

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » ср юли 16, 2008 6:38 am

Играя предимно шутъри, екшън адвенчъри и сървайвъл хоръри, любими - "Blood" (1 и 2), "Duke Nukem" (всички части), "Quake" (1-4), "Doom" (1-3), "Return to Castle Wolfenstein", "Serious Sam" (всичките), "Soldiers of Fortune", "Max Payne" 1 и 2, "The Punisher", "Medal of Honor" (първите), "Hercules", "Tomb Raider" (всичките), "American McGee's Alice", "Rune", "Nosferatu", "Blood Rayne 2", "Soulreaver" (1 и 2), "Blood Omen 2", "Legacy of Kain: Defiance", "Shade: Wrath Of Angels", "Archangel", "The Suffering" (1 и 2), "Evil Dead: Regeneration", "Silent Hill" (всичките), "Half Life 2", "F.E.A.R.", "Gears of War", "Bioshock", "Clive Barker's Undying", "Clive Barker's Jericho" и др.

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh
Регистриран: ср сеп 05, 2007 9:25 am

Мнение от BloodAti » ср юли 16, 2008 11:14 am

Моите любими са ... ехеееее ... Сумати игри, не ми се занимава да ги изброявам. Нали все пак още съм във възраст, в която геймърството е незбежно. :lol: Иначе сега напоследък играя Football Manager 2008 и Diablo II LoD (когато разбрах, че ще излиза трета част на поредицата ми се доигра страшно много, а си я имам оригиналка, та не се сдържах). :D
"Alone. Yes, that's the key word, the most awful word in the English tongue. Murder doesn't hold a candle to it and hell is only a poor synonym." - Salem's Lot, Stephen King

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Контакти:

Мнение от Garraty47 » ср юли 16, 2008 12:36 pm

BloodAti с кой отбор играеш

иначе снощи пресконференцията на СОНИ беше мн лабава - говореше се само "пс3 бла бла бла пс3 бла бла пс3 бла бла бла пс3 бла бла бла"
пуснаха 30 секунден трейлър на GoW 3 :lol:
единственото свясно нещо 3а PSP май ще е някаква пуцалка - Resistance, която поне от видяното предполагам, че ще е най-3релищната игра след GoW :smt003 ма ше тряя се чака някога пре3 2009
3а PS3 имаше някоя и друга мания, но пак мн слабо. въпреки, че тея не спряха да повтарят как PS3 ще 3авладее света, мисля че MS с "кашона" пак ще ги мачкат, а Nintendo отново ще е над всички :lol:

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср юли 16, 2008 2:30 pm

Не знам за PS3, но аз чакам най-накрая някой да направи свестен емулатор за PS2 :badgrin:

Потребителски аватар
ardo
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: чет юни 05, 2008 11:37 pm
Контакти:

Мнение от ardo » ср юли 16, 2008 3:24 pm

deadface написа:Играя предимно шутъри, екшън адвенчъри и сървайвъл хоръри, любимите ми игри са "Blood 1", "Duke Nukem" (всички части), "Quake" (1-4), "Doom" (1-3), "Return to Castle Wolfenstein", "Serious Sam" (трите части), "Soldiers of Fortune" (първата), "Max Payne" 1 и 2, "Medal of Honor" (всичките), "Hercules", "Tomb Raider" (всички, особено първите 4), "American McGee's Alice", "Rune", "Nosferatu", "Blood Rayne 2", "Soulreaver" 1 и 2, "Blood Omen" 2, "The Suffering" 1 и 2, "Evil Dead: Regeneration", четирилогията "Silent hill", "Half Life 2", "F.E.A.R.", "Gears of War", "Bioshock" и др.
същите игри друг човек обаче ги е играл
пс: с изключение на една от тях --> "Tomb Raider"

и естествено любимата ми "Painkiller"
Since we haven't cracked time travel yet, I have run out of time.Thank you for listening.

Amero=Euro=......

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Контакти:

Мнение от Garraty47 » ср юли 16, 2008 4:34 pm

Mortal Kombat vs. DC Universe
http://youtube.com/watch?v=PcOoCxwJCzY
верно простотийка, но пък а3 си падам по такива 8)
Batman vs Sub-Zero :boogie: тва ше е яко битка
лошото, е че е обявена само 3а ПС3 и 360кашона, баси ако имах свясно тв щях си 3ема кашон, доста яки неща се и3пускат поради липсата на такъв :doubt:
обявената дата е 17 ноември тая година(като 3нам Midway нищо чудни и 2019 да се появи)
Mortal Kombat characters:
Liu Kang
Scorpion
Shang Tsung
Sonya Blade
Sub-Zero
DC Comics characters:
Batman
Superman
Captain Marvel
Catwoman
Flash

ПП: ако не друго, поне и3глежда по-ако от Marvel vs Street Fighter :lol:

тея от DC Comics явно са се в3ели в ръце да направят малко конкуренция на Marvel, щото снощи обявиха и друга игра - DC Universe, която ще е екслу3ив 3а ПС3

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Контакти:

Мнение от edenbeast » чет юли 17, 2008 9:42 am

Как можах да забравя Mortal Kombat, една от най-големите ми мании като по-малък: игрите, филмите, музиката...
Според мен, обаче, последния добър MK беше тройката и нейните две разширения (Ultimate, Trilogy), след това......тази поредица не успя, да навлезе успешно в третото измерение.
"Stay scared!"

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh

Мнение от BloodAti » чет юли 17, 2008 11:20 am

Wednesday13 написа:BloodAti с кой отбор играеш
Аз попринцип ги сменям отборите като носни кърпички, защото не съм от най-добрите на тази игра. Иначе сега съм се задържал малко повече време на Нафтекс. Тях си ги избрах понеже се чудех кой отбор да подхвана от нашата Б група. :)
А ти с кой отбор играеш?
"Alone. Yes, that's the key word, the most awful word in the English tongue. Murder doesn't hold a candle to it and hell is only a poor synonym." - Salem's Lot, Stephen King

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Контакти:

Мнение от Garraty47 » чет юли 17, 2008 11:29 am

а3 тамън си бях в3ел комп, когато МК3(най-играната част от мен) набираше скорос и имаше яко тупаници по цял ден.
събирахме се а3, брат ми, брачеда и един комшия, и се почваха турнирите. на една клавиатура - двама човека, ма си беше яко :smt003
преди това МК1 го играехме на SNES :lol:
това е може би единствената тупалка, която ми е харесвала истински. играл съм и и3весно време на Street fighter, но така и не станах добър, и сигурно 3а това не ми хареса толкова :lol:

BloodAti с Левски - 1-вата година станах шампион, в3ех купата, супер купата и и3ле3нах от групите на УЕФА стигайки 1/4 финал
втория се3он играх в групите на ШЛ, даже станах 2-ри 8)
после 3 науспешни се3она и ме уволниха :oops:
Локо Пл и те си уволниха треньора и се преместих там :lol:

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Контакти:

Мнение от edenbeast » чет юли 17, 2008 6:51 pm

Може, да направим едно форумно събиране и да се тупаме на мк3. :)
И аз съм цъкал бая на клавиатура, но най-добре се справям на game pad-a на SEGA.
"Stay scared!"

Потребителски аватар
DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср авг 31, 2005 1:22 am
Контакти:

Мнение от DiZZy » пет юли 18, 2008 1:49 pm

Едно време каквото излезеше са СЕГА го имах, по umk3 толкова бяхме луднали, че си пишехме комбинации по тетрадки, стени и шкафове :lol: a бруталити ако някой направеше си беше повод за купон :)
Любими ми бяха всичко що беше 8 и 16 битови игри като super mario, костенурки нинджа, всичко със супер герои/най-вече Батман/, Касълвения и прочее. Comix Zone също е в класацията и то на едно от първите 3 места, тая игра все още с чийтове не мога да я мина, а какво остава без... за нея единственото изискване е да си нечовек
Също любими са ми 'I Have No Mouth and I Scream' по Харлан Елисън, Поредицата за кака Лара/особено 3-ката/, Jazz Jackrabbit/2те части/, Call Of Ctulhu, Clive Barker's Undying/откачена игра, за малкото си опит с нея ме поболя :( /, World Of Warcraft, Dune 2/най-великата стратегия/, Silent Hill/особено тройката/.
От скорошните ми любимци са God Of War, Marvel Ultimate Aliance, X-Men Legends II : Rise Of Apocalypse, Silent Hill Origins и Exit за PSP
На компютър не се кефя вече да играя от много време, но сериозно обмислям да си взема xbox 360 ииии... :re3a4ka:

Потребителски аватар
borislav4o
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: чет май 22, 2008 6:09 pm

Мнение от borislav4o » пет юли 18, 2008 2:20 pm

Хаха....Jaz Jackrabbit много ме радваше,много я харесвах тая игричка.Навремето със братовчедка ми се късахме да я играем на нейния компютър :lol: Най-трудното ниво ни беше онова,на което трябваше накрая да се биеш с един дявол,който все скачаше и се въртеше на всички страни.(мисля,че по номер нивото беше 8)Накрая го минахме,де,с големи усилия обаче :smt071
"Как жена,държаща пистолет в дясната си ръка,успява да се простреля в лявото слепоочие?" Агата Кристи

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон юли 21, 2008 10:42 pm

Изображение

Mount & Blade 2008.

http://en.wikipedia.org/wiki/Mount_and_blade
Скрийншотове
Геймплей
Геймплей + трейлъри

Играта е екшън/RPG с рицари, има невероятни битки; можете да се сражавате, докато яздите на гърба на кон. Въпреки че е нова и има чудесна графика, играта е учудващо малка (250 Mb) и има малки изисквания (Minimum: Pentium 766 MHz or Compatible Processor; Windows 98/ME/2000/XP/Vista). Можете да я свалите от ТУК, като после трябва да сложите този крак и да изпълните инструкциите на човека, качил крака.
За тези, които не си падат особено по RPG и предпочитат класически екшън адвенчъри, създателите на играта са предвидили няколко нива (нещо като игра в играта), които се състоят само от битки.

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh

Мнение от BloodAti » пон юли 21, 2008 11:36 pm

Изглежда доста интересно, утре ще я разцъкам. Единственият проблем е, че никъде не намирам останалата част от минималните изисквания на играта, а моят комп е слаб. :lol:

EDIT:
Намерих ги!
PC with 512 MB of RAM,
Graphics card with at least 64 MB memory
Windows 98/2000/ME/XP/Vista
700 MB of hard disk space

За съжаление видеото и рам-а са една идея по-слаби. :lol: Ужас, тъкмо си мислех, че съм намерил какво да играя. :lol:

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Контакти:

Мнение от Garraty47 » нед авг 03, 2008 5:40 pm

открих си първата handheld game console, която преди 15-16 години беше модната в star wars edition :lol:
Изображение
бях я 3ахвърлил, 3ащото беше отка3ала нещо, но сега като я погледнах се ока3а, че проблема е в тока и ся си баца :smt003
тя от те3и първите дето бяха само с една игра - тетрис, след това наще в3еха на брат ми с 8 +елка и светеща :lol:

сега ме хвана яд, че си дадох телевизионната, беше Terminator 2(NES, но в друга кутия)
хвана ме някаква носталгия

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Контакти:

Мнение от Garraty47 » ср авг 06, 2008 6:07 pm

от нямане какво да правя тетриса ми вече върви с батерия от телефон, която се 3арежда от 3арядното, което пол3вам 3а моторолата или с usb кабел от компа 8)
3амислил съм му още тунинг - да направя дисплея светещ и евентуално светодиоди, които да реагират на 3вуците, ма да видим кога ще е :lol:

Отговори