Дата и час: Вто Апр 24, 2018 1:20 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Ное 12, 2006 8:03 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Когато прочетох "За писането", открих с удивление, че Кинг е голям фен на книгите на Джоан Роулинг. Още ми е трудно да го повярвам (всички знаем колко черно е чувството му за хумор понякога), но ето още едно потвърждение - ТУК можете да прочетете рецензията на Стивън Кинг за 5-та част на "Хари Потър" (текстът е с почерка на Кинг и се отваря с Acrobat Reader)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 13, 2006 12:35 am 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

На ригна на Celebrity Deathmatch, не им личеше, че се харесват...ама пък беше забавно :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 13, 2006 1:52 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Така ли? Аз съм пропуснал да го гледам. Разкажи ми нещо повече

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 13, 2006 2:03 am 
Breaker
Breaker
Аватар

Мен не ме учудва това, че Стивън Кинг
харесва книгите за Хари Потър. Никак даже.
Нито пък това, че ги препоръчва.
Откъм увлекателност и динамика в писането
има какво да се научи от Джоан Роулинг.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 13, 2006 10:29 am 
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Аватар

deadface написа:
Така ли? Аз съм пропуснал да го гледам. Разкажи ми нещо повече

има на сайта, можеш от там да си го дръпнеш ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 13, 2006 12:52 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Преди време четох някъде че Стивън Кинг се опитвал да накара Роулинг да не убива Хари в последната книга.Интересно ми е дали е успял :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 13, 2006 2:04 pm 
Devar-Toi
Devar-Toi
Аватар

В тъмната кула даже има препратки към Потър.
Спомнете си сничовете "Хари Потър"
и мен ми харесват книгите.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 13, 2006 4:21 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

А на мен не ми харесват. Първо като сюжет; второ, защото са наивни в много отношения и трето - защото авторката е изплагиатствала (или хайде, заимствала) цял куп неща от други фентъзи писатели. Една от основните идеи в книгата, например - магьосническият университет - отдавна е експлоатирана от Урсула Ле Гуин и Тери Пратчет. И това е само малък пример за липсата й на въображение. Ако не бяха филмирали книгите й и не се беше вдигнал толкова шум около тях, дълбоко се съмнявам, че някой в България щеше да им обърне особено внимание, не и при наличието на толкова много по-добри фентъзи автори.
Пък кой знае, може грешката да е в моя телевизор. Проблемът е, че съм изчел тонове фентъзи и Дж. Роулинг не може да ми поднесе нищо ново, и, не на последно място, че отдавна вече не съм на 10, а въпросните книги все пак са предназначени за най-младите читатели.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 13, 2006 5:38 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

Що, забавни са :)
Тук преводите на книгите куцат, ама имам една приятелка, която е побъркана фенка на Хари и като ходи веднъж до Англия си ги накупи повечето в оригинал и като съм ги разглеждала и зачитала не ми се стори толкова повърхностно и детско, колкото нашите преводачи са ги изкарали...
Пък като му е фен човекът, нека си се кефи, има и по-странни неща на тая земя ;)

Изображение

http://www.myspace.com/de3ka
http://www.de3ka.blogspot.com
http://vampirefreaks.com/de3ka

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 13, 2006 6:10 pm 
Devar-Toi
Devar-Toi
Аватар

deadface: колко книги за потър си прочел?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 13, 2006 7:02 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

Аз съм чел Философския Камък и Стаята на Тайните,но не ми беше особенно интересно!Като,че Философския Камък по ми хареса!
А пък всеки човек си има право на вкус!Щом си го кефи човека,да си чете...мене как ме кефи и Тери Пратчет :p

Please tell me she won’t change…

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 13, 2006 8:17 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Eneq написа:
deadface: колко книги за потър си прочел?

Прочетох по няколко глави от първите две, ей така, да видя какво представляват. После изгледах четирите филма. На места имаше сравнително интересни идеи, но като цяло останах разочарован. А за мен сюжетът на една книга е по-важен от всичко останало. Предпочитам да чета лошо написани книги, в които се разказват интересни и оригинални истории, вместо забележителни като стил творби, от които може да ми се доспи на 20-та страница. Романите за Хари Потър не ме впечатлиха нито като сюжет, нито като стил. А ти чела ли си други фентъзи романи? Защото аз съм чел доста и голяма част от тях са по-добре написани и далеч по-интересни. И като казвам, че книгите за Хари Потър не ми харесват, го правя именно защото ги съпоставям с други, далеч по-добри фентъзита.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 14, 2006 8:02 pm 
allseeing
allseeing
Аватар

Аз харесвам Хари Потър, харесвам и Кинг, те са различни.Кинг е за големите. Юношеската литература в последните години в България е кът.Според мен Хари Потър е необходим.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 19, 2006 2:36 pm 
Devar-Toi
Devar-Toi
Аватар

Има разлика между юнушеска и детска литература. Да причисляваме дебилните историйки за Хари към юнушеска литература е просто подигравка към съвременните тийнейджъри. Не бих имал нищо против Потър ако си стоеше като забавна фентъзи поредица за дечица до 13 години, но те го превърнаха в нещо толкова грандиозно, че вече ми се повръща от него. Едно грозно очилато момченце не може да се радва на такава популярност. Против природните закони е. Колкото до Кинг - разочарован съм, че лансира поредицата, но не съм изненадан. Колкото и да е добър и да ми допада като стил и разсъждения, има доста глупави изказвания - например, че Селин Дион била некадърна и всичките й песни не стрували. Като голям почитател на Селин бях потресен от изказването.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: Съб Май 26, 2012 1:30 pm 
Childe
Childe
Аватар

deadface написа:
А на мен не ми харесват. Първо като сюжет; второ, защото са наивни в много отношения и трето - защото авторката е изплагиатствала (или хайде, заимствала) цял куп неща от други фентъзи писатели. Една от основните идеи в книгата, например - магьосническият университет - отдавна е експлоатирана от Урсула Ле Гуин и Тери Пратчет. И това е само малък пример за липсата й на въображение. Ако не бяха филмирали книгите й и не се беше вдигнал толкова шум около тях, дълбоко се съмнявам, че някой в България щеше да им обърне особено внимание, не и при наличието на толкова много по-добри фентъзи автори.
Пък кой знае, може грешката да е в моя телевизор. Проблемът е, че съм изчел тонове фентъзи и Дж. Роулинг не може да ми поднесе нищо ново, и, не на последно място, че отдавна вече не съм на 10, а въпросните книги все пак са предназначени за най-младите читатели.

(+) Абсолютно на същото мнение съм...Когато четох "Землелория" (това велико фентъзи) останах зашеметен... Баба Урсула е писала за Хогуортс МНОГО ама МНОГО преди Роулинг...така, че Роулинг, скъпа...ГОРИШ

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]